Harun Yahya

Zaman mühendisi olmak• Zamanın değerini hiç düşündünüz mü?

• Geçen saniyeleri, dakikaları, saatleri, günleri, ayları ve yılları... 

• An ve an akışını yaşadığımız için zaman kimi zaman yavaş ilerliyormuş gibi gelir. Ama aradan saatler ya da günler geçtiğinde insan o zaman zamanın çok çabuk geçtiğini fark eder.

Son zamanlarda zamanın çabuk geçmesinden herkes şikayet ediyor öyle ki arkadaşlarıyla bir araya gelen hemen herkes bu gibi konuşmalara tanık olmuştur. “Daha geçen hafta birlikteydik, sanki dün gibi! Daha geçen hafta arabamı yıkamıştım ne çabuk kirlendi!” Peki, böylesine çabuk geçen ve bize verilen bu kıymetli zamanı ne kadar iyi değerlendiriyoruz? 

Zaman Hızla Akar

Aslında biraz düşünüldüğünde zamanın geriye doğru hızla akmaya başladığını görürüz. İnsan bebeklikten olgunluk yaşına kadar hayatında birçok detay yaşar. Okulu, iş hayatı, kariyeri gibi... Bu uğraşılara bir de günlük uğraşıları katılır. Okuldaki sınavlara, iş yerindeki yoğunluğuna, evde bekleyen sorumlulukları vs. de eklenir ve insan tüm bunlara kendini şiddetle kaptırır. Böylece hayatının asıl amacını yani dünyada var oluş nedenini  unutur.Hemen herkes günlük gazeteleri okurken ya da televizyon seyrederken mutlaka ölüm haberleri ile de karşılaşır. Birçok insanın o anda bir anlık dikkati açılır ve ölen kişiyi düşünür, etkilenir. Ölen kişi çok genç ise aklına genelde erken yaşta öldüğü için kariyer, evlilik gibi birçok şeyi yapamadığı gibi düşünceler gelir. Oysa ölüm her an herkesi bulabilir. Çocuk, genç ya da yaşlı olması fark etmez, bir trafik kazası ya da kalp krizi ölüme sebep olabilir. Ne var ki birçok insan bunları düşünmesine rağmen dikkati dağılır ve hiçbir şey olmamış gibi tekrar günlük yapacaklarına veya geleceğine yönelik planlarına yönelebilir.

Peki hiç sordunuz mu kendinize geleceğe yönelik yaptığınız her plan gerçekten istediğiniz gibi oldu mu ya da gerçekleşti mi diye?

Gerçekçi olmak gerekirse hayatımızda neredeyse hiçbir zaman olaylar planladığımız gibi gelişmemiştir. Mutlaka bir eksiklik ya da o an için beklemediğimiz bir olay olmuştur.Geleceğe yönelik planlar yapmak elbette ki normaldır, fakat şuurunda olunması gereken gerçek her anımızın Allah’ın kontrolünde olduğudur. Allah Katında her şey olup bitmiştir ve hayatımız an an gösterilmektedir. Burada Yüce Allah bize büyük bir sır vermektedir. Bu sır, geleceğe dair kaygı duymadan, tüm teslimiyetimizle kaderimizin konforunu yaşamamızdır. Çünkü Allah Kuran’da bir ayette bu gerçeği şu şekilde bildirmiştir:

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216)

www.yaklasanolumani.imanisiteler.com

Boş vakit geçirmeyi güzel görmek, şeytanın insanlara verdiği yanlış bir telkindir. Din ahlakının yaşanmadığı bir toplumda boş vakit geçirmek, onların kullandığı ifadeyle “zaman öldürmek” çok yaygındır. Fakat mümin, Allah’ın ona lütfettiği vaktini, her anında Allah’a yakınlığını artırarak, daha derin düşünerek, Müslümanlara, İslam’a hizmet ederek geçirmelidir.

Sayın Adnan Oktar Vaktin Önemini Anlatıyor:

➣ Vakit altından kıymettli, çok önemli. Bütün gücünle vakti kullanmak gerekiyor. 4 saat, 5 saat dizi seyretmek yerine genel kültürünü artır, bilgini artır, insanlara yardımcı ol, etrafını temizle, kendini kaliteli hale getir. Estetiğe, bilime, sanata değer ver, önem ver. (A9 TV; 16 Eylül 2013)

➣ Peygamberimiz (s.a.v.) için vakit kıymetli, her anı kıymetli. Ümmetin faydası için, ümmetin menfaati için dakikayı, saniyeyi bile dikkatli kullanıyor. Onun için öyle boşa zaman kullananlar, boşa vakit harcayanlar Peygamberimiz (s.a.v.)’i rahatsız ediyor. (A9 TV; 11 Aralık 2012)

