Harun Yahya

Türkiye: İhtilafların kesiştiği ülke
Haziran ayındaki seçim sonuçlarından sonra koalisyon hükümeti kurulamaması sonucunda Türkiye, 1 Kasım günü bir kez daha oy kullanmak üzere sandıklara akın etti.  Oldukça şaşırtıcıdır ki, son seçimlerden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen AK Parti önceki seçim sonucundan farklı olarak açık ara farkla birinci oldu.  

Başbakan Davutoğlu seçim zaferiyle ilgili duygularını Twitter’da “Elhamdülillah” diye yazarak duyurdu.  Bu söz 56 binden fazla defa retweet edildi ve 70 binden fazla kişi tarafından beğeni aldı.

Kasım seçimlerinin genel değerlendirmesi

2002 yılından beri istikrarlı bir biçimde ülkeyi tek başına yöneten AK Parti, Haziran 2015 seçiminde beklenmedik bir sonuçla karşı karşıya kaldı. AK Parti, yüzde 41 oy almasına rağmen yeni seçim sistemine göre yalnızca 258 sandalye sahibi oldu. 1 Kasım’da ise beklentilerin tersine, AK Parti, yaklaşık yüzde 50 oy alarak dördüncü defa tek parti olarak seçimi kazandı.

Kasım ayı genel seçimleri ise yüzde 86.1 katılım oranı ile demokrasinin zaferi olarak görülmelidir.

Türkiye’nin Suriye tutumu

Halihazırda birçok ihtilafın ateş yatağı olan Ortadoğu bölgesinde istikrarlı bir Türkiye’nin rolünü analiz etmek oldukça elzemdir.

Dört yıldan fazla bir zamandır süren savaş bu güzel ülkeyi felakete sürükledi. Yirmi üç milyon insan – neredeyse Suriye nüfusunun yarısı – yerinden yurdundan ayrılmak zorunda kaldı ve yaklaşık beş milyon kişi şimdi yabancı ülkelerde mülteci olarak yaşamını sürdürüyor. Komşu ülke olarak Türkiye ihtiyaç içindeki komşusunu geri çevirmedi ve 2.3 milyon Suriyeliyi topraklarımıza kabul etti. AK Parti her türlü riski göze alarak tıpkı Peygamberimiz Hz Muhammed’in (s.a.v) zamanında Muhacirleri barındıran Ensar gibi hiç tereddütsüz Suriye ve Irak’tan gelen mültecilere kucak açtı. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan da bunun hem insani bir sorumluluk hem de dini açıdan zorunlu bir görev olduğunu ifade etti. İşte bu yüzden AK Parti’nin seçimlerdeki başarısı hayatta kalabilmek amacıyla vatanlarını terk etmek zorunda kalan mülteciler için de güzel bir haber oldu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, Suriye’nin içine sürüklendiği bu iç savaşın en başından beri Esad’a şiddetle karşı çıktı ve muhalifleri destekledi. Ancak Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Moskova’ya yaptığı son ziyarette Esad’ın da içinde bulunduğu bir geçiş dönemi olabileceği üzerine beyanlarda bulundu. Diğer bir deyişle Türkiye oradaki masum sivil halkın maruz kaldığı katliamın acil olarak sona erdirilebilmesi için, ABD ve Rusya ile birlikte bu çözüm formülünü kabul etmeyi planlıyor.

AK Parti, devletin bütünlüğüne yönelik asıl tehdidin PKK olduğunun farkında ve Türkiye’nin güvenliği açısından ciddi önlemler alınması gerektiği inancında.  Türkiye, PKK’nın bir kolu olan PYD’nin güneydoğu sınırı boyunca Suriye’deki varlığını hiçbir zaman kabul etmedi. Yine Türkiye, Fırat’ın batı tarafında kalan Cerablus’a sızmaya çalışan PYD’nin silahlı kolu olan YPG yüzünden PYD’ye karşı ilk askeri operasyonunu Ekim ayı sonunda gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Ağustos ayında  Ankara’da düzenlenen son Milli Güvenlik Konseyi’nde bu bölge resmi olarak “kırmızı hat” ilan edildi. ABD de Türkiye’nin verdiği bu karara katıldı ve iki ülke anlaşmaya vardı. Azez-Cerablus, PYD’nin Türkiye-Suriye sınırı boyunca tamamlamaya çalıştığı komünist Kürt alanının Kürt militanlarının kontrolünde olmayan yegane bölgesidir. Yapılan bu askeri operasyon da onların Türkiye’ye karşı kurdukları plana büyük bir darbe vurmuştur. Artık yeni Türk Hükümeti, sınır boyunca komünist Kürt devleti oluşturma girişimleri içindeki bazı Batılı çevrelerin senaryolarına karşı alarma geçecektir. Onların sinsi planlarını durdurup bütünlüğümüzü korumak adına hiç bir operasyonu düzenlemekten çekinmeyeceklerdir.

