Harun Yahya

Rant peşindeki bazı yazarların din ve mukaddesat aleyhine yazılar yazmaları neden destekleniyor?


Bir ülkede düşünce ve ifade özgürlüğü olması, o ülkenin ilerleyebilmesi ve toplum içinde kalıcı bir huzur ortamının oluşması için gerekli olan önemli şartlardan biridir. Fakat edebiyat dünyasının din ahlakına karşı olan bazı kesimlerinde, düşünce ve ifade özgürlüğü dönem dönem farklı amaçlar için kullanılmaktadır.

Düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesi altında din ve mukaddesat aleyhine provokasyon ve rant amaçlı kitaplar yazılmakta ve bu, sözde aydın olmanın bir parçasıymış gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Ancak açıktır ki; düşünce ve ifadeleri yazılarına hakaret özgürlüğü olarak yansımış olan bazı yazarların din aleyhine kitaplar yazmaları, mukaddesata karşı hakaretamiz ifadeler kullanmaları ve bunun bazı çevrelerce desteklenmesi tamamen planlı bir oyunun parçası gibi görünmektedir.

Tarih boyunca din ahlakının yaşanmasından ve yayılmasından rahatsızlık duyan çevreler mutlaka olmuştur. Bu nedenle iman etmeyenler her dönemde hak din, peygamberlerimiz ve diğer iman edenlere maddi ve manevi olarak sözde zarar vermek amacıyla türlü yollara başvurmuşlardır. İçinde bulunduğumuz dönemde de bunun önemli örnekleri yaşanmaktadır. Bazı yazarlar, din ve mukaddesat aleyhine yazılar yazarak gündeme gelmektedirler. Binlerce konu varken özellikle bu konuların seçilmesi oldukça dikkat çekicidir. Ancak mukaddesata ve saygıya uygun olmayacak şekilde kullanılan ortak dil ve Batı dünyasının din ahlakına düşman olan çevrelerinden alınan ortak destek görüldüğünde, hiçbir mantıklı ve vicdani açıklaması olmayan bu yakışıksız davranışların sebebi net bir şekilde anlaşılmaktadır. Bu gibi sözde yazarların amacı; çeşitli çevrelerde kendilerinden söz ettirerek ünlü olmaktır. Nitekim dine ve mukaddesata karşı saldırgan yazılar yazmadan önce pek tanınmayan ve eserleri hiç bilinmeyen bu yazarlar, din aleyhindeki yazıları yazdıktan sonra dünya çapında bir üne sahip olmuşlardır. Dikkat çeken diğer amaçlarından biri ise kendileri ve çirkin izahları hakkında yazılar yayınlanmasını sağlayarak topluma kirli düşüncelerini yaymaktır. Bu şekilde (Yüce Allah'ı tenzih ederiz) Allah'a ve dindarlara zarar verebileceklerini zanneden kişilerin bu çirkin davranışlarından daha çirkin olan ise bazı çevrelerin bu kişileri sözde düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesi altında desteklemeleridir.

Hakarete Destek Kabul Edilemez

Dine ve mukaddesata yönelik hakaretler içeren kitabı nedeniyle kendisine açılan davaları hala sürmekte olan bir kişiye, "Düşünce ve İfade Özgürlüğü" ödülü verilmesi, bazı çevrelerce mukaddesata hakaret edilmesine verilen desteğin son örneklerinden biridir.

Bu çevrelerin iddia ettiği -ve aslında çok da iyi bildiği- gibi hakaret bir düşünce ve ifade biçimi değildir. Hakaret, ancak düşünceleri bulunmayan kişilerin ortak dilidir. Dolayısıyla kitabında dine hakaret eden bir kişiye ödül vermek; bu kişiyi cesaretlendirmek ve o hakarete ortak olmak demektir. 

Din Ahlakına ve Mukaddesata Karşı Mücadele Eden Yazarların ve  Onlara Batı Dünyasından Gelen Desteğin Amacı Provokasyondur

Ele alınabilecek birçok konu varken bazı yazarlar tarafından din ahlakına hakaret etmeyi amaçlayan konuların seçilmesi ve bunların desteklenmesi tamamen planlı bir oyundur. Gerek bu saldırgan yazıları yazan kişiler, gerekse bu yazarları destekleyen yerel ve Batılı çevreler, aslında içeriği bu denli saygıya uygun olmayan yazıların inançlı, dindar kişileri ne denli rencide edebileceğini çok iyi bilmektedirler. Buna rağmen din ve mukaddesat aleyhinde pervasız ve saldırgan yazılar yayınlamaktadırlar. Müslümanlar bu yazılar karşısında gereken açıklamaları yaptıklarında ve hukuki yollara başvurduklarında ise, dini hassasiyeti olmayan çevreler ve bu kişilerin Batıdaki destekçileri hep bir ağızdan demokrasi ve düşünce özgürlüğü diyerek bu kişilere destek olmaktadırlar.