➣ Vakti iyi değerlendirmek önemli. İnsanların sıkıntılarından biri de; boş söze dalmalarıdır, boş söz vakitlerini müthiş alır. Hâlbuki o, kıymetli olan hayatın kıymetli vakitlerini acımazsızca harcamak demektir. Bu yanlış olur. (A9 TV; 11 Aralık 2012)Dünya Hayatında Her Şeyin Bir Sonu Vardır

İnsanların, hayvanların, çiçeklerin, buzdolabında saklamamıza rağmen meyvelerin, yiyeceklerin... Dünya hayatında herşeyin bir sonu vardır. Cennette ise sonsuzluk vardır. Orada hiçbir şeyin sonu yoktur. Gençliğin sonu yoktur, hep genç kalmak vardır. Cennette bir ağacın meyvesinden koparıldığında anında hemen yenisi oluşur. Dünyada ise sevdiğimiz meyveyi yiyebilmemiz için mevsimini beklememiz gerekir. Cennette zaman sıkıntısı yoktur, her an sevdiklerinizle olursunuz. İstediğiniz anda istediğiniz gibi sevdiğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Arzu ettiğiniz güzellikte olabilirsiniz. Orada hastalık, yorgunluk ve sıkılmak yoktur. Hep güzellik vardır. Dünya hayatı ise tam tersidir. Biz hayatta her zaman eksikliklerle karşılaşırız, tam anlamıyla mutmain olamayız. Çok istediğimiz bir şeye ulaştığımızda bile -mesela son model bir telefon olabilir-, onun sevincini heyecanını yaşarız. Fakat uzun zaman geçmeden yeni bir modeli çıkar ve bu defa onu isteriz.

www.Allahinsonsuzgucu.imanisiteler.com

Dünyada kaybedilen zamanın dönüşü olmayan sonuçlarından biri, boşa geçen sürenin geri kazanılamamasıdır. Her insan, Allah’ın yarattığı kader üzere, dünyada belli bir süre kalacaktır. Dolayısıyla boşa geçen, kaybedilen bu süre, dünyadaki kısıtlı zamandan alınmış ve geri gelmesi mümkün olmayan bir vakittir.

Her Şeyin ve Tüm Güzelliklerin Yaratıcısı Olan Allah’tır

Allah bizi sonsuz nimetlerinde cennetle ödüllendirmek istiyor. Cennet hayatını düşünerek dünya hayatı ile kıyas yaptığımızda cennete olan arzumuz, sevgimiz artmakta. Nasıl siz olduğunuz yerde, gözlerinizi kapadığınızda, sevdiğiniz şeylerin görüntülerini o an için canlandırabiliyorsanız, cennette de Allah herşeyin en güzelini sonsuzlukta ve sürekli yaşatacaktır.

Kaderin konforunu yaşayarak, gelecek kaygısı duymadan, olayları akışına bırakarak, zamanımızı sıkıntılı ve kaygılı geçirmenin hiçbir anlamı yok. Bunun yerine dünyada bizler için yaratılmış olan onca güzel nimetler üzerinde düşünüp asıl var oluş amacımızı unutmadan, hayatımızı buna göre şekillendirmeliyiz.Her geçen saniye, dakika, saat bizleri ölüme daha da yaklaştırmaktadır. Dünyada bize verilmiş olan kısa süreli ömür sonsuzlukta ahiret yurdumuzu belirleyecektir, dolayısıyla en iyi ve en doğru şekilde değerlendirmek akılcı olandır. Allah bu dünya hayatının geçici olduğunu Kuran’da şu şekilde haber vermektedir:

“Dedi ki: ‘Yıl sayısı olarak yeryüzünde ne kadar kaldınız?” Dediler ki: “Bir gün ya da bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor.” Dedi ki: “Yalnızca az (zaman) kaldınız, gerçekten bir bilseydiniz.’” (Müminun Suresi, 112-114)

Allah’a samimi olarak inanan bir kişi, şeytanın dünya hayatında insanlara süslü gösterdiği boş uğraşılardan kendini tamamen uzak tutmalıdır. İnsan ancak bu şekilde berrak bir zihinle gereği gibi derin düşünebilir. Kuran’da müminlerin boş işlerden yüz çevirdikleri şöyle bildirilmiştir: “Onlar, ‘tümüyle boş’ şeylerden yüz çevirenlerdir.” (Müminun Suresi, 3)

Adnan Oktar'ın News Rescue & Gulf Today'de yayınlanan makalesi:

http://newsrescue.com/being-a-time-engineer/%23axzz3VY1JePN1

http://gulftoday.ae/portal/87179bc5-1690-4f79-973f-bceeeed3b009.aspx


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."