Harun Yahya

Avrupa’da ırkçılık: Suçlu kim?
Irkçılık geçmişte, Batının bir kirli sayfasıydı. Demokratikleşen, özgürleşen ve medenileşen bu topraklar geçmişlerindeki pek çok kara leke gibi ırkçılığı da tarihe gömmüşlerdi. Fakat ABD ve Avrupa’nın tarihe gömdüğünü zannettiği bu dev sorunun şiddetli eylemlerle bugün tekrar karşımıza çıkması gerçekte tedavi edilmemiş bir hastalığın tekrar nüksedişini bize gösteriyor.

ABD, kendi içinde bu sorunları yaşarken, Avrupa ırkçılık meselesini İslam düşmanlığıyla birlikte gündeme almış durumda. Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde İslam aleyhine gösteriler, camilere yönelik saldırıların artması, Almanya’da özellikle Müslüman Türklere yönelik oldukça çirkin bir ayırımcılık politikasının şiddetlenmesi şaşırtıcı boyutlarda. Almanya’da özellikle “Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” (PEGIDA) hareketinin eylemleri sürekli gündem oluyor. Zaten çok az Müslümanın yaşamakta olduğu Dresden gibi bir şehirde, açıkça “ülkemizde Müslüman görmek istemiyoruz” sloganlarıyla öne çıkan bu grup şiddeti ve nefreti körükleme konusunda başı çekiyor. Avrupa’da daha fazla cami görmek istemediklerini söylerken, grubun hedef gösterdikleri camilere yönelik saldırılar gittikçe yaygınlık kazanıyor.

Alman liderlerin bütün bunlara tepkisiz kaldıklarını söylemek pek doğru olmaz. Almanya Cumhurbaşkanı, Noel mesajında isim vermeden PEGIDA’yı eleştirerek “Almanya’yı izole edenlerin çağrılarına katılmayın” mesajı verdi. Başbakan Merkel, gösterileri kınayarak, “Burada nefret uyandırma çabalarına ve başka ülkelerden bize gelmiş insanlar hakkında söylenen yalanlara yer yok,” dedi. Adalet Bakanı gösterilerin “Almanya için bir utanç” olduğunu belirtirken, birçok siyasetçi PEGIDA’yı “takım elbiseli Naziler” olarak nitelendirdi.

PEGIDA gösterileri sürerken, kiliseler, siyasi partiler, sanatçılar “bu gösterilere katılmayın” çağrısı yaptı. Birçok kentte ise binlerce kişi karşı gösteriler düzenledi.

Bütün bunlar iç rahatlatıcı gelişmelerdi elbette fakat yetersizdi. Etkili tedbirler ve daha güçlü politikalarla önlenebilecek bu garip girişim, sadece kınama mesajlarıyla karşılık bulmuştu. Ana muhalefetteki Die Linke partisinin son haftalarda ırkçı gösterilerin artmasında Angela Merkel’i sorumlu tutmasını ise es geçmemek gerek. Die Linke’ye göre hükümetin yıllardır uyguladığı politika ve söylemler bu ortamı oluşturdu. Ana muhalefeti bu konuda haklı bulanların sayısı bir hayli fazla.

Şunu belirtelim: Irkçılık bir ruh hastalığıdır. Bir insan ancak güçlünün zayıfı ezdiği, aşağı ırkların var olduğu saçmalıklarına inanırsa, tüm insanların Hz. Adem’den geldiği gerçeğini unutur veya bunu cahilce reddederse ve elbette nefret ile besleniyorsa bu ruh hastalığının pençesine kolayca düşer. Her insanın aynı genleri taşıdığını unutur, cahilce kendi genlerinde bir olağanüstülük olduğuna inanır. Aslında böyle bir safsataya inanmak zordur ama bu iddia daima nefret insanlarına malzeme verir.

