Harun Yahya

PKK terör örgütü’nün Suriye’deki ismi PYD’dir
PYD, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki yapılanmasıdır; Suriyeli Kürtlerin temsilcisi değildir. PYD’nin silahlı militanları ise YPG’yi oluşturur.

Kobani’de inşa edilen mezarlıktaki kulelerde PKK/KCK, Abdullah Öcalan ve PYD bayrakları birlikte dalgalanır.  

PYD’nin parti tüzüğü dikkatlice incelendiğinde, PKK’nın anayasası olan KCK sözleşmesiyle tamamen bir bütünlük içerdiği çok net olarak görülmektedir. Yani PYD parti tüzüğü, KCK Sözleşmesi’nin sözde Komünist Kürdistan’ın Suriye topraklarında kalan batı ayağını oluşturma stratejileriyle birebir aynıdır.

PYD’nin tek bir önderi ve lideri vardır, o da Öcalan’dır. Partiye üye olabilmek için Öcalan’ın “Önder”liğine inanmak en önemli şarttır. Partinin hedefi Suriye’de Kürtlerin özgürlüğü ve refahı değil, KCK sözleşmesinde ortaya konulan demokratik konfederalizm stratejisini Suriye’de tesis etmek ve bağımsız Komünist Kürdistan’ın oluşmasını sağlamaktır. Parti tüzüğündeki hedeflerden bir diğeri ise, Öcalan’ın özgürlüğünü sağlamaktır.

PYD Parti tüzüğünde;

"Örgütlenme Nedir?" başlıklı 2. bölüme göre; Abdullah Öcalan, PYD'nin, KCK'nın, Kürdistan halkının, Kongra-Gel'in ve Rojava'daki (Kuzey Suriye’deki) Kürt toplumunun önderidir.

"Örgüt Üyeleri" başlıklı 3. bölümün C bendinde; "Parti üyelerinin Abdullah Öcalan'a bağ­lı kalarak onun özgürlüğü için mücadele etmesi, Kürdistan'da demokratik konfederalizm sisteminin oluşması için büyük çaba göstermesi gerektiği..." belirtilmektedir.

Bu örnekler daha da çeşitlendirilebilir.

Arap baharı Suriye’ye de sıçrayınca, 2011 itibariyle ülkenin her bölgesinde muhaliflerle çatışmaya giren Esed özellikle ülkenin kuzeyinde muhaliflere karşı kaybetmeye başladı. Esed, Özgür Suriye Ordusu’nun ülkenin kuzeyindeki etkinliğini azaltmak ve ülkenin kuzeydoğusundaki Kürtlerin kendisine muhalif saflara katılmasını engellemek için PKK/KCK ile anlaşma yoluna gitti. Bu anlaşma üzerine de Esed, PKK/KCK terör örgütünün Suriye’deki yapılanması olan PYD’ye destek verdi. (Öcalan’ın 2012 yılında Esed’e avukatları vasıtasıyla bu konuda mektup gönderdiği İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi kayıtlarında da yer almıştır.)

Kuzey Suriye’de Kürtlerin yaşadıkları topraklar PKK/KCK’nın hedefleri arasında olduğundan,  Esed’le yapılan antlaşma örgütün bölgede kolay yapılanabilmesi için hayatiydi.

Nite­kim PKK/KCK’nin hedefi olan Komünist Kürdistan, batıda Suriye'nin kuzeyini (Rojava), kuzeyde Türkiye'nin güneydoğu ve doğusunu (Bakur), güneyde Irak'ın kuzeyini (Başur) ve doğuda İran'ın kuzeybatısını (Rojhilat) kapsamaktadır. PKK/KCK bu hedefine ulaşmak için Irak'ta PÇDK (Partiya Çaresera Demokrati Kürdistan- Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi), Suriye'de PYD (Partiya Yekitiya Kürdistan-Kürdistan Demokratik Partisi) ve İran'da PJAK (Partiya Jiyane Azade Kürdistan-Kürdistan Özgür Yaşam Partisi) isimleriyle yapılanmıştır. 

PKK/KCK’nın stratejisine göre ilk hedefleri yukarıda saydığımız 4 ülkenin ilgili topraklarında özerklik elde etmektir. PKK/KCK söz konusu özerkliği elde edebilmek için "demokratikleşme" kavramını kullanır. Özerklik kazanan bölgeler sonraki aşamada merkezi hükümetlerle olan ilişkilerinde federasyon sistemine geçmeyi isterler. Esas gaye ise federasyonlar kurulduktan sonra birbirinden ayrı bu 4 parçayı birleştirerek Komünist Kürdistan’ı kurmaktır. İşte PKK/KCK hedef alanındaki dört ülkede de faaliyet ve eylemlerinde bu plana sadık kalarak sistemli bir şekilde hareket etmektedir. 

