Harun Yahya

Neden Türk İslam Birliği Gerekli?


Neden Türk İslam Birliği Gerekli?

 

 

Türk-İslam birliği gerekli çünkü tüm dünya acı içinde, müslümanların maruz kaldığı zulüm bitmiyor, aksine artıyor. İşte örnekleri:

 

Kanlı Eylül

Suriye'deki katliamlar tüm şiddetiyle sürüyor. Sadece Eylül ayında rejim güçlerinin düzenlediği saldırılarda yüzlerce kişi hayatını kaybetti. 

 

Dünya, Irak ve Suriye sınırında dengeleri değiştirmeye çalışan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne yönelik operasyonlara odaklanırken, Suriye'de 2011'den bu yana devam eden iç savaşta sivil katliamlar artarak sürüyor. 

 

Yine Çocuklar Vuruldu

Suriye'de geçen ay 2 bin 375 kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamaya göre, Esed rejimine bağlı güçlerin, muhaliflerin denetimindeki bölgelere eylül ayında düzenlediği saldırılarda 294'ü çocuk, 173'ü kadın, bin 707'si sivil, 2 bin 375 kişi yaşamını yitirdi. IŞİD ile muhalifler arasında meydana gelen çatışmalarda ise 3'ü çocuk, 2'si kadın 28 sivil ile 41 muhalifin yaşamını yitirdiği belirtildi. 

 

İşkenceden Ölüm

Bu sürede '118 muhalifin rejim güçlerince işkenceyle, 478 muhalifin ise çatışmalarda öldürüldüğü' ifade edilen açıklamada, ayrıca yaşamını yitirdiği düşünülen 101 kişinin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. Öte yandan dün Humus kentinde meydana gelen patlamalarda 18 kişinin yaşamını yitirdiği, 40 kişinin yaralandığı bildirildi. 

www.yenisafak.com.tr

 

www.Turk-islamkulturu.com

 

Duma'ya Hava Saldırısı: 23 Ölü

Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının başkent Şam'ın doğu kesimlerinde yer alan Duma bölgesindeki yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 23 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesinden (LCC) edinilen bilgiye göre, orduya ait savaş uçağı, başkentin doğu kesimlerindeki muhaliflerin kontrolünde yer alan Duma bölgesinde yerleşim yerini bombaladı.

Rejim saldırısında aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 23 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten LCC, Esed güçlerinin hava saldırısında yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını kaydetti.

Saldırı bölgesinde maddi hasarın meydana geldiğini vurgulayan LCC, Esed güçlerinin başkent Şam'ın kırsalındaki Kabun, Zemelka, Duma, Arbin, Duğaniye ve Cobar'a tank ve toplarla saldırdığına değindi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi de (SRGC), rejime ait orduya bağlı helikopterlerin Halep'te muhaliflerin elinde olan Handarat, Mesekin Hananu ile Haydariye bölgelerine "varil bombasıyla" saldırdığını açıkladı.

www.aa.com.tr

Ateş Çemberindeki Müslümanların Buruk Bayramı

Dünya IŞİD'e müdahaleyi tartışırken, İslam coğrafyasının hali yürekleri dağlıyor. Türkiye dışında neredeyse her yerde kan ve gözyaşı var.Müslümanlar huzura hasret bir bayram daha geçiriyor. Başta Orta Doğu olmak üzere İslam'ın hakim olduğu coğrafyada din kardeşlerimiz savaş ve iç karışıklıklar yüzünden bayram sevincini buruk yaşıyor. İstikrarı ile adeta huzur ülkesi olan ve milyonlarca Suriyeli mülteciye ana şefkatiyle kapılarını açan Türkiye'de ise halk yüreğinde Müslüman kardeşlerinin yaşadığı sıkıntıları hissederek Kurban Bayramına giriyor. İşte İslam coğrafyasının acı tablosu:

Suriye

Suriye'de Beşar Esad'ın halkın demokrasi taleplerine bombalarla karşılık vermesinin ardından başlayan iç savaş 3.5 yılı doldurdu. 150 binden fazla kişinin öldüğü, 8 milyon insanın mülteci durumuna düştüğü ülkede halk Esad'ın saldırılarına maruz kalıyor. ABD liderliğinde koalisyonun IŞİD'e yönelik operasyonlarının ardından ikinci plana düşen Esad, Batı basınının gündemine gelmese de bombardımana devam ediyor. Rejime bağlı askerlerin operasyonlarında her gün onlarca kişi hayatını kaybediyor.

