Harun Yahya

13 Kasım 2015'ten Sonra Fransa'da Müslüman Olmak
13 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'te altı noktada gerçekleştirilen ve 132 kişinin hayatını kaybetmesine, 352 kişinin yaralanmasına neden olan silahlı ve bombalı saldırıların ardından ülkedeki güvenlik önemleri azami ölçüde arttırıldı. Tarihinin en büyük terör olayıyla sarsılan ülkede bugün dikkatler 6 ve 13 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan iki turlu eyalet ve bölge seçimlerine yönelmiş durumda.

Seçimlerin önde gelen partisi Ulusal Cephe’nin aşırı sağcı lideri Marine Le Pen'in yüksek oy almak için Müslümanlara yakınlık göstermesi ülkedeki seküler kesimler tarafından büyük tepki gördü. 2017 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacağı tahmin edilen Le Pen'in lideri olduğu Ulusal Cephe'den bir yetkili kendilerinin radikal ve köktendincilere değil, gerçek İslam'a inanan Fransız vatandaşlarına seslendiklerini ve onları öncelikle Fransız vatandaşı olarak gördüklerini söyleyerek partisini savundu.

Radikalizm ile gerçek İslam arasındaki farkı doğru tanımlayabilmek, sözde "İslami terör" olarak tabir edilen ve tüm dünyayı kasıp kavuran radikal terörü sona erdirebilecek düzeyde hayati bir mesele. Kendilerini Müslüman olarak lanse eden radikallerin eylemlerinin İslam kaynaklı olmadığını delilleriyle ortaya koymak dünyaya barış ve güvenlik kazandıracak en köklü çözüm. Teröre karşı tek ses olmak ancak bu şekilde mümkün.

Ne var ki Batılı ülkelerde gerçek İslam hala tam olarak tanımlanabilmiş değil. Avrupalılar radikallerin uygulamalarını gerçek İslam sanıyor ve doğrudan İslam’ı ve Müslümanları hedef alan bir savunma içerisine giriyorlar.

2015'i radikal terör korkusu içinde geçiren Fransa'da İslam karşıtlığının ve İslamofobik saldırıların geçmiş yıllara kıyasla arttığı gözlemlenirken, yaşanan terör olaylarının ardından İslam’a yönelik sempatinin yüksek oranda artış gösterdiği de çeşitli araştırma ve verilerin ortaya koyduğu bir başka gerçek. Örneğin Le Monde gazetesinin senenin başında meydana gelen Charlie Hebdo saldırısının ardından düzenlediği ankete göre, “İslam dini Fransız toplumunun değerleriyle uyumludur” diyenlerin oranı geçtiğimiz yıla göre 12 puan artış göstererek %47’ye ulaştı. Fransızların %66’sı İslam’ın diğer dinler gibi barışçıl olduğunu söylerken, radikalizmin dinin sapkın bir yorumu olduğu görüşünde. Ankete katılanların %84’ü Fransa’nın İslam’a karşı değil, terörizme karşı savaştığını vurguladı.[1] Öte yandan Paris’in ünlü kitabevi La Procure’un yetkilisi Carole Vitura Fransızca Kuran-ı Kerim satışlarında müthiş bir artış yaşandığını ve taleplere yetişemediklerini ifade etti.[2] Paris Büyük Camisi ise 2015 Ocak ayında 40 kişinin Müslüman olduğunu açıkladı.[3] Bu rakam, geçen yılki rakamın iki katı. Benzer rakamlar Strazburg, Aubervilliers ve Lyon’daki camiler için de geçerli.

Fransa, Avrupa Birliği ülkeleri arasında topraklarında en fazla Müslüman yaşayan ülke unvanına sahip. İslam Fransa'da ikinci din ve Katolikliğe oranla çok daha hızla yayılıyor. Din değiştirerek İslam’ı seçenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Ülkedeki 5 milyon Müslüman, nüfusun %7.5’ini oluşturuyor. Fransa’da bugüne kadar din değiştirerek Müslüman olanların sayısının ise yüz bin civarında olduğu belirtiliyor.[4] Sevindirici olan bir husus; din adına ortaya çıkan ve terör saldırıları düzenleyen bağnaz radikaller, Kuran'a bağlı Fransa Müslümanları arasında hiç rağbet görmüyor.

Fransa'daki Müslümanların çoğu İslam dinine göre bir kişiyi öldürmenin tüm insanlığı öldürmek gibi olduğuna, kişinin kendisini öldürmesinin de İslam'da haram kılındığına, dolayısıyla canlı bombaların, intihar eylemlerinin, terör saldırılarının İslam dini ile yan yana getirilmesinin mümkün olmadığına inanıyor. Aynı kesim radikalizm sorununu çözmek için ise radikallerin şiddetine şiddetle, silahına silahla karşılık vermek değil, beyinlerindeki yanlış inanca doğru inançla cevap vermek gerektiğini düşüncesinde. Hiç kuşkusuz bunun tek yolu da şiddet ve nefretin dayanağı olan İslam dışı çarpık fikirleri gerçek İslam ile ortadan kaldırmak. Radikallerin uydurma hadislere ve hurafelere dayanarak geliştirdikleri din anlayışının İslam ile doğrudan çeliştiğinin anlatıldığı bir eğitim politikasına gidilmesi tüm Batı ülkelerinde olduğu gibi Fransa'da da şart.

