Harun Yahya

Ahirette Tarihteki Tüm Olayları, Nesli Tükenmiş Canlıları Allah’ın İzniyle Görebiliriz


Sonsuzluk, her varlık ve olay için, var oldukları ilk anda başlar. Örneğin bir çiçek ya da bir kedi aslında bir daha yok olmamak üzere yaratılmıştır. Bir varlığın ya da nesnenin insanın görüntüsünden çıkması, hafızasından silinmesi onun yok olması anlamına gelmez. Önemli olan Allah'ın Hafızasındaki, Allah'ın Katındaki halidir. Ve Allah'ın Hafızasında her canlının var oluşu da, yaşamı boyunca geçirdiği anlar da, ölümü de eksiksiz olarak mevcuttur.

www.Allahinsonsuzgucu.com


“Levh-i Mahfuz” ne demektir?

Sayın Adnan Oktar cennetin tarih süsüyle de süslendiğini nasıl izah etmiştir?


Dünya yaklaşık 4.5 milyar yıllık yaşa sahiptir. Yüce Rabbimiz dünyanın bu uzun tarihini bir güzellik ve süs olarak salih amellerde bulunan mümin kullarına cennette izlettirecektir. (Doğrusunu Allah bilir) İnsanların tıpkı beğendikleri, sevdikleri bir filmi istedikleri zaman ve diledikleri sıklıkta izlemeleri gibi Yüce Allah kullarına tarihi olayları izlettirecektir. Cennette müminler Fatih Sultan Mehmet’in devrini, İstanbul’u fethedişini, tarihteki tüm çağları izleyebilir, Napolyon’un kim olduğunu, Nemrut’u, deccali, Firavunun sarayını ve sarayda neler yaşandığını, Hz. Musa (a.s.)’ın ona nasıl hitap ettiğini, asayı attığında yılanın nasıl hareket ettiğini ve bunun gibi daha pek çok olayı istedikleri zaman görebileceklerdir. Kuran’da, “Özenle işlenmiş mücevher tahtlar üzerindedirler. Karşılıklı yaslanmışlardır.” (Vakıa Suresi, 15-16) ayetlerinde bildirilen ortamlarda inşaAllah tüm müminler Allah’ın rahmet olarak seyrettirdiği tarihi olaylara da şahit olacaklardır. (Doğrusunu Allah bilir) 

Allah’ın Halık İsmi Tarihteki Olayların İzlenmesini Sağlayacaktır

Allah'ın Halık ismi "Her şeyin varlığını ve varlığı boyunca görüp geçireceği halleri, hadiseleri tayin ve tespit eden, ve ona göre yaratan, yokluktan var eden" anlamındadır. Yüce Rabbimiz Allah, Halık sıfatıyla insanları daha ilk başta anne karnında yarattığı andan itibaren onlar için sonsuzluk da başlamıştır. Yetişkin bir insan anne karnında geçirdiği gelişim evrelerini elbette ki hatırlayamaz, ancak bunun her karesi Allah Katında mevcuttur ve kesinlikle kaybolmaz. Aynı şekilde ilk bebeklik ve büyüme evreleri de zamanla insanın hafızasından silinir. Hiç kimse, Allah göstermediği sürece, bu kareleri göremez, bazılarını da sadece hatıra olarak bilir. Yaşadığı an içinde gördüğü şeyler ise, yalnızca kendisine hissettirilen algılardır. Fakat Allah'ın sonsuz hafızasında her şey olduğu gibi durmaktadır. İnsanların yaşadıkları olayları, başlarından geçen hadiseleri ve hayatlarındaki her türlü detayı Allah yaratmıştır ve hiçbiri yok olmaz. Kuran’da, "... Bu, Allah'ın göklerde ve yerde ne varsa tümünü bildiğini ve Allah'ın gerçekten her şeyi bilen olduğunu bilmeniz içindir." (Maide Suresi, 97) ayetinde haber verildiği gibi, herşey en küçük ayrıntıya kadar Allah Katında muhafaza edilir.

