Harun Yahya

"Terörle Savaş"ın nihai sonucu: Seri intihar saldırılarıSonuncusu geçtiğimiz günlerde Brüksel'de gerçekleşen Avrupa şehirlerine yönelik kanlı terör saldırıları, AB dünyasının bu tehlikeye artık eskisinden çok daha ciddi ve kapsamlı biçimde eğilmesi gerektiğini ortaya koydu. Pek çok uzman Avrupa'nın terörle mücadele kapsamında aldığı önlemlerin, Paris ve Brüksel örneklerinde görüldüğü gibi, hala yetersiz olduğu görüşünde.

Günümüzde terör, çok uluslu eylemlerle küresel boyutlara taşınmış durumda. Artık sadece bölgesel alanda değil, dünya genelindeki hedeflere yöneliyor. Artık bilinen yöntemlerin yetersiz ve başarısız kaldığı teröre karşı çok daha akılcı ve etkili çözümlerin geliştirilmesi gerektiği açık.

"Akılcı çözümler" derken elbette bunların en başında, teröre taviz vermek, "senin teröristin olan benim teröristim değildir" mantığındaki ilkesiz ve çifte standart yaklaşımlarla kanlı terör örgütlerine sahip çıkıp desteklemek gibi vahim hatalardan şiddetle kaçınmak geliyor.

Belçika yönetiminin, son yaşanan felaket öncesinde ABD, AB, NATO ve daha pek çok ülkenin terör listesindeki, 40.000'den fazla insanın katili PKK terör örgütüne alenen kucak açması, Brüksel'in orta yerinde örgütün çadırlı, pankartlı propaganda faaliyetine izin verip desteklemesi de bu vahim hatanın son örneklerinden.

Diğer yandan, Brüksel'deki intihar saldırılarını düzenleyen teröristler hakkında Türkiye'nin çok önceden Belçika'ya istihbarat bilgisi vermesi ve resmi olarak uyarmasına rağmen, bu teröristlerin terörle ilişkileri görülmediği için saldırı öncesinde Belçika makamları tarafından serbest bırakılması da anlaşılması güç olaylardan.

Alman Der Spiegel dergisi, yayınladığı bir makalede, "Belçika başarısız olmuş bir ülke midir?" başlığı altında bu garip durumu şöyle aktarıyor:

"Salı günkü saldırılar aynı zamanda yetkililerin zayıf performansını da ortaya koymakta, özellikle Belçikalı yetkililerin. Saldırılardan iki gün sonra İçişleri ve Adalet Bakanları istifalarını verdiler. Çünkü Türkiye'nin İbrahim El Bakravi hakkındaki uyarıları resmi olarak dikkate alınmamıştı. Belçika medyasının haberlerine göre Başbakan ilk başta istifaları kabul etmedi. Ancak Hükümet'le ilgili büyüyen bir hoşnutsuzluk var.1"

Son Yıllarda Adeta Salgın Haline Gelen İntihar SaldırılarıDünyadaki silahlı örgütler tarafından sistematik olarak 1980’lerden sonra kullanılmaya başlansa da intihar saldırılarındaki gözle görülür artış 2000’li yıllardan itibaren başladı. İstatistiklere göre 1980'lerden Eylül 2015'e kadar 40'ın üzerinde ülkede 4814 intihar saldırısı gerçekleşti.2

2015, intihar saldırıları bakımından rekor rakamların yaşandığı yıl oldu. 1981'de yalnızca tek bir ülkede gerçekleşirken 2015'te 21 ülkede intihar saldırıları işlendi. Aynı yıl, 248 ayrı saldırıda 9109 sivilin öldüğü ya da yaralandığı kaydedildi. Bu sivil kayıplar, intihar saldırılarında meydana gelen toplam kayıpların %86'sını oluşturuyor. 2015'te intihar saldırıları sonucunda ölen ya da yaralananların toplam sayısı 2011'dekilere göre %78 oranında arttı. Yine bu yıl intihar saldırıları sırasında ölen ya da yaralanan sivillerin sayısı, dünya çapında ateşli silah, bomba ya da patlayıcılarla ölen veya yaralananların toplam sayısının yarısından fazla: %56. 3

2016'da önceki yıllara göre çok daha sayısı artan intihar saldırıları, geçtiğimiz Mart ayının son günlerinde neredeyse gün başına en az bir canlı bomba eylemi düşecek boyutlara tırmandı. Belçika'dan, Türkiye'den, Irak'tan, Pakistan'dan, Yemen'den, Nijerya'dan arka arkaya, ardında vahşice katledilmiş yüzlerce ölü ve yaralı, şok, dehşet ve panik içinde insanlar bırakan çok sayıda intihar saldırısı haberleri geldi. İstihbarat raporları, önümüzdeki günlerde yaşanması beklenen saldırıların çok daha büyük çaplı ve şiddetli olabileceği bilgilerini veriyor.

