Harun Yahya

Terör gruplarının beklenmedik gelişme alanı: ÜniversitelerTürkiye’de son aylarda 3 büyük intihar saldırısı oldu. Bu saldırılar komünist PKK terör örgütü yöneticilerinin emirlerini uygulayan teröristler tarafından gerçekleştirildi. Bu patlamalarda görev alan teröristlerin ortak bir noktası vardı: üniversitelerde terör örgütünün kadrolarında yetişmeleri. Yüksek eğitim yıllarına kadar hiçbir radikal eğilim göstermeyen bu kişiler, üniversiteden devşirilmiş, dağda eğitilmiş ve şehirde eyleme gönderilmişti. Bu uzun zamandır dünya gündeminde yeteri kadar yer alamayan bir gerçeği ortaya koyuyor. Bazı üniversiteler bilim üreten ve toplumları ileri götüren eğitim kurumları olmaktan çıkmış komünist teröre insan kaynağı sağlayan mekânlar haline gelmiştir. Üniversitelerin bu yapısı toplum düzenini tehlikeye atan bir hal almıştır.

Komünizm sadece bir ideoloji değildir. Aynı zamanda bir terör ve anarşi pratiğidir. 20. yüzyıl, komünizmin bu terör ve anarşi uygulamalarının dünyayı kana buladığı bir dönemdir. Komünizm ve terörizm iç içedir. Komünist ideologlar terörizmi, hedeflerindeki devrimlere ulaşmak için kabul edilebilir hatta gerekli,  stratejik ve etkili bir yöntem olarak kabul ederler. Yani komünizm olan bir yerde terör, sivil ölümü ve masum kanı dökülmesi eksik olmayacaktır. Rusya Komünist Partisi’nin ilk lideri Lenin devrimin her aşamasında yakma, yıkma, hırsızlık, adam öldürme, gasp gibi şiddetin, terörün her türlüsünün kullanılmasını teşvik etmiştir.

Komünizm, Avrupa’da sözde aydınlar aracılığıyla zemin bulurken insan kaynağını da üniversitelerden sağlamıştır. Dünyanın dört bir yanındaki terörist gerilla hareketlerinin büyük çoğunluğu üniversitelerden çıkmıştır. Büyük üniversitelerin bir kısmı sözde insan hakları veya düşünce özgürlüğü adına ortaya çıkan teröristleri yetiştirme merkezleri haline gelmiş, birçok öğrenci, komünist görüşleri bu okullarda kazanmıştır.  Buna karşın uzun yıllar üniversitelerde komünist ideolojiye karşı bir eğitim politikası izlenmemiştir. Komünizm bu sayede amfilere, kantinlere, öğrenci kulüplerine kadar nüfuz edebilmiştir.  

Anarşizmin kurucu ideologları Proudhon ve Bakunin üniversite merkezli ideologlardır. İtalyan Komünist Partisi’nin kurucusu ve birçok terörist organizasyonun fikir babası Antonio Gramsci, Torino Üniversitesi’nde devşirilmiştir. Palmiro Togliatti ile komünist partiyi kurarken ideologları Labriola ve Mondolfo gibi komünist hocalar olmuştur. İtalyan Başbakanı Alda Moro’nun kaçırılması ve infazından sorumlu Kızıl Tugaylar’ın iki kurucusu Renato Curcio and Margherita (Mara) Cagol, örgütü Trento Üniversitesi’nde kurmuşlardır.

20. yüzyıl tarihi üniversite merkezli komünist hareketlerle doludur. Vietnam komünist devriminin öncüsü Ho Chi Minh komünizm ile üniversite yıllarında Paris’te tanışmıştır. Kamboçya devrimini hazırlayan Khmer asıllı öğrenciler 1950’de Paris’te kendi üniversite organizasyonlarını kurarak yola çıkmışlardır.  Bu organizasyon 1968-75 yılları arasında ülkelerinde Kamboçya devrimini hazırlayacak kadroların eğitim yeri olmuştur. Kamboçya’da 2.000.000 kişinin katliamından sorumlu Pol Pot, 1949 yılında Paris’e elektronik eğitimi almak üzere giden bir çiftçi çocuğudur.

Peru’daki Aydınlık Yol komünist örgütü de 1960’ların sonunda üniversitede felsefe hocası olan Abimael Guzmán tarafından kurulmuştur. Guzmán ilk kadrolarını eğitim verdiği öğrencilerden sağlamıştır. Guzmán’ın Aydınlık Yol örgütü 1980’lerde binlerce köylüyü katliamdan geçiren bir gerilla savaşını yönetmiştir. Bu terör dalgası köylüleri, farklı Marksist grupları ve iktidardaki yöneticileri etki altına almıştır.

