Harun Yahya

Göstermelik yapay bir aktör: PYD/YPG
Batı kamuoyunda IŞİD'le sahada savaşan tek etkin güç olduğuna inandırılan PYD/YPG sanıldığı kadar etkili bir güç mü? Yoksa bölgede kendisine biçilen rol gereği böyle gösterilmek istenen sembolik bir aktör mü?

Gerek Batılı devlet adamlarından, hükümet sözcülerinden ve siyasilerden, gerekse Batı medyasından PYD'nin (ve onun silahlı güçü YPG’nin) adeta IŞİD'in panzehiri olduğu yönünde gelen açıklama ve ifadelerin ardı arkası kesilmiyor. Oysa somut gerçekler incelendiğinde bu iddianın Amerika’nın PYD'yi bölgede önemli ve faydalı bir işbirlikçi gibi göstererek koruma altına almaktan başka amacı olmadığı anlaşılıyor.


Düz Ovada Savaşamayan PKK/PYD'lilerPYD’nin, PKK terör örgütünün Suriye’deki kolu olduğu herkes tarafından oldukça iyi bilinen ama çoğunlukla görmezden gelinen bir gerçektir. Şimdi, yakın geçmişteki Kobani çatışmalarını hatırlayalım. IŞİD'in Kobani'ye yönelmesiyle kentin etrafındaki bütün köyler ve YPG'ye ait birçok mevzi çok kısa sürede IŞİD'in kontrolüne geçmişti. Başlangıçta Kobani'de yüzlerce zayiat veren ve kenti teslim etme noktasına gelen YPG militanları, son anda ABD ve koalisyon güçlerinin yoğun ve kesintisiz bombardımanları sayesinde IŞİD karşısında yok olmaktan kurtulmuştu. IŞİD ancak karşı konulmaz hava saldırıları sonucunda geri çekilerek kenti terk etmek zorunda kalmıştı. Gerçek bu kadar açıkken, koalisyon güçlerinin arkasına saklanarak zar zor kendini kurtaran YPG, ABD'nin bu terör örgütünü vazgeçilmez bir aktör gibi gösterme politikasının gereği olarak uluslararası kamuoyuna IŞİD karşısında büyük zafer kazanmış kahramanlar olarak tanıtıldı.

Oysa, PYD/PKK'nın üst yönetim birimi KCK'nın yürütme konseyi üyesi Cemil Bayık bile açık alanda düşmanla göğüs göğüse çarpışamayacaklarını bizzat itiraf ediyor. Al-Monitor yazarı Türk gazeteci Amberin Zaman'ın, "IŞİD'in elinde çok modern silahlar var zorlanıyor musunuz?" sorusuna Bayık, "Biz dağ şartlarında savaşmaya alışığız. Şimdi düz ovada savaşıyoruz" savunmasını yapıyor. (http://www.al-monitor.com/pulse/tr/originals/2014/09/turkey-pkk-commander-bayik-threatens-resume-war.html)

Kısaca, PKK'nın onlarca yıllık geleneği olan, karşı karşıya gelmeden dağlık-kayalık alandan uzun menzilli tüfeklerle hasımlarını kalleşçe sırtından vurma, pusu kurma, vadilere, karayollarına bomba döşeyip kilometrelerce uzaktan insanları havaya uçurma gibi terörist yöntemler dışında cephede göğüs göğüse savaşma gibi bir gücü ve cesareti yok. PKK, Türk topraklarındaki 40 yıllık savaşını da bu hain yöntemlerle gerçekleştirdi. Mertçe savaşmaya cesaret edemeyen bu teröristler, şu anda da Suriye’de aktif durumdalar.


PYD Küçük Çocukları Silah Altına AlıyorYPG güçlerinin büyük çoğunluğu savaş tecrübesi olmayan 16-20 yaşındaki gençlerden oluşuyor. YPG’nin Rojava bölgesinde işgal ettiği toprakları savunmak için çok ciddi bir asker açığı var. ABD ve koalisyonun hava desteği olmadan işgal ettiği bölgelerde IŞİD ve muhalif tehdidi karşısında tutunması mümkün değil. Bu nedenle aralarında çocuk yaşta kız ve erkeklerin de bulunduğu bölge sakinlerini zorla silah altına alıyor.

'İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW)' 15 Temmuz 2015 tarihli "Kurdish Forces Violating Child Soldier Ban" başlıklı raporunda, PYD'nin silahlı güçleri YPG ve YPJ'nin uyarılara rağmen çocuk askerleri silah altına almaya devam ettiğini bildiriyor. (https://www.hrw.org/news/2015/07/10/syria-kurdish-forces-violating-child-soldier-ban-0) Gerçekten de daha bir ay öncesine kadar Suriye'den Türkiye'ye gönderilen YPG cenazelerinin büyük çoğunluğunun 16-17 yaşlarındaki kız ve erkek çocuklarından oluştuğu görülmekte.

