Harun Yahya

Derin Güçlerin Boş Hayali: İslam'sız OrtadoğuOrtadoğu üç semavi dinin doğum yeri, sayısız devlete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış bir medeniyetler diyarıdır. Dünyanın en önemli bölgelerinden biri, adeta dünyanın kalbidir. Politik, stratejik, kültürel, ekonomik açılardan tarihin her döneminde çok önemli bir rol üstlenmiş, kültür ve inançların yayılıp gelişmesinde etkili bir köprü vazifesi görmüştür.

Doğu ile Batı'yı, Akdeniz ile Hint Okyanusu'nu, Rusya ile sıcak denizleri birbirine bağlayan coğrafi konumu ve petrol, doğalgaz, elmas, altın, uranyum gibi stratejik kaynaklarıyla büyük bir öneme sahip olan bölge, tarihten bu yana dünya egemenliği peşinde koşan derin güçlerin başlıca hedefi olmuştur. Günümüzde de söz konusu güçlerin terör eylemlerinde bulunarak, psikolojik savaş stratejileri uygulayarak, yasadışı teşkilatları kullanarak ve illegal düzeyde siyasi, iktisadi, askeri faaliyetler yürüterek Ortadoğu topraklarını bölmeye, yerel unsurları dağıtarak bölgeyi kolaylıkla kontrol edilebilir hale getirmeye, böylelikle bölgenin kaynaklarına serbestçe erişmeye ve bölgede söz sahibi olmaya çalıştıkları bilinen bir gerçektir.

Derin devlet güçlerinin bir diğer planı da önce bölgeyi olabildiğince küçük birimlere bölerek zayıflamasını ve istikrarsızlaşmasını sağlamak, bütünlüğünü yitirmiş, parçalanmış bir devletler yığını haline getirdikten sonra da bölge halklarını dinden uzaklaştırmak ve dinsiz bir Ortadoğu meydana getirmektir.

Ne var ki bu planı kurgulayanların göz ardı ettikleri çok önemli bir gerçek vardır ki, o da Ortadoğu'nun binlerce yıldır dinlerle, özellikle de İslam dini ile özdeşleşmiş olduğu gerçeğidir. Bu büyük coğrafyada din, bölgenin en etkin yaşam biçimini oluşturan yegane kaynaktır. Öyle ki Ortadoğu dinlerin ana vatanıdır. Bölgeyi binlerce yıldır şekillendiren, dindir. Dolayısıyla bölgenin uluslararası konjonktürdeki önemini yalnızca jeopolitik ya da jeostratejik konumunun, enerji kaynaklarının veya siyasi özelliklerinin belirlediğini düşünmek eksik bir bakış açısı olacaktır. Dünyanın üç büyük ilahi dininin bu coğrafyada vücut bulduğunu hatırdan çıkarmamak gerekir.

Kelimenin tam manasıyla bir "dinler coğrafyası" olan Ortadoğu din ile öyle harmanlanmıştır ki, tüm bölge ülkelerinde bunun yansımasını görmek mümkündür. Ortadoğu, Batı medeniyetinin temelini oluşturan Hıristiyanlığın doğduğu ve dünyaya yayıldığı yerdir. Bölgedeki toplam nüfusun %4‘ünü teşkil eden Hıristiyanlığın yanı sıra Musevilik de Ortadoğu’da ortaya çıkmış bir semavi dindir.

Bölge ülkelerinde hakim olan din ise İslam'dır. Örneğin Katar %95 oranında müslüman nüfusa sahiptir, Suudi Arabistan, halkının %99'u Müslüman olan bir devlettir; İran nüfusunun %99.5'ini Müslüman halk oluşturur; Afgan halkının %99.7'si Müslümandır; Irak ve Yemen'deki Müslüman nüfus ise %99 oranındadır.

7. yüzyıldan itibaren bölgeye egemen olan İslamiyet siyaset, ekonomi, hukuk, kültür, bilim, sanat, eğitim gibi günlük hayatın tüm alanlarında büyük bir etkiye sahiptir. Ortadoğu'da her şey İslam örfü üzerine kuruludur. Bölgenin neredeyse tamamı İslam dininin motiflerini taşır.

