Harun Yahya

Dawkins oltaya düştü

Son dönemlerde Türkiye’deki bazı yayınlar, Richard Dawkins’in bir yıl önce verdiği bir konferansta yer alan Yaratılış Atlası’na yönelik açıklamalarını yeni bir konuymuş gibi haber yaparak gündem oluşturmaya çalışmışlardır.
 
Dawkins Büyük Bir Yenilgiye Uğramıştır, Sayın Adnan Oktar ile Görüşememesinin Sebebi Budur:

Dawkins, Sayın Adnan Oktar’a yönelik ithamlarda bulunurken, kendi fikir babası Darwin’i unutmaktadır. Kendisinin, fikirlerini canla başla savunduğu kişi; biyoloji, zooloji, mikrobiyoloji, genetik, paleontoloji, jeoloji, moleküler biyoloji, paleoantropoloji bilimlerinden haberi bile olmayan, girdiği bütün okullardan atılan, yalnızca sarhoş denizcilerle vakit geçirmek dışında başka bir amacı olmayan kara cahil Darwin’dir. Dawkins, 19. yüzyılın köhne ortamında bilimden haberi olmayan Darwin tarafından ortaya atılan, şu anda çocukların dahi güldüğü bir teorinin destekçiliğini yapmaktadır.
 
Bütün bunların yanı sıra Dawkins, Sayın Adnan Oktar’ın zooloji bilmediği iddiasıyla ortaya çıkıp bunu kendisiyle görüşmemek için bir bahane olarak ortaya sürmekte, ama aynı zamanda Sayın Adnan Oktar’ın tüm dünyayı sarsan eseri Yaratılış Atlası’nı elinden düşürmemektedir. Mümkün olan her imkanında bizzat konuyla ilgili toplantılar düzenlemekte, düzenlenen toplantılara katılmakta, kitabı özel olarak gündem yapmakta, insanları etrafına toplayıp kitap hakkında yorumlarda bulunmaktadır. Yazarın eserlerini kendince eleştirebilmek için elinden geleni yapmakta ama yazarın kendisiyle görüşmeyi kesin olarak reddetmektedir. Dawkins’in, Sayın Adnan Oktar’ın tüm çağrılarına rağmen karşılıklı tartışmadan şiddetle çekinmesi, fakat buna karşılık yazarın fikirlerine kendince cevap vermeye kalkışması, bu konuda analizler yapması, yazarın faaliyetlerinden ne kadar rahatsızlık duyduğunun bir göstergesidir. Dawkins’in Sayın Adnan Oktar ile görüşmemesinin tek sebebi, CİDDİ ŞEKİLDE YENİLGİYE UĞRAMIŞ OLMASI, VERECEK BİR CEVABININ OLMAMASINDANDIR.
 
Konuyla ilgili olarak Sayın Adnan Oktar’ın bir röportajında yaptığı açıklama şu şekildedir:
 
 
 
 
Adnan Oktar: Dawkins diyor ki, ben Adnan Oktar’la tartışmam, onu anlatmışlar iftiharla, çünkü o biyoloji eğitimi almadı, kardeşim senin deden mi deyiyim, senin Darwin amcan, eğitim aldı mı, zooloji, biyoloji eğitimi aldı mı? Her okuldan atılmış, kovulmuş. Ama şarap içme konusunda uzmanlığı var. Şarabın kaç yıllık olduğunu, nereden olduğunu falan söyleyebilir ama o konuyla ilgili bir şeyi yok. Onun safsatalarına sen halen inanıyor musun. İnanıyorsun ve cahil olduğunu bildiğin halde. Ve o devrin geri bilimi ve eksik bilim anlayışı ile ortaya attığı gayri bilimsel iddialara da inanıyor musun. İnanıyorsun. Bu bir, ikincisi, sen her gittiğin yerde liseli çocuklarla, ortaokul öğrencileriyle gidip tartışıyor musun. Tartışıyorsun. Bunlar biyoloji eğitimi almış mı? Almamışlar. Rahiplerle tartışıyor musun. Tartışıyorsun. Onlar eğitim almış mı almamış. Ha demek ki, yenilmeyeceğini tahmin ettiğin kişilerle gidip tartışıyorsun. Yani seni yenmeyeceğine dair kanaatin olan kişilerle. Sen benimle tartıştığında yerle bir olursun. Dakikasında saniyesinde yerle bir olursun. Yine hodri meydan diyorum. Ama zaten deden boylu boyunca yatıyor. Sen de başında ağlıyorsun. (Sn. Adnan Oktar’ın Tempo TV ve Kral Karadeniz TV’de 28 Eylül 2009 tarihinde yayınlanan röportajından)
 
Oltaya Takılı Böcek Resminden Oltaya Düşen Dawkins


Dawkins’in büyük bir buluş zannettiği, Yaratılış Atlası’nda yer alan oltaya takılı böcek resmi, milyonlarca yıl önce fosil örneği bulunmuş olan canlının, bugün halen yaşadığını gösteren bir böcek resmidir. Bunun maket olup olmaması hiçbir şey değiştirmez. Önemli olan milyonlarca yıl önce yaşamış olan bu böceğin günümüzde halen aynı şekilde var olması, yaşıyor olmasıdır.
 
