Harun Yahya

Sayın Adnan Oktar’ın mücadelesi fikri bir mücadeledir, Darwinizm’e ve materyalizme karşı ilimle ve bilimle cevap vermektedir


 

  

Sayın Adnan Oktar'ın 25 Aralık 2009 tarihli American Public TV röportajından 

ADNAN OKTAR: BEN ŞİDDETE KARŞIYIM. BENİM STİLİM KURAN'A DAYALI VE HADİSLERE DAYALI. SEVGİYLE,  ŞEFKATLE VE BİLİMLE, TEKNOLOJİYLE, SANATLA, İKNA EDEREK, İNSANLARA SAYGI DUYARAK, Hıristiyanları ve Musevileri, bütün Müslümanları kucaklayarak, onları birbirleriyle kardeş şekline getirmeye çalışarak bir çalışmadan taraftarım. Yani böyle bir çalışmanın tarafındayım. Bunun dışındaki bir tavrı da benimsemiyorum.

 

Sayın Adnan Oktar’ın 26 Eylül 2010 tarihli Kanal Avrupa ve Çay TV’deki sohbetinden

ADNAN OKTAR: Bak diyorum, İttihadi İslam-ı meydana getireceğiz, Allah’ın izniyle. Türk İslam Birliğini oluşturacağız. Ne PKK kalacak ne ckk kalacak, hepsini Allahın izniyle pestil gibi fikirle, sevgiyle, ilimle ezeceğiz.

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki 28 Ağustos 2011 tarihli canlı sohbetinden 