Örneğin Hz. Adem (a.s.)’ın dünyaya gönderilmeden önce cennette yaratılmasına, orada imtihan edilmesine ait tüm detaylar Allah Katındaki Ana Kitap'ta durmaktadır. Allah'ın Hz. Adem (a.s.)'ı henüz balçıktan yarattığı hali de, meleklerin Hz. Adem (a.s.)'a secde etmeleri de, onun cennetten çıkarılışı da, dünyaya gönderildiği an da, dünyada başından geçen olaylar da tüm ayrıntılarıyla şu an canlı olarak durmaktadır. Hiçbiri yok olmuş değildir, en küçük detayına kadar her şey şu an Allah Katında canlı olarak mevcuttur.

Bunların tümü hiç eksiksiz olarak Allah'ın Hafızasında mevcuttur. Nitekim bir ayette, (Taha  "O, önlerindekini de, arkalarındakini de bilir. Onlar ise, bilgi bakımından O'nu kavrayıp kuşatamazlar"(Taha Suresi, 110) diye buyrularak Allah'ın bu ilmine de dikkat çekilmektedir. (Doğrusunu Allah bilir.) Çünkü Allah her varlığın an be an, öncesini-sonrasını yani ayetteki ifadeyle "önlerindekini de arkalarındakini de" her aşamasıyla bilmektedir. Ayette "Şüphesiz, yerde ve gökte Allah'a hiçbir şey gizli kalmaz"(Al-i İmran Suresi, 5) denilerek bu gerçek bir kez daha hatırlatılmaktadır.Allah Katında Geçmiş, Şimdi ve Gelecek Aslında Aynı Zamandır

Şu ana kadar yeryüzünde yaşanmış tüm olaylar, Allah Katında tek bir anda yaşanmaktadır. Kuran’da, Hz. Musa (a.s.)'ın, Hz. İbrahim (a.s.)'ın, Hz. Eyüb (a.s.)'ın, Hz. Nuh (a.s.)'ın, Hz. Süleyman (a.s.)'ın, Hz. Muhammed (s.a.v.)'in ve diğer peygamberlerimizin hayatlarından örnekler verilir. Bu mübarek insanların yaşadıkları olayların zamanıyla bizim içinde yaşadığımız zaman aynıdır ve bizim torunlarımızın hatta onların torunlarının ve kıyamete kadar yaşayacak tüm insanların hayatları da aynı zamanda sürdürülmektedir. Üstelik bu insanlar içinden Allah'a iman edenler şu anda cennettedirler, inkarcılar ise yine şu anda cehennemde azap çekmektedirler.

Hiçbir olay unutulmuş değildir, hepsini Allah birçok hikmetle yaratmıştır. Bu nedenle hiçbir şey boşa gitmez, israf olmaz, yok olmaz. İnsanların şu an bunları görmüyor, bilmiyor olması bunların olmadığı anlamına gelmez. Allah zamandan münezzehtir. Bu nedenle O'nun Katında her şey bir anda olmuş ve bitmiştir. İnsanlar ise zamana bağımlı oldukları için olayları geçmiş, şimdi ve gelecek süreci içinde izlerler.

Allah için geçmiş, gelecek, şimdi hepsi birdir. İşte bu nedenle Allah'a hiçbir şey gizli kalmaz. Nitekim ayette de bu gerçeğe dikkat çekilmiştir:

“Ey oğlum, (yaptığın iş) gerçekten bir hardal tanesi ağırlığında olsa da, (bu,) ister bir kaya parçasından ya da göklerde veya yer(in derinliklerinde) de bulunsa bile, Allah onu getirir (açığa çıkarır). Şüphesiz Allah, latif olandır, (her şeyden) haberdardır.” (Lokman Suresi, 16)

www.Allahateslimolmak.com

Ana Kitap “Levh-i Mahfuz” Nedir?

