Harun Yahya

Sayın Adnan Oktar'ın Mohammad Thompson'ın sorularına cevapları -Yeni Zelanda, Voice of Islam TV (29 Aralık 2009)

OKTAR BABUNA: Kısa bir aradan sonra tekrar beraberiz inşa'Allah. Bir konuğumuz var, Yeni Zelanda'dan Muhammed Thompson isimli kardeşimiz. Voice of Islam, İslam'ın Sesi Kuruluşundan kendisi buraya konuğumuz olarak geldiler.

ADNAN OKTAR:
Daha önce Hıristiyan iken Müslüman olmuş değil mi?

OKTAR BABUNA:
Evet. 81 yılında.

ADNAN OKTAR:
MaşaAllah. Allah mübarek etsin. MaşaAllah. Hoşgeldiniz.

MOHAMMAD THOMPSON: Çok teşekkür ederim. Burada, güzel ülkenizde bulunmak çok güzel.

ADNAN OKTAR:
MaşaAllah. Tercüme edelim lütfen.

OKTAR BABUNA: Peki. Başlayabiliriz, inşa'Allah.

MOHAMMAD THOMPSON:
İnşa'Allah. Beni kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. İki konuya değinecektim... Hem Yeni Zelanda hem de tüm dünyada İslam'ın yayılmasına çok yardımcı olan televizyon programımızda, yıllarca belgesellerinizi ve DVDlerinizi yayınladıktan sonra buraya gelip sizinle görüşmek benim için bir ayrıcalık.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Elhamdülillah.

MOHAMMAD THOMPSON:
Her hafta Yaratılış Gerçeği belgesellerinden, Harun Yahya belgesellerinden Kuran ve bilim konularına dair farklı bir belgeseli yayınlıyoruz. Programımıza çok katkıda bulunuyor. Burada büyük bir iş başarıyorsunuz. Sormak istediğim sorulardan bir tanesi Yaratılış Atlası'yla ilgili; çünkü bu kitabı gördükten ve hakkında yazılanları okuduktan sonra, böyle devasa bir eseri yazıp ortaya çıkarmaya sizi sevk eden ne oldu öğrenmek istiyorum.

ADNAN OKTAR: Darwinistlerin meydanı boş bulması beni biraz rahatsız etti. Yani böyle dünya çapında akıl almaz bir yalanı, birçok devletin sahiplenmesi, organize etmesi, bununla ilgili üniversiteler, enstitüler kurmaları, trilyonlarca lira para harcayarak böyle bir yalanı insanlara ballandıra ballandıra anlatmaları; tabii ki aklı başında bir insanı çok kızdırır ve rahatsız eder. Ben de bu yalanı tam anlamıyla ortaya koyacak bir kitap hazırladım ve tam anlamıyla perişan oldular. Ve bir daha böyle yalan söyleyeceklerini de zannetmiyorum. Yani bundan sonra kıyamete kadar Darwinizm ile ilgili yalan söyleme güçleri kalmadı. Kolları bacakları ilmen, kültürle, bilimle tam anlamıyla kırıldı.

MOHAMMAD THOMPSON:
Bir sorum buydu, cevabını düşündüğüm şekilde verdiniz. Diğeri de bu eser nasıl dağıtıldı ve okuyanlar üzerinde nasıl bir etkisi oldu?

ADNAN OKTAR: Amerikan hükümeti, Rus hükümeti, İngiliz hükümeti, Fransız hükümeti, Alman, Hollanda, Belçika, Norveç hükümetlerinin tamamı Atlas'ı aldılar. Genelkurmay Başkanları aldı. Amerikan ordusunun ileri gelen bütün üyeleri, CIA, FBI... FBI'ın ileri gelenlerinin hemen hemen hepsine gönderdik, yani kitap şirketi gönderdi. Ve dünyadaki etkisini de hemen aldık. Gerek Sarkozy'de, gerek Tony Blair'de, gerek direkt Amerikalı diğer şahıslarda bunu gördük ve çok güzel etkilendiler. Şu an dünyada artık Darwinizm'in karizması tam anlamıyla çizildi. Artık böyle bir yalanı söylemek onlar için utanç verici oldu. Artık mesela Dawkins gibi bir şahıs bile uzaylılar yarattı demeye başladı. Bu ne demektir? Artık bizim Türklerde bir tabir vardır, çamura yatmak diye, çamura yattılar artık. Çaresizliğin verdiği, açmazın verdiği sıkıntıyla uzaylılar iddiası ile komik duruma düşmeye başladılar. Bu ne demektir? Biz Allah'a eninde sonunda inanacağız demek istiyorlar. Çamura yatmaları önemli değil. Sonunda bunu söyleyecekler inşa'Allah.

