Harun Yahya

“Daniel Pipes Allah’a inanan bir Musevi gibi konuşmalı”


 

Daniel Pipes: “Oktar Bey ve ben Suriye’de barış isteme üzerinde anlaşıyoruz. Ayrıca Kitabı Mukaddes’ten ve Kuran’dan barışla ilgili pasajlar toplamasını takdir ediyorum. Suriye’de güç için çatışan iki tarafında ahlaksız, zalim ve vahşi olduğunu düşünürsek dini açıdan değil, stratejik açıdan düşünmemiz gerektiği anlaşılıyor. Sayın Oktar, Suriye’deki güç çatışmasını sadece iyi ve kötü arasında bir çatışmaya indirgemek istiyor. Ama iki tarafta tiksindirici davrandığı için bunu yapmak zor. Esad ya da muhaliflerin zaferinin Suriye ve dünyanın geri kalanı için ne anlama geleceğini iyi düşünmemiz lazım. Sonra bu senaryoları her iki tarafın kavgasının devam ettiği senaryolarla karşılaştıralım. Son seçenek diğerlerinden daha kabul edilebilir. Sayın Oktar’ın, beni aksine ikna etmesi için dini kaynaklardan alıntı yapmaktan daha fazlasını yapması gerekiyor.”

Adnan Oktar:Dindar değil mi Daniel? Dindar değilmiş. İşte dindarlar dünyaya hakim olsa konu bitecek. Anında biter. Mesela İsrail’le hiçbir sorun kalmaz. Filistin’le hiçbir sorun kalmaz. Amerika’yla hiçbir sorun kalmaz. Ama samimi dindarlarla; bağnazlarla değil. Şimdi burada Daniel Bey’in hatası şu: ‘İki tarafın da ahlaksız, zalim ve vahşi olduğunu düşünürsek’ diyor. Şimdi bunun doğru yönleri var. Yani ben bunu inkar etmiyorum. Ben, ‘muhalifler çok güzel ahlaklı, karşı taraftakiler ahlaksız’ demiyorum ki, iki tarafın da ahlaksızlığı var. İki tarafın da haklı yönleri var. Ama iki taraf da açmaza girmiş vaziyette. İki taraf da yanlış çizgide. Ben bir tarafı tutuyor değilim, onu yanlış anlamış. Öyle bir şey yok. 

Ben muhaliflerin de bir kısmının bağnaz olduğunu biliyorum. Yani üslup, yöntem, her şeyden anlaşılıyor bu. Karşı tarafın da çok acımasız ve gaddar olduğunu biliyorum. ‘Konunun Mehdiyet’le, aklı başında insanların bir araya gelmesiyle çözüleceğini’ söylüyorum ben. ‘Yani aklı başında, sevgi dolu bir lider seçilip, bu lider vesilesiyle hepsini ortak bir masaya getirip; barış şartıyla, sevecenlik, arkadaşlık, dostluk şartıyla; bilim ve sanatın, demokrasinin güzel zemininde uzlaştırmak, barıştırmak ve ortalığı güzel hale getirmekle Suriye’deki durum düzelir’ diyorum, benim iddiam bu. Muhalifler gelirse ortalık süt liman olur demiyorum. Esad da kalırsa ortalığı cehenneme çevirir; yine fark etmez.

Ayrıca birbirlerini kırsın geçirsinler dersek, bu ahlaka, vicdana uymaz. Daniel Bey’in bunu savunuyor gibi bir üslubu var, bu yakışık almıyor. Benim eleştirdiğim nokta bu. Yani ben adamların cahil olduğunu görüyorum. İki cahil, iki bilgisiz çatışıyorsa, aklı başında bir adam gelir iki tarafı durdurur. Eğitir, ıslah eder, düzeltir, sakinleştirir, orayı cennete çevirir, benim istediğim bu.

Amerika’nın gücü var, Türkiye’nin gücü var, İran’ın da gücü var. Aklı başında halim bir insan seçsinler, ekip değil. Ekip oldu mu çatışma çıkar. Makul, sevgi dolu, dünya hırsı olmayan bir insan seçsinler, onun hakemliğinde herkes neticeye razı olarak güzel bir anlaşma yaparsa, konu ancak bu şekilde çözülür.

Daniel Pipes, “Adnan Oktar, ‘AKP demokrasiyi, insan haklarını ve sevgiyi savunuyor. AKP’yi, radikal gruplarla aynı kefeye koymak yanlış olur. Eğer Şam’da Ak Parti zihniyeti hakim olsaydı, ortalık süt liman olurdu’ diyor, diye yazmış benim için.

Ben Ak Parti meseleyi kökten halleder demiyorum; meselenin Mehdiyet’le Moşiyah’la hallolacağını iddia ediyorum. Ama Ak Parti’nin, eğer Şam’da öncü olursa, Suriye’de öncü olursa her hâlükârda yatıştırıcı, uzlaştırıcı, daha halim bir yönü olacağı açık.