Bölge insanı için İslam'dan uzaklaşmak adeta bir kabustur. Dolayısıyla ekonomik ya da siyasi vaadlerle dinlerini bir kenara bırakmalarını onlara telkin etmenin hiçbir faydası olmayacaktır. Nitekim bölge insanlarının en karakteristik özelliklerinden biri dinlerine olan bağlılıklarıdır. Yüzyıllardan bu yana inançlarına sadık kalarak yaşamış, her şart ve her ortamda bugüne dek inançlarını korumuşlardır. Dinsiz, İslam'sız bir Ortadoğu inşa etmeye kalkmak beyhude bir hayalden başka bir şey değildir. Diğer bir deyişle, derin devlet güçlerinin yıllardan bu yana üzerinde çalıştıkları 'İslam'sız Ortadoğu' ve akabinde 'İslam'sız dünya' modeli gerçekçi olmadığı gibi, hiçbir şekilde başarılı olamayacak, acemice tasarlanmış bir modeldir.

Ortadoğu coğrafyasının farklı unsurları arasında kadim bir tarih ve kültür birlikteliğinden, dahası bir kader birliğinden de söz etmek mümkündür. Yıllar öncesinden kurgulanan ve bugün gerçeğe dönüştürülmeye çalışılan yıkım planlarının başarısız olması işte bu birliğin güçlendirilmesine bağlıdır. Ortadoğu halkı, dış mihrakların tahriklerine kapılmadan, üzerlerine oynanan oyunları görerek, şiddet ve çatışmaların piyonu olmayı kabul etmemelidir.

Milyonlarca insan yaklaşık bir asırdır Ortadoğu'da devam eden zulmün faturasını canıyla ödemiştir ve ödemeye de devam etmektedir. Bugün Ortadoğu coğrafyasında kargaşanın hakim olmadığı neredeyse tek bir yer bile mevcut değildir. Suriye, altıncı yılına giren iç savaşta 250 binden fazla insanını kaybetmiş, koca bir ulus tümüyle yok olurken geriye sadece karşıt kuvvetlerin birbirlerini öldürmek için savaştığı, enkaz haline gelmiş bir ülke kalmıştır. Libya'da Kaddafi rejiminin yıkılmasından bu yana devam eden çatışmalar ve iç savaş nedeniyle yaklaşık 400 bin Libyalı ülke içinde yer değiştirmiş; Yemen, Şii Husiler ve Sünni yönetim arasındaki şiddetli çatışma nedeniyle tamamen bölünmüştür. Irak’taki mezhepsel çatışmalar çoğu sivil 15 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştır. Yoğun baskılara maruz kalan Hıristiyan ve Musevi azınlıklar da yüzyıllardan beri yerleşik oldukları yurtlarını terk etmeye zorlanmaktadırlar.

Bu fitnenin, Ortadoğu'nun üzerinden kalkması ancak bölge insanlarının aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp, barış ve kardeşlik ekseninde biraraya gelmeleriyle mümkündür. Ortadoğu'da birleştirici unsurun din olduğu gerçeği göz önünde bulundurulmalı, bölge yüzyıllardır olduğu gibi farklı din ve mezheplerden tüm toplulukların inançlarını rahatça ifade edebildikleri bir yer olmaya devam etmeli, her bir grup kendi inancına sahip çıkmalı, kendinden farklı olanlara ise saygı duymalıdır. Hep birlikte tevhid çatısı altında birleşerek bölgedeki parçalanmanın önüne geçilmelidir.

Ortadoğu'nun kurtuluşu için aciliyetle yapılması gereken; bütün hak dinlerin emrettiği değerler olan dostluğun, kardeşliğin, hoşgörü ve merhametin esas alındığı bir birlik inşa etmektir. Hiç kuşku yok Ortadoğu'nun gücü, kuvveti, menfaati din temelli bu sevgi birliğindedir.

Adnan Oktar'ın the Gulf Times & Daily Mail'de yayınlanan makalesi:

http://www.gulf-times.com/story/485260/

http://dailymailnews.com/2016/03/23/let-us-join-hands-to-defeat-the-plot-against-the-mideast/


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."