Allah Katında her şey yalnızca tek bir anda olup bitmiştir. İşte dünya var olduğundan beri gerçekleşen olaylar da bu tek bir ana sığmaktadır. Ve bu ana dair tüm bilgiler, Allah Katında bir "Kitap"ta saklanmaktadır. Kuran'da, Levh-i Mahfuz olarak isimlendirilen "Ana Kitap"ta her şeyin bilgisinin bulunduğu bildirilmektedir:

“... Katımızda (bütün bunları) saklayıp-koruyan bir kitap vardır.” (Kaf Suresi, 4)

“Gökte ve yerde gizli olan hiçbir şey yoktur ki, apaçık olan bir kitapta (Levh-i Mahfuz'da) olmasın.” (Neml Suresi, 75)

İşte kainat yaratıldığından beri var olan canlı cansız her şeyi, gerçekleşen her olayı Allah yaratmaktadır ve dolayısıyla O'nun bilgisi dahilindedir; yani tüm bunlar "Allah'ın hafızası"ndadır. Levh-i Mahfuz da Allah'ın Hafız sıfatının muazzam bir tecellisidir.

Sayın Adnan Oktar, ahirette tarihteki büyük olayları ve dinozor gibi canlıları göreceğimizi anlatıyor:

ADNAN OKTAR: “Hocam, bu sorumun cevabını tam olarak hiçbir yerde bulamadım. Dinozorlar hakkında bizlere bilgi verebilir misiniz?” demişler.

Bayağı sevimli tipler dinozorlar. O ne biçim gövde, apartman gibiler. Beyin şu kadar ama sevmek için çok şahaneler.  Boyunları söğüt ağacı gibi. İtfaiye  hortumu gibi. İşte Allah onları da cennette görmemizi nasip edecek. Biz onları dünyada göremedik, içimizde bir ukde olsun diye yaratmış onları, kısa bir süre yaratmış, yok etmiş. Ama hepsini çok merak ediyoruz.  Birçok kişinin içinde bir özlemdir onları görebilmek. Filmlerde falan seyrederiz ama, o yetmez. Onun için inşa-Allah ahirete gittiğimizde, dünyanın ilk çağlarını Allah’tan isteyeceğiz. Dinozorları göreceğiz. Onlarla beraber gezeceğiz. Dinozorların kuzu gibi söz dinlediğini göreceksiniz. O devri Allah gösterecek. Ondan sonraki devirleri gösterecek. Fatih Sultan Mehmet’in devrini göreceğiz. Bütün devirleri göreceğiz. Kuran’da buna çok ısrarlı işaret edilmiştir. “Baktı mı görürler” diyor Allah. Hep eskiden, tarihten. Mesela “Eskiden şunu yapardık, bunu yapardık” konuşuyorlar kendi aralarında. Demek ki, bir tarih merakı var, ahirette. Tarih heyecanı olacaktır. Diyeceksiniz ki “Şu Napolyon kimdir bir bakalım. Nemrut, deccal kim? Mesela Firavun’un sarayı nasıldı, müminler onu görecekler. Firavun ne yapıyordu sarayında? Hz. Musa (a.s.) ona nasıl hitap ediyordu? O yılanı attığında asa nasıl hareket ediyordu? Cennetin bunlar süsü. Öbür türlü ne yapacaktık? Cennet yiyeceklerini yerdik, otururduk, sohbet ederdik. Ama cenneti Allah öyle bir süslemiş ki, tarih süsüyle süslemiş. Ucu bucağı yok. Kaç milyon yıllık Dünya tarihini ahirette istediğin kadar izle. Hani bazı filmleri insan tekrar tekrar seyreder, doymaz onun gibi bazı konuları tekrar tekrar seyredeceğiz. İnşaAllah. (5 Nisan 2012  A9 TV) 

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."