MOHAMMAD THOMPSON:
İnşa'Allah. Çünkü benim de duyduklarım bu yönde. Duyduğuma göre özellikle Avrupa'da insanların görüşleri o kadar değişmiş ki, okullarda bile evrim ve Darwin teorisinin yanında Yaratılış'ın anlatılmasına başlanmış. Gerçi hala evrim teorisine gerçeklik payı verip okullarda okutuyorlar; ama şimdi elhamdülillah bismillah maşa'Allah, gerçekleştirmiş olduğunuz büyük eserle insanları değiştiriyorsunuz. Tekrar Allah'a inanmaya başlıyorlar inşa'Allah.

ADNAN OKTAR:
Darwinizm'den zaten bahsetmeleri gerekir. Kuran'da da Firavun'dan bahsediyor, Nemrut'tan bahsediyor. Yani geçmişte anormal inançların, geçmişte oluşan anormal felsefelerin Müslümanlar tarafından zaten bilinmesi gerekir. Biz Darwinizm'i, komünizmi, faşizmi, eski Yunan dinlerini, eski Roma'daki inançları, eski Sümerler'deki, Mısır'daki, eski antik inançları öğrenmekle mükellefiz. Darwinizm de artık antik bir inançtır. Yani sapkın bir pagan dinidir ve bunu da öğreneceğiz. Bütün kapsamıyla, bütün detaylarıyla öğretsinler, anlatsınlar. Hatta Darwinist müzeler kurulsun. Darwin'in hatta böyle mumyasını da koyabilirler istiyorlarsa. Onlar nasıl halkı kandırmışlardı, o devrin o ilkel mikroskopları, o devirde basılmış o yalan eserler, kitaplar, Darwin'in mesela o devirde hazırladığı eserler ve Marx'ın Engels'in diğerlerinin de ona yazdıkları eserler, bunların hepsi bir müzede sergilenebilir. Gençler bunları öğrensin. Ve en kapsamlı şekilde anlatılabilir. Kuran'da çünkü sapkın anormal düşünceler anlatılır, ki doğrusu bilinsin.

MOHAMMAD THOMPSON: Tam olarak öyle. Bence de Darwinizm'in ırkçılıkla ilgisi var, belli bazı ırkları aşağılayan bir bakış açısı var. Bu yüzden beyaz insanı ön plana koyup üzerinde çalışmalar yaparak, bir çeşit süper insan ortaya çıkarmaya çalıştılar. Almanların Aryan ırkıyla yapmaya çalıştığı şey sanırım buydu. Anladığıma göre Darwin teorisi bu tip ırkçı görüşlere sahip.

ADNAN OKTAR: Tabii ki Türk milletini de haşa ilkel bir maymun türü olarak görüyor Darwin ve mutlaka elimine edilmesi, yok edilmesi gerektiğine inanıyor Türk Milletinin. Zenciler için de, Aborjinler Avustralya yerlileri için de bir ifadesi var. Dolayısıyla ırkçı görüş, Darwinizm'in ortaya çıkması ile dünyaya yayıldı ve faşist düşünce de Darwin'in bir eseridir. 350 milyon insanın ölümüne, binlerce şehrin yıkılmasına, milyonlarca insanın sakat kalmasına, çocukların öksüz yetim kalmalarına sebep olmuştur ve insanların kalbinden sevginin alınmasına, egoistliğe, bencilliğe sebep olmuştur. Ahir zamanın en büyük deccali hareketidir Darwinizm.

MOHAMMAD THOMPSON:
İşte ben de bu yüzden kitabınızın, elhamdülillah çok büyük bir eser olduğunu düşünüyorum. Ayrıca biz Müslümanların diğer Müslümanlara göstermemiz gereken bir alan olduğunu düşünüyorum; çünkü bir çok Müslümanın evrime inandığını görüyordum. Bir makalenizden bahseden bir yazı okuyordum. Bu yazıda bir çok Müslüman ülkenin artık Yaratılışa inanmaya başladığı yazıyordu. Bu bana Yaratılışa niye daha önce inanmadıklarını düşündürdü? Daha önce birçok Müslümanın evrime ya da evrimin bazı yönlerine inandıkları anlaşılıyordu.