ADNAN OKTAR: İSLAM BİLİMLE, AKILLA OLUR; Kuran mucizelerini anlatmakla olur, Allah’ın kainatta yarattığı mucizeleri göstermekle olur. KURANIN MUCİZELERİNİ BİLİMSEL METOTLARLA, BELGELERLE İSPAT ETTİĞİNDE İNSANLARIN KALBİNDE BİR İNŞİRAH, FERAHLIK OLUR, ETKİLİ OLUR BU YÖNTEM. VE MÜJDELEYİCİ OLMAK VE İNSANLARA KUCAKLAYICI BİR MANTIKLA YAKLAŞMAK ÖNEMLİDİR. Yahudi’den nefret eder, Hıristiyan’dan nefret eder, açık hanımdan nefret eder; kapalı olur, başörtülü, ondan da nefret eder. Sakal bırakmaz adam, ondan nefret eder. Sakalı yok diye namaz kılmıyor arkasında adamın, fasık diye adam yerine koymuyorlar. Namazını bozuyor adam, bakıyor sakalı yok, “namaz fesada gitti” diyor, "namazını boz" diyor. İSLAM GÜZELLİKKEN, SEVGİYKEN, TEMİZLİKKEN, NEZAKETKEN, İNCELİKKEN, HOŞLUKKEN, HÜRRİYETKEN, DEMOKRASİYKEN BAMBAŞKA BİR MÜSLÜMANLIK ANLAYIŞI VARMIŞ GİBİ GÖSTERİYORLAR. ASIP KESEN, HAYATI BAMBAŞKA GÖSTEREN, İNSANLARI İÇİNE KAPATAN, İNSANLARI HAYATTAN SOĞUTAN, İNSANLARIN NEŞESİNİ, ŞEVKİNİ ELİNDEN ALAN KORKUNÇ BİR KABUS GİBİ GÖSTERMEYE KALKIYORLAR.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki 5 Haziran 2012 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Sevgi dolu, merhametli, barışsever, insancıl, akılcı, son derece samimi, son derece sanattan,  bilimden, estetikten hoşlanan, tertemiz,  insanları kendisi gibi koruyup kollayan, her inançta insana saygı duyan, hepsine kendisine sunulan nimetleri, aynı şekilde onlara da layıktır diye düşünen, halis, candan insanlar olmak durumundayız. O zaman Allah dünyaya hakim edecek, biz de onun için gayret ediyoruz, sizler de onun için gayret ediyorsunuz. DEMOKRASİYİ, FİKİR HÜRRİYETİNİ SAVUNAN, DİĞER FİKİRLERE DERİN SAYGI DUYAN BİR KİŞİLİK, TABİİ Kİ ÇOK HAYATİ, AKSİ ÇOK ÜRKÜTÜCÜ. Yobazlığın zaten ana düşüncesi; “Benim gibi olmayan yaşamasın” kafası oluyor, ama bizler yani Hz. Mesih taraftarları, Hz. Mehdi (a.s) taraftarları, DAİMA BARIŞI, KARDEŞLİĞİ SAVUNUYORUZ, FİKİR HÜRRİYETİNİ SAVUNUYORUZ. AYDIN OLMAYI, BİLİMLE HAREKET ETMEYİ, SANATLA HAREKET ETMEYİ, ALLAHIN HÜKÜMLERİNE SIKI SIKI SARILMAYI HEDEFLİYORUZ.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Kral Karadeniz ve Kanal 35'deki 13 Eylül 2009 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Kuşların harika özellikleri bir tane iki tane değil ki. Yani insana kanat versen, aynı kuşun kanadını versen, aynı bedeni de versen insan uçamaz. Yani mevcut aklıyla uçamaz. Yerden yere vurur kendini, bir binalara bindirir, kafasını, yüzünü her yerine çarpar, asla beceremez. Kuşun aklı insandan o yönde çok çok fazladır. Mesela, örümceğin bedenine insan girmiş olsa, aynı yetenekte olsa, ağ yapmaya kalksa kafasına gözüne dolanır batırır kendini. Arının bedenine girse insan, bir kere oradan oraya kafasını vurur, çarpar, yani uçamaz da en başta. Bal hiç yapamaz. O yön tespitlerini hiç yapamaz. O altıgen peteği hiç yapamaz, o inceliği hiç sağlayamaz. Yani, perişan eder kendini. Yani mevcut aklıyla, hatta 10 tanede profesör aklı ilave etseler, 10 tanede profesör onun yanında olsa yine yapamaz. O yönüyle arı insandan binlerce kat daha akıllı ve zekidir. Yani, kıyas kabul edilemeyecek derecede daha akıllıdır. Tabii evrimciler ilginç şeyler diyorlar, ama mühim olan Kayseri pestili gibi eziliyorlar. Yani DARWINISTLERI FIKREN EZMEK ÇOK ZEVKLI. ÇÜNKÜ ÇOK ZAYıF VE ÇOK CILIZ VE ÇOK MANTIKSIZ BIR FİKİR, DÜNYA ÇAPINDA BÜTÜN ÜNIVERSITELERE HAKİM OLMUŞ, HER YERE HAKİM OLMUŞ.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV ve KAÇKAR TV'deki 27 Mayıs 2011 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Sen iyilik yapacaksan, la ilahe illaAllah Muhammed er-Resulullah’ı onların kalbine ilka etmesi için Cenab-ı Allah’a dua et, vesile olmaya çalış. Sevgiyle anlat, inşaAllah. BİZ DAİMA ŞEFKAT GÖSTERECEĞİZ EHL-İ KİTAB'A, HIRİSTİYAN VE MUSEVİLERE KARŞI. DİNSİZLERE DE ŞEFKAT GÖSTERECEĞİZ, KOMÜNİSTE DE ŞEFKAT GÖSTERECEĞİZ. ZULÜMLE OLMAZ, AKILLA, FİKİRLE, BİLİMLE, SANATLA OLACAK, SEN NERDEN ÇIKARIYORSUN? HEP NEFRET, HEP NEFRET, HEP NEFRET.. NEFRETLE OLMAZ YANLIŞ BİLİYORSUNUZ.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki 6 Ağustos 2012 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Darwinizme, materyalizme karşı özelikle çok güçlü bir mücadele verilmesi; Marksist düşüncenin, Darwinist düşüncenin yanlışlığının iyi vurgulanması; BİLİMLE, AKILLA VE SEVGİYLE MÜCADELE VERİLMESİ ÇOK HAYATİDİR. Siyasi yöntemlerle, askerle, polisle PKK’ya karşı galip olunması imkânsızdır; ben söyleyeyim. Bediüzzaman söylüyor bunu. ANCAK FİKİRLE, DÜŞÜNCEYLE, AKILLA, BİLİMİN BÜTÜN DELİLLERİNİ KULLANARAK NETİCE ALMAK MÜMKÜNDÜR. Hem de tam anlamıyla netice almak mümkündür. Ayette buna işaret ediyor Cenab-ı Allah; “küfrün beynini darmadağın eder” diyor. “Hakkı batılın üstüne atarız, küfrün beynini darmadağın eder” diyor. Yani ondaki yanlış ve hatalı fikirleri darmadağın eder. ADAMIN BEDENİNİ YOK ETMEYE GEREK YOK. ADAMIN AKLINDAKİ, KAFASINDAKİ YANLIŞ FİKRİ YOK ETMEK GEREKİYOR. YANLIŞ FİKRİ YOK ETTİN Mİ, KAFASINDAKİ ZEHİR GİTTİ Mİ, KURTULUR O. DOLAYISIYLA VATANA, MİLLETE ZARARLI İNSAN OLMAKTAN DA ÇIKAR; FAYDALI İNSAN HALİNE GELİR BİLAKİS, EĞİTİLİRSE.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki 14 Ağustos 2012 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Atatürk Elmalılı tefsirini yaptırmıştır; istifade ediyoruz. Elmalılı’nın tefsir yaptığına, o devre ait yüzlerce belge var. Atatürk’ün Darwinist olduğuna dair bir belge bulabiliyor musun sen? Yok. Atatürk her zaman Allah’ın varlığını ve birliğini savunmuştur. Nerede Atatürk’ün Darwinist olduğuna dair belge? Hayatının hiçbir döneminde Allah’ı inkar etmemiştir Atatürk. Her zaman aklın yolunu tercih etmiştir. Ve ne demiştir; “Beyler, şurası unutulmamalıdır ki, Türklük aleminin en büyük düşmanı komünistliktir” diyor. “Behemehal her görüldüğü yerde ezilmelidir” diyor. Ezmek ne demek? SİLİNDİRLE EZİN DEMİYOR Kİ, FİKREN EZİN DİYOR DÜŞÜNCEYLE, AKILLA, BİLİMLE. Atatürk her zaman Darwinizm'e karşı tavrını koymuştur. Ve hep dinden yana olmuştur tavrı.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV, AKSU TV'deki 25 Nisan 2011 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Biz de inşaAllah, böyle mübarek bir devre girdik, on yıllık çok güçlü bir mücadelemiz, cihadımız olacak. BU CİHAT, BU CEHD-GAYRET, SEVGİYLE, KARDEŞLİKLE, MERHAMETLE VE MUHABBETLE, İLİMLE VE BİLİMLE OLACAK. DAMLA KAN AKMAYACAK, UYUYAN KİŞİ UYANDIRILMAYACAK, İNSANLARIN BURNU BİLE KANAMAYACAK. UYUYAN KİŞİ UYANDIRILMAYACAK, İNSANLARIN BURNU BİLE KANAMAYACAK. HERKESE KARŞI ŞEFKAT VE MERHAMET ESAS OLACAK İNŞAALLAH, ÇOK GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ İNŞAALLAH.