Görüldüğü gibi, YPG'nin temel gücü askeri ve lojistik yeteneği olmayan çocuklar, tecrübesiz siviller ve Türkiye'den gelip düz ovada savaşmaktan korkan PKK'lı terörist çapulculardan oluşuyor. Bunun yanı sıra, dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş cinayet meraklısı, uyuşturucu bağımlısı katil ruhlu psikopatlar, maceracı Marksist devrimci özentileri gibi marjinal kişi ve gruplar da PYD'ye katılanlar arasında. Ancak bunların da, herhangi bir ideolojileri ya da sıcak savaş tecrübeleri olmadığı için, şiddetli bir saldırı karşısında çözülerek kendi canlarının derdine düşecekleri kuvvetle muhtemel.


Kantonlar, PYD'ye Suriye Rejiminin ve ABD'nin HediyeleriPYD, bugün Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırında işgal ettiği yerleşim birimlerinden hiçbirini kendisi savaşarak almadı. Daha önceden gayri resmi olarak PYD’ye ait olan bu bölgeler, iç savaş sonrasında Kürtlerin kontrol altına alınıp rejime karşı işbirliği içine girmelerini önlemek şartıyla rejim tarafından PYD'ye teslim edildi. Nitekim Öcalan’ın Nisan 2011’de avukatları aracılığıyla Beşar Esad’a gönderdiği bir işbirliği mektubunda, ülkenin kuzeyinde sağlanacak idari yetkiler karşılığında PYD’nin rejimi destekleyeceği açıkça belirtilmiştir. Zaten PYD bu bölgelerin bir kısmını da, Cezire kantonu örneğindeki gibi, rejim güçleriyle birlikte yönetmektedir.

PYD’nin toprak sahibi olmasına ön ayak olan bir diğer faktör ise ABD’dir. ABD. yoğun hava bombardımanıyla IŞİD'i özellikle Türkiye’nin sınır bölgesinden çıkararak bölgeyi doğrudan PYD'ye hazır olarak sunmuştur. ABD ve koalisyon güçlerinin IŞİD'e yönelik gerçekleştirdiği 1774 hava saldırısının 1200'nün muhaliflere değil de PYD'ye destek amaçlı yapılması da bunun göstergelerinden. Batı medyası da bu süreci, "özgürlük savaşçıları, barış güvercinleri, demokrasi kahramanları" PYD/YPG'lilerin IŞİD'e karşı zafer kazanarak halklarını, topraklarını kurtarması olarak servis ediyor. Oysa söz konusu olan Suriye’de kendi halkına zulüm uygulayan bir terörist örgüt, kazanılan ise ABD bombardımanlarıyla elde edilmiş sahte bir zafer. .

PYD'nin askeri gücünden çok silahlı bir mafya gücünden bahsedilebilir. PYD'nin bu mafya gücü de ancak, işgal ettiği bu bölgelerdeki sivil halkta baskı ve korku oluşturmaya, onların mallarını yağmalamaya, Arap ve Türkmen yerel halkı yurtlarından sürmeye, kendilerine muhalif olan sivil Kürtleri de ortadan kaldırmaya yetecek düzeyde. Olası bir IŞİD ya da muhalif tehdidi karşısında ise tek güvencesi ABD hava desteği ve kısmen rejim güçleri.

PYD işgal ettiği bölgelerdeki Arap ve Türkmen sivil halkı göçe zorlamak için bile ABD unsurunu tehdit olarak kullanıyor. Onları yaşadıkları yerleri boşaltmamaları durumunda koordinatlarını ABD hava kuvvetlerine bildirip bombalatacağı tehdidini yapıyor. (http://www.aljazeera.com.tr/haber/turkmenler-ypg-koalisyon-ucaklariyla-korkutuyor)

Tüm bu açık ve somut gerçeklere karşın, insanların aklıyla alay edercesine PYD/PKK'nın, uluslararası kamuoyuna IŞİD'le mücadele eden etkin bir güç, bir özgürlük ve demokrasi hareketi olarak sunulmasının tek nedeni, örgütün terörist kimliğinin örtbas edilerek bölgede yerleşme ve devlet kurma hakkını kazanmış, dünyaca onay görmüş meşru bir oluşum haline dönüştürülmeye çalışılması. Çünkü PYD/PKK, Türkiye sınırında bir tampon bölge ve uydu devlet olarak kurulması planlanan komünist Kürdistan'ın kurucu unsuru olarak kullanılmak isteniyor. ABD ise bu dehşetli senaryonun nelere mal olacağından habersiz. Umarız çok geç olmadan ve dünyayı kana bulayacak bir komünist devletin temellerini atmadan önce ABD yaptığı yanlışın farkına varabilir. 

Adnan Oktar'ın Daily Mail'de yayınlanan makalesi:

http://dailymailnews.com/2015/09/08/an-artificial-false-player-the-pydypg/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."