Harun Yahya

“Allah Taraftarları” Her Zaman Kazanacaktır“La illahe illa Allah, Muhammeden Resulullah” diyen herkes Allah Katında ve iman edenlerin gözünde Müslümandır. Fakat, bugünün toplumlarında, bazı İslami ülkeler, farklı mezheplere ait Müslümanlar arasında ayırım yapıyor. Bu bir hatadır, çünkü bilindiği gibi Aleviler, Şiiler, Sünnilerle birlikte daha başka birçok mezhep vardır: Eğer bu kişiler sadece kendi mezheplerinden kişileri Müslüman kabul edip diğerlerini farklı ya da daha az Müslümanmış gibi görürlerse; bu çok büyük bir hata olur ve sadece bir kavram karmaşasına neden olur. Bu nedenle, ülkeler bu tarz bir politika benimsememeli ve her mezhepten insanı takva sahibi bir Müslüman olarak görmelidirler.

Allah’ın birliğine inanmak ve Peygamber Efendimiz (sav)’in öğretilerini benimsemek, bir insanı Müslüman olarak kabul etmek için gereken tek bakış açısı olmalıdır. Farklı mezheplerden olanların başka bir dine inandıklarını iddia etmek çok hatalıdır. Bunun tersini söylemek ise çok ciddi bir yanlış olur. Şii olsun, Alevi olsun ya da Sünni olsun, herkes hakiki ve tam bir Müslümandır.

Hepimizin bildiği üzere, İslam dünyasındaki ihtilafın ardında yatan gerçek sebep birlik olamamaktır ve gelinen bu noktanın asıl sorumlusu sevgi ve şefkat eksikliğidir. Her bir mezhep diğer mezhepleri kardeşlik bağı içerisinde değerlendirmelidir. Liderlerin, diğer mezheplere karşı sevgi, saygı ve koruma içeren mesajlar göndermesi gerekir ve bunu sadece sözde bırakmayıp eyleme geçirmeleri çok önemlidir. Bir taraf sevilmediğini ya da dışlandığını hissettiğinde, doğal olarak kendisini diğerlerine karşı korumaya alır ve bu da nihayetinde dağılmaya yol açar. Bir Müslüman, hangi mezhebe bağlı olursa olsun Müslümandır ve görevi Allah’ın Kuran’da emrettiğine uymak ve “kurşunla kaynatılmış binalar” gibi davranmaktır.

Sünniliğin hakim olduğu bir ülkeden gelen bir Müslüman olarak, Şii kardeşlerime karşı çok büyük bir sevgi duyuyorum ve onları takdir ediyorum. Şii kardeşlerimi içtenlikle seviyorum ve TV programlarımda ve makalelerimde onlara olan derin sevgimi ifade ediyorum. Onlara yönelik bir baskı olduğunu duyduğumda, hemen onlara sahip çıkıyorum ve haklarını savunmak için elimden geleni yapıyorum. Ayrıca, mezhepler arasındaki herhangi bir çatışmayı önlemek amacıyla düşüncelerimi ve bu konudaki kararlılığımı paylaşabilmek için İran’ın önde gelen medya kuruluşlarında yazma imkanı verilmiş olmasından dolayı büyük onur duyuyorum. Bu sebeple, mezhepçi çatışmalar ve bu çatışmaların İslam dünyasında her gün gördüğümüz yıkıcı sonuçları gibi konulara sıklıkla değiniyorum. Ayrıca problemleri sonlandırmak için, insanları bu sorunun çözümü ve çözümün de birbirimizi sevmek olduğu konusunda bilgilendiriyorum. Bu çabalarımla mezhepleri birbirine yakınlaştırmada kamuoyunun şekillenmesine vesile olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Ben her zaman Allah’ın tarafında oldum, yalnızca Allah’tan korktum ve hiçbir zaman kınayıcının kınamasından korkmadım. Fikirlerimi paylaşırken, hiçbir zaman siyasi bir taraf tutmadan, yalnızca vicdanımı dinledim. Allah yolunda çaba harcamanın ve dini bir yükümlülük olarak Sünni kardeşlerim ile Şii kardeşlerimi birbirlerine sevdirmenin Allah’ın bana verdiği bir görev olduğuna inanıyorum.

