Harun Yahya

Cesur Türk halkı darbeyi nasıl püskürttü“15 Temmuz” gecesi, Türk Milletinin bir “demokrasi ve kahramanlık destanı” yazdığı gece oldu. Yönetime el koymayı amaçlayan askeri darbe kalkışması, milletin ölümü göze alan cesareti, delikanlılığı ve yiğitliği sayesinde engellendi.

Türkiye’de 1960, 1971, 1980 yıllarında da darbeler olmuştu. Bunun dışında Türkiye, muhtıralar ve post-modern darbeler de yaşadı. Bu nedenle Türk Milleti darbelerin ne büyük belalar getirdiğini çok iyi öğrendi. Darbeler sadece halkı değil, darbecileri ve ailelerini de zor şartlar altında yaşatıyordu. Demokrasinin rafa kaldırılması, herkesin aleyhinde bir ortam oluşturuyordu. Kimse artık 2016’da, teknolojinin bu kadar geliştiği ve medeniyetin hakim olduğu bir çağda, yeni bir darbe girişiminin olabileceğine ihtimal vermiyordu.

Eski Türkiye de yoktu artık. Demokrasisi gelişmiş; hak ve özgürlüklerde Avrupa standartlarını yakalamış; ekonomisi ve sanayisi imrenilecek hale gelmiş; eğitimi gün geçtikçe güçlenen, kalitesi her geçen yıl artan, milli ve manevi değerlere gitgide daha çok önem veren bir Türkiye vardı ortada. Sorunların çözüm adresi olan ve milletin iradesini yansıtan Meclis, zaman zaman gerçekleşen fikir ayrılıklarına rağmen görevini yerine getiriyordu. Her şeyin ötesinde, Türk halkı, İslam aleminin yardımına koşan, dünya mazlumlarına destek olan, bütün dünyaya sevgiyi aşılayan demokratik bir Türkiye’nin varlığını çok önemsiyordu. Demokrasiyi sekteye uğratarak, seçimle gelen yöneticilerin darbeyle gönderilmesini Türkiye’de kimse kabul edemezdi. Büyük bir bedel ödenecek olsa da bu asla kabul edilemezdi ve edilmedi de...

15 Temmuz akşamı yaşadığımız o uzun gece, anlam verilemeyen gelişmelerle başladı. Büyük metropollerde tanklar ana caddelerde dolaşıyor, asker meydanlara iniyor, kimse bir açıklama yapmıyordu. İstanbul’da, Asya ve Avrupa’yı bağlayan iki köprü tanklarla kapatıldığında saat 22’yi gösteriyordu. Aynı saatlerde Başkent Ankara’dan da olağandışı hareketlilik haberleri geliyor, Türk savaş uçaklarının kentte alçak uçuşlar yaparak tedirginlik yarattığı haberleri ajanslara yansıyordu.

Saatler 23’ü gösterdiğinde ise Başbakan Binali Yıldırım tarafından tüm bunların bir darbe kalkışmasından kaynaklandığı halka duyurulacaktı. Cuntacılar, silah yoluyla 23:25’te ele geçirdikleri devletin kanalı TRT’den bildirilerini okutuyor ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklanıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bir televizyon kanalına bağlanıp halkı meydanlar ve sokaklarda darbecilere karşı mücadeleye çağırdığında ise saatler 00:20’yi gösteriyordu. Bu esnada, Meclis’te grubu bulunan muhalefet parti liderleri ve bazı komutanların her ne pahasına olursa olsun darbe karşıtı olduklarını bildiren açıklamaları kalplere huzur vermişti. Hükümete en muhalif televizyon kanalları dahi darbeye karşı çıkan yayınlar yaptı. Herkes, 80 milyonun tamamı adeta tek yürek oldu.

Yurt çapındaki bütün camilerden okunmaya başlayan selalar ve tekbirler de, milletin sokaklara çıkmasına vesile olan en büyük etkenlerden biriydi. Ekranlarda Gazze’de, Saraybosna’da, Avrupa’nın her noktasında insanların Türkiye için sokaklara döküldüğü haberleri geliyordu. Bulgaristan’daki camilerde de sela okunuyor, Katar’da Torch, Türk Bayrağı’nın renklerine bürünüyordu. Lübnan’dan Somali’ye, Azerbaycan’dan ABD’ye kadar pek çok ülkede Türkiye için dualar okunuyordu. Bunların tamamı birleşince insanların şevki, azmi ve kararlılığı iyice arttı.

İşte o andan itibaren, 7’sinden 70’ine kahraman milletimiz dualar, tekbirler ve Türk bayraklarıyla tankların, askeri helikopterlerin ve cuntacıların önüne bedenlerini siper etmeye başladı. Silahlı kalkışmaya karşı insanların elinde sadece bayraklar, yüreklerinde de sadece inanç vardı. Millete rağmen, millete karşı bir hareket asla başarılı olamazdı.

