Harun Yahya

Müslümanın Müslümanı öldürmesi2. Dünya Savaşı’ndan bugüne dünya üzerinde 68 büyük katliam gerçekleşti ve yaklaşık 85 milyon kişi hayatını kaybetti:

Çin iç savaşları ve komünist rejim uygulamalarında 40 milyon, Stalin ve sonrası Sovyetler Birliği’nde 10 milyon, Etiyopya iç savaşında 8 milyon, Zaire/Kongo savaşlarında 4 milyon, Kore Savaşı’nda 2.5 milyon, Sudan iç savaşlarında 2 milyon, Kamboçya Kızıl Kmer katliamlarında 1 milyon 800 bin, Vietnam Savaşı’nda 1 milyon 800 bin, Sovyet işgali ve sonrası Afganistan iç savaşlarında 1 milyon 800 bin, Pakistan iç savaşı ve Bangladeş’in bağımsızlığında 1 milyon 700 bin kişi yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitiren 85 milyon insanın 11 milyonunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Üstelik bu çatışmalarda ölen her 10 Müslümanın dokuzunun canı bir başka Müslüman tarafından alınmıştır. Müslüman katliamlarının büyük bir kısmı iç savaş boyutuna varan çatışmalarda gerçekleşmiştir. İkinci önemli sebep ise Müslüman komşu ülkeler arasındaki bölgesel güç kavgalarıdır.

Irak Kuveyt’i işgal ederken ya da İran’la savaşa girerken, sebep hiçbir zaman din olmamıştır. Libya-Mısır savaşları, bölge petrollerinin ve Süveyş Kanalı’nın kontrolünü elde etmek amacıyla başlamıştır. Afganistan, Sudan, Cezayir iç savaşları ülkedeki iktidarı kimin kontrol edeceği üzerinedir. Şii-Sünni kavgaları gibi gösterilen birçok çatışma ekonomik veya ırk temellidir. Hafız Esad Hama’da katliam yaparken, Saddam Halepçe’de Müslümanları kimyasal silahla öldürürken yegane amaçları iktidarlarını sağlamlaştırmak olmuştur.

Ortadoğu’nun hiçbir savaşı din temelli değildir ama bu savaşlar sırasında çoğu zaman dine dayalı gerekçeler koz olarak kullanılmış ve savaş ortamını tetikleyecek unsurlar devreye girmiştir. Bunlar çoğunlukla bağnazlardır.

Irak’ı işgal eden ABD idi; Irak halkı kuşkusuz ki bu işgalden dolayı çok yara aldı. Ama işgalin ardından yaşanan iç savaşta camilerde kendini patlatanlar Müslüman intihar bombacılarıydı. Afganistan iç savaşı, ABD işgalinden yıllar önce başlamıştı. Suriye, Yemen, Sudan, Cezayir ve Libya iç savaşlarında birbirlerine kurşun sıkanlar hep Müslümanlar oldu. Çünkü şiddet, bağnaz mantığı besledi; ona yol alacağı bir ortam hazırladı. İslam ülkelerinin çoğuna hakim olan bağnaz zihniyet, uzunca bir zamandır belli kitleleri etkisi altına almış ve bir kısım Müslümanları şefkat, merhamet, sevgi, saygı gibi temel insani değerlerden uzaklaştırmıştı. Demokrasi, insan hakları ve konuşma hürriyeti gibi modern toplumun gerekleri, söz konusu kesimler için hep geri planda kalmıştı.

Şu unutulmamalıdır ki, İslam dünyasını büyük ölçüde etkisi altına almış olan bağnaz zihniyet; güzelliğin, bereketin, gelişmenin, refahın önündeki en büyük engeldir ve radikalizmin hayat bulmasını sağlamaktadır. Samimi ve akılcı Müslümanlar eğer radikalizm sorununa çözüm geliştirmek istiyorlarsa, mutlaka bu tehlikenin farkına varmalı, buna karşı ilmi bir karşı mücadele içinde olmalıdırlar.

Bu mücadele önemlidir; çünkü barış dini olan İslam, haksızca, sürekli şiddet ile birlikte anılmakta, İslam’ın lanetlediği terör sürekli İslam dini ile bağdaştırılmaktadır. Öyle ki, 2015 yılında 53 ülkede sözde radikal gruplardan kaynaklanan 2.863 saldırı olmuştur. 27.618 kişi bu saldırılarda can vermiş, 26.143 kişi yaralanmıştır. 2014 yılında ölü sayısı 32.658, 2013 yılında ise 18.111’dir. Bu ölümlerin %80’i sadece 5 ülkede gerçekleşmiştir. Bunlar nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan Irak, Suriye, Pakistan, Nijerya ve Afganistan’dır. ABD hükümetine bağlı Milli Karşı Terör Merkezi [National Counter-Terrorism Center (NCTC)] 2011 raporunda terör olaylarının mağdurlarının %97’sinin yine Müslümanlar olduğunu ortaya koymuştur.

