Harun Yahya

PYD: Terörün Diğer YüzüGeçen hafta, Türkiye’nin PKK ile yaşadığı iç savaştan bahsetmiş ve bu konunun Suriye’deki PYD hareketi ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtmiştik. Çünkü: PYD (ve onun silahlı kolu YPG), PKK’nın Suriye içlerine çekildiği 2003 yılında PKK’lılar tarafından kurulmuştur. Merkezleri tıpkı PKK gibi Kandil’dir. Liderleri, PKK lideri Abdullah Öcalan’dır. İdeoloji, terörist eylem ve hedef anlamında aynıdırlar, aynı teröristleri kullanırlar; sadece farklı isim almışlardır. İşte bu sebeple Suriye’de PYD’ye verilen her destek, terörizme verilen destektir ve doğrudan Türkiye’yi ilgilendirmektedir.

Geçtiğimiz hafta Cenevre görüşmeleri başlamış ve Türkiye, belki de Suriye görüşmelerinde ilk defa, PYD’ye karşı tavrını koymuştu: “Görüşmelere PYD katılırsa biz yokuz!” Bir terör örgütünün Suriye’nin geleceği ile ilgili karar merciinde yer alması kuşkusuz büyük bir akıl tutulması. Ankara’nın şu sözü ise gerçeği büyük oranda yansıtıyor: “Eğer görüşmelere katılacaklarsa, rejim tarafında katılmalılar.” PYD’nin uzun zamandır rejim destekçisi olarak hareket ettiği bir sır değil.

Türkiye’nin resti kabul edilmiş ve PYD, Cenevre görüşmelerine alınmamıştır. Cenevre görüşmeleri muhalefetin tutumu nedeniyle ertelenmiş olsa da, PYD’nin katılmayışı görüşmelerin sonuç vermesi açısından bir aşama olarak kabul edilmiştir. Fakat eş zamanlı olarak Suriye Kürt bölgesinde meydana gelen gelişmeler, ABD ve Avrupalı derin devletlerin görüntüde farklı, uygulamada farklı hareket ettiklerini ortaya koyuyor.

Cenevre görüşmeleri PYD’siz başlamışken, Obama’nın IŞİD'le mücadele için kurulan koalisyondaki Özel Temsilcisi Brett McGurk ile İngiliz ve Fransız diplomatları Kobani’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiler. Aynı saatlerde ise ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Tony Blinken, PYD eş başkanı Salih Müslim’le Cenevre’de buluştu.

McGurk, ziyaretin daha önce planlanmış olduğunu ve zamanlamanın sadece bir tesadüf olduğunu iddia ededursun, söz konusu ziyaretin bu özel zamanda, Türkiye’ye yönelik özel mesajlar içeren kasıtlı bir ziyaret olduğunu anlamak zor değil. Ziyaretin ardından bir Kürt kaynak, görüşme için "Uluslararası koalisyondan üst düzey askeri heyet, PYD’nin üst düzey üyeleriyle bir araya geldi" ifadelerini kullandı. Türkiye’ye rağmen ABD ve Avrupalı yetkililerin teröristlerle ittifakı, belli ki artık üst düzeyde devam ediyordu.

ABD, ilk kez Suriye’nin içine hükümet yetkililerini göndermiş oluyordu. Türkiye’ye kameralar önünde “siz bir NATO üyesisiniz, müttefikimizsiniz” denirken, kapalı kapılar ardında Türkiye aleyhtarı girişimler uygulamaya konmuştu. Güler yüzle diplomasinin gerektirdiğini yapmak, gerekirse müttefikinin düşmanı ile ittifak etmek zaten derin devletlerin özelliği değil miydi?

McGurk’ün, PKK’nın Kandil’deki önemli isimlerden biri olan Polat Can ile objektiflere poz vermesi ve hatta ondan ödül alması, üzerinde durulması gereken bir detay. Polat Can, kısa bir süre öncesine kadar Kandil’de bulunan ve PKK üniformasıyla PKK adına çatışan bir terörist. Fakat McGurk ile objektiflere gülümserken üzerinde PYD üniformasını taşıması yapılan taktiğin boyutlarını gösteriyor. Aynı tarihlerde Türkiye’de ele geçirilen PKK silahlarının seri numaralarından, bunların PYD’ye ABD tarafından verilen silahlar olduğu ortaya çıktı. Söz konusu silahlar şu anda PKK tarafından Cizre, Silopi ve Nusaybin’de Türk askeri ve polisine karşı kullanılıyor. Ankara, silahların seri numaralarına ait bir listeyi ilgili ülkelerle paylaştıysa da, ABD, ortaya çıkan bu gerçekten pek etkilenmemiş görünüyor.