Irak

Bir diğer ülke Nuri El Maliki'nin mezhepçi politikaları sebebiyle parçalanmanın eşiğine gelen Irak. Sünnilere yönelik ayrımcı politikaları sebebiyle IŞİD'in doğmasına yol açan Maliki, her ne kadar baskılara dayanamayarak gitmek zorunda kalsa da Irak'ta izlerinin silinmesi yıllar alacak yaralara yol açtı. Ülkede özellikle camilere yönelik intihar saldırılarında onlarca insan hayatını kaybetmeye devam ediyor.

Filistin

Ramazan Bayramı’nı İsrail'in yoğun bombardımanı altında geçiren Gazzeliler, Kurban Bayramı’na bombalar altında girmeseler de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 2 bin 200 kişinin hayatını kaybettiği, yine çoğu çocuk ve kadın 11 bin kişinin yaralandığı bombardımanın yaralarını sarmaya çalışıyor. İsrail tarafından sert bir ambargo uygulanan ve Mısır'daki askeri darbenin ardından dünyaya açılan tek kapıları olan Refah Sınır Kapısı da kapatılan halk hayatta kalmaya çalışıyor.

Myanmar

Dünyanın gözü önünde Budist rahipler tarafından etnik temizliğe uğrayan Arakanlı Müslümanların büyük çoğunluğu ülkeyi terk ederek Bangladeş'e sığınmak zorunda kaldı. Çoğu da göç yolunda can veren Arakanlı Müslümanlar Bangladeş'e ulaştıklarında da yalnız kaldı. Türkiye dışında hiçbir ülkeden ve uluslararası yardım kuruluşundan insani yardım gitmeyen Arakanlılar ülkelerinden ayrı bir Kurban Bayramı yaşıyor.

Mısır

İlk defa sandığa giderek Muhammed Mursi'yi cumhurbaşkanı seçen Mısırlıların demokrasi bayramı 1 yıl sürdü. 30 Haziran 2012'de Cumhurbaşkanı seçilen Mursi, 1 yıl sonra 3 Temmuz 2013'te kendisinin göreve getirdiği Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı Abdulfettah el Sisi tarafından darbeyle görevden alındı. Darbenin ardından Cumhurbaşkanlarına sahip çıkarak meydanlara inen halkın silahlarla taranması sonucu binlerce kişi öldü. Mısırlılar demokrasiye hasret bir bayram daha geçirdi.

Libya

Libya'da Muammer Kaddafi'nin 2011'de devrilmesinden bu yana siyasi istikrar bir türlü sağlanamadı. Silahlı gruplar arasında başlayan çatışmalar iç savaşa dönüştü. Kaddafi'nin devrilmesinde önemli rol oynayan emekli general Halife Haftar Mayıs ayında emrindeki askerlerle darbe yaparak hükümeti devirdi. Mayıs ayından bu yana çıkan çatışmalarda yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Ülkede şu an tam bir kargaşa hakim.

www.turkiyegazetesi.com.tr

www.a9.com.trAteş Çemberinde Buruk Bayram

Burma'nın (Myanmar) Arakan eyaletindeki Müslüman Rohinya halkına yönelik ırkçı tutum giderek şiddetleniyor. Yönetimin son planında, Müslümanların vatandaşlık kazanmaları için 'Bengalli' nitelemesini kabul etmeleri isteniyor. Plan taslağına göre başvuru yapmayı reddedenler veya gerekli evrakları hazırlamayanlar için 'geçici tecrit kamplarının inşa edilmesi' öngörülüyor. Asya İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden Phil Robertson, planla ilgili 'Arakanlı Müslümanları sürekli ayrımcılığa ve vatansızlığa mahkum edip ülkelerini terk etmeye zorlamak için oluşturulmuş bir taslaktan başka bir şey değil' dedi. Washington merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar bölümünden Gregory Polling de planın 'Arakanlı Müslümanları kimliksizleştirme' politikasına uygun olduğunu söyledi.

www.yenisafak.com.tr

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."