Harun Yahya

Yaratiliş Delilleri Yünlü Ayı Tırtılının Kimya Bilgisi


Yünlü ayı tırtılı dondurucu soğuklara karşı kendini nasıl korur?

Yünlü ayı tırtılı hangi kimyasal işlemlerle -67 derece gibi dondurucu soğuklara dayanabilir?

Çoğumuz arabalarda suyun donmaması için kullandığımız antifrizleri biliriz. Ancak pek az kimse bazı canlıların vücutlarında antifriz benzeri kimyasalların bulunduğundan haberdardır.

Bazı canlılar vücutlarındaki alkol kökenli doğal antifrizler sayesinde dondurucu kış soğuğundan korunurlar. Ne var ki doğal antifrizin bazı olumsuz yan etkileri vardır. Bu maddelerin en önemli özelliği zehirleyici olmaları ve uyuşukluk vermeleridir.

Bu nedenle doğal antifrizler canlıların bedenlerinde gerçekleşen bir dizi biyokimyasal işlem sonunda daha az zehirleyici kimyasallara çevrilerek kullanılırlar. Ancak bu çok yavaş ilerleyen bir süreçtir. Özellikle hayvanın vücut sıcaklığı düşükse antifrizin yol açtığı uyuşukluğun atlatılması daha da uzun zaman alır. Yünlü ayı tırtılı da antifriz mekanizmasına sahip canlılardandır,

www.evrimteorisi.comAntifriz Etkisi ile Dondurucu Soğuklara Direnç:

Bilinen en uzun ömürlü tırtıl yünlü ayı tırtılıdır. Sıcak bölgelerdeki tırtıllar ancak birkaç hafta yaşarlarken yünlü ayı tırtılı güve haline gelmek için tam 14 sene bekler. Yani bu tırtıl tam 13 defa kışın soğuğuna maruz kalır. Hem de derin donduruculardan bile daha soğuk olan Kuzey Kutbu soğuklarına… Donmak, genelde canlılar için ölüm demektir. Çünkü hücrelerin içindeki sıvı donduğunda oluşan kristal parçaları, hücre zarını yırtar hayati maddeler bu yarıktan dışarı akarak hücrenin canlılığına son verir. Fakat Kuzey Kutbu’nda yaşayan yünlü ayı tırtılları, diğer adı gliserin olan gliserol isimli kimyasal bir madde üretirler. Bu kimyasal tırtıl üzerinde adeta antifriz etkisi göstererek hücrelerin donmasını engeller.

Antifiriz Sistemi

Haziran ayının ilk günlerinde Kuzey Kutbu’nda, güneş, ufukta parıltılar saçarak yükselir. Bu arada, tundra yarıklarındaki buzlar da yavaş yavaş erir. Buz kristallerinden birine yapışmış olan bir kozanın içinde sabırla bekleyen yünlü ayı tırtılı, yavaş yavaş hareketlenir. Parmak büyüklüğündeki bu tırtıl, buzların erimesiyle daha da canlanarak yiyecek aramaya başlar. Tırtılın bunu yapabilmesinin sırrı vücudundaki donma ve erime sürecini yavaş da olsa bir dizi kimyasal olayla kontrol edebilmesinde gizlidir. Tırtıldaki kimyasal süreç adeta bir bağışıklık sistemi gibi çalışır.  Ancak bu bağışıklık sistemi mikropları değil soğuğun ölümcül etkisini zararsız hale getirmek üzere yaratılmıştır. Tırtıl Allah’ın yarattığı bu kusursuz sistem sayesinde birçok canlı için ölüm demek olan  -67oC’lik çok düşük sıcaklıklarda bile yaşamını senelerce sürdürebilmektedir. Allah bu örnekle bir böceğin bedeninde yarattığı benzersiz yaratılış sanatının sınırsızlığını bize tanıtmaktadır. Allah, Kaf Suresi’ndeki ayetlerde yarattıkları üzerinde düşünülmesini şöyle emretmektedir:

Üzerlerindeki göğe bakmıyorlar mı? Biz, onu nasıl bina ettik ve onu nasıl süsledik? Onun hiçbir çatlağı yok. Yeri de (nasıl) döşeyip-yaydık? Onda sarsılmaz dağlar bıraktık ve onda ‘göz alıcı ve iç açıcı’ her çiftten (nice bitkiler) bitirdik. (Bunlar,) ‘İçten Allah’a yönelen’ her kul için ‘hikmetle bakan bir iç göz’ ve bir zikirdir. (Kaf Suresi, 6-8)

Güneş Pili Gibi Enerji Toplama

Her yaz ayının üç haftası, bu böceğin büyüyebilmesi için elverişlidir. Bu zaman içinde tırtıl diken tarlasını andıran tüyleriyle bir güneş pili gibi enerji toplar ve bunu aldığı gıdaları sindirmekte kullanır.

Üç hafta bitince önce sindirim sistemi, sonra kanı ve ardından hücrelerinin içindeki sitoplazma dışında her şeyi donar. Bu donma süreci gliserol vasıtasıyla etkisiz kılındığı için tırtılın içinde hücre zarını parçalayacak büyüklükteki kristaller oluşamaz. Bu özellikler, Allah’ın canlıları ne denli kusursuz bir yaratılışla yarattığını gösteren sayısız delilden yalnızca bir tanesidir.

