Harun Yahya

Kadınlar Yozlaşma Kültürünün Ortaya Çıkardığı Basit Modelden Sakınmalıdırlar

Şiddetin, nefretin, çatışma ve kavgaların sarıp kuşattığı günümüz dünyasında tüm manevi değerleri yerle bir eden ahlaki yozlaşma da günden güne artıyor. Muazzam bir dejenerasyonla birlikte, güzel ahlakın, maneviyatın ve erdemli davranışların terk edildiği çarpık bir toplum düzeni giderek dünyanın dört bir yanına hakim oluyor. Bunun yanı sıra uyuşturucu madde, sigara ve alkol kullanımı, fuhuş, homoseksüellik gibi ahlak dışı pek çok uygulama da milyonlarca insanı etkisi altına almış durumda.  

Ahlaka uygun olmayan  fiiller modernlik ve çağdaşlık adı altında kimi televizyon programlarında, filmlerde, yazılı, görsel ve sosyal medyada açıkça sergileniyor. Özgürlük, demokrasi ve insan hakları denilerek geniş çaplı dejenerasyon propagandası yapılıyor. Cinsi sapıklıklar ve gayri meşru ilişkiler eleştirilmediği gibi, sözde bir cesaret örneği gibi lanse edilip toplumlara dayatılıyor, sapkın davranışlar övülerek insanların gözünde çekici kılınmaya çalışılıyor. Bunun neticesinde de en başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun tüm kesimleri bu yozlaşma kültüründen olumsuz şekilde etkileniyor. Kadınlar da bu kesimlerden biri...

Pek çok sosyolog ve kültür bilimci yozlaşma kültürünün meydana getirdiği basit hayat tarzının özellikle kadınlar üzerinde tahrip edici bir etkisi olduğu görüşünde hemfikir. Bu kültürün tüm dünyada, "Hem görünüm hem de davranış bakımından tıpatıp birbirlerine benzeyen, adeta benliklerini ve kişiliklerini yitirmiş, kalitesiz bir kadın modeli" ortaya çıkardığını savunanların sayısı da azımsanmayacak oranda.

Dünyaya açılan bir nevi pencere hükmündeki televizyondaki bazı programların yaşanan bu ahlak erozyonunda büyük bir etkisinin olduğu kesin. Kimi evlilik programları ve çeşitli yarışmalar çıkarcı, kavgacı, dedikoducu, entrikacı, asaletten uzak bir kadın portresi ortaya koyuyor. Bu gibi programlar değer yargılarından eğlence alışkanlıklarına, giyim tarzlarından insan ilişkilerine kadar pek çok olumsuz etkinin nedeni haline geliyor. Söz konusu programlara katılanların ettikleri kavgalar, aşağılayıcı sözler sarfetmeleri, maddi çıkarları tercih edip, tamahkar tavırlar sergilemeleri ve kendilerini küçük düşürmeleri kadınların toplum gözündeki imajını zedeliyor. Amaçsız, idealsiz, ruha değil maddiyata önem veren, kimseyi sevip-saymayan ve yalnızca kendi menfaatlerini gözeten kadın modelinin sunulduğu bu programlar nedeniyle toplumsal yapıda ciddi bir tahribat oluşuyor.

Oysa kadınlar bu dünyanın en büyük değerlerinden biri. Güzel ahlakları, derinlikleri, temizlik ve iffet anlayışlarıyla, ince düşünceli, fedakar, vefalı, yumuşak başlı mizaçlarıyla narin bir çiçeğe benzeyen çok kıymetli varlıklar.

