Harun Yahya

Allah’ın İlhamı İle Temizlenen Canlılar


Yaşamlarını toz, toprak ve çamur içinde geçiren canlıların pek çoğu, bu kirli ortama rağmen son derece temiz bir görünüme sahiptirler. Çünkü kuşlardan atlara, böceklerden suda yaşayanlara kadar tüm canlılar için temizlik vazgeçilmez bir gereksinimdir. Temizlenmek için insanların kullandığı malzemelere ihtiyaç duymayan canlıların tüyleri daima düzenli, parlak ve sağlıklıdır. Temizlik konusunda dikkat çekici olan başka bir nokta ise, pek çok canlının temizlik için bazı insanlardan bile daha büyük bir çaba ve zaman harcamalarıdır. Yüce Rabbimiz’in yarattığı her canlı için temizlik, aynı zamanda yaşamlarını sürdürmelerini sağlayan hayati bir zorunluluktur.

www.canlilararasindakidayanisma.beyazsiteler.com

İlim bakımından herşeyi kuşatan Yüce Allah, yeryüzünde var olan tüm canlıları üremelerinden korunmalarına, beslenme şekillerinden inşa ettikleri yuvalara kadar birçok üstün özellikle yaratmıştır. Canlıların en önemli özelliklerinden biri ise fiziksel özelliklerinin ve davranışlarının birbirleriyle ve yaşadıkları ortamla tam bir uyum içerisinde olmasıdır.

Temizlenme de bunlardan biridir. Hangi ortamda olurlarsa olsunlar, canlıların temizlenme konusunda gösterdikleri kararlılık ve hassasiyet oldukça dikkat çekicidir. Her canlı gerek fiziksel özelliklerine gerekse bulunduğu ortama en uygun temizlik alışkanlığına sahiptir. Ancak kimi zaman kendi kendilerini temizleyen canlılar, kimi zaman da bu görevi yardımlaşarak diğer bir canlıya yaptırmaktadırlar. Birbirinden farklı temizlik ve bakım yöntemleri bulunan tüm canlılar, yeryüzünde var oldukları ilk andan beri sonsuz akıl sahibi Yüce Allah’ın ilhamı ile hareket etmektedirler. Bir Kuran ayetinde bu gerçek şu şekilde bildirilmektedir:

“... Göklerde ve yerde her ne varsa O’nundur, tümü O’na gönülden boyun eğmişlerdir.” (Bakara Suresi, 116)


Deniz Samurunun Kürk BakımıHayvanlar için temizlik ilk olarak kürk ve derilerinden başlamaktadır. Bu temizlik yaşamlarını sürdürebilmeleri için oldukça önemlidir. Çünkü dış etkenlerden yalnızca derileri ya da kürkleri sayesinde korunmaktadırlar.

Dünyadaki tüm hayvanlardan daha kalın bir kürke sahip olan deniz samuru, her 3 cm2’de bir milyon tüye sahiptir. Bir insanda ise sadece 20.000 saç teli bulunmaktadır. Deniz samurunun kalın kürkündeki tüyleri ayrılıp derisine bakılmak istenildiği zaman bile derisi görülememektedir. İşte bu kalınlık onu okyanusların dondurucu soğuklarından korumaktadır. Ancak kürkün sıcak tutması, temiz ve düzgün olmasına bağlıdır. Bu nedenle deniz samuru kendini sürekli olarak temizlemek zorundadır. Bu işlemi ise iki aşamada gerçekleştirir.

Deniz samuru temizlenmek için öncelikle kendini sürekli olarak ovalar. İkinci aşamada ise halı silkeler gibi kendine hafifçe vurur. Bu sayede hem kürkü temizlenmiş olur, hem de bedeninde bulunan özel bir bezden su geçişini engelleyen bir yağ salgılanır. Deniz samurunun temizlenmek için sergilediği bu davranışlar, aynı zamanda kürkü oluşturan tüylerin arasına hava dolmasına da yarar. Dolan hava sayesinde ise derinin ılık ve kuru kalması sağlanır.


