Harun Yahya

Ermenistan, ARM TV, 10 Eylül 2008

 
·                    1908-1915 döneminde Osmanlı İmparatorluğu'nun ve Ermenilerin yaptıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu bir soykırım mıydı?
 
Bundan yüzyıl önce, iki yüz yıl önce, beş yüz yıl önce de yaşanmış pek çok olay vardı. Bunları sürekli incelemek, araştırmak bize yakışmaz. Bize yakışan sevgiyle, merhametle birbirimize yaklaşmak, geçmişi geçmişte bırakıp aydınlık bir gelecek kurmaktır. O zamanlar 1900'lerin başlarıydı, o zaman kültür yok, bilgi yok, araştırma yoktu. Darwinizm vardı, komünizmin faşizmin telkinleri vardı. O dönemin masonlarının oluşturduğu şiddet ortamını esas almak uygun olmaz. Ayrıca o dönemde neler yaşandığı net olarak belli de değil. O devirde yaşananlar o devrin insanların sorumluluğunda. Mühim olan biz millet olarak sizi çok seviyoruz. Sınırların kalkmasını istiyoruz. Türkiye ile birleşin istiyoruz. Geçmişte yaşanan herşeyi affedelim, birbirimize hakkımızı helal edelim. Helalleşip bu konuları kapatalım. En güzeli o devri tarihe gömelim. Hocalı olayında ve başka olaylarda da pek çok Türk hayatını kaybetti, ama kan davası gütmek hiçbirimize yakışmaz. Biz hepsi için hakkımızı helal ediyoruz. 1900'lerde savaş ortamı vardı, karşılıklı insanlar öldürüldü. Siz de hakkınızı helal edin.
 
1900'lerin kafasıyla yaklaşırsak bu işlerde hiç netice alınmaz. 1900'lerin mantığını bırakıp, 2000'lerin güzel, sevgi dolu, birleştirici mantığıyla hareket etmemiz gerekiyor. O karanlık çağlar geride kaldı artık. Masonların, ateistlerin faşistlerin, komünistlerin, neonazilerin, ateist siyonistlerin oyununa gelmeyelim. Masonik bir oyun var, milletleri birbirine düşürmek istiyorlar, bunun için suni bir olay çıkartıp sonra iki tarafa kan döktürüp kan davası başlatıyorlar. Biz bu oyuna gelmeyelim. Ermeniler Ehli kitaptırlar. Güzel huylu, güzel karakterli, kültürlü, aklı başında tertemiz kardeşlerimiz onlar.
 
Ermeniler gelsin İstanbul'a da yerleşsinler, Ankara'ya da yerleşsinler, her yerde istedikleri gibi yerleşsinler. Türkiye buna açık bir memleket. Ermeni gençleri gelsinler Türkiye'ye, biz oraya gidelim hiçbir şey olmaz. Biz Ermenileri yüzyıllarca bu topraklarda barındırdık. İçiçe, beraber, kardeşçe yaşadık. Milleti sadıka olarak tanıdık, bildik onları. Türk Milleti düşmanlıktan hoşlanmaz, Ermenistan da düşmanlıktan hoşlanmaz. Düşmanlıktan hiçbir şey çıkmaz, hiçbir şey kazanılmaz. Dostluktan kazanılır. Düşmanlık insanı hasta eder. İslam'da af vardır, Hıristiyanlıkta da af vardır. Karşılıklı birbirimizi sevelim. Karşılıklı birbirimizi affedelim, şefkatle yaklaşalım, konu kapansın.
 
 
·         Türk–Ermeni sınırının neden kapalı olduğunu düşünüyorsunuz? Bu kimin suçu?
 
Sürekli bir suçlu aramak yerine, bundan sonra neler yapabiliriz ona bakalım. Geçmişi, geçmişte bırakalım. O sınırın bir an önce açılması gerekir inşaAllah. Ermenistan bizim kardeşimiz, Ermeni kardeşlerimizin sıkıntı içinde olması bizi mutlu etmez, rahatsızlık duyarız biz bundan. Ermenistan'ın şu anda ekonomik sıkıntıları var, halk sıkıntı içinde yaşıyor. Buna biran önce çözüm bulunması gerekir. Benim idealim Türk-İslam Birliği'nin kurulması, bunun için de ilk adım olarak Azerbaycan ve Türkiye'nin iki devlet tek millet olarak birleşmesi. Böyle bir birleşme Ermenistan için de büyük ferahlık olur. Ermenistan şu halinin kat kat fazlası zengin olur ve çok rahat eder. Çünkü Türkiye orada yatırım yapacak, Azerbaycan orada yatırım yapacak, Avrupalı yatırımcılar orada yatırım yapacaklar. Ermenistan tanınmayacak şekilde hem zenginleşecek hem ileri gidecek, sanayide, sanatta, bilimde alabildiğine gelişmiş olacak. Zengin bir Ermenistan bizim içimizi açar, mutlu bir Ermenistan bizim içimizi açar. Ermeni kardeşlerimiz bizim canımız, onlar da inşaAllah Türk İslam Birliği’nin şefkatli kolları içerisinde yerlerini bulacaklardır. Huzur içerisinde yaşayacaklardır. Güvenlikleri sağlanacaktır.
 
