Harun Yahya

Demokrasinin büyük zaferi: TürkiyeDarbe, sadece demokrasiye değil; bir milletin onuruna, aklına, namusuna, varlığına ve tüm değerlerine ihanet etmektir. Darbe; saygısızdır, sevgisizdir, zulüm, nefret ve silahtan başka sunduğu hiçbir şey yoktur. Karanlıktır, izbedir, ürkütücüdür. Özgürlüğü alır, yerine esareti getirir. Darbe korkaktır; irade, demokrasi ve sevgiyle elde edemeyeceğini dayatmayla, zorbalıkla, silahla elde etmeye çalışır. Zavallıdır, tek başınadır; seveni yoktur. Darbe, korkuyu silah olarak kullananların acizliğinden başka bir şey değildir.

Türk milleti olarak bu zilleti tekrar yaşamayacağımızı sanıyorduk. Çünkü Türkiye, darbelerden çok acılar çekmiş bir ülkedir. Her darbe ülkeye korku salmış, millette nefret uyandırmış, ülkeyi ve demokrasiyi her daim geriye götürmüştür. Her fikrin konuşulduğu, her konunun muhalif bulduğu bu ülkede tüm halkın hemfikir olduğu bir konu varsa, o da vatanın herhangi bir şekilde tehlike altına girmesine izin verilmeyeceğidir. İşte bu nedenle, 15 Temmuz akşamı Türkiye’de, “darbe” kelimesini duyan herkes bu lanet dayatmaya tepki göstermiştir. Öyle ki darbe, millet tarafından engellenmiştir.

Bilmeyenler için hatırlatalım: 15 Temmuz akşamı teşebbüs edilen bu darbe, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından değil, silahlı kuvvetlerin içinden küçük bir grup tarafından yapılmıştır. Genelkurmay Başkanı rehin alınmış, kuvvet komutanları kaçırılmış, kışlalarda darbeci komutanlar yönetime el koymuşlardır. Kışlalarda darbecilere karşı koyan askerler orada şehit edilmiştir. Boğaziçi Köprüsü işgal edilmiş; Atatürk Havalimanı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Belediye binası gibi kilit noktalar darbeciler tarafından ele geçirilmiştir.

Bu, detaylı planlanmış, uzun zaman içinde organize edilmiş bir darbe planıdır. Ancak, önemli bir strateji hatası yapılmış, bazı önemli noktalar hesaba katılmamıştır. Bunlardan birincisi, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının darbenin destekçisi olmayı reddetmesi; ikincisi ise halkın yılmaz cesaretidir.

Dünyada hiç kimse, milletin iradesine el koymaya çalışan cuntaya, millet tarafından karşı konulduğunu görmemiştir. Türk halkı, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında herkesi hayran bırakacak bir cesaret göstermiş, tankların, silahların, mermilerin önüne atlamıştır. Genelkurmay’ın yaptığı açıklamada belirttiği “Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir” ifadesi, bunun açık bir belgesidir. Darbe teşebbüsü akabinde cuntacılar tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağına rağmen kendilerini sokaklara atan milyonlarca insan, tankların önüne yatmış, kendilerine doğru sıkılan kurşunları umursamadan yol almış, işgal edilen bölgelerde polise eşlik etmişlerdir. Ağır bilanço, bu cesareti gözler önüne serer niteliktedir: 246 şehidimiz vardır; bunların 173’ü sivildir.

Türkiye çok darbe görmüştür. Ama tarihinde ilk defa bir darbe girişiminde milletin meclisi bombalanmış ve doğrudan halka silah sıkılmıştır. Sivil insanlar tanklarla ezilmiş, helikopterlerden açılan ateşin hedefi olmuşlardır. Türk tarihinde darbeler daima korkunç ve çirkin yönlerini göstermişlerdir; fakat kendi milletini hedef alan böylesine kahpe bir girişim bir ilktir. Bu nasıl bir kin, nasıl bir nefrettir; nasıl köklenmiş, nasıl beslenmiştir, anlamak mümkün değil.