Kadını güzelleştiren ruhundaki derinliktir

Gerçek şu ki kadınların tüm güzelliği ruhlarındaki derinlikten, güzel ahlaklarından kaynaklanır. Kişiliklerini üstün hale getiren, tavırlarını etkileyici kılan ve karakterlerini sağlamlaştıran, kalplerinin temizliği, fedakarlıkları, onurlu ve vakarlı, saygıdeğer oluşlarıdır. Entrikalardan, alaycılıktan, dedikoduculuktan, kıskançlıktan, huysuz ve memnuniyetsiz tavırlardan, duygusallıktan, ikiyüzlülükten ve bunlara benzer çirkin ahlak örneklerinden uzak durmaları onları yücelten özelliklerdir. Nefislerinin isteklerine göre değil, nezaketin, asaletin, güzel ahlakın gerektirdiği şekilde hareket etmeleri onları üstün kılar. Basit tavırlara, yalana, küçük çıkarlara tenezzül etmemeleri, alaycı olmamaları, karşılarındaki kişinin kendilerinden üstün olan bir yönü varsa buna karşı kıskançlık duymak yerine onu onore edip övmeleri onları yüceltir.

Kısacası kadınlar her ortam ve şartta en güzel tavrı göstererek değer kazanırlar. Güzel davranışlar sözlerine ve tavırlarına yüzlerce güzel süs katar ve bu güzellikler hayatlarının her anına yansır.

Günümüzün yozlaşma kültürünün etkisinde kalmış olan kadınların hayatları ise baştan sona basitlik içinde geçer. Sıradanlık ve kalitesizlik tüm tavır ve konuşmalarında kendini gösterir. Aşağılanmışlığı adeta kabullenmiş bir ruh haliyle yaşarlar. Ruhları hiçbir şekilde tatmin olmaz, hayalini kurdukları sevgiyi bulamaz, istedikleri değeri göremezler. Neredeyse tümüyle sahte bir hayat içinde yaşarlar. Kendilerine gösterilen ilgi ve sevgi de hep sahtedir. Bu gibi insanlar sürekli aşağılanıp dururlar. Basit, çıkarcı, alaycı, kıskanç, saldırgan karakterleri yüzünden bulundukları ortamlarda saygı görmezler. El üstünde tutulmak, sevilmek isterler ama bunu hiçbir zaman elde edemezler çünkü basit ve sıradan insanlar toplumda saygı uyandırmazlar.

Basitlikten kurtulmanın tek yolu imandır

Her insan sevgi ve saygı görmek ister. Ancak bunun için sevgi ve saygıya layık bir ahlak gösterilmesi şarttır. Bir kişinin sevilmesi için sevgi dolu olması, saygı görmesi için saygın bir karaktere sahip olması, şefkat, merhamet, fedakarlık görebilmesi için şefkatli, merhametli, fedakar olması gerekir. Bu kadın-erkek ayrımı olmadan herkes için geçerlidir.

Basitlik birtakım suni çabalarla ve geçici tedbirlerle giderilebilecek bir eksiklik değildir. Basitlik yalnızca şekli değil, kişinin tüm ruhuna ve düşüncelerine hakim olan bir sorundur. Dolayısıyla basitlikten kurtulmanın yolu bozuk olan tavırları tek tek düzeltmeye çalışmak değildir. Kişinin asil olabilmesi için güçlü bir Allah korkusuna, derin bir imana ve güzel bir ahlaka sahip olması gerekir.

Allah Kendisi'nden korkan, Kendisi'ni seven, Kendi rızası için yaşayan bir insan üzerinde pozitif bir etki, derin bir manevi güç ve sağlam bir karakter meydana getirir. Böyle bir insana saygı gösterilir hatta hayranlık duyulur. Maneviyatı güçlü, imanlı, vakarlı, akıllı, kaliteli, iffetli, şefkatli, fedakar, cesur bir kadın da tüm toplum tarafından büyük bir ilgi ve sevgiye mazhar olur, tavırları örnek alınır, gittiği her yerde saygıyla, hayranlıkla karşılanır.

Bu konu, kişinin ruhunu kirleten her türlü karanlık kültürden arınmasına vesile olabilir, bu nedenle de çok iyi tefekkür edilmesi gerekir. Dünyevi, maddiyatçı, basit bir ahlakın zararlarını anlayan kişi bundan kurtulmak isteyecek, yoz düşünmekten, asil olmayan davranışlar sergilemekten sakınacaktır. Böylece, "Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz." (Al-i İmran Suresi, 139) ayetiyle bildirildiği gibi basitliğin kirlerinden arınıp üstün bir kişilik elde edecektir.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."