 

Sayın Adnan Oktar'ın A9 TV'deki  5 Mayıs 2011 tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Halbuki AKILLA, BİLGİYLE, İLİMLE ORTAYA ÇIKILMASI GEREKİYOR. İSLAM ANLATILIRKEN; SEVGİYLE, BARIŞI SAVUNARAK VE KARDEŞLİĞİ SAVUNARAK ORTAYA ÇIKMAK LAZIM. VE KARŞI FİKİRLERE DE BİLİMLE, FELSEFEYLE, SANATLA İKNA EDİLMESİ VE ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİR. Bu yapılmadığında, işte böyle tüfekle gelen tüfekle gidiyor. Kabadayılık yapan başka bir kabadayı tarafından tepeleniyor. Bu akıl değil, yani kabadayılıkla olmaz böyle şeyler. İslam’ın yayılması, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in zamanında sevgiyleydi. Peygamberimiz (s.a.v.), herkese sevgi dağıtıyordu. DİNİN ÖZÜ; SEVGİDİR.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Kahramanmaraş Aksu ve Gaziantep Olay TV’deki 19 Şubat 2011  tarihli canlı sohbetinden

ADNAN OKTAR: Gönülleri müsterih olsun, net Hz. Mehdi (a.s) geldi net, Hz. İsa (a.s) da geldi, net olarak Türk İslam Birliği’ni görecekler, yüzde yüz Allah’ın izniyle görecekler. Biliyorum bana güvensinler. Israrla, çok gayret etmek lazım, irade çok önemli ısrarla tekrar edecekler, ısrarla çalışmaya devam edecekler. Mesela Amerika’da konferans verecekler, devam devam, bir de bakacaksınız ki, Allah’ın izni ile pestil gibi küfür ezilmiş. Bakın gittikçe sessizleşiyorlar küfür bütün dünyada, dikkat ediyor musunuz? Darwinistler bayağı garibanlaştı, vurdukça ses getiriyoruz, vurdukça ses getiriyoruz. “İLIMLE, FENLE VURUYORUZ INŞAALLAH. Çanakkale geçilmez bunu bilecekler inşaAllah Allah’ın izni ile. Türkiye’de geçit yok, Darwinizm’e, materyalizme geçit yok inşaAllah.

 

 

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."