Harun Yahya

Allah Sevgisi-Sevgi Sürekli Hissedilmesi Gereken Lezzetli Bir Gıdadır


Allah Sevgisi

Sevgi Sürekli Hissedilmesi Gereken Lezzetli Bir Gıdadır

Son günlerde “dünyanın tadı tuzu kaçtı” kelimesini çok sık duyar olduk. İnsanlar sürekli şikayet ediyor, çok sıkıldıklarını söylüyor, kendileri için hayatın bir anlamı kalmadığını ifade ediyorlar. Dünyada da olaylar bir türlü durulmuyor. Mazlum halkın katledilmesi, çoğu Müslüman olan ülkelerde yaşanan olaylar, ekonomik krizin olması, intiharların artması, bilimsel icatların çok olmaması, sanatın gittikçe yozlaşması gibi sorunların hepsinin arkasında aynı neden vardır: Sevgisizlik...

İnsanların büyük kısmı sevgisiz ve bomboş bir hayat yaşıyor. Bunun temel nedenlerinden olan hasetlik, kıskançlık, güvensizlik, rekabet ruhu, gelecek korkusu, Allah’a teslimiyetsizlik gibi olumsuzluklar birleşince gerilime neden oluyor. Böyle bir duruma ise insanların ne gözleri, ne ruhları, ne de bedenleri dayanabilir. Doğal olarak insanın hücreleri de buna isyan eder, insanın bakışı, sesi, sağlığı, mantığı da bozulur. Böyle bir insan hayattan zevk alamaz hale gelip herşeye öfke duymaya başlar.

Sevgisizlik batağındaki bu gibi kişiler, yaşamları boyunca kendilerine ve çevrelerine hem maddi hem de manevi yönden zarar verirler. Böyle kişilerin bakışları sevgisiz, ruhsuz, sanki robotlaşmış gibi olur. Çünkü insanın ruhunun sevgiyle beslenmesi gerekir.

www.imanikonular.com

 

Hücreleri Besleyen Sevgidir

Her ne kadar çok sahiplenilse de ruhu alındığında “ben” sanılan beden çaresizce olduğu yere yığılıp kalır. Çünkü ruh, tüm bedene hakimdir. İşte bu noktada metafizik bir durum yaşanır. Çünkü hücrelerimiz sadece kanla beslenmez, sevgi de onlar için en az kan kadar hayati bir ihtiyaçtır. Aynı şekilde ruhumuz da hücrelerimiz gibi iman ve sevgiyle beslenir. -Allah’ın izniyle- ruhumuz sevgiyi yakıt olarak kullanıp hücrelerimizi ve bedenimizi besler, canlı ve zinde tutup, hayatta kalmalarını sağlar. Ama nedense insanların çoğu bu gerçeği göz ardı ederek yaşamayı tercih ederler.

Sevgisiz bir yaşamda, insanın fıtratı bozulur, ruh mahvolur. Sevgiyi bir gıda gibi en acil ihtiyaçlardan biri olarak görmeyen bu insanlar istedikleri mutluluğu yanlış yerlerde ararlar. Bu tarz kişiler bir anlamda ruhlarını öldürerek, zamanla sinirsel ve bedensel bozukluklar da yaşamaya başlarlar. Bu zihniyet ve bakış açısına sahip kişilerin bir süre sonra eti, kemiği çürür, saçı zayıflar, sağlığı bozulur,  Aklı gidip, beyni çalışmaz hale gelir. Yaşadığı sevgisizlik, şefkatsizlik hücrelerini öldürüp toksin etkisi yapar.  En sağlam vücut bile bu sevgisizliğe dayanamaz. Beynin fonksiyonları bozulur ve hatta insan düşünme kabiliyetini bile yitirebilir.

Müslüman Allah İçin Sever

Müslüman bir insan için sevmek ve sevilmek çok büyük bir nimettir. Çünkü Müslüman inceliklerden ve güzelliklerden zevk almayı bilen, çok iyi gözlem yapan, detayları çok iyi fark edebilen, estetik sahibi kaliteli bir ruha sahiptir.

Müslüman hep sevgi isteği içinde olur. Allah’ın sevgisine, rızasına duyduğu derin ihtiyaç, yarattıklarına karşı da doğal olarak sevgi ile pozitif, olumlu yönelmesine vesile olur. Sürekli cennet özlemi içerisinde olduğu için, tavırlarında, ruhunda, bedeninde, etrafında hep en yüksek kalitede güzelliği arar.

Sevgi, sevgiyi getirir. En katı kalpli insanda dahi sevginin mutlaka çözücü etkisi olur. Her iki tarafta da, karşılıklı kalplerde sevgi kılan Allah’tır. Sürekli olumlu ve pozitif, anlayışlı, sevgi dolu tavrı olan bir insan, sabırlı tavrına karşılık yaptıklarının meyvesini mutlaka bir yerden sonra toplamaya başlar. En katı insan dahi bir yerden sonra mutlaka çözülür. Kalbinde yumuşama olur. Devamlı olgun, anlayışlı bir tavır karşısında kendi gösterdiği olumsuz, sevgisiz ve aksi tavrından utanıp geri adım atar.