Irkçılık yapan kişi, her ne kadar ciddi bir ruh hastası olsa da bu hastalığı körükleyen diğer unsurların da yok sayılmaması gerekir. Eğer dünyada İslamofobi diye bir bela varsa ve bu gitgide kökleşiyorsa, burada korku ve nefretin diğer tetikleyici unsurlarını da anlamak şarttır. İslam denildiğinde pek çok Avrupalı eğer sadece Ortadoğu’daki kafa kesme görüntülerini görüyor, kadının ikinci sınıf kabul edildiği kalitesiz bir yaşam şekli ile karşılaşıyor ve sürekli nefret söylemi işitiyorsa şu durumda İslamofobi’nin asıl tetikleyicisinin radikaller olduğu hemen anlaşılır. Pek çok Avrupalı radikalizmi İslam zannetmektedir; öyle ki, İslam’ın kadını yücelten, demokrasiyi en mükemmel bir şekilde uygulayan bir “barış” dini olduğunu kimse onlara anlatmamıştır. Çünkü, ne gariptir ki, dünya Müslümanlarının büyük bir çoğunluğu Kuran’dan uzaktır; hurafelere inanmakta ve İslam’daki “barış”ın Kuran’da nerede anlatıldığını tarif bile edememektedirler.  

Dolayısıyla bu büyük cehalet büyük bir sorundur. Fakat radikalizme tepki adına ortaya çıkanların, bu konuda oldukça kötü bir yöntem izlediklerini de burada belirtmek gerekir. Yaptıkları hata, radikalizme tavır almak adına İslam’a savaş açmalarıdır. Sorunlarını ortadan kaldıracak tek çözümü kendi elleriyle yok etmeye kalkmaktadırlar. Radikalizmin tek ilacının gerçek, Kuran’daki İslam olduğunu, Kuran’dan delil vermeden bir radikali asla iyileştiremeyeceklerini anlayamamaktadırlar. Yaptıkları zavallı eylemlerin radikalleri daha fazla radikalleştireceğini görememektedirler.

Avrupa’daki bu dev sorun karşısında çözümü yalnızca Avrupa’dan beklemek gerçekçi değildir. Müslümanlar olarak sorumluluklarımız var. Öncelikle sevgiyle yaklaşacağız. İçimizdeki farklı din, ırk ve kimlikleri biz kucaklayacağız. İçimizdeki Hristiyanlar ve Museviler için kiliseler ve sinagoglar inşa edeceğiz. Kilise ve sinagogların korunmasının Kuran’da Müslümanlara emanet edilmiş olduğunu unutmayacağız.

Sevgi, dostluk ve ittifak talebini önce batı dünyasına biz sunacağız. Bu Müslümanlığın gereğidir. Müslümanlığın gereğini yapmayıp, bunu tek taraflı batıdan beklemek beyhude bir bekleyiştir. Sadece nefret sunup dostluk beklemek ise akılsızcadır; nefret daima nefreti besler.

Avrupa açısından ise şu nokta önemlidir: Irkçılık gösterileri hastalıklı zihinler tarafından daha iyi bir Avrupa adına yapılıyor ve bir kısım siyasiler de daha fazla oy adına yabancı düşmanlığına önayak oluyor olabilirler. Fakat eğer böyle devam ederse asıl zararı Avrupa’nın göreceğini bilmeleri gerekir. Irkçılık, nefret ve vahşetin kıvılcımıdır. İnsanları ve toplumları kategorileştirmenin çıkış noktasıdır. Sınıf ayırımının ve ahlak çöküntülerinin baş tetikleyicisidir. Sevgiyi alır götürür, toplumları birbirine tahammülsüz hale getirir. Böyle toplumlarda yetişen çocuklar nefret insanları halini alırlar. Bu anlayışı alan bir çocuk için artık ne ülkesinin, ne toplumunun ne de ailesinin bir değeri kalmayacaktır. Böyle bir yeni neslin Avrupa’yı nasıl paramparça edeceğini görebilmek zor değildir.

Güzel Avrupa’ya yazık olmasın. Avrupa’nın ihtiyacı olan eğitim Hitler döneminin aşağı ırklar safsatası değil, doğru İslam ve sevgi inancı olmalıdır. Hatta Avrupa bu eğitimi Ortadoğu’ya da ulaştırmalıdır. O zaman sistemin tersine işlediğini, bu defa sevginin sevgiyi tetiklediğini görebilirler. 

Adnan Oktar'ın Pakistan Observer & Arab News'de yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/columns/news/687271


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."