O gece, devletin her kademesi, özellikle polisler ve vatansever askerler büyük bir delikanlılıkla mücadele etti. Halkın meydanlarda olması devlete büyük bir manevi güç verdi. Meclis, tüm tehditlere rağmen gece saatlerinde olağanüstü toplandı. Vekillerin darbeyi kınama konuşmaları esnasında meclisin defalarca bombalanması bile kimseyi yıldıramadı, siyasiler tek vücut oldu ve illegal kalkışmaya meydan okudu.

Türkiye o gece uyumadı. Mesele, parti meselesi değildi. Herkesin meseleyi, devletin bekası olarak, demokrasiye sahip çıkma olarak görmesi birlik ve beraberliği arttırdı. Kimse korkmadı, çekinmedi, yarınını düşünmedi, geri adım atmadı ve darbeye karşı direndi. Birkaç istenmeyen davranış dışında itidal, sevgi ve şefkat çerçevesinde hareket edildi. Sonuçta, 173’ü sivil, 62’si polis, 5’i darbeye karşı çıkan asker olmak üzere 246 insanımız şehit oldu ancak nihayetinde darbe engellendi. Allah’ın rahmeti, demokrasi şehitlerimizin üzerine olsun.

Darbenin Arkasındaki Asıl Sebepler

Türkiye, aynı diğer Ortadoğu ülkeleri gibi, neredeyse 150 yıldır bir türlü vazgeçilmeyen planlar dahilinde dıştan ve içten müdahalelere sahne oluyor.

Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye’nin, Ortadoğu’daki Müslüman kardeşleriyle kucaklaşması istenmiyor. Kardeşlerimizle sevgi bağlarının kurulması bu karanlık yapıları rahatsız ediyor. İslam alemindeki savaşları durdurmak için Müslümanların müttefik olmasına karşı çıkılıyor. Bu tip darbe, işgal ve iç savaş gibi planlarla da Türkiye zayıflatılmak isteniyor, Suriye ve Irak’a benzetilmesi hedefleniyor.

Son yıllarda özellikle İngiliz ve Amerikan basınında çıkan, Türkiye’de darbe olmasını destekler mahiyette yazılar, Türkiye’nin terör örgütü PKK tarafından bölündüğünü gösteren haritalar, bin yıldır Anadolu’da barış içinde yaşayan Alevi ve Sünnilerin çatışacağını öne süren iddialar da bu planların en bariz kanıtlarından.   “American Enterprise Institute” için geçtiğimiz Mart ayında kaleme aldığı, “Türkiye'de Darbe olabilir mi?” başlıklı, Erdoğan’ın askeri darbe ile görevden indirilmesi ve sonrasında yaşanacakları anlattığı yazısı bunlardan sadece birisi.

Darbeyi Organize Eden Aktörlere Önemli Mesajlar Verildi

Türkiye’yi bölmeye yönelik oyunlara kesinlikle müsaade edilmeyeceği, Türkiye’nin silahlı kalkışma girişimlerine topyekun karşı çıkacağı, ortaya konulan son destanla bir kez daha gösterildi.

Türk milletinin, her şeyden önce vatan menfaatini gözettiği, Allah aşkıyla korkusuzca hareket ettiği, bir darbe veya bir işgal karşısında ne derecede yiğit olduğu bir kez daha ortaya kondu.

Darbenin başarısız olmasının ardından da, birbirine muhalif partiler ortak mitingler, yürüyüşler düzenledi. Bir araya gelemez, bir arada fotoğraf karesinde dahi bulunmaz denilen muhalifler el ele, demokrasi için, vatan için bir aradaydılar.

Sonuç olarak, bu hadise Türk Milleti için adeta bir test oldu. Bütün dünyaya cesaret ve güzel ahlak dersi verildi. Gösterilen vefa, kalite, olgun ve aklı selim davranışlar herkesin takdirini kazandı. Güzel, imanlı, şuurlu ve cesur bir gençliğin yetişmiş olduğu ortaya kondu.

Türk Milleti, Allah’ın izniyle bundan sonra da önemli mesajlar vermeye devam edecek. Türkiye, kıyamete kadar kardeşlikte ve fedakarlıkta örnek olmayı sürdürürken, insani yardımlarda elde ettiği dünya şampiyonluğunu da koruyacak. Kaliteli, modern, estetiğe ve sanata muazzam derecede önem veren, farklılıkları en güzel şekilde kucaklayan bir ülke olarak dünyaya sevgide öncülük edecek.

Adnan Oktar'ın Gulf Times & News Rescue & Muslim Mirror'da yayınlanan makalesi:

http://www.gulf-times.com/story/504498/How-the-valiant-Turkish-nation-thwarted-a-coup

http://newsrescue.com/valiant-turkish-nation-thwarted-coup/

http://muslimmirror.com/eng/how-the-valiant-turkish-nation-thwarted-a-coup/

http://www.weeklyblitz.net/2016/08/valiant-turkish-nation-thwarted-coup/
Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."