Harun Yahya

Ergi Deniz Özsoy'a Kambriyen patlaması hakkında kısa bir bilgi


Kambriyen patlaması, uzun yıllardır Darwinistleri ciddi şekilde sıkıntıya sokan, derinden yaralayan, evrim açısından en önemli “sorun”lardan biridir. Bu “sorun”u çözmek için geliştirilen senaryolar, evrim açısından açıklamasız olan bu dönemi açıklayabilmek için yapılan çalışmalar ve üretilen teoriler o kadar fazla olmasına rağmen, Darwinistler bu büyük çıkmazdan kurtulamamışlardır. Hayat ağacının Darwinistlere göre henüz köklerinin olması gereken yerde, şimdikinden çok daha fazla çeşitlilik yer yüzünde bir anda belirmiştir. Günümüzden yaklaşık 540 milyon yıl önce, tam 50 filum (canlıların “alem”den sonraki en büyük sınıflandırmasını oluşturan kategori, şu an dünyada 35 filum olduğu bilinmektedir), aniden ortaya çıkmıştır. İşte bu sebeple buna Kambriyen patlaması adı verilmiştir.

Ergi Deniz Özsoy Darwinisteri derinden yaralayan bu “sorun”u ilginç bir açıklamayla çözdüğünü iddia etmektedir. Söz konusu canlılı çeşitliliğinin 25 milyon yıl içinde ortaya çıktığını iddia etmekte ve verdiği bu süre, her nasılsa Darwinistler açısından bütün sorunu çözmektedir. Tek hücrelilerin ve uzuvları dahi olmayan birkaç çok hücrelinin yaşadığı dönemden, bir anda bu canlı çeşitliliğine geçiş, Özsoy tarafından 25 milyon yıl ile açıklanmaktadır! 25 milyon yıl, Darwinistlerin bütün sıkıntılarının üstesinden gelmiştir!

Özsoy, eğer biraz paleontolojiyle ilgileniyorsa, Kambriyen patlamasının olağanüstü bir olay olduğunun kuşkusuz ki farkındadır. Ama bu konuyu Darwinist aldatmacayla açıklamaya çalıştığı için kaçınılmaz olarak demagojiye başvurmaktadır.

Öncelikle Özsoy’un 25 milyon yıl diye belirttiği süreç Darwinist bilim adamları tarafından 5-10 milyon yıl arası olarak nitelendirilmektedir (detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz). Ancak Özsoy’un söylediğini kabul etsek ve 25 milyon yıl olduğunu farz etsek bile, bir şey değişmemektedir. Gerçekleşen biyolojik patlama, jeolojik açıdan Darwinist bilim adamları tarafından “bir göz kırpması” olarak tanımlanmaktadır. Bu süre, dünyanın beş milyarlık yaşı dikkate alındığında Dünya'nın 0.001'i kadarlık bir aralığıdır ve bu gerçekten de sadece bir "an"dır.

Bu an içinde, tam 50 ayrı filum, mükemmel yapıları, kusursuz uzuvları, muhteşem iskelet sistemleri ile birbirinden farklı özellikler gösteren sayısız canlı ortaya çıkmıştır. Darwinistlerin milyonlarca yıl sonra ortaya çıkmasını bekledikleri ilk omurgalılar bile Kambriyen döneminde vardır. Her şeyden önemlisi, ilk “göz”, hem de mükemmel kristal petek göz, Kambriyen döneminde ortaya çıkan trilobite aittir. Kambriyen patlaması, Darwinistlerin en büyük açmazlarından biridir.

Darwin’in Kambriyen Sıkıntısı

Özsoy’un belki de bilmediği şey, Darwin’in kendi döneminde ortaya çıkmış olan Kambriyen fosillerinden ne kadar rahatsız olduğudur. Harvard paleontoloğu Darwinist Stephen Jay Gould, Darwin’in Kambriyen sıkıntısını şu sözlerle anlatmıştır:


Fosil kayıtları, Darwin'e mutluluktan çok hüzün getirdi. Hiçbir şey onu, neredeyse tüm kompleks dizaynların ortaya çıktığı Kambriyen patlamasından daha çok rahatsız etmedi. 1 


İngiliz biyolog, ateist ve Darwinist Richard Dawkins ise, Kambriyen sıkıntısını şu sözlerle dile getirmiştir:


...Kambriyen katmanları... Sanki hiçbir evrim tarihine sahip olmadan, o halde, orada meydana gelmiş gibiler. 2


Darwin ve Darwin’in rottweiler’ı Dawkins, bu mucizevi olay karşısındaki şaşkınlıklarını ve sıkıntılarını açıkça dile getirmektedirler. Sıkıntıları, bu muazzam canlı çeşitliliği karşısındaki çaresizliklerinden kaynaklanmaktadır.