Tayyip Bey’le konuşulabiliyor, anlaşmak mümkün. Obama’nın yanına gidiyor, Obama sarılıyor ona, arkadaş oluyor, askeri törenle karşılıyor, olumlu görmese görüşmezdi. Demek ki makul bir insan ki, kabili hitap bir insan ki bu kadar nezaket saygı gösteriyor, benim kastettiğim bu. Ama ben Ak Parti’yle çözülür de demiyorum ayrıca, Mehdiyet’le çözülür diyorum.

Daniel Pipes ayrıca, “Adnan Oktar, ‘Allah, Tevrat’ta çatışan taraflar arasında barış yapmayı emreder, bir Musevi Allah’ın emrine uymalıdır, Musevi, Allah’a inanan biri olarak konuşmalısın. Yüce Allah, Tevrat’ta Moşiyah için, ‘güçle kuvvetle yani tankla tüfekle değil, Allah’ın gücüyle hakim olacaksın’ diyor” demiş. Bu açıklamalarımın ‘alışılmadık’ sözler olduğunu söylemiş.

Niye alışılmadık olsun? Tabi ki, sen Musevi’sin, Tevrat’la eğitiliyorsun, küçükken sana tören yapıldı, di mi? Tevrat’ı okudun, Tevrat’ın eğittiği bir insansın, sen Tevrat’ın çocuğusun, Tevrat’ın insanısın. Niye orijinal bir şeyden bahsediyormuşum gibi şaşırarak konuşuyorsun, onu anlamak mümkün değil. Tevrat’ın hükmü garip olur mu, İncil’in, Kuran’ın hükmü garip olur mu? Niye garip olsun, barış niye garip olsun, sevgi niye garip olsun, bunlar niye şaşırılacak şeyler olsun?

Daniel Pipes, “Musevileri ve Hristiyanları, Allah’ın Müslüman olarak nitelendirdiğini söyleyerek, Müslüman dinleyicilerine İslam'ın orijinal ve üstünlük iddiasında bir din olduğunu öne sürüyor” demiş.

İslam Kuran’ın hükmüyle de açıktır. Hz. İbrahim’in getirdiği din de İslam’dır zaten. İslam’ın özelliği nedir? Allah’ın bir olduğunun kabul edilmesi, cennete cehenneme inanılması, ahirete inanılması, meleklere ve bütün peygamberlere inanılması, bunu yapan insan Müslümandır. Yapmayan da Müslüman olmaz. Yani bunda anlaşılmayacak bir şey yok ki; bu Tevrat’ta, İncil’de ve Kuran’da böyle söyleniyor, aynıdır…

Ben bütün Hristiyanları zorla Müslüman edeceğiz demiyorum. Hristiyan Hristiyanlığı anlatsın, Müslüman Müslümanlığı anlatsın,  Musevi Museviliği anlatsın, isteyen istediği dine uysun. Hıristiyan eğer kendi dininde kalmak istiyorsa saygı duyarım, Musevi kendi dininde kalmak istiyorsa saygı duyarım, yani biz üstünüz siz alttasınız demem, ben onun dinine saygı duyarım. Ama Müslüman olmasını isterim. Hristiyan da benim Hristiyan olmamı isteyebilir. Ben ona da saygı duyarım. Dolayısıyla bir aşağılama ruhu bir beğenmeme küçük görme ruhu olmaz Müslümanda.  Ben bilmiyorum ki, cennete de gidebilirim cehenneme de gidebilirim; yani ben nasıl üstünlük iddia edeyim. Ben Allah’ın bir kuluyum. Hristiyan bir insan bakarsın, ‘la ilahe illallah’ der ‘muhammeden resulullah’ der, İncil’e de uyar aynı zamanda İsa’ ya tam tabi olur, cennete gider. Müslümanım diyen 5 vakit namazında adam bakarsın yanlış yoldadır, samimiyetsizdir, münafık karakterlidir, cehenneme gider.

Ama yine de Daniel Beyin üslubunu olumlu buluyorum. Bir Musevi olarak, Museviliğe uzak olmasına rağmen, iyi niyete, sevgiye yakınlığı güzel.

Ama ben, Suriye’de kan döküp dehşet saçan hiç kimseyi desteklemiyorum, onu söyleyeyim. Yani Suriye’nin iyi olduğunu söylediğim bir bölümü yok. Ben barışı isteyen sevgiyi isteyen insanları desteklerim.  Ben onların Mehdi yani Moşiah kanalıyla kurtulacağını düşünüyorum, o kadar.” (Adnan Oktar, 27 Mayıs 2013, A9 TV)

 

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."