Bu delilleri gören insan düşünmeli ve Allah’tan başka İlah olmadığına bir kere daha kanaat getirerek yaşamını Allah’ı hoşnut edecek şekilde sürdürmelidir. Allah’ın gücünün sınırsızlığı ve şanının yüceliğini ayetlerde şöyle bildirilmektedir:

Göklerde ve yerde bulunanlar O’nundur; hepsi O’na ‘gönülden boyun eğmiş’ bulunuyorlar. Yaratmayı başlatan, sonra onu iade edecek olan O’dur; bu O’na göre pek kolaydır. Göklerde ve yerde en yüce misal O’nundur. O, güçlü ve üstün olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (Rum Suresi, 26-27)

Yünlü Tırtılın Sahip Olduğu Özellikler Allah’ın Kusursuz Yaratma Sanatının Örneklerindendir

Yünlü tırtılın sahip olduğu dondurucu soğuktan korunma yöntemi birçok yaratılış mucizesini de beraberinde barındırır.

u Şurup kıvamında renksiz bir sıvı görünümünde olan gliserol basit bir kimyasal bileşik değildir. Üç adet karbon, üç adet oksijen ve 8 adet hidrojen atomunun belli bir düzen ile birbirine bağlı olması gereklidir. Atomlardan birinin eksikliği durumunda gliserolün yapısı değişecek ve antifriz görevi görmesi imkânsız hale gelecektir.

u Gliserol tırtıl üzerinde zehir etkisi göstermez. Çünkü donmayı durdurucu olmasına karşın zehir etkisi olsaydı hiçbir işe yaramazdı. Gliserolün son hayati özelliği ise su ve hayvansal yağlarla karışma özelliğinin olmasıdır. Bu özellik olmasaydı madde tırtılın vücuduna yayılamaz ve hiçbir faydası olmaz, hatta canlının ölümüne bile yol açabilirdi.

Peki, tırtıl nasıl olup da böyle bir kimyasala sahip olmuştur? Bu denli özellikli bir “kimyasal” elbette doyurucu bir açıklama gerektiriyor. Şimdi sorunun cevabıyla ilgili olarak, üretilebilecek senaryoya bir göz atalım:

Uzun yıllar önce ölümcül kutup soğuğundan korunmanın çaresini arayan bir ‘tırtıl’ çevresini dikkatle gözlemlemeye başlar. Bir gün doğada donmayı önleyen bir sıvı olduğunu fark eder. O anda vücudunu gözden geçirir ve bu sıvıyı kendi bünyesine dâhil etmeye karar verir. Ancak vücudunun bu sıvıyı parçalayıp atmaması için de tedbir alır ve hücrelerini sıvıyı gerektiği anda ve gerektiği miktarda üretebilecek şekilde yeniden düzenler.

Canlının hücrelerini buna nasıl ikna ettiği ve hücrelerin bu üretimin tüm gereklerini yapacak şekilde nasıl ayarladığı sorusu bilim adamları tarafından cevaplanamamıştır.

Tırtılın hücrelerini gliserolün üretimine göre düzenlenmesi için tırtılın vakti kısıtlıdır. Çünkü yaşadığı yerde bunu yapmak için sadece 3 haftası vardır. Bu süre içinde gerekli düzenlemeleri yapamazsa donarak ölecektir. Düzenlemenin bu kadar kısa sürede tek seferde gerçekleşmesi de tek başına yeterli değildir. Zira gliserolün üretim şablonu tırtılın kalıtım sistemine kodlanmalıdır. DNA’sındaki milyonlarca atom, gliserol üretimini mümkün kılacak bir talimatname oluşturacak şekilde dizilmelidir. Bu dizilimdeki bir hata gliserol üretimini, yani tırtılın yaşamını imkânsız kılacaktır.

Bütün bu olumsuz ihtimaller gerçekleşmez ve bu canlı türü yaşamına devam eder Tırtıl, ne zeki bir kimyacı veya ne de bir genetik uzmanıdır. Hiçbir canlı istediği zaman vücuduna müdahale ederek gelişmiş özellikler kazanamaz. Ayrıca doğada da evrimcilerin iddia ettiği gibi kendi kendine bunu yapabilecek bir mekanizma mevcut değildir. Yünlü ayı tırtılını da ondaki gliserolü de ilmi sonsuz olan Allah yaratmıştır. Allah bir ayetinde şöyle buyurur:

“Sizin ilahınız yalnızca Allah’tır ki, O’nun dışında ilah yoktur. O, ilim bakımından her şeyi kuşatmıştır.” (Taha, 98)

Güçlü antifriz özellikleri olan bileşikleri üretmek kuşkusuz küçücük tırtılların ne akıl edip kendi kendilerine güç yetirebilecekleri ne de tesadüfi etkilerle kazanılabilecek bir özellik değildir. Bu mucizevi olayın tek bir açıklaması vardır:

Tırtılları antifriz özelliği taşıyan bir madde üretebilecek özellikle yaratan ve onları dondurucu soğuklardan koruyan alemlerin Rabbi olan Allah’tır. Allah tüm canlıları sonsuz şefkati ve benzersiz merhametiyle korumaktadır.

www.yaratilisgercekleri.com

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."