Harun Yahya

Teröre karşı birlik miyiz?Türkiye’nin kalbinde, başkentinde, geçtiğimiz Ekim ayından beri yaşanan 3. patlama... Bu Pazar günü Ankara yine terörün sinsi yüzüyle karşılaştı. Her korkakça terör eylemi gibi bu da sivillere yönelikti. Türkiye’yi yıllardır kendince sarsmaya çalışan terör örgütünün gücü yine sadece sivillere yetmişti. Terörün doğası kalleşliktir zaten; sırttan vurmak, saklanarak pusu kurmak, silahsız sivili hedef almak terörist alçaklığının en bilinen özelliğidir.

Saldırının PKK mensubu iki canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği kısa süre sonra anlaşıldı. Tıpkı diğer Ankara saldırılarında olduğu gibi PKK, yine korkak yüzünü göstermiş, Türkiye topraklarında örgüte yönelik temizlik operasyonuna ancak sivilleri hedef alarak cevap vereceğini sanmıştı.

Türk milleti, terörle iç içe yaşamış bir millettir. PKK, metropollere, özellikle de başkente ulaşarak korku yaratmış olduğunu düşünebilir. Oysa terörün kahpe yüzünü kırsalın dışında metropollerde de gösteriyor olmasının Türk halkı üzerinde tek bir etkisi vardır: Manevi uyanış. Nitekim söz konusu olayda da aynı durum söz konusu olmuş, Türk halkı bütünleşerek örgüte yönelik yapılan operasyonların ne kadar haklı olduğu konusunda birleşmiştir.

Eylemin hemen ardından, beklenildiği gibi, çeşitli ülkelerden taziye mesajları geldi. Söz konusu olaylarda taziye mesajları kuşkusuz önemlidir; devletlerin birlikteliği, verdikleri “dostuz, yanınızdayız” mesajı ve gösterilen nezaket ülkeler nezdinde olması gereken bir inceliktir. Kimi zaman ülkeler arası buzların erimesi için vesiledir.

Türkiye açısından da dünyadan gelen tepkiler elbette önem taşıyor. Fakat bir kısım ülkelerin PKK konusundaki tavırları dikkate alındığında, “teröre karşı birlik” mesajlarının samimiyeti ister istemez Türk halkı tarafından sorgulanır oldu. Bunu şöyle örneklendirebiliriz:

Ankara saldırısından 4 saat sonra, Türk halkına gelen ilk başsağlığı mesajlarından biri Rusya Devlet Başkanı Putin’e aitti. Rusya ile Türkiye’nin bir süredir yaşadığı suni gerilimin ardından böyle bir gelişme, ilişkilerin düzelmesi adına umut verici, Türk halkı adına sevindiriciydi. Fakat Rusya’nın özellikle Suriye’deki stratejisinin, PKK’nın Suriye kolu PYD’ye doğrudan destek ve silah vermeye yönelik olduğu biliniyor. PYD’ye verilmiş olan füze, roketatar ve havan toplarının doğrudan PKK tarafından Türk topraklarında kullanılmış olması da bir sır değil. Ayrıca PKK, Rusya tarafından terör örgütü statüsünde dahi bulunmuyor.

Saldırının ardından "Ortak terör tehdidiyle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye ile güçlü ortaklığımızı teyit ediyoruz" açıklamasını yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby idi. Böylesine menfur bir saldırıda NATO müttefikimiz olan Amerika’nın yanımızda olması güzel bir jest olsa da, son dönemlerde ABD-Türkiye arasında PYD nedeniyle gerçekleşen polemikleri unutmamak gerekiyor. ABD, uzun zamandır Suriye’de PKK’nın Suriye kolu PYD’ye silah desteği sağlamakta. Söz konusu silahların PKK tarafından kullanıldığı Türk hükümeti yetkililerince kanıtlanmış olsa da, ABD, PYD desteğini durdurmayacağını açıkladı. Suriye görüşmelerinin gerçekleştiği dönemde Obama’nın özel temsilcisi Brett McGurk’ün Kobani’de PKK yetkililerinden Polat Can tarafından kabul edilmesi, hatta ondan ödül alması unutulmuş değil. Şu anki duruma bakıldığında, ABD’nin silahlarının PKK eliyle Türkiye’ye doğrultulmuş olduğu açık.

