Harun Yahya

Ortadoğu'dan Batı'ya sıçrayan ateş: 13 Kasım Paris
Paris'te 13 Kasım'da eş zamanlı 6 ayrı noktaya yapılan silahlı ve bombalı terör saldırılarında son belirlemelere göre 150'ye yakın kişi hayatını kaybetti. Büyük bölümü ağır olmak üzere, 350'den fazla kişi de yaralandı. Her şeyden önce, bu vahşi terör eylemlerini ve acımasızca işlenmiş cinayetleri lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Terörün hiçbir türlüsünün dini, milleti, inancı ve meşruiyeti olmadığını, belli bir ülke ya da bölgeye isnad edilmeden, tüm insanlık için ahlakı ve etiği olmayan küresel bir tehdit olduğunu tekrar vurgulamak istiyoruz.

Paris'te dehşet saçan bu son terör katliamı, Fransa'nın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana karşı karşıya geldiği en kanlı saldırı olarak kayıtlara geçti. Bu aynı zamanda, 2004 yılındaki Madrid saldırısından sonra bir Avrupa kentinde en çok can kaybına yol açan terör saldırısı.

Fransız basını saldırıları, "Paris'te vahşet", "Paris'in ortası savaş yeri", "Bu sefer savaş", "Paris'te dehşet", "Paris'in ortasında terörist katliam" başlıklarıyla aktardı. Saldırılar sonrası olağanüstü hal ilan edilen Paris'in çeşitli bölgelerinde yanlış alarmlar nedeniyle terör panikleri yaşandı. Cadde ve sokaklar askerler tarafından tutuldu, ülke sınırları kapatıldı.

Fransa'nın 11 Eylül'ü olarak da adlandırılan bu hunhar saldırılar adeta Ortadoğu'da sürekli körüklenen ateşin Batı'ya sıçramakta olduğunun habercisi niteliğindeydi. Birçok basın mensubu ve gözlemci, saldırının yaşandığı yerlerdeki dehşet görüntülerini bir terör ortamından öte bir savaş alanına benzettiler.

Saldırının ardından ABD'nin çeşitli eyaletlerinde ve birçok Avrupa ülkesinde muhtemel yeni terör saldırılarına karşı alarma geçildi ve güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, terör saldırılarını kastederek, Almanya için "Tehdit seviyesi yüksek" şeklinde konuştu. Belçika'daki İspanya-Belçika maçı iptal edildi ve İspanya milli takımı en kısa sürede Brüksel'i terk ederek ülkesine dönme kararı aldı.

Paris saldırısına damgasını vuran ise Hollande'ın olaydan sonra sarfettiği, "saldırılar savaş sebebidir", "bu manzaraya neden olan savaşımızda acımasız olacağız" sözleri oldu. Hollande'ın bu sözleri Batı'nın, en başından beri teröre karşı çözüm olarak benimsediği şiddet politikasından taviz vermeyeceği, hatta daha da artan dozda bu yöntemi sürdüreceğinin bir beyanı niteliğindeydi.

Peki onyılardır uygulanan bu "şiddeti şiddetle sindirme" yöntemiyle herhangi bir başarılı elde edilebildi mi?

Bunun pratik bir sağlaması var: Şu an gelinen sonuç...

Bugüne kadar Batı'nın yıllardır "Terörle Savaş" sloganı altında her türlü imkan ve teknolojileri kullanarak, yüz milyarlarca dolarlık askeri harcamalarla yürüttüğü bu kanlı şiddet politikası sonucunda terörün kökü kazındı mı?

Yoksa bu yöntem ile terör, başta küçük bir kıvılcım halindeyken hızla bütün Ortadoğu ve İslam dünyasını kapladı, bugün ise Batı dünyasının kapılarına dayandı, yarın da artan bir şiddetle genişleyerek sürecek gibi mi görünüyor?

Şu anki mevcut durum doğru cevabın ikincisi olduğunu gösteriyor...

Artık defalarca denenmiş ve her seferinde başarısızlığa uğramış bu yöntem acilen terk edilmeli, sürekli aynı hata tekrar edilmekten vazgeçmeli. Şiddet zaten terörün en çok ihtiyacı olan, en sevdiği gıda. Dolayısıyla, terörü şiddetle beslemek, terörle acımasızlık yarışına girmek yalnızca terörün işine yarar. Bir şiddet hemen ardından on katını doğurur. Nitekim bugün gelinen nokta da bunun somut kanıtıdır.

