Harun Yahya

Petrol zengini fakir Irak
Mezopotamya dendiğinde akla ilk olarak zenginlik, refah, yüksek kültür seviyesi ve medeniyet gelir. Dolayısıyla bu bölgede kurulan Irak için de aynı şartların söz konusu olması beklenir. Ama ne yazık ki bugün Mezopotamya toprakları üzerinde kurulmuş Irak için durum hiç de böyle değil…

Irak, verimli tarım alanlarına, su yollarına ve enerji yataklarına sahip olmasına rağmen, zenginlikten, huzurdan ve mutluluktan ırak bir ülke.

Petrol zengini olarak bilinse de yanlış stratejiler, güvenlik sorunları, iç ve dış kaynaklı problemler ve yolsuzluklar nedeniyle bugün ekonomisi çok kötü durumda.

Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbaz Muhammed bu durumu şöyle açıklıyor: “Irak'ta 8 milyon yardıma muhtaç ve 1 milyon 300 bin de evini terk etmiş insan bulunuyor... Ayrıca yüz binlerce vatandaşımız temel gıda ihtiyacını temin edemiyor ve açlık tehlikesiyle karşı karşıya."

Ülkede uygulanan politikalarla yoksulluk oranı %19’a inmişken, bölgede terörün ortaya çıkışı sonrasında bu rakam 2014’te %22,5’e yükseldi. 2015’de ise durum daha da kötüleşti.

Peki Irak bu noktaya nasıl geldi?

Irak, 20. yüzyılın başlarında hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahipti. Ayrıca Mezopotamya sayesinde önemli bir tahıl ihracatçısı konumuna da gelmişti. Fakat bugün geçmişte ihraç ettiği tahıl ürünlerini bile ithal etmek zorunda kalması endişe vericidir.

Dünyanın ikinci büyük petrol rezervine sahip olan Irak’ta 1950’lerden sonra petrolün dış ticarette payı giderek arttı. Petrol sayesinde zenginleşme yolunda ilerleyen Irak, ilk ekonomik darbeyi İran-Irak Savaşı sırasında aldı. Bu dönemde kişi başına düşen gelir %40 azaldı ve petrol ihracatı da 3,5 milyon varilden 800-900 bin varil civarına düştü.

Irak’a siyasi ve askeri ambargolar konması da ekonomisinin kötüye gidişinin önemli etkenlerindendir. Örneğin İran-Irak savaşında, Suriye’nin Irak boru hattını kesmesi ve 1991 ve 1992 yıllarında Irak'ın Kuveyt'i işgal etmesi üzerine Irak’a ciddi ambargolar uygulanmıştır. Ayrıca bu ambargolar sadece ekonomide değil halkın üzerinde de çok büyük yıkımlara sebep olmuş ve insanları kıtlığa, hastalığa ve Irak halkını kıtlığa, hastalığa ve yoksulluğa sürüklemiştir.  

Bugün ülkede ilerleyen hiçbir stratejik proje yok, yatırımlar durmuş durumda. Ülkede üretim yapan fabrikalar birer birer kapılarına kilit vuruyor. Sadece Süleymaniye’deki şirketler ve beş yıldızlı otellerin günlük zararı 15 milyon dolar civarında. Irak’taki ticaretin sadece Basra bölgesindeki petrol sahaları sayesinde bir ölçüde devam edebildiğini söyleyebiliriz.

Zaten iç ve dış güçlerle mücadelede ağır hasar alan Irak ekonomisine önemli bir darbeyi de yolsuzluklar vuruyor. Irak Parlamentosu Hakikat ve Yolsuzluğu Araştırma Komisyonu Sözcüsü Adil Nuri’nin, "Dünya yolsuzluk tarihine gidip bakalım, hiç bir ülkede bu kadar süre içerisinde 500 milyar doların çalındığı görülmemiştir. Irak'ın hazinesine 8 yıl (2006-2014) içerisinde yaklaşık 1 trilyon dolar (822 milyar dolar petrol satışlarından, 250 milyar dolar ABD yardımı olarak) geldi, ancak bunun yarısı ortada yok veya nereye gittiği belli değil" şeklindeki açıklaması durumun vehametini ortaya koyuyor. Adil Nuri’ye göre, yolsuzluklarda en büyük parçayı silah alımları oluşturuyor.