PKK’nın Suriye’deki yapılanmasının gelişmesine, bu  ülkedeki karışıklıklar yardımcı olmuştur ancak Türkiye’de izlenen  ‘Çözüm Süreci’ politikası da dolaylı yoldan etki etmiştir.

KCK Sözleşmesi doğrultusunda ilk amaç Suriye sınırları içinde özerk bir yönetim tesis etmektir. Bu bölgeye, daha önce hiçbir yerde geçmemesine rağmen kamuoyunda sistemli bir çalışma yapılarak “Rojava” ismi verilmiş ve bölge için sanki sözde Kürdistan’ın bir parçasıymış gibi bu isim kullanılmaya başlanmıştır.

Esed’in ÖSO’ya karşı PKK/KCK ile yaptığı anlaşma neticesinde örgüt ülkenin kuzeyinde hızla örgütlenirken bir yandan da militan sayısını artırmıştır. Örgüt bölgede güçlenince idari yapılar da oluşturmuştur. Esed PKK’nın Suriye şubesi PYD’ye bölge temin etmekle kalmamış, finansal destek de vererek hakkında gıyabi tutuklama kararı olan Salim Müslim’i ülkeye Suriye’ye geri çağırmıştır. Ayrıca Suriye hapishanelerinde ceza çekmekte olan tüm PYD militanları da Esed tarafından serbest bırakılmıştır.  

Esed ayrıca 2012 yılında PKK/KCK ile yapılan anlaşma üzerine PYD’nin İdlip, Kobani ve Kamışlı’da silahlı militan edinerek kamp açmasına izin vermiştir.

PKK, PYD’yi kullanarak 2013 yılından itibaren Suriye'nin kuzeyinde yer alan ve Afrin, Kobani ve Cezire isimli üç kantondan oluşan Kamışlı merkezli özerklik çalışmalarına hız vermiştir.

Esed, PKK militanlarının Irak’tan Suriye’ye kolaylıkla girişine izin vermiştir. Bunun sonucunda 2012 yılının ilk yarısında PKK/KCK mensubu yaklaşık 800 terörist, silahlarıyla birlikte rahatça sorgusuz sualsiz Irak üzerinden Suriye'ye geçebilmiştir.

Suriye’de güçlenen PKK - PYD yapılanması, Suriye'deki Kürt nüfustan yaşı 14-20 arasında değişen çocuk ve gençleri silahlandırarak örgüt bünyesinde faaliyete zorlamıştır. Ayrıca PKK, Türkiye’de zorla ve kandırarak dağa çıkardığı çocuk ve gençleri de PYD saflarında savaşmak için Suriye’ye götürmüştür ki, bunların büyük çoğunluğu IŞİD ile savaşta ölmüştür.

Kürt halkının geleceğini düşündüğünü iddia eden PYD hiçbir zaman Kürt kardeşlerimize zulmeden Esed güçleriyle savaşmamış ve aleyhine faaliyet göstermemiştir. Bilakis Kürt kardeşlerimizin Esed rejimine karşı birleşmesini engellemiş ve Esed karşıtlarının ülkenin kuzeyinde Kürtlerin ikamet ettiği böl­gelerde güçlenmesini engellemiştir. Bunu neticesinde muhalefet ülkenin kuzeyinde tam bir hakimiyet kuramamıştır.

Suriye rejimi ve Esed işbirliğinin ardında yatan sebeplerden ilki, bu iki unsurun da Marksist-Komünist hedeflerinin olmasıdır. Diğer bir sebep de, Türkiye düşmanlığıdır. Hem Suriye rejimi hem PYD, Türkiye’yi kendi varlıklarına tehdit olarak görmekte, bu nedenle gerek birbirlerini gerekse Türkiye içinde de PKK’yı açık bir şekilde desteklemektedirler. Bu nedenle Türkiye’nin bütün dikkatini Esed’in tasfiyesine vermesi, PYD’nin bölgedeki varlığına ve faaliyetlerine göz yumması kendi birliğini ve bütünlüğünü tehlikeye atmaktadır.

Türkiye’nin yapması gereken öncelikle Avrupa ve ABD’ye PYD’nin bir özgürlük hareketi değil, PKK’nın bir bileşeni olan terörist bir hareket olduğunu anlatmak ve sonrasında da para ve silah yardımı almasına engel olmaktır. Bu başarılamadığı takdirde PKK tarafından güneyden çevrelenen Türkiye’nin Arap-İslam âlemi ile tüm bağlantısı kesilecek ve ülkenin bölünme riski daha da artacaktır.

Adnan Oktar'ın Arabian Gazette'de yayınlanan makalesi:

http://www.arabiangazette.com/name-pkk-terror-organization-syria-pyd/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
CAMİAMIZA YÖNELTİLEN CİNSELLİK KONULU İFTİRALAR TÜMÜYLE UYDURMA VE GERÇEK...
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.