Sınırın karşılıklı görüşerek, anlaşmaya varılarak, her iki tarafın da rızasıyla açılması yakındır inşaAllah, severek ve isteyerek açacak Ermeni kardeşlerimiz sınırı. Bu yolu açalım. Ermenistan’a biz destek olalım. Ekonomisini canlandıralım. Gelin bizde çalışın. Biz de sizde çalışalım. Ticaretimiz, sanat çalışılarımız, kültür bilim çalışmalarımız içiçe olsun. Sanatta, bilimde, teknolojide, her konuda birbirimize ihtiyacımız var. Niye ayrı gayrı olsun? Beraber üniversiteler kuralım, fabrikalar kuralım, bilim merkezleri kuralım. Bilim gelişsin, sanat gelişsin. Demir perdeler, taş duvarlar devri geçti artık, bunlar yıkılsın.
 
 
·         Neden ülkelerimiz arasında diplomatik ilişki yok? Bu kimin suçu? Türk- Ermeni diplomatik ilişkilerinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
 
Şimdi yepyeni bir dönem başlıyor inşaAllah. Gelecek, Ermeni kardeşlerimiz için de Türk Milleti için de çok aydınlık ve güzel olacak. Ruslar da, Gürcüler de, Abhazlar da, Azeriler de herkes çok rahat yaşayacak. Hepimizin sevgi ve dostluğumuzu birbirimize çok iyi hissettirmemiz gerekir, saygımızı, ilgimizi, alakamızı ve koruyuculuğumuzu tam hissettirmemiz gerekir. Tam kardeş ruhu olması gerekir. Kardeşliğin yeniden tesis edilmesi için, din ahlakının gereği gibi yaşanması şart. Allah Kuran'da Müslümanlara, kötülüğe dahi hep iyilikle cevap vermeyi emrediyor. Şeytandan Allah’a sığınırım, "Bir de bakarsın o kişi yakın bir dost oluvermiştir" diye bildiriyor Allah. İncil'de de Hıristiyanlara sevgi emrediliyor, komuşuyu sevmek, iyi geçinmek emrediliyor. "Sevgi, komşuya kötülük etmez." diye geçiyor İncil'de, "Her birimiz, komşusunu ruhça geliştirmek amacıyla, komşusunun iyiliğini gözeterek onu hoşnut etsin..." diye bildiriliyor. Bu sevgiyle yaklaşırsak birbirimize, Allah'ın izniyle, çözüme kavuşmayacak hiçbir konu olmaz.
 
Bu güzel ahlakın mutlaka dünyaya hakim olması lazım. Bu da ancak Türk-İslam Birliği’yle olur ve Türkiye’nin liderliğiyle olur, Türkiye’nin bölgeye ağabeylik yapmasıyla olur. O zaman ne terör kalır, ne sıkıntı kalır, ne açlık kalır, ne fakirlik kalır. Ermenistan da rahat eder, İsrail de rahat eder, Filistin de rahat eder, Mısır da rahat eder, İran da rahat eder, Amerika da rahat eder. Rusya da rahat eder. Avrupa da daha rahat eder. Herkes daha zenginleşir. Bu birlik dünyaya müthiş bir huzur getirir. Bu nedenle acil ihtiyaçtır Türk İslam Birliği'nin kurulması. Türkiye'nin öncü olması ise, bir ırk üstünlüğü iddiası kesinlikle değildir. Bu çileye talip olmaktır, zorluğa talip olmaktır ve bölgeyi de daha güzel ahlaklı yapma isteğidir. Ermeni kardeşlerimiz çok müsterih olsunlar inşaAllah, altınçağın tüm güzellikleri ve nimetlerini yaşayacağımız bir döneme girdik inşaAllah.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."