Harun Yahya

Ankara Saldırısının Ardında Kim Var?
Türkiye 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimler öncesinde, 10 Ağustos’ta Ankara’da meydana gelen büyük bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Başkentte HDP ve CHP milletvekilleriyle birlikte bazı sendika, meslek örgütü, vakıf ve platformlarca ortaklaşa şekilde düzenlenenen “Barış Mitingi” öncesinde art arda patlayan iki bomba yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kamuoyu bu terörü hangi örgütün yaptığını tartışırken, saldırıdan 9 saat önce Twitter’da, “Bomba Ankara’da patlayacak” şeklinde bir bilgi paylaşıldığı anlaşıldı. Asıl önemlisi de, bu Twitter kullanıcısının terör örgütü PKK üyesi olduğunun ortaya çıkması oldu. (1)

Bir diğer önemli husus da PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın saldırıdan 12 gün önce yaptığı “Canlı bombalarımız metropollerde harekete geçer” açıklamasıydı. Karayılan, TSK’nın terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonlar durmazsa, "Yarın onlar şehirlerde daha fazla katliama yönelirlerse, o zaman 'Ölümsüzler Taburu' (canlı bombalarımız) da metropollerde harekete geçer" diyerek Ankara Katliamı’nı aslında önceden haber vermişti. (2) PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Mustafa Karasu da Ankara’daki saldırının istihbaratının kendilerine bir hafta öncesinden geldiğini söyleyecekti. (3) Ancak bu bilgi varken miting iptal edilmedi. Çünkü PKK bu bombalamanın sadece kendisine yarayacağını düşünüyordu.

Benzer bir bombalama eylemi 5 Haziran’da HDP’nin Diyarbakır mitinginde olmuş ve bu saldırı da her zaman olduğu gibi IŞİD’e yıkılmak istenmişti. Oysa bu saldırıdan 20 gün sonra kendi rızasıyla güvenlik güçlerine teslim olan bir PKK’lı, HDP mitingine bombayı PKK’nın yerleştirdiğini itiraf etmişti. İtirafçı seçimler öncesinde oy oranlarını etkileyecek eylemler yapılmasının kararlaştırıldığını da belirtiyordu. (4)

Temmuz ayında ise Şanlıurfa Suruç’ta Kobani’ye gitmek isteyen gençlerin toplanma noktasına bir canlı bomba saldırısı yapılmıştı. Bu olayda canlı bomba paramparça olurken şaşırtıcı bir şekilde kimliğine hiç zarar gelmemiş,  bu kimlik de güya PKK’lılar tarafından bulunup emniyete teslim edilmişti. (5) Söz konusu kimliğin 32 kişinin katledildiği ve her yerin yandığı patlamadan zarar görmemesi ve PKK tarafından bulunduğunun iddia edilmesi, saldırının arkasında kimlerin olduğunun netleşmesi açısından da çok önemli.

Bir başka olay da Eylül ayında Şanlıurfa Viranşehir’de yaşandı. HDP’nin yapacağı yürüyüş ve miting öncesinde bir parka bomba yerleştirmek isteyen PKK’lılar polis tarafından yakalandı. (6)

12 Eylül’de ise İzmir Bergama’da terörü lanetleyen bir yürüyüşte yakalanan PKK militanının üzerinden/evinden silah, bomba ve IŞİD kimlikleri çıktı. Görüldüğü üzere PKK birçok eylem yapıyor, eylemlerini yaptığına dair sayısız delil bırakıyor ama bunları üst bir akıldan aldığı yardım ve yönlendirmeyle IŞİD’e yıkmak için elinden geleni yapıyordu. (7)

Türkiye’de özellikle seçimi etkileyecek dönemlerde bombalar patlatılmakta ve bu eylemlerin oluşumu, etkileri, sonuçları tümüyle PKK’ya yaramaktadır. IŞİD’in ise bugüne kadar yapıp da sözde çekindiği için üstlenmediği tek bir eylem bile yok. Türkiye'deki hiçbir olayı üstlenmeyen IŞİD, tüm eylemlerini kendi resmi sitesinden duyurmakta, ne Amerika’dan, ne de Avrupa’dan çekinmemektedir. Eylemlerini mağdur görünümü sağlamak ve devleti zayıflatmak hedefiyle sinsice saklayan daima PKK olmuştur. Nitekim Türkiye’de gerçekleşen eylemler araştırıldıkça ortaya çıkan delillerin tümü PKK’ya işaret etmektedir.

Terör örgütü PKK’nın tarihi birçok sivil katliamı ve intihar saldırısıyla dolu

Kürt siyasetçi ve aydın İbrahim Güçlü 2012 senesinde Diyarbakır Özel Yetkili Savcılığı’na verdiği 39 sayfalık dilekçesinde “PKK’nın 36 yılda 15 bin sivili katlettiğini” belirtti. Dilekçede 1970’ten 2012 yılına kadar PKK tarafından birçok sivilin ve hatta örgüt militanlarının iç infazla katledildiğinin bilgileri yer alıyordu. (8)

90’lı yıllardan günümüze kadar PKK Tunceli, Adana, Sivas, Hakkari, Diyarbakır, Van, İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere onlarca şehirde intihar saldırıları düzenledi. Bu saldırılarda yüzlerce güvenlik görevlisinin yanında birçok sivil de yaşamını yitirdi, binlerce kişi de yaralandı.