Charlie Hebdo saldırısının hemen ardından yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Hollande bu önemli gerçeğe şöyle dikkat çekmişti: "Radikal İslamcılık çelişkilerden, etkilerden, sefaletlerden, eşitsizliklerden ve çok uzun zamandır çözülmeyen ihtilaflardan beslenmiştir. Arap dünyasında gittiğim her yerde ve her seferinde söylediğim gibi, bazı şeylerin birbirleriyle karıştırılmasını reddetmemiz, İslam’ın demokrasi ile bağdaştığını vurgulamamız ve bunu öncelikle Fransa’dan başlayarak yapmak gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor."[5] Hollande'ın 15 Ocak'ta Arap Dünyası Enstitüsü'nde yaptığı bu konuşma radikalizm ile gerçek İslam arasındaki farkı ortaya koyan son derece doğru tespitler içeriyordu.

Bu farkı daha da netleştirmek Müslümanların Batı ülkelerinde rahat ve huzurlu yaşamalarını da mümkün kılacak. Nitekim, gerçekte İslam'dan tamamıyla uzak bir anlayışa sahip oldukları halde İslam adına ortaya çıkan radikal terör örgütlerinin insanlık dışı eylemleri nedeniyle Müslümanlar tüm Batı'da potansiyel şüpheli olarak görülüyor, kişilik hakları zedeleniyor ve aşağılayıcı muameleye maruz kalıyorlar.

Ancak Müslümanlar bu zorluğun üstesinden güzel ahlakları ile gelmeyi başarıyorlar. Bu durum Fransa'daki Müslümanlar için de geçerli. İslam'ın sevgi ve barış dini olduğunu sabırları, hoşgörüleri, sevecen, barışçıl yaklaşımlarıyla gösteriyor, İslam'ın kaynağı olan Kuran'ın özünü teşkil eden sevgi, barış, adalet, özgürlük, estetik ve kalite kavramlarını yaşayarak anlatıyorlar. İslam; sevgi, merhamet, şefkat, dostluk, temizlik, iyilik, güzellik, huzur demek; fakirleri, yetimleri, muhtaçları, yaşlıları, Allah’ın yarattığı her şeyi, insanları, bitkileri, hayvanları, kısacası tüm varlıkları sevmek demek. Böyle üstün bir ahlak anlayışına sahip Müslümanlar, güvenilir, kendilerinden hoşnut olunan bir tavır içinde oluyor, bulundukları her yere huzur, kalite ve seçkinlik getiriyorlar.

Tüm Batı ülkelerinde yaşayan Müslümanlar gibi Fransa'da yaşayan Müslümanlar da İslam dinini tanımayan kişilere İslam’ın güzelliğini en güzel şekilde anlatmakla birebir yükümlüler. Allah'ın Kendisi'ni tanıtmak, insanlara yaratılış amaçlarını bildirmek, onlardan neler istediğini haber vermek, ahireti müjdelemek ve güzel ahlakı tarif etmek gibi birçok hikmet üzerine indirdiği Kuran'a uyan bir Müslüman için Fransa’da Müslüman olmak, dünyanın herhangi bir yerinde Müslüman olmaktan farklı değil. Her nerede olursa olsun zulümden, ahlaksızlıktan ve kötülüğün her türlüsünden kaçınmak, başlarına gelen zorluklara sabretmek ve güzel bir tavırla karşılık vermek, merhametli, şefkatli, sevgi dolu, adaletli, güvenilir, dürüst bir insan olmak tüm Müslümanların olduğu gibi onların da başlıca görevi.

[1] http://www.lemonde.fr/societe/article/2015/01/28/securite-politique-islam-comment-reagissent-les-francais-apres-les-attentats_4564681_3224.html
[2] http://www.zaman.com.tr/dunya_fransada-islama-sempati-artti_2274199.html
[3] http://www.rtl.fr/actu/societe-faits-divers/de-plus-en-plus-de-convertis-a-l-islam-depuis-les-attentats-7776542923
[4] http://www.nytimes.com/2013/02/04/world/europe/rise-of-islamic-converts-challenges-france.html?_r=0
[5] http://www.bbc.com/news/world-europe-30829733Adnan Oktar'ın New Straits Times'da yayınlanan makalesi:

http://www.nst.com.my/news/2015/12/117195/being-muslim-france-after-nov-13

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."