ADNAN OKTAR:
Tabii Mısır'da, Suriye'de, Irak'da dünyanın birçok yerinde, Libya'da Darwinistler hakimdiler. Ve İslam alemini de solcu, materyalist ve Darwinist bir çizgiye çekmişlerdi. Binlerce alim de bunların fetvacısı konumundaydı. Onlar da şu an fikren tepetaklak gittiler. Artık Yaratılış bütün dünyada hakim inanç haline geldi, Allah'a hamd olsun.

MOHAMMAD THOMPSON: Anladığım kadarıyla özellikle Endonezya'da kitaplarınız okul müfredatı kapsamında okutuluyor. Allah'a hamd olsun kitaplarınız Yaratılışı, Yaratılış ve İslam'ı anlamalarına yardımcı oluyor. Bu gelişmeler sayesinde İslam'a daha yaklaşıyorlar ki, bu da daha iyi birer insan, daha iyi birer Müslüman olmaları anlamına geliyor ve dinlerini daha uygun şekilde yaşamalarına vesile oluyor inşa'Allah.  

ADNAN OKTAR: Elhamdülillah maşaAllah. Rusya'da da benim eserlerim serbest sadece, diğer eserlerin satışı yasak. İran'da da öyle. Sadece benim eserlerin serbest maşaAllah. Azerbaycan'da da öyle, sadece benim kitapların satılabiliyor, genelinde öyle yani istisnaların dışında. Ve dünyada en çok revaç bulan eser konumunda şu an. Sırf bu yıl 90 milyonu buldu, 80 milyondu, 90 milyonu buldu indirilen kitap sayısı. Daha Ocak ayına da az bir şey kaldı. Fakat 90 milyonu da aştı. Bu muazzam bir sayı maşaAllah. Bir o kadar da satış yoluyla dünyada satılıyor. Bir de bir kısım yayınevleri de bizden aldıkları izinle, kendileri kitapları basıyorlar. Ben telif hakkı almıyorum, onlar basıyor. Onların da haddi hesabı yok maşaAllah.

MOHAMMAD THOMPSON: Elhamdülillah, bu çok güzel. Elhamdülillah. Kitaplarınıza rağmen hala Darwinist düşünceye inanan Müslümanlar olduğu düşünülürse, bu durumun üstesinden nasıl gelebiliriz? Yaratılış Atlası ve diğer kitaplarınız gibi kitapları, DVD ve belgesellerinizi daha fazla dağıtmak İslam'ı yaymak için iyi bir yol olur mu? Biliyorum ki, bismiAllah, maşa'Allah televizyon programlarınız, kitaplarınız, ve bunu gibi şeylerle büyük bir mücadele veriyorsunuz ve bu durumun üstesinden geliyorsunuz. Allah sizden ve tüm ekibinizden tüm bu çabalarınız için razı olsun.

ADNAN OKTAR: Darwinizm ağaçtan düşmüş, kurumuş bir yaprak gibi. Bizim ona aslan pençesiyle vurmamıza bile gerek yok, sadece şöyle bir rüzgar bile; çok ilkel, bilimsellikten tamamen uzak ilkel bir pagan dini Darwinizm. Bir proteinin tesadüfen meydana gelemeyeceğini anlayamayacak kadar ilkel, 350 milyon Yaratılışı ispat eden fosilden habersiz. Hiçbir ara fosil olmadığı halde, Darwinizm'i ispat eden hiçbir ara fosilin bulunmadığını bilmelerine rağmen, ara fosil varmış gibi yalan söyleyecek kadar da sıradan düşünen, çocukça düşünen ve yalandan çekinmeyen insanlar. Dolayısıyla Darwinizm'in artık dünyada sonunun geldiğini görmek çok zevkli, çok hoşuma gidiyor.

MOHAMMAD THOMPSON:
Elhamdülillah.

OKTAR BABUNA: Programımızı bitirmemiz gerekiyormuş.

ADNAN OKTAR: Yarın inşa'Allah tekrar görüşeceğiz.

MOHAMMAD THOMPSON: İnşa'Allah.

OKTAR BABUNA: Yarın Samsun AKS Tv, Kayseri ve Gaziantep Olay Tv'de inşa'Allah görüşmek üzere.

ADNAN OKTAR: İnşaAllah.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."