Harun Yahya

Terör en büyük kozunu oynamaya başladı: İntihar saldırılarıYalnızca son bir ay içinde, Irak'tan Yemen'e, Nijerya'dan Pakistan'a, Türkiye'den Brüksel'e uzanan ve birbiri ardınca gerçekleştirilen gözü dönmüş bombalı intihar saldırıları yeni bir küresel terör dalgasının habercisi niteliğinde. İntihar eylemlerinin sayısının, sıklığının ve şiddetinin günden güne belirgin biçimde artması insanlığın yakın gelecekte terörün bu çirkin yüzüyle çok daha fazla karşılaşabileceği ihtimalini düşündürüyor.

Sonuncusu 27 Mart'ta, Pakistan'ın Lahor kentindeki bir lunapark alanında düzenlenen intihar saldırısında çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 70’den fazla kişi  hayatını kaybetti, 350 civarında kişi de yaralandı. Saldırganın, çocukların oynadığı bölgeye gelerek üzerindeki bombayı patlattığı açıklandı.1 Bu olaydan 2 gün önce, Irak'ın İskenderiye kentindeki bir stadyuma düzenlenen intihar saldırısında 41 kişi hayatını kaybetti, 105 kişi de yaralandı.2 Birkaç gün önce de Yemen'in Aden kentindeki üç ayrı kontrol noktasına bomba yüklü araçlarla düzenlenen intihar eylemleri sonucunda 26 kişi hayatını kaybetti.3 16 Mart'ta Boko Haram yanlısı olduğu belirtilen iki kadın teröristin, Nijerya'nın Maiduguri şehrindeki bir camiye namaz vakti düzenlediği bombalı intihar eyleminde ise 24 Müslüman şehit oldu, 23'ü yaralandı.4

Yine Mart ayı içinde Türkiye'de, bu sefer komünist terör örgütü PKK'nın Ankara ve İstanbul şehirlerinde düzenlediği canlı-bomba saldırılarında 50'ye yakın insan şehit olmuş, onlarcası da yaralanmıştı.

Bu saydıklarımız, yalnızca geçtiğimiz Mart ayının intihar eylemlerinden birkaç örnek. Son zamanlarda dünya genelinde neredeyse her gün bir intihar saldırısı gerçekleşti.

İslam ülkelerinde her yıl binlerce Müslüman'ın şehit olmasına neden olan intihar saldırıları, yakın zamana kadar bazı Batılı çevreler tarafından “Ortadoğu coğrafyasının doğal bir dinamiği” benzeri insaniyetsiz yaklaşımlarla değerlendiriliyordu. 2015 Paris saldırıları ile bu ifadelerin gereksizliğinin anlaşılmasının ardından, son olarak geçtiğimiz 22 Mart'ta Avrupa'nın kalbi sayılan Brüksel'de 3 ayrı noktada gerçekleşen intihar saldırıları Batı dünyasını ayağa kaldırdı. Batı toplumu, terörün artık yalnızca Ortadoğu'nun sineye çektiği bir zaruret değil, giderek tüm dünyayı kuşatan bir felaket olduğu gerçeğiyle yüz yüze geldi.

1980'lerden itibaren pek çok ideolojik grup, terör yöntemi olarak intihar saldırılarını benimsiyor. Bunların başında Marksist-komünist terör örgütleri ve radikal terörist gruplar geliyor.

Söz konusu örgütler, kullandıkları intihar bombacılarını mensup oldukları ideolojinin sözde değerleri doğrultusunda motive ederek bu kan donduran eyleme ikna eder ve hazırlarlar. Marksist-komünist gruplarda bu motivasyon duygusal idealist telkinlerle sağlanır. Buna göre bir kişi, sıradan birisiyken intihar eylemiyle "ölerek dünyada iz bırakan, devrim tarihine adını yazdırarak ölümsüzleşen bir özgürlük kahramanı” şeklinde lanse edilir.

Radikal gruplarda ise intihar saldırganının motivasyonu, “cihat, şehadet, cennete kavuşma” gibi kutsal dini değerlerin istismarıyla sağlanır. Oysa, bu alçakça eylemin hiçbir Kurani, dolayısıyla dini bir temeli yoktur. Tam aksine, intihar saldırısı Kuran'ın hükmüne göre haramdır ve kişinin hem kendisini hem de masum insanları kasten öldürdüğü bir toplu cinayetten başka bir şey değildir. Unutulmamalıdır ki, insanın kendi canına son vermesi de bir cinayettir.