1980 yılından bu yana Türkiye’de 40.000 kişinin katili PKK terör örgütü de benzer bir geçmişe sahiptir. Muhafazakâr, hatta kimi zaman dindar çevrelerden gelmiş öğrenciler, üniversite yıllarında komünist radikallere dönüşmüşler ve PKK’yı kurmuşlardır. İlk kurucular listesindeki 120 militanın tamamı üniversite döneminde komünizmle tanışmış kişilerdir. Ankara merkezli üniversite yapılanmaları PKK terör örgütünün kuruluş omurgasını oluşturmaktadır. Türkiye’de uzun yıllardır terör estiren Dev-Sol, Dev-Yol, DHKP-C ya da TKP/ML gibi komünist örgütler de üniversiteleri merkez almışlardır.

Avrupa’nın üniversite terörü ile tanıştığı dönem ise 20. yüzyıl’ın ikinci yarısıdır. 2. dönem komünizmi olarak da anılan New Left (Yeni Sol) akımı Goethe Üniversitesi’nde başlayan bir ideolojik yapılanmadır. Frankfurt Okulu olarak da isimlendirilen bu Marksist kadrolar, eğitim sisteminin en ücra noktalarına kadar nüfuz etmiştir. Bu akım içinde yetişen militan öğrenciler 1967 Alman öğrenci hareketi ile Avrupa terörizminin temelini atmıştır. Ardından ünlü 1968 Olayları’nın en önde gelen öğrenci lideri “Kızıl Dani” lakaplı Daniel Cohn-Bendit ve diğer öğrenci liderleri ile terör Paris’e sıçramıştır. Komünist öğrenciler, Paris ve Bonn şehirlerini ele geçirmişler ve bu şehirlerin dışarıyla bağlantılarını kesmişlerdir. On binlerce öğrenci Avrupa’da komünist bir devrim için sokaklara dökülmüş şehirleri yakıp yıkmışlardır. 1968 Meksika ve 1973 Atina protestoları da  benzer komünist öğrenci ayaklanmalarıdır.

1967 Alman öğrenci protestoları birçok terörist organizasyonun başlangıcı olmuştur. Alman “Kızıl Ordu Fraksiyonu” bu listenin en başındadır. Alman terörizminin diğer iki örgütü “2 Haziran” ve “Devrimci Hücreler” isimli hareketler, yine bu protestolar sırasında kurulmuştur.  Tüm bu örgütlerin fikir babası Frankfurt Okulu olarak adlandırılan “Yeni Sol” ya da “Yeni Marksizm” hareketidir. “Marxist Group”, yine bu Alman öğrenci hareketinden ortaya çıkan bir organizasyondur. Yeni Sol hareketi; öğrenci kulüpleri, kampüs gazeteleri, konferanslar ve düşünce toplantıları yoluyla ideolojisini üniversiteler içinde yaygınlaştırmıştır.

Üniversitelerin her fikrin tartışıldığı mekanlar olması doğal olandır. Her düşünce tabi ki üniversitede yeşerebilir, güçlenebilir ve kitlelere ulaştırılabilir. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var: Tarihte, üniversiteleri ele geçirmiş ve öğrencileri komünist devrim idealleri uğruna yönlendirmiş komünizm gibi ikinci bir akım yoktur. En yakın örnek Türkiye’de. 40 yıldır komünist terör estiren PKK terör örgütü halen üniversitelerde ciddi bir örgütlenmeyle kendine militan devşiriyor. Türkiye’de ve dünyada komünist vahşeti durdurmanın yolu üniversitelerdeki bu yapılanmaların önüne geçmektir ki bu da ancak fikri mücadele ile olur.

Fikirlerin en rahat ve en etkili şekilde yaygınlaştığı yerlerin üniversiteler olduğunu unutulmamalıdır. Eğer komünizm gibi çürük temellere dayanan bir fikir sistemi bu kadar rahatlıkla üniversitelerde yaşam alanı buluyorsa, bunun tek sebebi bu ideolojinin propagandasının güçlü yapılıyor olmasıdır. Eğer komünizmin geçersizliğini ve getirdiği belaları bilimsel yöntemlerle anlatan bir fikir sistemi daha güçlü şekilde yaygınlaştırılırsa, gençlerin doğruya yönlendirmesi oldukça kolay olacaktır. Şu bir gerçektir ki, insanlar daima doğru ve haklı bilimsel delillere yönelme eğilimindedirler. Doğruların yerine terörü esas kabul etmiş bir ideolojiye meyletmeleri, fikri mücadelenin yeteri derecede yapılamaması nedeniyledir. Yapılması gereken, terörist eylemleri kınamak, teröristleri lanetlemekten çok, terörizmi, fikren yeşerdiği yerde, yani üniversitelerde ilmi çalışma ile durdurabilmektir.

Adnan Oktar'ın Arab News & Jefferson Corner'da yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/node/941226/columns

http://www.jeffersoncorner.com/brainwashing-our-youth/
Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."