Harun Yahya

Bir Ramazan ayına daha girerken İslam Dünyası ne durumda?Dünya nüfusunun neredeyse dörtte birini oluşturan Müslümanlar bir mübarek Ramazan ayını daha sevinç ve heyecan içinde karşılamaya hazırlanıyor. Bir yıldır hasretle bekledikleri bu rahmet ve bereket ayına yeniden erişmenin mutluluğunu yaşıyor. Oruçların, iftarların, sahurların manevi lezzetini bir kez daha tatmak için sabırsızlanıyor.

Şüphesiz Ramazan ayı Müslümanların hatalarından, günahlarından arınıp tövbe etmeleri, imanlarını derinleştirmeleri ve nefislerini terbiye etmeleri için değerli bir fırsat. Allah'ın sunduğu nimetlerin daha iyi bilincine varıp gereği gibi şükretmeleri, bir yandan da bu nimetlere erişemeyen, açlıkla, yoklukla, yoksullukla, acıyla ve sıkıntıyla imtihan olan kardeşlerinin durumunu bir derece de olsa hissedip anlamaları için önemli bir fırsat.

Peygamber Efendimiz (sav), "Komşusu açken tok yatan kimse bizden değildir” (Hâkim, II, 15; Heysemî, VIII, 167) buyuruyor. Oysa, değil yanıbaşımızdaki komşumuz, neredeyse İslam aleminin dörtte üçünde yaşayan komşularımız bir Ramazan ayına daha açlık, yoksulluk, sefalet ve perişanlık içinde giriyor. Bu kardeşlerimiz Libya'dan Suriye'ye, Somali'den Yemen'e, Irak'tan Doğu Türkistan'a ve Myanmar'a kadar uzanan bir coğrafyada savaş, çatışma, bombalama, işgal, sürgün, işkence, zulüm, hakaret ve haksızlıklar içinde Ramazan ayını kutlamaya hazırlanıyor.

İslam dünyasındaki bu ürkütücü tabloya kısaca bir göz atalım...

2011 yılının Mart ayından bu yana adeta kan denizine dönen Suriye'de şu ana kadar 500 bin civarında ölü, 2 milyona yakın yaralı var. 4 milyonun üzerinde Suriyeli yabancı ülkelerde mülteci konumunda. Ülke içinde de yerinden edilmiş yaklaşık 8 milyon Suriyeli yaşam savaşı veriyor. Bu zavallı insanların da günlük hayatları bir yandan evlerin, okulların, hastanelerin, çarşıların üzerine atılan varil bombalarından, roketlerden kaçmakla bir yandan da açlık, susuzluk ve salgın hastalıklarla boğuşmakla geçiyor.

2003 yılında ikinci kez, 2 milyon insanın ölümüyle sonuçlanan ABD bombardımanlarıyla altüst olan, ardından 8 yıllık ABD işgalinden çıkan Irak bugün de mezhep savaşları, intihar ve terör saldırıları ile baş etmeye çalışıyor. Yolsuzluk ve yozlaşmalar devlet sistemini sararken Müslüman halk yoksulluk, sefalet ve korku içinde yaşıyor.

Yemen'deki iç savaşta an itibariyle yaklaşık 8 bin ölü, 17.000 yaralı, 3 milyon engelli var. 2.5 milyon Müslüman yerlerinden oldu. Müslümanlar iç savaş, radikal terör, açlık, susuzluk ve salgın hastalıklarla kuşatılmış vaziyette. Koalisyon uçakları tarafından bombalanan sivil yerleşim bölgelerinde ölen sivillerin haddi hesabı yok. Gıda, temiz su ve sağlık imkanları sağlanamadığı için her gün yüzlerce çocuk hayatını kaybediyor.

Libya'da Kaddafi'nin devrilmesinin ardından ortaya çıkan karşıt gruplar arasındaki çatışmaların çapı ve şiddeti günden güne tırmanıyor. Olan yine arada ezilen mazlum sivil Müslümanlara oluyor. Ülkede 2.5 milyon Müslüman insani yardıma muhtaç.

Afganistan'da, Pakistan'da, Yemen'de, Irak'ta ve Suriye'de insansız hava araçlarının şehit ettiği masum sivil Müslümanların hesabı bile tutulmuyor.