Şu asla unutulmamalıdır ki, insanların öldürülmesini gerektiren her türlü operasyona karşıyız  ve PKK’ya karşı mücadele etmenin en etkili yolunun ideolojik zeminini bertaraf etmek olduğunu biliyoruz.

Türkiye ve Irak ilişkisini gelecekte ne bekliyor?

Türkiye’nin samimi bir Müslüman olan Barzani yönetimindeki Irak Özerk Kürt Bölgesi ile kurduğu iyi ilişkiler gelecek dönemde daha da ilerleyecektir.   Eğer ortak düşmanımız PKK’nın Barzani’ye karşı saldırıları artarsa Türkiye Barzani’ye destek olacaktır. Dahası Türkiye özellikle enerji alanında Irak Özerk Kürt bölgesi ile ticari ilişkilerini de ilerletme kararlılığındadır. Erbil Maliye Bakanı’nın Ankara’ya düzenlediği son ziyaretin amacı, her iki ülkenin de Türkiye’ye aylık 1 milyon varil petrolün sağlanmasını arttırmaktı. Erbil’in 45 milyar metre küp doğal gaz rezervi olduğu bilinmektedir.  Halihazırda yapım aşamasında olan boru hattından gaz akışı sağlama planı bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye, ABD ile birlikte, Barzani’nin makamında kalma süresinin arttırılmasını da desteklemektedir. Türkiye Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun da Erbil’e yaptığı ziyaret AK Parti’nin aradaki bağı güçlendirme arzusu içinde olduğunu gözler önüne sermektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri PKK’nın kökünü kurutmaya kararlıdır. Dolayısıyla TSK  Kandil’deki sınır ötesi operasyonlarına devam edecektir. Diğer taraftan, Ankara-Bağdat ilişkileri Maliki zamanında gelişme kaydedemezken, Abadi döneminde pozitif yönde gelişecektir.  Abadi'nin sözcüsü Saad el-Hadisi Türkiye’deki seçimlerle ilgili Rudaw TV’ye şu açıklamada bulunmuştur: “Türkiye bölgede pozitif bir etki meydana getirecek ve Bağdat, Ankara ile ilişkilerini güçlendirme girişiminde bulunacaktır… Türkiye’deki seçimlerin başarısı bölgenin demokratik ruhunu kuvvetlendirecektir.”

Türkiye’nin bölgedeki barış rolü

Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye bölgede barışı sağlamak açısından önemlidir, çünkü Türkiye manevi bir koruyucu rol üstlenmektedir. Bu durum Türkiye’ye hakemlik görevi de yüklemektedir. Orta Doğu’da mezhepsel ihtilaflar da olduğu için, birbirine muhalif bütün grupların adil bir lider olarak görecekleri güçlü bir Türkiye’nin varlığı, barışın sağlanmasına büyük katkı sağlayacaktır. Türkiye mezheplere dayalı yönetim politikası olmayan yegane ülke olarak, sorunları çözmek konusunda ideal bir arabulucu konumundadır. Her mezhebe eşit mesafededir. Şiileri, Sünnileri, Alevileri ve Vahabileri kucaklayarak İslam’ın birliğini, beraberliğini ve bütünlüğünü savunmaktadır. Türkiye güçlü bir idareye sahip olduğu müddetçe, bütün Ortadoğu’da istikrarlı, güvenli ve dengeli bir ortam oluşturacak, bu durum da düşmanlıkları bitirerek çatışmaların ve dökülen kanların durmasına vesile olacaktır. 

Adnan Oktar'ın The Jakarta Post'da yayınlanan makalesi:

http://www.thejakartapost.com/news/2015/11/09/turkey-a-junction-conflicts.html

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."