İngiliz Başbakanı David Cameron da “kahredici terör saldırılarından dolayı dehşete düştüğünü” belirten bir tweet ile olayı kınadı. Bu ifadelerin, Cameron’un kişisel duyguları olduğuna şüphe yok. İronik olan ise, İngiliz derin devletinin, yıllarca PKK destekçiliğini yapmış, PKK kurumları için altyapı hazırlamış asıl kaynağı oluşturması. Bunu PKK lideri Abdullah Öcalan dahi açıkça dile getiriyor:

İngiltere, bizim konumuza en akıllı yaklaşan ülkedir. MED TV’ye (PKK’ya ait TV kanalı) yayın hakkı verdi... Politikaları İngiltere oluşturur. ABD’ye uygulattırır. İrlanda’da IRA örgütü ile görüşmelerimiz ve zaman zaman temaslarımız olmaktadır. İngiltere bence ana politikayı oluşturmaktadır.

Öcalan’ın dikkat çektiği bu konu oldukça gerçekçidir. Nitekim yakın zamana kadar PKK, İngiltere’de Kürt Dernekleri Federasyonu kontrolündeki dokuz dernek, üç birlik, bir komite ve iki büro ile faaliyetlerini sürdürmekteydi. PKK’nın uzantıları, paravan isimler altında daima İngiltere topraklarında barınacak yer ve faaliyet alanı bulmuşlardır. Hatta örgütçe kurulan dernek ve vakıfların başlarında çoğu zaman İngiliz vatandaşları bulunmaktadır.

Taziye mesajlarının bir diğeri Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’dan geldi. Hollande, “Fransa, terörizmle mücadelede Türkiye’nin yanındadır” açıklamasıyla yaşanan terör olayını kınıyordu. Umarız bu açıklama, faillerin PKK’lı olduklarının anlaşılmasından sonra gelmiştir. Çünkü Fransa teröre karşı eskisinden daha yoğun bir hassasiyet gösterse de, bir PKK eylemini terör olarak kabul edip etmediği meçhul. Türk halkının bu şüpheye düşmesinin en temel sebebi ise, Hollande’ın PKK yetkililerini yakın bir zaman önce Elysee Sarayı’nda misafir etmesi. Paris saldırılarının ardından gerçekleşen, resmi programda duyurulmayıp daha sonra basına servis edilen bu görüşme, PKK’lıları oldukça memnun etmişti. Türkiye'nin arananlar listesinde yer alan KCK (PKK’nın şehir yapılanması) Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın, Fransa Ulusal Meclisi'nde konferansa katılmış olması da olayın bir başka düşündürücü yönü.

Diğer pek çok AB ülkesi için de benzer örnekler verilebilir. Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkelerin uzun zaman boyunca PKK örgütünün çeşitli kollarına kapılarını, derneklerini, basın yayın organlarını açtıkları bir sır değildir.

Eğer ülkeler, terör konusunda gerçekten ciddi bir atılım yapmak istiyorlarsa, teröre karşı mücadelede samimi olmalıdırlar. Eğer terörizmle mücadelede berabersek, eğer bu konuda birbirimize destek olacaksak, eğer teröre karşı mücadelede birleşmemiz en doğrusu ise, “benim teröristime lanet et, ama seninkini gerekirse beslerim” mantığını terk etmeleri gerekmektedir. Terörün nerede ve kime karşı beslendiği önemli değildir; terör dost kabul etmez, terör hedef gözetmez. Müttefikimiz olan ülkeleri, terörle mücadelemizde “gerçekten” yanımızda görmek dileğiyle.

Adnan Oktar'ın Arab News'de yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/columns/news/897441


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."