Dawkins, evrimi çürüten yüzlerce delilin Yaratılış Atlası ile açıkça ortaya konulmasının ardından büyük bir telaş ve panik içine girmiş durumdadır. Her nedense, Yaratılış Atlası eserlerinin tüm ciltlerinde verilmiş olan binlerce fosil hakkında tek kelime etmemekte, bir maket resmini çok dahiyane bir buluşmuş gibi her yerde dile getirip kendi cehaletini sergilemektedir. Rahatça anlaşılabileceği gibi Dawkins’in, bu canlının da, diğerlerinin de günümüzde yaşıyor olması ve milyonlarca yıl boyunca değişmemiş olması gerçeği karşısında söyleyecek hiçbir sözü bulunmamaktadır.
 
İşte Dawkins’in gösterdiği bu beyhude çaba, Yaratılış Atlası’nın ne kadar doğru ve etkili olduğunu göstermektedir. Bu durum, aynı zamanda Yaratılış Atlası vesilesi ile evrimin dünya çapında nasıl güçlü bir çöküşe gitmiş olduğunun da göstergesidir.
 
Bütün bunların yanı sıra, tek bir maket resmini kendince bir koz olarak gören Dawkins’in kendisi zaten tüm makalelerinde ve tüm konferanslarında yalnızca maketlerden, çizimlerden ve rekonstrüksiyonlardan başka bir şey kullanmamaktadır. Kullanamaz çünkü EVRİME DELİL OLARAK SUNABİLECEĞİ TEK BİR TANE BİLE FOSİL GETİRMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. İnsanları maketlerle aldatırken, tamamen bilimsel delillerden oluşan Yaratılış Atlası’nda, milyonlarca yıllık bir canlının halen yaşadığını bilimsel olarak belgeleyen bir maket resmini aleyhte kullanmaya çalışmaktadır. İşte bu durum, tüm diğer Darwinistler gibi Dawkins’in de bilimsellikle bir ilgisinin olmadığını, cehalet içinde yaşadığını açıkça sergilemektedir.
 
Dawkins’in de, diğer tüm Darwinistlerin de bilimsellikle bir ilgilerinin olması imkansızdır, çünkü BİLİM, EVRİM TEORİSİNİ GÜN GEÇTİKÇE DAHA FAZLA ÇÜRÜTMEKTEDİR.
 
Konuyla ilgili olarak Sayın Adnan Oktar’ın bir röportajında yapmış olduğu açıklamalar şu şekildedir:
 
Adnan Oktar: Ben Yaratılış Atlası’nın bir yerinde hayvanın plastik modelini kullandım. Bu kişi de, onu böyle heyecanla yakalamış gibi ortaya çıktı, Vatan gazetesi de onu almış, hayvanın niye orijinalini koymamışız da plastik modelini koymuşuz. Kardeşim sen hiç alakası olmadığı halde çizim resimler koyuyorsun ve hiç alakası olmayan resimler koyuyorsun, biz sana bir şey diyor muyuz. Çizim resimlerine. Plastik modeli ile canlı resmi aynı olduğuna göre, keyif benim değil mi, istediğimi koyarım tabiki.

Sunucu: Burada ince bir ayrıntı da var aslında tartışmayı kabul etmeyip de adım adım takip söz konusu. Öyle bir ayrıntıyı bulabilmesi için hepsini bir okuması gerekiyor.
 
Adnan Oktar: Diyordur o, bu kitabı yazan kişiyle ben nasıl tartışayım? Çünkü on sayfasına bile cevap veremez. 5 sayfasına bile cevap veremez. Ben şimdi yine 4., 5. ciltlerini hazırlıyorum kitabın, orada da mesela kurbağaların plastik modellerini kullandım. O bir orijinal görünüm sağlar, bir hoşluktur onun içinde bir espri var. Mesela ben bu kişinin bu oltaya takılmasını sağlamış oldum. Tek eleştirdiği konu bu. Ben özellikle de oltalı yaptım. Ortasında olta var bir tane, olta görülüyor açıkça. Oltalı koydum böceği, o oltaya takıldı. Şimdi her yerde anlatıyor, bakın oltalı böcek diye.