Kayıp milyar dolarlar dışında bir başka yolsuzluk konusu ise, önceki yönetim döneminde planlanan ve parası ödenen 700 milyar dolarlık 4 bin 600 projenin hayata geçirilmemiş olması.

Yolsuzluklar orduda da kendini gösteriyor. Irak Parlamentosu’nun Komisyon üyesi Mişan Cuburi, Irak Ordusu’nda 23 bin ‘hayalet’ emekli askerin tespit edildiğini ve bu askerlere beş yıldan beri ödenen emeklilik maaşlarının  1 milyar dolar civarında olduğunu açıkladı.

“Hayalet emekli askerler”in yanı sıra, ülkede 57 bin "hayalet memur"un olduğu da resmi açıklamalar arasında. Irak Savunma Bakanlığı'nda çalışıyor gözüken ve 2007 yılından bu yana maaş alan bu kişiler, işe sadece maaşlarını almak için gidiyorlar.

Bütün bu yaşananlara karşı halk bazı dönemlerde sokak gösterileri yaparak sesini duyurmaya çalışsa da, ülkede devam eden kargaşa ortamı bu hak arayışını dillendirmede önemli bir engel oluşturuyor.

Dünyanın en zenginlerinden olması gereken bu ülkede 8 milyon yardıma muhtaç insan bulunuyor. Bunların 1 milyon 300 bini evini terk etmek zorunda kaldı,  yüzbinlerce Iraklı ise temel gıda ihtiyacını temin edemiyor.

Irak halkı genel olarak bugün yaşadıkları sıkıntıların sebebini Körfez Savaşları, ABD’nin işgali, Suriye’deki gelişmeler ve terörün bölgedeki varlığına bağlıyor. Ancak bu sebeplerin hepsinin rolü olmakla birlikte, gerçek sebep çok daha başka.  

Irak’ta yaşananların asıl sebebi bölünmüşlük. Bugün herkes Irak’ın yakın gelecekte fiili olarak 3’e bölüneceğini kabullenmiş gibi gözüküyor; Güney’de Şiiler, Orta kesimlerde Sünniler ve Kuzeyde ise Sünni Kürtler…

Irak toplumu Baas rejimi boyunca aldığı, sosyalist tabanlı eğitim nedeniyle bir araya gelemiyor. Bugün tek devlet gibi gözükse de milliyetçi, mezhepçi unsurların kışkırtılması nedeniyle, fikren ve manen bölünmüş durumda. Şiiler ayrı stratejiler izlerken, merkezi yönetim ile kuzeydeki İKBY arasındaki ipler kopma noktasında.

Oysa Irak, Osmanlı döneminde Şiisi, Türkmeni, Kürdü, Ezidisi, Sünnisi ile bir arada, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamıştı. Büyük çoğunluğu Müslüman olan Irak halkı aynı topraklarda yaşadığı diğer toplumlarla kardeş olduğunu unutmamalı ve dış tehditlere karşı birlik olarak karşı koymalıdır.

Ayrıca geçmişte sadece tarım ve hayvancılık gelirleriyle yaşamaya çalışan ülkenin, bugün alabildiğine zengin petrol kaynakları var. Irak’ta taraflar birbirlerine güvenmedikleri için birbirleriyle iktidar ve güç mücadelesi veriyorlar.

Irak’ta bu toplumlar tek bir vücut halinde hareket ettikleri takdirde, petrol gelirlerinin de yardımıyla büyük bir güç ve refah elde edecekleri açıktır.

Irak’ta her Irak vatandaşının önceliği kendi etnisitesi değil Irak’ın varlığı, bütünlüğü ve geleceği olmalıdır. Karşılıklı sevgi, saygı ve anlayışa dayalı güçlü bir dayanışma içinde olduklarında, ülke kaynaklarının sömürülmesi ya da israf edilmesi gibi bir durum da büyük ölçüde ortadan kalkacak ve yeniden muvaffak ve güçlü bir ülke olma yolunda adım atacaklardır.

[i] http://www.timeturk.com/700-milyar-dolarlik-proje-hayata-gecirilmedi/haber-59186
[ii] http://www.aljazeera.com.tr/haber/ibadi-tikrit-operasyonu-bir-ay-icinde
[iii] http://www.cnnturk.com/dunya/irak-hazinesinden-500-milyar-dolar-calindi

Adnan Oktar'ın Ekurd Daily'de yayınlanan makalesi:

http://ekurd.net/poor-oil-rich-iraq-2016-01-13

Masaüstü Görünümü

 

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."