Sevgi ciddiyetle son nefesine kadar insanın yaşayacağı, iman gibi asla kaybetmeyeceği, emek verilmesi gereken bir konudur. Sevgi için sürekli akıl kullanılır. Devamlı sevgiyi besleyen detaylar düşünülerek geliştirilir. Çünkü dinin özü sevgidir. Dünyanın anlamı sevgidir. Bir Müslümanın dünyada başlıca sorumlu olduğu konulardan bir tanesidir sevgi. İmanının, ibadetlerinin, yaşamasının amacı zaten sevgidir.

Aksi bir durumda, yani sevginin olmadığı, hoşgörünün olmadığı, sıcaklığın, olmadığı bir ortamda ise çatışma çatışmayı getirir. Herkes nefis sahibidir. Nefis terbiye edilmez, nefse emir verilip güzel olan zorla yaptırılmazsa, nefis Allah’ın ayette bildirdiği gibi ‘var gücüyle kötülüğü emreder’ (Yusuf Suresi, 53). Bir insanın kötü bir tavır, kötü bir mimik, hoşnutsuz negatif bir tavır gösteren insana güzellikle karşılık vermesi kolay değildir. Bu bir zorluktur, irade kullanılır. İşte bunu insan Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla, Allah’a duyduğu derin saygıyla yapar. Ancak imanla güç yetirir. Yoksa iman olmadan, Allah sevgisi olmadan gücü kırılır. Hepsinin özü, temeli, besini Allah sevgisidir, imandır, Allah aşkıdır.

Sevginin olmadığı bir dünyada barışın, huzurun, adaletin egemen olmasını nasıl bekleyebiliriz?

Sevgisiz toplumda dünyanın güzel ve huzurlu bir yer olmasını sağlayamayız. Bu nedenle derin imanlı olan herkesin öncelikle üzerinde durduğu konu SEVGİYİ SEVDİRMEK olmalıdır. Müminler her ne görüşten olursa olsun insanlara sevmeyi öğretmekle sorumludur. Merhamet göstermekten zevk alan, fedakarlık yapmayı bir saflık olarak görmeyen insanlara, toplumda ihtiyaç vardır.

Bunun tek yolu da gerçek din ahlakını yaygınlaştırmaktır. Allah sevgisini kalplere yerleştirmek gerekir. Allah’ı sevmeyen birinin Allah’ın yarattıklarını sevmesi beklenemez.

Tüm dünyaya sevgiyi sevdirecek, sevgiyi öğretecek kişi ise Hz. Mehdi (a.s.)’dır. Eğer dünyada olan bitene dikkatlice bakacak olunursa Hz. Mehdi (a.s.)’ın görev başında olduğu ve dünyaya sevgiyi sevdirmeye başladığı görülecektir. O’na yardımcı olmak için müminlerin de  kendi çevresinden başlayarak sevgiyi sevdirmeye ve yaymaya çalışması elzemdir.

www.Allahinrizasi.imanisiteler.com

Sevgisiz ve imansız kişiler hiçbir şeyden zevk alamaz çevresindeki nimetleri göremez hale gelirler. Yaptıkları tek şey içlerindeki sıkıntıdan kurtulmaya çalışmak olur. İman olmamasıve sevgisizlik tüm vücudu kaplayıp insanın bünyesini bu şekilde kolaylıkla çökertir. Sevgisizlik ve imansızlık insanların hücrelerini öldürür, kanını dondurur, aklını örter. Böyle insanlardan oluşan toplumda sevgi, saygı kalmaz, sanat ölür, demokrasi yok olur, ekonomi bozulur.

Müslüman Rahmani Bir Bakış, Bir Nur Gördüğünde Sever

Allah, pek çok duygu gibi insanların kalplerine sevgi hissini de yerleştirmiştir. İnsanın yapması gereken, bu özelliğini Allah’ın Kuran’da bildirdiği güzel ahlak özellikleri doğrultusunda en doğru şekilde yönlendirmesidir. Müminler Kuran’ı rehber edindikleri için sevgilerini; kendilerini ve sahip oldukları tüm nimetleri yaratan Rabbimiz’e ve O’nun rızasını hedefleyen müminlere yöneltirler.

Dünya hayatının süsüne kapılanlar ise Allah’ın kendilerine imtihan için verdiği nimetlere tutkulu bir sevgi ile bağlanırlar; örneğin insanları “Allah’ı sever gibi severler”. Allah, Kuran’da inkar edenlerin bu çarpık sevgi anlayışını şöyle bildirmektedir:

İnsanlar içinde, Allah’tan başkasını ‘eş ve ortak’ tutanlar vardır ki, onlar (bunları), Allah’ı sever gibi severler. İman edenlerin ise Allah’a olan sevgileri daha güçlüdür. O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah’ın olduğunu ve Allah’ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (Bakara Suresi, 165)

Bir insan toplumda daha çok sevilmek için güzel ahlaklı olmak isterse buna belki belli bir oranda güç yetirebilir. Ama kendisi güzel ahlaklı olmaktan zevk alarak, insanların tavırları olumsuz dahi olsa güzel ahlakta irade göstermekten sevinç duyarak bu ahlakı yaşarsa o zaman müthiş bir hayat kalitesi elde eder. Elbette bunu yapabilmenin tek yolu insanların rızasını değil Allah’ın rızasını arayanlardan olmaktır. Ancak o zaman karşısındaki alaycı da olsa o çirkin üslubun içine girmeyen, karşısındaki kavgayı körüklese de itidalli davranan, karşısındakinin tüm cehaletine, bilmişliğine, kibirine rağmen şefkatle ve sevecenlikle ona yaklaşan bir insan oluşabilir.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."