Myanmar'ın Arakan bölgesinde yaşayan Rohingya Müslümanları Budist yönetim tarafından insanlık dışı zulümlere uğratılıyor. Müslümanlar vatandaş olarak kabul edilmiyor. Okula gitme, dinini yaşama, evlenme, seyahat etme, mülk sahibi olma gibi en temel insani hakları engelleniyor. Evleri yakılıyor, saldırı, işkence ve tecavüze uğruyorlar. Son yıllarda giderek artan şiddet olayları sonucunda yüzlerce Rohingya Müslümanı hayatını kaybederken, yüz binlercesi de evini terk ederek göç etmek zorunda kaldı. Göç edenler de Bangladeş gibi bazı komşu ülkelere kabul edilmedikleri için görülmemiş bir çaresizlik içinde. Malezya, Tayland, Endonezya gibi ülkelere kabul edilen Rohinyaların durumu ise belirsizliğini koruyor. Vatansız, kimliksiz ve korumasız bırakılmış bu mazlumların selameti için Müslüman aleminin hemen harekete geçmesi gerekiyor.

Çin hükümeti tarafından 1949'dan beri işgal ve baskı altında tutulan Uygur özerk bölgesindeki Müslümanlar, başta dil, din ve kültürleri olmak üzere sistemli biçimde asimilasyona uğruyor. Doğu Türkistan'daki mazlum insanlara yönelik katliamlar, faili meçhuller, hapis ve işkenceler, adam kaybetmeler günden güne artıyor.

İşgal altındaki Filistin ve Gazze'deki Müslümanlar BM kararlarına rağmen onyıllardır baskı, saldırı, bombalama ve ambargolar altında eziliyor.

Kıtlık ve kuraklığın eksik olmadığı Somali'de uzun yıllar süren çatışmalar sonucu 1.1 milyon Müslüman yerinden oldu. BM verilerine göre 1 milyon civarında insan hayatta kalabilmek için insani yardıma muhtaç. Açlık yüzünden her gün onlarca bebek ve çocuk yaşamını yitiriyor. Orta Afrika'da Mart 2013'ten beri yaşanan etnik temizlik derecesindeki şiddet olaylarında yüzbinlerce Müslüman yerinden oldu, onbinlercesi hayatını kaybetti.

Doğal zenginliklerine Batılı sömürgeci güçlerin el koyduğu diğer Afrika ülkelerinde de Müslümanlara yönelik zulüm ve katliamlar sürüyor. Müslümanlar yönetimlerden uzaklaştırılıyor. Terör, şiddet, kargaşa ve istikrarsızlık ortamı sürekli kışkırtılarak Müslümanların kendi ayakları üzerinde doğrulması ve güçlenmesi engelleniyor.

Savaş ve katliamdan kaçarak Avrupa ülkelerine sığınan mülteciler, insanlık dışı muamelelere ve aşağılanmalara tabi tutularak sınır dışı ediliyor. Şişme botları askeri güçler tarafından delinen zavallı mülteciler, bebek, çocuk, yaşlı, kadın demeden Akdeniz’in karanlık sularında boğulmaya terkediliyor. ABD ve Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde kendi halindeki masum Müslümanlar terörist muamelesi görüyor, sırf Müslüman oldukları için nefret, öfke, şiddet ve cinayetlere maruz kalıyor.

Filipinler, Mora, Tayland Patani, Kırım, Nijer, Keşmir, Sudan... Dünyanın pek çok bölgesinde Müslümanlar hep benzer acılarla, felaketlerle boğuşuyor.

İşte Ramazan ayı İslam dünyasının şahit olduğu bu acı tabloyu tüm Müslümanların derin tefekkür edilmesi ve herkesin nefsinde bunun muhasebesini yapması ve elinden gelecek her türlü çabayı göstermeye karar alması için çok önemli bir fırsat. Dinimizin bize emrettiği birlik olma ruhunu geliştirmek dünyadaki tüm Müslümanların en temel kurtuluş yolu olacaktır. Birlik olmanın manevi anlamda büyük bir gücü vardır. Allah, Kendi yolunda Müslüman camiasının ittifakını güzel görmekte ve bereketini yaymaktadır. Ramazan ayının ruhu, Müslümanlara bu ittifak duygusunu veren derin ve maneviyatı güçlü bir ruhtur. Bu ruhu daim kılıp, birliğin önemini unutmayıp, İslam’da birlik olduğumuz sürece, Müslüman alemi Müslüman kardeşlerinin durumuna çare olacak ve barışçıl, sarsılmaz ve etkili bir güç haline gelecektir.

Adnan Oktar'ın New Straits Times'da yayınlanan makalesi: 

http://www.nst.com.my/news/2016/06/150213/harness-spiritual-power-unity

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."