Harun Yahya

BM'den Dünya devletlerine Armagedon davetiyesi
13 Kasım Paris saldırıları sonrasında Suriye'deki hava operasyonlarını artıracağını bildiren Fransa'nın, bu girişimine diplomatik destek sağlamak amacıyla BM Güvenlik Konseyi'ne sunduğu karar tasarısı oy birliğiyle kabul edildi. 2249 sayılı bu kararda, IŞİD'in uluslararası barış ve güvenliğe tehdit olduğu vurgusu yinelenirken gücü ve imkanı olan bütün üye ülkelerin Suriye ve Irak'taki savaş güçlerini iki katına çıkarmaları ve Irak ve Suriye'deki IŞİD sığınaklarını yok etmeleri isteniyor.

Bu kararın en büyük özelliği ise, bundan sonra isteyen her ülkenin Suriye hükümetinin talebi olmadan bölgedeki terör hedeflerine operasyon yapabilmelerine hukuki bir dayanak oluşturması. Nitekim, İngiltere Daimi Temsilcisi ve BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı Matthew Rycroft BM kararı üzerine, Suriye’deki IŞİD hedeflerine saldırı için yasal zeminin oluştuğunu ve bu saldırılar için Suriye hükümetinden izin almaya gerek olmadığını ifade etti.

Tabi, Suriye iç savaşı sonrasında hava operasyonları sonucunda meydana gelen on binlerce sivil zayiat dikkate alındığında, bu operasyonların keyfi olarak ve katlanarak artırılmasının yol açacağı sivil can kaybı, yıkım ve felaketin boyutlarını hayal etmek bile güç.

Adeta, Armagedon'un final sahnesi için tüm dünya devletlerine açık davet niteliğindeki bu kararın bölgeyi serbestçe yerle bir etme iznini vermesinin ardından ülkeler birbiri ardına askeri güçlerini Suriye'ye doğru yönlendirmeye başladı.

İlk harekete geçen ülkelerin başında Fransa geliyor. Fransa Paris saldırılarının hemen ardından uçak gemisi Charles de Gaulle'ü Doğu Akdeniz'e doğru yola çıkardı. Fransız donanmasının tek uçak gemisi olan Charles de Gaulle, üzerinde 18 Rafale avcı uçağı, 8 Super Etenard tipi bombardıman uçağı, 2 adet havadan erken uyarı ve kontrol uçağı ve Eurocopker Dauphin tipi helikopterler taşıyor.

Fransa'nın BM Daimi Temsilcisi François Delattre, BM kararının ardından Konsey'de yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu kararla BM Güvenlik Konseyi, IŞİD'le mücadele için başlattığımız eylemleri uluslararası hukuk ve BM Şartı altına aldı. Önümüzdeki günlerde, Charles de Gaulle uçak gemimizin ulaşmasıyla IŞİD'e karşı saldırı kapasitemizi üç katına çıkaracağız".[i]

İngiltere Başbakanı David Cameron da BM kararıyla ilgili, "Bu önemli bir an, Dünya IŞİD'e karşı birleşti. Uluslararası toplum bir araya geldi ve her ülkeden, her dinden insanları tehdit eden bu şerri yenmeye karar verdi." ifadelerini kullandı.

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vitaly Churkin ise, karar tasarısını desteklediklerini belirterek, “Uluslararası terörizmle mücadele konusunda ülkeler arasında giderek büyüyen bir anlayış var” sözlerini söyledi.

Görüldüğü gibi herkes, tüm dünyanın IŞİD'e karşı birleştiğini ilan etme yarışında. Ancak, Suriye'de tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen tarihi dehşet ve felaket manzaraları, bu birleşmenin yegane sonucunun masum Arap, Türkmen, Kürt ve diğer bölge halklarının yok olan hayatları, aileleri, evleri, köyleri ve şehirleri olduğunu gösteriyor.