Görüldüğü gibi, "Terörle Savaş"ın İslam dünyasında sivil-terörist ayrımı gözetmeden yürüttüğü katliamların çapı büyüdükçe bu şiddetin doğurduğu terörün vahşet ve boyutları da aynı ölçüde artıyor. Bugün neredeyse tüm dünyanın peşine takıldığı "Terörle Savaş" hezeyanı, başladığı günden itibaren terörü yok etmek şöyle dursun, terör ve terörist kavramını dünya tarihindeki belki de en ileri boyutlarına taşıdı. Hava operasyonlarının, askeri müdahalelerin, sosyal dokusunu yerle bir ettiği bölgeler, her çeşit potansiyel terörist, canlı bomba ve intihar eylemcisinin üretim merkezi haline geldi.

Müslümanlar Terör, İntihar Saldırısı Yapmaz, Radikaller YaparYoksulluğun, perişanlığın, cehaletin hüküm sürdüğü bir coğrafyada, üzerlerine aralıksız yağan bombaların sarhoşluğu içinde çaresizlik, kin, nefret, öfke ve intikam gibi duygularla yoğrulan insanların bir kısmı ne yazık ki radikalizmin pençesine düşerek terör bataklığına sürükleniyor. En vahşi, korkunç ve insanlık dışı eylemler dahi bu zor şartlar altındaki insanlara din adına, İslam adına makbul tanıtılıyor. Bebek, çocuk, yaşlı, kadın demeden işleyecekleri toplu katliamların karşılığı bağnaz zihniyetin savunucusu sahte alimler tarafından sözde şehitlik, Allah Katı'nda üstünlük, cennete girme gibi kutsal kavramlarla eş gösteriliyor.

Oysa, intihar veya başka bir terör eylemiyle yüzlerce masum insanın canına kıymanın İslam'daki karşılığı şehit olmak değil, sonsuz bir ahiret azabıdır. Yalnızca kendini öldürmek ya da masum başka bir insanı öldürmek dahi Kuran'a göre Allah Katı'nda lanetlenmiş çok büyük bir haramdır. Bunu bilen, Allah'tan korkan bilinçli bir Müslüman'ın intihar saldırganı olmak gibi bir sapkınlığa düşmesi asla mümkün değildir.

"Ve kendi nefislerinizi öldürmeyin." (Nisa Suresi, 29), "(Müminler) Allah'ın haram kıldığı canı haksız yere öldürmezler ve zina etmezler. Kim bunları yaparsa 'ağır bir ceza ile' karşılaşır.” (Furkan Suresi, 68) ayetlerinden haberi olan bir Müslüman'ın sonsuza kadar lanetleneceğini bildiği bir terör felaketine karışması düşünülemez.

İşte, silahla, bombayla, dron saldırısıyla teröristlerin sayısı belki beşer onar azaltılabilir, ancak bu yöntemlerin binlercesinin doğmasına  vesile olduğu ve giderek tüm dünyaya yayıldığı da tecrübelerle sabittir. Oysa terörün her türlüsünün, cinayetin, katliamın, intiharın, intihar saldırısının İslam dinine bütünüyle zıt büyük bir suç olduğunu birçok ayetiyle açıklayan Kuran'ın İslam dünyasına doğru biçimde öğretilmesi ile ne terörden ne de onun kökeni olan radikalizmden eser kalır.

Çözüm gerçekte son derece açık ve net. Ne yüz milyarlarca dolarlık maliyeti ne can kaybı riski ne de milyonlarca masumun katline ortak olma sorumluluğu var. Şimdi tüm insanlık bu çözümü devreye sokacak şuur ve vicdan sahibi liderleri bekliyor.

1- www.spiegel.de/international/europe/terror-attacks-cast-light-on-belgian-identity-crisis-a-1084151.html
2- cpostdata.uchicago.edu/search_new.php
3- reliefweb.int/report/world/2015-saw-record-number-countries-hit-suicide-bombers

Adnan Oktar'ın China Post & News Rescue'da yayınlanan makalesi:

http://www.chinapost.com.tw/commentary/letters-to-the-editor/2016/04/09/462967/Concessions-on.htm

http://newsrescue.com/concessions-on-terrorism-paves-a-way-for-massacres/


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."