Bizim için bu bir şereftir, bu kişinin bizden kaçması. Güreşte de pehlivan çıkar, beklenir rakibi, çıkmayınca alkışlar arasında kolunu kaldırırlar. Tuştan daha büyük olaydır o, adam korkup gelmemiştir. Ben istedim ki hem de tuşla da mağlup edelim. Çıksın, ama çıkamıyor, anında ezerim çünkü. (Sn. Adnan Oktar’ın Tempo TV ve Kral Karadeniz TV’de 28 Eylül 2009 tarihinde yayınlanan röportajından)
 
Timsah ile Sincap Arasında Ara Fosil Yoktur, ÇÜNKÜ “ARA FOSİL DİYE BİR ŞEY YOKTUR”


Darwinistlerin saçma iddiası, tek bir hücreden bugünkü canlı çeşitliliğinin ortaya çıktığı şeklindedir. Yani Dawkins’in kendince eleştirdiği timsahtan sincaba geçiş ne kadar saçma ise, Dawkins’in canla başla savunduğu sincaptan kuşa geçiş veya şempanzeden insana geçiş de bir o kadar saçmadır. Dawkins’in, biyolojiden, zoolojiden, paleontolojiden hiçbir şekilde anlamayan, tam bir “kara cahil” olan fikir babası Darwin’in, ayılardan balinaların oluştuğuna dair iddiası da aynı sapkın mantığın ürünüdür. İşte bu yüzden, Dawkins’in SANKİ EVRİMİN MANTIKLI BİR İDDİASI VARMIŞ GİBİ, “biz timsahtan sincaba geçişi iddia etmedik ki” diye ortaya çıkması son derece gülünçtür.
 
Dawkins’in bu iddiasına şahit olan bir kişi, Dawkins’in iddia ettiği tarzda hayali bir geçişin gerçekten ara fosilleri varmış izlenimine kapılabilir. Zaten Dawkins’in yapmaya çalıştığı da budur. Ara fosil hakkında bilgisi olmayan insanları bu demagojik sözlerle aldatabilmektir. O halde burada, bilimsel delillerini yüzlerce kez vermiş olduğumuz önemli bir bilgiyi tekrarlamakta fayda vardır. Bu bilgi özetle şöyledir:
 
Dawkins’in ve tüm diğer Darwinistlerin iddia ettiği şekilde,


TEK HÜCRELİDEN ÇOK HÜCRELİYE GEÇİŞİ GÖSTEREN TEK BİR TANE ARA FOSİL YOKTUR. 


SUDAN KARAYA GEÇİŞİ GÖSTEREN TEK BİR TANE ARA FOSİL YOKTUR.


SÜRÜNGENLERİN MEMELİLERE DÖNÜŞTÜKLERİNİ GÖSTEREN TEK BİR ARA FOSİL YOKTUR.


KARADAN HAVAYA GEÇİŞİ GÖSTEREN TEK BİR ARA FOSİL YOKTUR. 


KARADAN DENİZ MEMELİLERİNE GEÇİŞİ GÖSTEREN TEK BİR ARA FOSİL YOKTUR.


UÇAN MEMELİLERİN HAYALİ EVRİMİNİ GÖSTEREN TEK BİR ARA FOSİL YOKTUR.


ŞEMPANZELERDEN İNSANA GEÇİŞİ GÖSTEREN TEK BİR TANE BİLE ARA FOSİL YOKTUR.


 
Dawkins her neyi iddia ederse etsin, nasıl bir geçişi savunursa savunsun, bunu doğrulayacak TEK BİR TANE BİLE ARA FOSİL YOKTUR.

www.yasayanfosiller.com
CANLILAR MİLYONLARCA YIL BOYUNCA DEĞİŞMEMİŞLERDİR.
 
Zaten Dawkins’in sıkıntısı da bundandır. Bu gerçek, Darwin’in “Türlerin Kökeni” aldatmacasından sonra, yani 150 yıl sonra ilk defa olarak tüm dünyaya ilan edilmiştir. Bunu gösteren önemli kaynak Yaratılış Atlası, işte bu yüzden Dawkins’in bir numaralı hedefi olmuştur. Dawkins, beklemediği bir anda OLTAYA DÜŞMÜŞTÜR. Yapacak bir şeyi olmadığını bildiğinden, karşılıklı tartışamayacağını ve Sayın Adnan Oktar’ı yenemeyeceğini bildiğinden, aciz, zavallı, çocukça yöntemlere başvurmaktadır. İşte bu, Darwinist yenilginin ilanıdır.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."