Bunlardan biri de, yine Ankara’da 2007’deki PKK canlı bomba eylemiydi. 9 sivil öldü, 121 sivil yaralandı.

Özellikle 1980’lerde başlayan köy, mezra ve beldelere yönelik katliamlarda PKK karşıtı binlerce Kürt vatandaşımız katledildi. Bu katliamlarda, Karayılan’ın “Bir Savaşın Anatomisi” kitabında itiraf ettiği gibi kadın ve çocuk ayrımı da yapılmadı. PKK haince ve en zalimane komünist terör yöntemleriyle oluk oluk kan döktü.

90’lı yıllar PKK’nın metropollerde gerçekleştirdiği terör saldırıları ve özellikle “kadın intihar bombacısı” eylemlerine sahne oldu.

1991 yılında İstanbul Bakırköy’deki Çetinkaya Mağazası’nı molotof bombalarıyla ateşe veren PKK, 7’si kadın, 1’i çocuk, toplam 11 kişiyi katletti.

1999’da ise bu sefer İstanbul Kadıköy’deki Mavi Çarşı PKK’nın hedefi oldu, 13 sivil öldü, 5 sivil yaralandı.

1996-2006 yılları arasında Tunceli, Adana, Sivas, Hakkari, Diyarbakır, Van, İstanbul’da intihar saldırıları düzenledi. Bu saldırılarda onlarca güvenlik görevlisinin yanında birçok sivil de yaşamını yitirdi, yüzlerce kişi de yaralandı.

2006’da Diyarbakır Bağlar Semti’ne yerleştirdiği bombayı patlatan PKK, 7’si çocuk 10 kişiyi katletti.

2007’de ise Ankara’nın Ulus Semtinde Anafartalar Çarşısında bir PKK militanı canlı bomba eylemi yaparak 9 kişiyi katletti, 121 kişi yaralandı.

2007 yılında bu sefer Kuşadası’nda Kadınlar Plajı’na giden bir minibüste patlama meydana geldi. 2’si turist olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı. PKK olayı üstlenmedi ancak PKK tarafından 2003 yılında kurulduğu bilinen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) adı altındaki örgüt bu saldırıyı üstlendi.

2008 yılında Diyarbakır’da, aralarında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat’ın oğlunun da bulunduğu 6’sı öğrenci toplamda 7 kişi yaşamını yitirdi, 66 kişi de yaralandı. PKK birçok olayda olduğu gibi önceleri üstlenmediği bu saldırıyı sonradan “Yerel inisiyatifle gerçekleştirilmiştir” diyerek üstlendi.

2008’de İstanbul Güngören’de art arda iki bomba patlaması sonucu 5’i çocuk olmak üzere 18 kişi öldü, 154 kişi yaralandı. PKK bu olayı üstlenmese de mahkemece tutuklananlar PKK mensubuydu.

Sonuç

Görüldüğü üzere PKK on binlerce terör eylemi yapmış ve on binlerce insanı katletmiştir. Sırf iç infazlarının sayısı 15 bindir. Bu rakama 100 Kürdü daha eklemek, Stalinist felsefeye sahip ve her ne pahasına olursa olsun Komünist Kürdistan kurma hayali güden PKK için sadece bir istatistiki bilgidir.

Suruç ve Diyarbakır saldırılarında olduğu gibi Ankara saldırısının arkasında da PKK vardır. Amaçları hem yurt içinde hem de yurt dışında mağduriyet rolüne bürünerek Türkiye’yi bölme hedefine ulaşma düşüncesidir.

Kaynaklar:

1.     Ankara'daki Katliam Öncesi Atılan Tweet'lerle İlgili 2 PKK'lı Gözaltında http://www.haberler.com/ankara-daki-katliam-oncesi-atilan-tweet-lerle-7775780-haberi/?utm_source=haberler.com&utm_campaign=twitter_paylas
2.     Karayılan'dan alçak tehdit: Metropollere saldırırız http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/28/karayilandan-alcak-tehdit-metropollere-saldiririz
3.     Kandil biliyordu! http://www.milliyet.com.tr/d/t.aspx?ID=2132090
4.     "Diyarbakır mitingine bombayı PKK koydu" http://www.karar.com/gundem-haberleri/diyarbakir-mitingine-bombayi-pkk-koydu
5.     Canlı bombanın kimliği HDP’den çıktı - Güncel: http://haber.star.com.tr/guncel/canli-bombanin-kimligi-hdpden-cikti/haber-1045662#.Vh53oP8p7yc.twitter
6.     HDP mitingine bomba yerleştirmek isteyen grup yakalandı: http://www.dogruhaber.com.tr/haber/185292-hdp-mitingine-bomba-yerlestirmek-isteyen-grup-yakalandi/#.Vh4mHxuJK8w.twitter
7.     Provokatöre suçüstü: Üstünden hem PKK hem IŞİD kimliği çıktı http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/366863/Provokatore_sucustu__Ustunden_hem_PKK_hem_ISiD_kimligi_cikti.html
8.     Kürt siyasetçi İbrahim Güçlü PKK'nın örgüt içi infazlarını anlattı! http://t24.com.tr/haber/kurt-siyasetci-ibrahim-guclu-pkknin-orgut-ici-infazlarini-anlatti/197496Adnan Oktar'ın Diplomacy Pakistan'da yayınlanan makalesi:

http://www.diplomacypakistan.com/main-front/who-is-behind-the-attack-in-ankara/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."