Allah, Maide Suresi'nin 32. ayetinde “tek bir masum insanı öldürmeyi tüm insanları öldürmekle eşit tutar.” Dolayısıyla bebek, çocuk, yaşlı, kadın ayırt edilmeden işlenen bu canice bir eylemi Allah’ın beğeneceği düşüncesi ancak Kuran'dan habersiz, koyu cahil, yanlış yönlendirilmiş veya aklı ve bilinci kapalı bir zihnin ürünü olabilir. İşte bu tarz cahil ve bilinçsiz kitleler, bazen bilgisiz din adamları nedeniyle; bazen de radikalizmden beslenen sahtekar, bağnaz din simsarları tarafından beyinleri yıkanarak her türlü vahşet ve fanatizme hazır hale getirilirler.

Kimi zaman fakir ailelerin, bedava eğitim ve barınma ihtiyacı içindeki çocukları, bir kısım radikal örgütler için cazip canlı bomba adaylarıdır. Nitekim, yakın zaman önce Peşaver yakınlarında bir kampta intihar saldırısı yapmak üzere eğitildikten sonra vazgeçip Afgan güvenlik güçlerine teslim olan 12 yaşındaki bir çocuk ifadesinde, kendisi gibi çok sayıda küçük çocuğun, 'intihar saldırısıyla cennete giderek, tüm sorunlarından kurtulacakları' telkinleriyle eğitildiklerini anlatmaktadır.5

Marksist-komünist gruplarca eğitilen ve canlı bomba olmaya teşvik edilen kişiler, benzer şekilde cehaletin pençesindedirler; anarşist-komünist sistemin yalanlarıyla kandırılmakta, bu konuda ciddi bir ideolojik eğitim almaktadırlar.

Tümüyle yanlış yönlendirilerek, sahte veya yanlış idealleri uğruna ölümü severek göze alan bir radikali ölümle tehdit etmenin; bombayla, silahla, operasyonla korkutmanın hiçbir anlamı yoktur. Bugüne kadar bu yöntemler canlı bomba sayısını artırmaktan başka işe yaramamıştır. Şiddeti şiddetle susturmaya çalışmak daima hüsranla sonuçlanmış, daima şiddeti daha da artıran bir kabus haline dönüşmüştür.

Öyle ki, çeşitli istihbarat kaynaklarının verdikleri bilgilere göre, çeşitli fraksiyonlarca eğitilmiş yüzlerce intihar bombacısı Avrupa'da ve ABD'de bağımsız hücreler halinde konuşlanmış şekilde eylem yapacakları günü beklemektedirler. Bunların büyük bölümü zaten o ülkelerde doğup büyümüş, iyi okullara giden, suç kayıtları olmayan kişilerdir. Yani tespit edilmeleri neredeyse imkansızdır.

Gerçekleşen her yeni intihar saldırısının toplumlarda doğurduğu panik, çaresizlik, korku ve yılgınlık bu gibi cahil ve kandırılmış kişilerin heyecanını kat kat artırmaktadır. Dolayısıyla,bu vahim durumu tersine çevirmek için yapılması gereken ideolojiyi hedef almaktır. Her ne görüşten olursa olsun, bu intihar saldırılarının altındaki ideolojik yanlışların okullar, basın, konferanslar ve sergiler gibi bütün imkanların kullanılarak bilimsel delillerle anlatılması, politikacıların, kanaat önderlerinin, kısacası toplumdaki lider konumundaki yaşlı-genç herkesin bu konuyu gündemde tutmasıdır.

Bu hayati gerçekleri açıklamak, terörü de kökünden kazımak için bağnaz radikal zihniyeti Kurani delillerle, akılcı ve mantıklı açıklamalarla fikren çürütüp yok edecek geniş çaplı bir eğitim ve bilinçlendirme seferberliğini acilen başlatmak tek çözümdür. Anarşist-komünist ideoloji ise, bu ideolojinin temellerini oluşturan materyalist zihniyetin yanlışlığının gösterilmesi ile son bulacaktır. Eğer toplumlar, intihar eylemlerinin sonunu getirmek istiyorlarsa, şiddete başvurmak, üzülmek, özgürlükleri kısıtlamak yerine ideolojilere ideolojik mücadele ile karşılık vermeli, bir eğitim sistemi geliştirerek doğruları anlatmalıdırlar.

1- edition.cnn.com/2016/03/27/asia/pakistan-lahore-deadly-blast/
2- www.independent.com.mt/articles/2016-03-26/world-news/Watch-ISIS-bomb-rips-through-crowd-at-Iraqi-football-stadium-at-least-41-dead-6736155426
3- www.abc.net.au/news/2016-03-26/suicide-bombings-hit-yemen/7277452
4- www.theguardian.com/world/2016/mar/16/nigeria-mosque-suicide-bomb-attack-maiduguri
5- www.khaama.com/12-year-old-suicide-bomber-surrender-to-afghan-forces-in-nangarhar-0418

Adnan Oktar'ın Gulf Times & Jefferson Corner'da yayınlanan makalesi:

http://www.gulf-times.com/story/487148/In-search-of-a-strategy-to-end-suicide-attacks

http://www.jeffersoncorner.com/in-search-of-a-strategy-to-end-suicide-attacks/
Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."