Sevgi, mütevazi adımlarla başlar ve daha sonra bütün dünyayı sarar. Sevgi, Allah’ın insan fıtratında yarattığı çok kuvvetli bir güçtür. Dostluk her zaman bereketli sonuçlar doğurur ve sevgi her zaman kurtarıcıdır. Hangi mezhepten olursa olsun Müslümanlar, Allah’a olan sevgimizi ifade ederken ve Allah’ı yüceltirken Kabe’de yan yana hac yaparlar. Peygamber Efendimiz (sav) ve Ehl-i Beyt sevgisi kalplerimizde çok derin ve kalıcı bir yere sahiptir. Ayrıca, İmam Ali (as) ve onun iki kıymetli oğluna “Cennet Ehlinin Seyitlerine” olan sevgimiz ve sadakatimiz çok derindir.

Peygamber Efendimiz (sav) İmam Ali (as)’ı çok severdi. Hz. Ali (as), yalnızca on yaşındayken İslam’ı kabul eden ikinci kişidir. Doğal olarak da, Peygamber Efendimiz (sav)’in en çok sevdiği sahabelerinden ve arkadaşlarındandır. İmam Ali (as) dünya Müslümanları için her daim çok özel bir yere sahip olmuştur. Hz. Ali son derece takva sahibi, kuvvetli ve güvenilirdi; kalbi Allah’ın ve Peygamberimiz (sav)’in sevgisi ile dolup taşardı. Bir keresinde, savaşta Hayber Kalesi’nin kapısını meşhur olduğu üzere tek eliyle sökmüştü. Normalde bir insanın yapması imkansız olan bu harikulade olayı başarmasına; Allah’a ve Peygamberimiz (sav)’e olan çok güçlü sevgisi vesile olmuştur. İki oğlu, İmam Hasan (as) ve İmam Hüseyin (as) de eşit şekilde cesaretli, takva sahibi, kuvvetli ve Allah aşıklarıydılar. Tarih boyunca İslam medeniyetine yaptıkları katkılara ve büyük başarılarına ek olarak, Şii kardeşlerimizin Peygamberimiz (sav)’e, İmam Ali’ye (as) ve oğullarına olan sadakatleri ve sevgileri her daim örnek olmuştur.

Allah’ın emirlerini yerine getirme arzusu ile yanıp tutuşan birçok Müslüman lider tarih boyunca Müslümanlar arasında birliği sağlamaya çalışmışlardır. Örneğin; Büyük Pers Kralı Nadir Şah Şii ve Sünni mezhepleri yakınlaştırmak için girişimde bulunmuştur; çabaları sonraki nesillerdeki liderler tarafından övgü almış ve örnek alınmıştır. Bugün, Müslüman dünyası tarihindeki en kötü dönemlerden birini yaşarken, Müslüman liderler bir kez daha bu dağılmaya son vermenin aciliyetini görmüşlerdir. Elbette, İslam dünyası içerisinde bu çatışmaların olması bir mucizedir; çünkü insan fıtratına aykırı olduğu için savaşmayı, insanları bombalamayı ve öldürmeyi hiç kimse istemez. Ancak, bir deneme olarak, Allah nasıl tepki vereceklerini görmek amacıyla Müslümanları imtihan etmektedir. İyi insanlar, böyle  durumlarda ortaya çıkarlar. Bu tür ortamlarda barışı, tesanüdü, dostluğu, neşeyi ve iç huzuru korumak zordur, ancak biz kesintisiz olarak bunları desteklemekte kararlıyız. Durum ne olursa olsun hiçbir baskı ya da kısıtlama bizi sevgiyle yaklaşmaktan ve akılcı hareket etmekten alıkoyamaz.

Sevginin temelini, felsefesini ve ruhunu bize öğreten Kutsal Kitabımız Kuran’dır. Sevgi çok kıymetlidir ve herkesin kolaylıkla elde edebileceği bir duygu değildir. Ayrıca cenneti ve Allah’ın rızasını kazanmak da çok kıymetlidir. Eğer bir kimse sevgiyi çok kolay bir şekilde elde edebilseydi, sevgi sıradan bir his haline dönüşürdü. Sevgi, derin ve güçlü bir histir ve Kuran kökenlidir. Eğer sabır göstermeye ve sevgiyi gündemde tutmaya devam edersek galip geleceğimizi göreceksiniz; çünkü sevgi ile ve sevgi için yaratıldık. Acımasızlık kaybedecek,  sevgi için çalışanlar hakim olacak ve sonunda zafer kazananlar “Allah’ın taraftarları” olacaktır.

Adnan Oktar'ın Tehran Times'da yayınlanan makalesi:

http://tehrantimes.com/news/403863/The-party-of-God-will-always-win

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."