Şunu önemle belirtmek gerekir: Söz konusu aşağılık girişim sırasında, ne yaptıklarından habersiz pek çok emir eri kullanılmıştır. Bunlar çeşitli bahanelerle kışlalara çağırılmış ve operasyonlara bilgisizce dahil edilmiştir. Darbe gecesinin başlangıcından itibaren bu önemli hususu sürekli hatırlatmamın ve TV ekranlarından, erlere çok şefkatli davranılmasını ısrarla belirtmemin nedeni budur. O askerlerin hala bizim evladımız olduğunu unutmamak gerekir. Zaten yargı sisteminin bu konuyu göz önünde bulunduracağı, Adalet Bakanı tarafından belirtilmiştir. Türk ordusu ve askeri, hala Türk insanının medarı iftiharıdır. Aralarından birkaç kalleşin çıkmasının, bu onurlu ocağı lekeleyemeyeceği açıktır.

Darbe teşebbüsü şehitlere mal olmuştur elbette; ama unutulmamalıdır, demokrasi için bazen bedel ödemek gerekir. Bu nedenledir ki, “darbe” kelimesini duyar duymaz Türk halkının tümü tepki vermiş ve birlikte sokaklara dökülmüştür. Uzun zamandır kutuplaşma halindeki Türkiye’de ilk defa bir birlik havası vardır. Laik, dindar, solcu, Türk, Kürt, Arap, Sünni, Alevi herkes tek yürek davranmıştır. TBMM, darbeye rağmen toplanmış, bütün partiler bir birlik ve bütünlük içinde davranmışlar, demokrasiye sahip çıkmışlardır. Hükümet karşıtı en sert sesler bile darbe girişimini lanetlemiştir. Bu, bazı uluslararası ana akım medyanın servis ettiği gibi korkudan kaynaklanmamaktadır. Bu, Türk milletinin darbelerden nefret etmesi nedeniyledir. Söz konusu basının sorunu Türk halkını hiç anlayamamalarıdır.

Başarısız darbe teşebbüsünün ardından şu soruları sormaya hakkımız var:

Tam darbe arifesinde Fransa, Türkiye’deki konsolosluklarını neden kapattı?

Türkiye’deki Adana, Diyarbakır ve Malatya NATO üsleri, neden o gece darbecilerin emrindeydi?

Darbe girişiminin hiçbir aşaması başarılı olamamışken neden o gece başta İngiltere olmak üzere Avrupa’da bazı basın ve STK yayın organlarında darbenin başarıya ulaştığına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’ya sığındığına dair yalan haberler çıktı?

Umarız bu karanlık noktalar yakın bir zamanda aydınlanır.

Türkiye, oldukça büyük ve uğruna şehitler verdiğimiz bir demokrasi sınavından geçmiştir. Hükümetin yıkılması ve yönetime el konulması gibi ihtimallerde, devletin ani reflekslerle hareket etmesi ve çeşitli tedbirlere başvurması ise son derece normaldir. Devletin içinden hainlerin çıktığı bir sistemde, bu tedbirlerin arka arkaya alınması gereklilik arz eder. Dolayısıyla Türkiye’de şu an gerçekleşen gözaltılar, bu refleksin gerekli bir sonucudur. Kısa bir süre içinde bu kişiler arasından ülkeye zarar vermeye çalışan hainler ayıklanacak ve suç işlememiş olanlar aklanacaktır. Bu konuda, özellikle yurt dışında belli bir camia tarafından yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi elzemdir.

Bir Türk vatandaşı olarak, Türk halkına geçmiş olsun diyorum. Belli ki Türk milleti, demokrasiye bir kere zarar geldiğinde, bunun artık tamirinin zor olacağını çok iyi anlamış ve bu nedenle canı pahasına demokrasiye sahip çıkmıştır. İçten veya dıştan böyle bir hainliğe tekrar tevessül edecek olan varsa, Türk milleti tarafından nasıl bir karşılık göreceğini artık çok iyi bilmektedir.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. O zor gecenin tüm kahramanlarına selam olsun.

Adnan Oktar'ın Arab News & Daily Mail News'de yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/node/958211/columns

http://dailymailnews.com/2016/07/28/democracy-wins-in-turkey/
Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."