Yakın zamanda ABD’nin PYD’ye silah yardımı yapabilmek için Suriye’de havalimanı inşa ettiğine dair bilgilerin doğrulandığını da hatırlatalım. Kullanılan havalimanı sayesinde ABD, artık doğrudan PYD’ye silah indirebiliyor. CNN International, silahların inmesinden birkaç dakika sonra YPG’ye ait silahlı bir kamyonetin mühimmatları gelip aldığını bir başarı hikayesi olarak anlatıyor.

Bu gelişmelerin ardından ABD yetkililerinin “PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz” ifadesi bu kayıtsızlığın bir itirafı. Ankara’nın tüm ültimatomlarına rağmen mühimmat dolu iki kargo uçağının Kobani’ye gönderilmesi ise “ABD’nin müttefikliği” konusunda Türkiye’de büyük soru işaretlerine yol açtı.

Durumun diğer ilginç tarafı ise, tümüyle Suriye rejimi ile birlikte hareket eden PYD’nin, Suriye rejimine karşı olan ABD tarafından destekleniyor olması. Suriye rejim güçleri, yakın zaman önce Afrin’de bir araya gelerek muhaliflerin elinde bulunan Miniğ’deki askeri üsse düzenlenecek operasyonda PYD ile birlikte hareket etmek için anlaşmıştı.

ABD’nin, çeşitli Avrupa derin devletleriyle birlikte IŞİD’i bahane ederek, “teröriste karşı duran terörist legal teröristtir” anlayışıyla hareket etmesi aslında büyük bir oyunun parçasıdır. IŞİD’in kara savaşında yenilemez konumda olduğu ve bu sebeple de ABD ve Avrupa’nın bu bölgede kara harekatı yapmaktan çekindiği bir sır değildir. ABD de Avrupa ülkeleri de, Suriye’ye karadan asker göndermeleri durumunda IŞİD’e karşı başarı sağlayamayacaklarını gayet iyi bilmektedirler. Aynı şekilde söz konusu devletler, PYD’nin de IŞİD’e karşı kara savaşında ciddi bir başarı elde edemeyeceğinin farkındadırlar.

ABD’nin, PYD’nin bölgede kendilerine istihbarat sağladığına dair iddiaları ise pek inandırıcı değildir. Keza, ABD’nin istihbarat gücü, bölgede hiçbir altyapısı olmayan birkaç militanın imkanlarından kuşkusuz daha fazladır. Burada devreye, Türkiye’de bölücü faaliyet yapan Stalinist terör örgütü PKK’yı alttan alta destekleme arzusu girmektedir. IŞİD PYD’ye saldırmadan önce koalisyon güçlerinin IŞİD’e karşı hiçbir atakta bulunmadıklarını burada hatırlatalım. Söz konusu derin güçleri, Irak ve Suriye’de neler olduğu ilgilendirmemektedir; onlar sadece Türkiye’yi bölebilecek PKK’nın zarar görmesini istememektedirler. Derin devletlerin 100 yıldan fazla zamandır Türkiye’yi bölme ihtirası içinde olduğu bilinmektedir, bunu aleni yapılan sahte haritalarla bile dile getirmekten çekinmemektedirler. Kendi terör listelerinde yer alan ve NATO müttefiki Türkiye’ye aleni savaş açan PKK’yı doğrudan desteklemek mümkün olamayacağı için, şu anda bunu Suriye’deki PKK yoluyla yapmaktadırlar. Bu derin devletlerin silahları şu anda Türk askerine ve polisine karşı kullanılmakta, teröristler onların imkanları ile beslenmekte ve bu ülkelerin temsilcileri halkımızı katleden PKK’lı teröristlerle kol kola objektiflere poz vermekten çekinmemektedirler. NATO ittifakının temel düsturu, bu manzara karşısında tümüyle çökmüş durumdadır. Bize düşen ise bu felaketi dünyaya mümkün olduğunca açık şekilde duyurmak, yaşanan ikiyüzlülüğü ilan etmek olmalıdır.

Adnan Oktar'ın Arab News & Jefferson Corner & News Rescue'da yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/columns/news/879761

http://www.jeffersoncorner.com/pyd-another-face-of-terror/

http://newsrescue.com/pyd-another-face-of-terror/


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."