Kambriyen Fosillerinin 70 Yıl Saklanması da Bu Çaresizlik Nedeniyledir

Özsoy konuyla ilgili olarak belki şu soruya cevap verebilir: Eğer Kambriyen fosilleri Darwinizm için bir tehdit teşkil etmiyorsa, acaba neden Darwinist bir paleontolog olan Charles Doolitle Walcott tarafından TAM 70 YIL BOYUNCA SAKLANMIŞTIR? Walcott, Burges Shale faunasını keşfinin hemen ardından bulduğu bu muhteşem fosilleri saklamıştır. Çünkü bunlar, evrim teorisinin tüm sahte mantığını altüst etmekte, tüm planlarını ortadan kaldırmaktadır. Çünkü bu fosillerin tamamı mükemmel canlılara aittir, kusursuzdurlar. Hiçbir ara form özelliği göstermemektedirler. Darwinist bilim adamları bile, bu canlıların mükemmelliği konusunda hemfikirdirler. Sırf mükemmel canlılar oldukları için Darwin’in sıkıntı duyduğu, Walcott’un yine aynı sebepten 70 yıl sakladığı dünyaca ünlü Kambriyen fosillerinin “ara fosil” olduğunu iddia eden görünüşe bakılırsa bir tek Özsoy’dur.

Özsoy dilerse, Yaratılış Atlası’nda yer alan trilobit fosillerini kapsamlı inceleyerek veya fosil sergilerinde bu fosillere yakından bakarak ne kadar yanıldığını anlayabilir. Bilimsel delil karşısında elbette ki artık ara fosil iddiasında bulunması mümkün olmayacaktır.

Ediacara Bir Ara Geçiş Faunası Değil, Darwinistlerin Büyük Açmazlarından Biridir

Prekambriyen dönemin hemen ardından Ediacara faunasında, aniden, büyük bir çeşitlilikte çok hücreli canlıların ortaya çıktığı doğrudur. Fakat bunlar, Kambriyen canlılarından tamamen farklı, kendilerine özgü biçimleriyle ortaya çıkarlar. Bu canlılar, Kambriyen canlılarında olduğu gibi sert dokulara ve çeşitli kompleks yapı ve organlara sahip değildirler. Bunlar, genellikle tüylü eğrelti otuna, keseye ve diske benzer şekillere sahip canlılardır. Çeşitli hassas uzantılara sahip olan bu organizmaların hiçbirinin baş kısımları veya dolaşım, sinir ya da sindirim sistemleri yoktur. Kompleks fizyolojik sistemlere sahip değildirler ve nitelikleri genel olarak belirsizdir.

Bu çok hücreli yaşam formlarının Kambriyen'in hemen öncesinde ortaya çıkması, bu canlılar üzerinde oldukça fazla spekülasyon yapılmasına neden olmuştur. Kambriyen canlılarına açıklama getirmeye çalışan hemen her evrimci bilim adamı, Ediacara canlıları üzerinde teoriler üreterek Kambriyen'e bir "ata" bulmaya çalışmıştır.

Oysa Ediacara faunasında ortaya çıkan canlıların Kambriyen canlıları ile alakası yoktur. Ediacara faunası yalnızca bir veya iki filumu temsil ederken Kambriyen dönemi tam 50 ayrı filumun ortaya çıkışını göstermektedir. Yeni fizyolojik yapılar, daha önce var olmayan kabuk sistemleri, daha önce var olmayan uzuvlar, hatta omurga, dahası, daha önce hiçbir şekilde var olmayan muhteşem ve kompleks “göz” Kambriyen’de ortaya çıkmıştır. Darwinistlerin Ediacara’yı bir ara geçiş faunası olarak tanımlayabilmeleri için, bu yeni yapıların kaynağını göstermeleri, dahası Ediacara canlılarından Kambriyen’e hayali geçişi belgeleyen ara fosilleri göstermeleri gerekmektedir. Ama her zamanki gibi Darwinistlerin elleri boştur.

Dahası, Ediacara faunasında bulunan ve Kambriyen canlılarından farklı şekillerde nitelendirilen bu yeni formların da kökeninin ne olduğunun açıklanması gerekmektedir. Dolayısıyla Ediacara canlıları, evrimciler için bir umut ışığı değil, açıklanması gereken bir başka önemli “sorun”dur.

Konuyla ilgili detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

 


---------

1 Gould, Stephen J., The Panda's Thumb, 1980, ss. 238-239
2 http://bevets.com/equotesd2.htm - Richard Dawkins, The Blind Watchmaker, London, W. W. Norton, 1986, s. 229

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."