Irak ve Afganistan iç savaşlarında şehit olanların sayısı 1 milyonun çok üzerindedir. Suriye iç savaşının bugüne kadar bu sayı sayısı 500.000’e ulaşmıştır. Bu sayının 400.000’i doğrudan şiddet olayalarında can verirken 100.000’i savaş ortamı ile gelen yetersiz sağlık hizmetleri eksikliği ya da salgın hastalıkların sonucunda hayatını kaybetmiştir.1 Libya iç savaşında 20.000 üzerinde Müslüman can vermiştir. Yemen ise son 50 yılda 10’dan fazla ayaklanma ve iç savaş yaşamıştır. Bugün hala devam eden Müslümanların Müslümanlara kurşun sıktığı çatışma ortamında 200.000’e yakın Müslüman can vermiştir. Bu ülkelere Somali, Nijerya, Sudan ve Pakistan’ı da eklersek dünya üzerinde devam eden büyük çaplı 11 iç savaşın 9’u islam ülkelerindedir. Bu iç savaşların ne zaman sona ereceği ise belli değildir. Görünen o ki her geçen yıl daha fazla Müslüman, yine Müslümanlar tarafından öldürülmektedir. Katil de maktul de namaz kılan, Allah’a secde eden, camiye giden Müslümanlardır. Bu nifak ortamını sona erdirmek tüm dünya Müslümanlarının üzerine düşen en önemli görevdir. 

Müslümanlar Müslüman kurşunlarından kurtulabilmek için batıya sığınmaya çalışmaktadırlar. Türkiye’nin ve AB ülkelerinin kapıları, sınırları, limanları bir kısım Müslümanların şiddetinden kaçmaya çalışan masum kadın-çocuk Müslümanlarla dolup taşmaktadır. Milyonlarca Müslüman göçmen, hayatta kalabilmek için evlerinden yurtlarından ayrı bir hayat sürmeye razı gelmişlerdir. Güvenliğe ulaşabilmek için yollarda can verenlerin sayısını hesap edebilmek ise imkansızdır.

Bugün İslam adına ortaya çıktığını iddia edenler, Müslümanların haklarını savunduklarını söyleyenler 5-10 yıl gibi kısa bir süre içinde akan Müslüman kanının sorumlusu haline gelmişlerdir. 

Oysa ki İslam’ın esası Müslümanların birliği üzerinedir. Müslümanlar İslam’da, barışta, sevgide birlik halinde olmakla yükümlülerdir. Nitekim Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Müslümanlara bir nevi vasiyet olarak bıraktığı veda hutbesinde, Müslümanların birbirlerinin kardeşleri olduğunu tüm İslam alemine hatırlatmıştır.

"Müminler! Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. Müslüman Müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kanı da, malı da helal olmaz.  Fakat malını gönül hoşluğu ile vermişse o başka.”

Müslümanların izlemesi gereken yol da budur.

Özetle, dünyanın asıl problemi şiddet bataklığı ve bunu meydana getiren ideolojilerdir. Bağnazlık, İslam’ın yanlış anlaşılmasından kaynaklanan, bir kısım Müslümanların Kuran’dan uzaklaşmasının vahim bir sonucu olarak ortaya çıkan ve hurafelerle beslenen yanlış bir inanç sistemidir. Bu yanlış inanç binlerce, milyonlarca Müslümanın yaşamını yitirmesine sebep olmakta ve gitgide daha ürkütücü bir hal almaktadır. Bunun tedavisi, Kuran ile yapılacak akılcı bir eğitimle mümkündür. Müslüman olsun veya olmasın radikalizme karşı mücadele etmek isteyen her kişinin izleyeceği yol bu olmalıdır. Zihniyeti değiştirmeyi hedeflemeyen hiçbir yöntem, bu felaketin sona ermesini sağlamayacaktır.

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/11/report-on-syria-conflict-finds-115-of-population-killed-or-injured

Adnan Oktar'ın Gulf Times & Daily Mail & Harakah Daily'de yayınlanan makalesi:

http://www.gulf-times.com/story/493465/Counter-bigotry-through-knowledge-and-wisdom

http://dailymailnews.com/2016/05/25/counter-bigotry-through-knowledge-and-wisdom/

http://www.harakahdaily.net/index.php/article/41403-counter-bigotry-through-knowledge-and-wisdom


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."