Harun Yahya

Vatikan depremlerle sarsılıyor! -1-


 
Roma'daki depremin merkez üssünün Paganica yerleşim yerinde bulunan Katolik bir manastırın 10 kilometre altı olduğu tespit edildi. 6.3 büyüklüğündeki depremde tespit edilebilen son rakamlara göre yaklaşık 300 kişi öldü, 100'ü ağır 1500 kişi yaralandı ve 50 bin kişi evsiz kaldı. Bu depremin, son otuz yıldır İtalya'da yaşanan en büyük deprem olduğu kaydedildi. 6 Nisan gecesi Türkiye saati ile 04:30 civarında meydana gelen deprem, başkent Roma da dahil olmak üzere, İtalya’nın orta kesimlerinde çok şiddetli hissedildi.
 
Bölgede 7 Nisan tarihinde akşam saatlerinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki artçı şokun ardından ise L'aquila'da bazı evlerle, binalar yıkılırken ölü sayısında da artış meydana geldi.
 
Ahir zamanın önemli alametlerinden biri de depremlerin artmasıdır. Peygamber Efendimiz (sav), Hz. Mehdi (as)'nin zuhur edeceği dönemde depremler olacağını birçok hadisinde detaylı olarak anlatmıştır. Hz. Mehdi (as)'nin çıkış alametlerinden olan depremlerden biri de, Peyamberimiz (sav)'in haber verdiği gibi İtalya'da olacak bir depremdir. Hadiste Hz. Mehdi (as)'nin ilmi çalışmalarıyla Roma'yı manen fethedeceği haber verilmekte ve Vatikan'ın surlarının bir depremle yıkılacağı anlatılmaktadır. Hadiste bildirilen Vatikan'ın surlarının yıkılması, yaşanacak depremde bu bölgedeki evlerin, kiliselerin, kısaca binaların yıkılmasına ve tahrip olmasına işaret etmektedir.
 
 
 
"...Hz. Mehdi (a.s.) ve talebeleri ... (Roma'yı) tesbih ve tekbirle feth edeceklerdir... O şehrin (VATİKAN'IN) SURLARI BİR BİR (DEPREMLE) YIKILACAKTIR ..."
 (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci,Kıyamet Alametleri, sf. 204)
 
Bu hadiste Hazreti Mehdi (a.s.)’nin çıkış alametlerinden biri olarak haber verilen VATİKAN DEPREMİ, 6 Nisan’da  meydana gelen şiddetli deprem olabilir. Bu deprem neticesinde Vatikan'ın surlarında tahribat meydana gelmiştir. Bir çok bina yerle bir olmuştur.
HAZRETİ MEHDİ (AS)’NİN ÇIKIŞ ALAMETİ OLAN ‘DEPREMLERİN ÇOĞALMASI’ İLE İLGİLİ DİĞER HADİSLER:
 
·         …DEPREMLER ÇOĞALMADIKÇA, fitneler zahir olmadıkça, cinayetler çoğalmadıkça kıyamet kopmaz. (Kıyamet Alametleri, s. 109)
 
Peygamberimiz (s.a.v.) yukarıdaki hadisinde "depremlerin çoğalmasını" ahir zamanda Hazreti Mehdi (a.s.)’nin çıkış zamanında meydana gelecek alametlerden biri olarak ifade etmiştir. Gerçekten de 20. ve 21. yüzyıl on binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremlerle tarihe geçti. Kobe’deki şiddetli deprem, Türkiye’de, Tayvan’da, Yunanistan’da ve Meksika’da birbiri ardınca meydana gelen depremler, 2008 yılında Siçuan’da 70.000 kişinin öldüğü deprem ve son olarak Roma’da meydana gelen depremler ahir zamana bakan çok önemli işaretler içermektedir.
 
·         "Ümmetimde ZELZELELER olur. Öyle ki, BU ZELZELELERDE ON BİN, YİRMİ BİN, OTUZ BİN KİŞİ ÖLÜR. Allah, bu ölümü muttakilere öğüt, müminlere rahmet, kafirlere ise azap kılar."
 
(İbni Asakır, Geleceğin Tarihi 1, Orhan Baytan, Mevsim Yayıncılık, sf.81)
 
·         BARINACAK EVLER, sizi taşıyacak hayvanlar bulamayacağınız zaman yaklaşmıştır. ÇÜNKÜ EVLERİNİZİ DEPREMLER YIKACAK, hayvanlarınızı yıldırımlar yakıp kömüre çevirecektir.
 
(Nuaym bin Hammad, Geleceğin Tarihi 1, sf.82)
 
·         Hilafetin Arzı-Mukaddeseye indiğini görürsen bil ki, artık ZELZELELER, kederler, büyük hadiseler yakındır. O gün kıyamet insanlara şu elimin başına olan yakınlığından daha yakındır.
 
(Ebu Davud, Cihad 37, sf.2535, Kütüb-i Sitte, cilt 14, sf.339)
 
·         Bu ümmetin sonradan gelen nesilleri önceden gelip geçenlere (çeşitli ithamlar ve bahanelerle) hakaret ettiği zaman artık kızıl rüzgarları, (ZELZELEYİ) yere batışı (hasfı) veya suret değiştirmeyi (meshi) (veya gökten taş yağmasını (kazfi)) bekleyin.
 
(Tirmizi, Fiten 39, sf.2211, Kütüb-i Sitte, cilt 14, sf.341
 
 
·         İlim kalkmadıkça, DEPREMLER ÇOĞALMADIKÇA, zaman kısalmadıkça, fitneler zahir olmadıkça, cinayetler çoğalmadıkça kıyamet kopmaz.
 