Bu 'yeni küresel birlik'te herkesin yer alması gerektiğini söyleyen Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen de, "BMGK’nın son kararındaki ifadeler oldukça net: IŞİD’le mücadele Fransa için olduğu kadar ABD, Çin, Rusya, Türkiye, İran ve Arap ülkeleri için de birincil öncelik.” Almanya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Volker Wieker de, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Fransa'ya destek için bir firkateyn, bir yakıt ikmal uçağı ve keşif uçaklarıyla birlikte 1200 askerin Suriye'ye gönderileceğini belirtti.

İngiliz Daily Express gazetesinin haberine göre, Rusya'dan sonra Çin'in askeri güçleri de Suriye'ye doğru yola çıkmış durumda. Rus medyası da çeşitli kaynaklardan, Çin uçak gemisi "Lianoning" ile bir güdümlü roket kruvazörünün Akdeniz'den giriş yaptığını, Çinli askeri danışmanların ise çoktan bölgede olduğunu hatta Rusların Suriye'deki askeri operasyonlarına katıldıklarını belirtiyor. Bilindiği gibi bölgedeki savaş nedeniyle Çin'in Suriye'deki varlığı ve Irak'taki petrol sahaları uzun süredir tehlike altındaydı.

Sonuçta, bölgeden pay kapma peşinde olan ve oyunun dışında kalmak istemeyen onlarca ülke "IŞİD'in kökünü kazıma", "terörle mücadele" sloganları altında bölgeye akın ediyor. Birbirleriyle yarış edercesine, zavallı çocukların, kadınların, yaşlıların üzerine tonlarca bomba yağdırarak sözde "teröre karşı amansız bir mücadele" veriyor. Bölgedeki çeşitli ilgi, çıkar ve hesaplar doğrultusunda teröristlere ait hiçbir unsur bulunmayan yüzlerce sivil yerleşim birimi bombalanıyor, binlerce masum insan acımasızca şehit ediliyor. Yüzlerce yıllık köyler, kentler, binlerce yıllık kültürel ve tarihi miras saniyeler içinde barbarca yok ediliyor.

Yok edilemeyen tek şey terör...

Avrupa'daki saldırı ve eylemleri düzenleyen teröristlerin çoğunun Fransa, Belçika gibi ülkelerde doğmuş, bu ülkelerin vatandaşları olması terörün çoktan Batı ülkelerinde ciddi biçimde kök saldığını gösteriyor. Bunlar Shengen bölgesi içinde rahatça hareket etme özgürlüğüne sahipler. Paris saldırıları örneğinde olduğu gibi Avrupa merkezli terör eylemlerinde ortaya çıkan güvenlik ve istihbarat zaafının temel nedeni de bu.

Hurafelere dayalı bir İslam anlayışını benimsemiş olan bu radikal unsurlar, Avrupa vatandaşlarının seyahat kolaylığını kullanarak ABD'ye de rahatlıkla sızabiliyor. ABD'nin bizzat kendi içindeki yerleşik terörist unsurları bunlara eklediğimizde, dahası silah satışı serbest olan bu ülkede rahatça silahlanabilecekleri gerçeğini ve canlı bomba unsurunu da hesaba kattığımızda ortaya çıkan manzara hiç de iç açıcı değil.

Suriye'de hava operasyonlarıyla yok edilmeye çalışılan terör, Ortadoğu'daki varlığını gitgide sembolik hale dönüştürürken, ilgi alanını ve hedefini büyük ölçüde Batı'ya kaydırmış durumda. Kendi öz yurtlarına, vatandaşlarına, kardeşlerine, ailelerine yapılan her saldırıyı da bir intikam nedeni olarak görüyor. Bu yüzden, terör örgütlerine karşı artık geleneksel yöntemlerden farklı, çok daha akılcı ve bilimsel metodlarla mücadele edilmesi gerektiği açık.

Tabi, gerçekten amaç İslam alemini değil de terörü yok etmekse...

[i] http://www.aljazeera.com.tr/haber/bmden-isidle-mucadele-karari

Adnan Oktar'ın Middle East Monitor'de yayınlanan makalesi:

https://www.middleeastmonitor.com/articles/middle-east/22704-is-the-objective-to-annihilate-terrorism-or-the-islamic-world 

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."