 “Terörle mücadele” adı altında, İslam coğrafyasına yönelik hava bombardımanlarının artan bir şiddetle sürdürülmesi masum sivil kayıplarını artırmaktan başka bir sonuç vermiyor. Nitekim Fransa'nın, Paris saldırılarından 48 saat sonra Suriye'nin Rakka kentine düzenlediği onlarca hava operasyonunda hiçbir terör noktasının vurulmadığı belirtiliyor. İsabet alan hedefler ise yalnızca spor kompleksi, hastane, müze gibi sivil alanlar. Buralarda aralarında çocuk, bebek, yaşlı ve kadınların bulunduğu çok sayıda sivilin şehit edildiği bildiriliyor.

Terör zaten adı üstünde, kuralı, kalıbı olmayan sinsi bir yeraltı yapılanması. Bombardımanla yok edilebilecek bir hedef değil. Buna rağmen, misilleme, gövde gösterisi yapma, prestiji kurtarma adına hava bombardımanlarıyla sivil Müslüman kıyımı yapmak son derece vicdansız bir yöntem..

Bu insanlık dışı sivil katliamlarının, bölge halkında derin bir kin ve öfke uyandırmaktan, onların intikam duygularını körükleyerek terör örgütlerine destek verme cinnetine sürüklemekten başka bir işe yaramayacağı da tecrübe edilmiş bir felaket. Hava bombardımanları teröre hiçbir çözüm sağlamadığı gibi, kin ve nefret hisleriyle dolu, gözü dönmüş intihar bombacılarının sayısını artırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Bunun kötü sonuçlarının hedefi de ne yazık ki yine, Paris örneğinde olduğu gibi zavallı, masum insanlar oluyor. Ne var ki bu durum birikmiş stoklarını Ortadoğu savaşlarında eritip astronomik kazançlar elde etme peşinde olan bir kısım Batılı silah tacirleriyle, yerle bir olmuş İslam coğrafyasının imarı için hazırda bekleyen bazı çok uluslu taahhüt firmalarının emrindeki derin savaş çığırtkanlarının umurunda değil.

Onların bozuk zihniyetiyle, Ortadoğu savaşlarından kazanılacak, faturası da yine İslam ülkelerine kesilecek trilyon dolarlık rant uğruna birkaç yüz, hatta 11 Eylül'de olduğu gibi birkaç bin masum insanın hayatını kaybetmesinin neredeyse hiçbir önemi yok.

Batılı derin devletler ve bunların gizli servislerinin kurguladığı terör eylemleriyle elde edilmesi planlanan sadece bunlarla sınırlı değil. Onlarca yıldır çıkarılan bu suni krizlerle öncelikle İslam aleminin paramparça ve perişan edilerek asla bir birlik ve dayanışma içine giremeyecek hale getirilmesi, ardından tamamen yok edilmesi planlanıyor. Bu sayede İslam coğrafyasının, doğal kaynak ve zenginliklerinin küresel derin güçlerin sömürüsüne sunulması öngörülüyor.

Yine, bu terör saldırıları vasıtasıyla, ABD ve Avrupa'da ırkçı ve aşırı sağcı unsurların da desteğiyle, İslamofobi tırmandırılarak Müslümanların Batı toplumundan topyekun tasfiyesi amaçlanıyor. Müslüman karşıtlığının kışkırtılmasıyla artan mülteci akınlarına karşı set çekmek için geniş çaplı bir toplumsal direniş oluşturulması da hedeflenenler arasında. Nitekim saldırının hemen ertesi günü pek çok Avrupa ülkesinden mültecilerin engellenmesi yönünde ardı ardına beyanlar gelmesi de bu sinsi planın etkili olmaya başladığının kanıtı.

Tüm bunlara rağmen, derin devletlerin bu hain ve bencil planlarına, acımasız ve insanlık dışı yöntemlerine direnen liderlere ihtiyaç var. Terörü sevgiyle, barışla, kardeşlikle, eğitimle, bilimle alt etmeye kararlı cesur, dürüst, ilkeli, ahlaklı Batılı liderler ve yöneticiler dünya barışına giden yolda şerefli birer öncü olacaklardır.

Adnan Oktar'ın Al-Ahram'da yayınlanan makalesi:

http://weekly.ahram.org.eg/News/14835/21/The-%E2%80%98fire%E2%80%99-spreads-to-the-West.aspx


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."