(Buhari, İbni Mace, Kıyamet Alametleri, s.108)
 
 
HAZRETİ MEHDİ (AS)’ NİN ÇIKIŞ ALAMETİ OLAN ‘DEPREMLERİN ÇOĞALMASI ’İNCİL'DE ŞU ŞEKİLDE ANLATILMAKTADIR :
 
Hz. Mehdi (a.s.)'nin geleceği dönem olan ahir zamanın alametleri, İncil'de kimi zaman açık ifadelerle, kimi zaman da işari anlatımlarla açıklanmaktadır. İncil'deki bu ifadelere bakıldığında, Hz. Mehdi (a.s.)'nin çıkış zamanındaki bu dönemde, ahlaki ve sosyal bozulma yaşanacağı, büyük savaşların olacağı, insanlara dehşet veren felaketlerin ve DEPREMLERİN YAŞANACAĞI, gökyüzünde olağanüstü olayların meydana geleceği, insanların din ahlakından uzaklaşacağı, adaletsizlik ve haksızlığın yaygınlaşacağı, samimi olarak iman edenlerin baskı göreceği, huzur ve güvenliğin yerini kargaşa ve tedirginliğin alacağı görülmektedir. Hazreti Mehdi (a.s.)’nin çıkış alameti olan ‘DEPREMLERİN ÇOĞALMASI’ İncil'de şu şekilde geçmektedir:
 
·         Korkmayın sakın! Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir... DEPREMLER OLACAK. Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır. (Matta, 24: 7)
 
·         ŞİDDETLİ DEPREMLER... OLACAK. Amabütün bu olaylardan önce sizi yakalayıp zulmedecekler. Sizi ... zindanlara atacaklar. Benim adımdan ötürü kralların, valilerin önüne çıkarılacaksınız. (Luka, 21:11-12)
 
·         ... GÜNLER GELECEK Kİ, O VAKİT BURADA YIKILMADIK TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMAYACAKTIR. (Luka, 21:6 )
 
·         ... Öylesine büyük bir DEPREM oldu ki, insan yeryüzünde oldu olalı bu kadar büyük bir deprem olmamıştı. BÜYÜK KENT ÜÇE BÖLÜNDÜ. ULUSLARA AİT KENTLER DE YERLE BİR OLDU... (Esinleme, 16:18-19)
 
·         Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak; yer yer DEPREMLER, kıtlıklar olacak. Bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır. (Markos, 13:8)
 
·         Kuzu altıncı mührü açınca, BÜYÜK BİR DEPREM OLDUĞUNU gördüm. Güneş keçi kılından yapılmış siyah bir çul gibi karardı. Ay baştan aşağı kan rengine döndü. (Esinleme, 6:12)
 
 
HAZRETİ MEHDİ (AS)’ NİN ÇIKIŞ ALAMETİ OLAN ‘DEPREMLERİN ÇOĞALMASI’ TEVRAT’TA ŞU ŞEKİLDE ANLATILMAKTADIR :
 
Musevilere göre, Mehdi (onların tabiriyle Mesih) gelmeden önceki devirde, dünyaya dinsizlikten kaynaklanan ahlaki çöküntü hakim olacaktır. İnsanlarda utanma hissi azalacak, zulüm ve kibir artacak, merhamet sahibi kimse kalmayacak, dindarlar hor görülecek, küfür ve fitne yaygınlaşacak; diğer taraftan felaketler, DEPREMLER, zulüm ve savaşlar birbirini izleyecek; toprakların bereketi azalacak, pahalılık, kıtlık ve yoksulluk artacaktır. Musevilerce kutsal kabul edilen kaynaklarda, ahir zamanda Hazreti Mehdi (a.s.)'nin çıkış alameti olan DEPREMLER şu şekilde anlatılmaktadır:
 
·         DÜNYANIN TEMELLERİ SARSILACAK. YERYÜZÜ BÜSBÜTÜN ÇATLAYIP YARILACAK, SARSILDIKÇA SARSILACAK. DÜNYA... YALPALAYACAK , BİR KULÜBE GİBİ SALLANACAK...(Yeşaya, 24:18-20)
 
·         Bundan ötürü gökleri TİTRETECEĞİM ve ... DÜNYA YERİNDEN OYNAYACAK(Yeşaya, 13:13)
 
·         O zaman DÜNYA SARSILIP TİTREDİ; DAĞLARIN TEMELLERİ DE OYNADILAR VE SARSILDILAR...Suların derinlikleri göründü, ve dünyanın temelleri açıldı. (Mezmurlar, 18:7, 15)
 
·         ... Orduların Rab'bi tarafından, gök gürlemesiyle ve ZELZELE ile VE BÜYÜK GÜRÜLTÜ İLE, kasırga ile ve sağanakla ve yiyip bitiren ateş aleviyle yoklama olacak. (Yeşaya, 29:6)
 
 
 
 

Roma'daki depremin merkez üssünün Paganica yerleşim yerinde bulunan Katolik bir manastırın 10 kilometre altı olduğu tespit edildi.
7 Nisan2009, Sabah
8 Nisan 2009, Yeni Şafak
7 Nisan 2009, Bugün

7 Nisan 2009, Kıbrıs Gazetesi
7 Nisan 2009, Milliyet

7 Nisan 2009, Hürriyet7 Nisan 2009, Bugün
7 Nisan 2009, Radikal


7 Nisan 2009, Türkiye
1  -  2Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."