Hakaretin ifade özgürlüğü gibi sunulması, din ve vicdan özgürlüğüne bu yolla saldırılması, dine hakaret içeren yayınların yapılması, bu yayınların desteklenmesi ve çirkinliğin ödüllendirilmesi açıktır ki büyük çoğunluğu Müslüman olan insanlarımıza karşı bir tavırdır.

Müslümanlara Düşen, Tüm Meşru ve Hukuki Yolları Kullanmalarıdır

Müslümanları bağnaz ve gerici, Batılıları ise sözde modern ve aydın gibi göstermeye çalışan yazarlar, materyalist ve ateist düşüncedeki insanlardır. Bu özelliklerini ranta çevirmek ve kitaplarının satılmasını sağlamak için Müslümanlara ve dini değerlerine saldırmaktadırlar.

Bu noktada inançlı insanlarımıza düşen; dini değerler ve mukaddesat konusunda çok duyarlı olmaları, Yüce Allah'ın bildirdiği din ahlakına ve dini değerlerimize sahip çıkmaları ve ateist çevrelerin planlı oyunları karşısında ittifak ederek haklı tepkilerini hukuki ve meşru zeminde en uygun şekilde ortaya koymalarıdır. Müslümanlar bu şekilde ittifak ederek bir arada hareket ettiklerinde Allah'ın izniyle bu tip oyunların amacına ulaşması mümkün olmayacaktır. Allah'ın bu vaadi, bir Kuran ayetinde şöyle bildirilmiştir:


"Kim Allah'ı, Resûlü'nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse, hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır." (Maide Suresi, 56)


 

 

Düşünce Özgürlüğünü Savunduklarını İddia Eden Batılı Çevrelerin Gerçek Yüzü

Her zaman düşünce özgürlüğünün savunuculuğunu yapan çevrelerin, konu Yaratılış ve Allah inancı olduğunda tam aksi bir tavır içine girmeleri ve yasakçı bir kimliğe bürünmeleri son derece düşündürücüdür. Söz konusu çevrelerin bu tutumları, Ortaçağı anımsatan uygulamaları gündeme getirmelerine sebep olmaktadır. Örneğin, Sayın Harun Yahya (Adnan Oktar)'ın Yaratılış Atlası adlı eserinin çeşitli dillerde basılması ve Avrupa'nın en tanınmış simalarına ve pek çok eğitim merkezine ulaştırılmasının ardından Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, -Allah'ın varlığını reddetmek (Allah'ı tenzih ederiz.) ve materyalist felsefeyi çöküşten korumak uğruna- yüzyıllardır savunduğu özgürlükçü geleneğini bir çırpıda terk etmiş ve kitap hakkında yasaklama kararı almıştır.

Düşünce özgürlüğüne ve kanaati yayma hürriyetine getirilen kısıtlamalara şiddetle karşı olduğunu ileri süren Avrupa Konseyi, bu kararıyla aslında savunduğu özgürlüklerle ilgili olarak samimi olmadığını da ortaya koymuştur. Batılı çevrelerin, mukaddesat aleyhindeki kitap ve yazılara destekçi çıkarken Yaratılış Atlası hakkında engelleme kararı alması ve bu karara hiçbir kurumun tepki göstermemesi oldukça manidardır.

SONUÇ: Ateist Çevrelerce Sergilenen Tüm Kirli Oyunlara Rağmen Din Ahlakı Hızla Yayılmaya Devam Ediyor

Yazının başında da belirttiğimiz gibi, din ahlakına karşı düşmanlık taşıyan ateist çevreler bu düşmanlıkları doğrultusunda planlı şekilde hareket etmektedirler. Bu sinsi planın bir parçası olarak dini değerlere saldırırken düşünce özgürlüğünü bir kalkan olarak kullanmaktadırlar. Diğer yandan da sistemli şekilde dinsizlik propagandası yapmaktadırlar. Bu kirli plan, kimi zaman bir roman ile, kimi zaman bir karikatür ile, kimi zaman ateizm propagandası yapan otobüs afişleriyle ortaya çıkmakta ve bu girişimler sürekli olarak canlı tutulmaktadır. Ayrıca bu oyunun bir parçası haline gelen kişilere de çeşitli ödüller verilerek onların daha da cesaretlendirilmesi sağlanmakta ve benzerlerinin ortaya çıkması teşvik edilmektedir. Ancak bilinmelidir ki, tüm bu oyunlar ateist çevrelerin son çırpınışlarıdır. Gerek ülkemizde gerekse dünyada ortaya koydukları çabaya rağmen din ahlakı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) döneminden sonra ilk kez bu kadar hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmaktadır.  Darwinizm ve ateizmden kurtulan dünya, büyük bir şevkle Allah'a ve din ahlakına yönelmektedir.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."