Yavru Panterlerin TemizliğiTüm canlılar gibi panterler için de temizlik özel bir öneme sahiptir. Panterler kendi temizliklerinin yanı sıra yavrularının temizliği konusunda da oldukça titizdirler.

Anne panterler, özellikle oyun oynarken kirlenen ve vücutlarına kene benzeri asalaklar toplayan yavrularını küçük ısırıklar ve uzun dil darbeleriyle temizlerler. Anne panterlerin çengel gibi çıkıntılı olan dilleri, tıpkı bir zımpara kağıdı gibi işlev görür. Panterlerin dili sert bir şekilde yaladığında bir et parçasını kemikten ayırabilecek bir güce sahiptir. Ancak bu güçlü dil, yavruları temizlemeye gelince yumuşak darbelerle hareket eden bir tarak haline dönüşebilmektedir. Panterlerin dillerini kullanarak sahip oldukları temiz kürkleri derilerinin de sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca temiz ve düzgün bir kürk, serin havalarda kirli ve dağınık bir kürke oranla daha sıcak tutmaktadır.


Çamur Banyosuyla Temizlenen GergedanlarHer biri ayrı birer yaratılış delili olan canlıların kullandıkları şaşırtıcı temizlik yöntemlerinden biri de çamur banyosu yapmaktır. Oldukça iri vücutları bulunan gergedanlar, temizlenebilmek ve derilerini zararlı parazitlerden korumak için çamur kullanan canlılardan biridir. Çoğu zaman düşünülenin aksine, çamur banyosu gergedanın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.

Örneğin kalın bir çamur tabakası kene ve öteki asalakların deriye yapışmasını önlemektedir. Bunun yanı sıra bu tabaka, gergedanı böcek sinek gibi canlıların ısırıklarından ve Afrika’nın yakıcı güneş ışınlarından da koruma işlevi görmektedir. Ayrıca çamur, bunaltıcı sıcaklarda güneş ışınlarından koruyucu bir etki yaptığı gibi, serinletici dahi olmaktadır.

Gergedanlar vücutlarını çamurla kapladıktan bir süre sonra güneş ışınlarının güçlü etkisiyle çamur kurumaktadır. Ancak bu aşamada da gergedanlar mucizevi bir davranış sergilemektedirler. Gergedanlar üzerlerindeki çamur kuruduktan sonra kendilerini ağaca sürterek derilerinin üzerinde kuruyan çamurun dökülmesini sağlarlar. Çamurun dökülmesiyle birlikte ise gergedanların derisinde daha önceden bulunan ölü böcekler ve ölü deri de sıyrılmaktadır. Gergedanlar çamur banyosunun ardından temiz ve sağlıklı bir deriye kavuşurlar.

Gergedanların derilerindeki parazitlerden kurtulmak için kullandıkları bir diğer yöntem ise kuşlarla yaptıkları iş birliğidir. Kuşlar, gergedanların derilerine gömülen kene türünden parazitleri ayıklarlar. Gergedanlar bu şekilde kuşlara besin sağlayarak hem onlara yaptıkları temizliğin karşılığını vermiş, hem de derilerindeki parazitlerden kurtulmuş olurlar.

Kuşkusuz gergedanların temizlik esnasında sergiledikleri bu akılcı davranışlar, doğadaki tüm canlılar gibi gergedanların da sonsuz ilim sahibi Yüce Rabbimiz’in ilhamı ile hareket ettiklerinin delillerinden yalnızca biridir.

www.imanhakikatlerinedenonemlidir.beyazsiteler.com


Hatasız Sayı Sayan Afrika AntiloplarıBazı canlı türleri bedenlerini temizlemek için dişleriyle tımarlama yöntemini kullanırlar. Afrika antilopları da bu canlı türlerinden biridir. Tımarlama yönteminde dişleriyle bedenlerini kazıyarak kene türü asalakları temizlerler. Ancak bu kazıma işlemini gerçekleştirirken aynı zamanda baş ve boyun kısımlarındaki ulaşamadıkları bölgeleri tımarlamaları için bir yardımcıya ihtiyaç duyarlar. Bu noktada bilim adamları antilopların işbirliği ile tımarlama işlemini gerçekleştirdiklerini görmüşlerdir. Olayın mucizevi yönü, antilopların birbirlerini her defasında aynı oranda tımarlamalarıdır. Bilim adamlarının hem Doğu ve Güney Afrika’nın bozkırlarında ve vahşi bölgelerinde yaptıkları hem de San Diego Hayvanat Bahçesi’nde yaptıkları tüm gözlemler aynı sonucu vermiştir. Kaliforniya Üniversitesi’nden Fizyoloji ve Davranış Bilimi Profesörü Veteriner Ben Hart bu mucizeyi şöyle açıklamaktadır:

“Yaptığımız her çalışma göstermektedir ki, antilopların tımarlama işlemi programlanmıştır. Tımarlamanın oranını belirleyen bir biyolojik saat bulunmaktadır.” (www.nwf.org/internationalwildlife/1998/grooming.html)

Bu mucize, uzmanlar tarafından aynı zamanda doğada bulunan en çarpıcı karşılıklı fedakarlık örneği olarak tanımlanmaktadır. Eğer Afrika antiloplarından biri partnerini altı defa tımarlarsa, partneri de karşılık olarak altı defa tımarlamaktadır. Prof. Ben Hart bu yaratılış delili için sözlerine şöyle devam etmektedir:

“Tımarlama tamamen karşılıklı… Ayrıca en şaşırtıcı olan, antilopların tımar sayısını bile hesaplamaları.”

Afrika antiloplarının tımarlama özelliklerindeki bir diğer ilgi çekici nokta ise, yeni doğan yavru antilopların da doğumlarının ikinci haftasından itibaren tımar sayısını hesaplamaya başlamalarıdır. Afrika antiloplarının uzmanlar tarafından “programlanmış” olarak adlandırılan bu özellikleri ve fedakarlıkları son derece hayranlık uyandırıcıdır ve Yüce Rabbimiz’in ilminin canlılar üzerindeki tecellilerinden yalnızca bir tanesidir.


Antiseptik Uzmanı FillerDoğadaki canlıların tümü temizliklerini kendileri yaptıkları gibi, aynı zamanda rahatsızlıklarını da kendileri tedavi ederler. Derilerini temizlerken çamur kullanan canlılardan bir diğeri olan filler de bunlardan biridir. Filler de tıpkı gergedanlar gibi derilerindeki parazitlerden kurtulmak için çamurda banyo yaparlar. Bunun nedeni çamurda hiçbir mikrop ve parazitin yaşamamasıdır. Ancak çamurun faydaları bununla da sınırlı değildir. Özellikle killi çamur, mikrop barındırmamasının yanı sıra yaraların kabuk bağlayıp kapanmasını da kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Filler ise killi çamurdan, bu özelliklerini adeta biliyormuş gibi yararlanmaktadırlar. Filler, antiseptik yapıdaki killi toprak parçalarını büyük bir özenle yaralarına sürerler veya hortumlarıyla yaralarının üzerine kabuk bağlaması için toz atarlar.
Fillerin yanı sıra bizonlar ve Amerikan bufaloları da toz banyosu yaparak temizlenirler. Bu banyo sayesinde bufalo gevşek derisini değiştirir. Yeni derilerinin üzerinde kalan ince toz tabakası ise böceklerin bu canlıları ısırmasını engeller. (Noel Grove-Stephen J. Karemann, Preserving Edens, s.99 Focus Dergisi, Haziran 1996)

Hayvanların temizlenmek, parazitlerden kurtulmak ve kendi kendilerini tedavi etmek için kullandıkları yöntemlerdeki dikkat çeken nokta, hepsinin temizlenebilmek için ne yapacaklarını çok iyi bilmeleri, hangi hastalığa neyin iyi geleceğini tespit etmeleridir. Bir gergedanın, bir filin ya da herhangi başka bir canlının toprakta bulunan bir maddenin antiseptik özelliğinin olduğunu bilmesine elbette ki imkan yoktur. Tüm bunlar Yüce Allah’ın örneksiz yaratışının ve canlılara ilhamının örneklerinden yalnızca birkaçıdır. Üstün ilim sahibi olan Allah gözetendir, yarattıklarını koruyandır.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."