Harun Yahya

Tanınmış Hollywood yönetmenlerinden Oliver Stone'un İran'da belgesel film çeken oğlu Sean Stone İslamiyet’i seçti
İran'da belgesel çeken Sean Stone İslamiyet’i seçerek Ali adını aldı. Sean Stone İslamiyet’i seçmesinin Hıristiyanlığa ve Yahudiliğe arkasını döndüğü anlamına gelmediğini belirterek Hazreti Muhammed’i (sav) ve diğer peygamberleri kabul ettiğini söyledi.


İran Televizyonu’nun Ahir Zaman’la ilgili kendisine yönelttiği bir soruya ise Sean Stone şöyle cevap verdi:

“İnsanlar 2012'den dünyanın sonu gibi bahsediyor fakat ben bunun yalnızca bir dönemin sonu olduğuna inanıyor, her yerde insanların manevi olarak uyandığını görüyorum. Dünya değiştiği için insanların bilinci de değişiyor. Biz de insanlara nur getirmeye devam etmeliyiz. Bunu yaparak Mehdi ile aynı safta oluruz. Bir kişi nuru yaymayı seçtiği anda, doğal olarak Mehdi’nin ordusuna katılmış olur.”

Sean Stone, CNN’in İslam’ı neden seçmiş olduğuna ilişkin sorusunu ise şöyle cevapladı:

“İran’da bulundum ve İslam’ın uygulanışını gördüm, Kuran'ı okudum, hem Oxford hem Princeton’da İslam'ı inceledim. İslam’ın Musevi-Hıristiyan mirasımın uzantısı olduğunu düşünüyorum ve Hz. Muhammed’in Hz. İbrahim’e kadar giden bir soydan gelen bir peygamber olduğuna inanıyorum. Hz. Muhammed’i peygamberlerin devamı olarak kabul ettim ve Müslüman olmakla Allah'a olan inancımı tekrar teyit ettim.”CNN’e yaptığı bir başka açıklamada Sean Stone şöyle dedi:

“Medeniyetler çatışması tamamen saçmalık. Musevilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların uyum içinde yaşayamayacağı sözünü doksanlardan beri duyuyoruz. Ben bu palavralara son vermek istiyorum. Ben Musevi, Hıristiyan ve Müslümanım ve farklı dinlere mensup insanlarla karşılıklı konuşabilmek istiyorum.”

Sean Stone babası Oliver Stone'nun kendisinin Müslüman olmasıyla ilgili ne düşündüğü sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Babam bana ‘Allah seninle olsun’ dedi.”

Masaüstü Görünümü