Harun Yahya

Türkiye için bir milat: 15 Temmuzİttifak, güç demektir. İttifakını kaybetmiş toplumlar, kargaşaya ve dış tahriklere açık toplumlardır. İttifakını kaybetmiş din kardeşleri, daima dejenerasyona, yozlaşmaya ve güçsüzlüğe sürüklenen kopuk cemaatler halini alır. İttifakını kaybetmiş milletler, kendi ülkelerinin yıkımı için zemin hazırlarlar. Dolayısıyla ittifak, bir toplumu toplum yapan ana damardır. Damarın kesilmesi, bünyenin ölümünü de beraberinde getirir.

Türk halkının hiç beklemediği darbe teşebbüsü, tüm korkunç sonuçlarına ve açtığı yaralara rağmen, güzel bir hayrı beraberinde getirdi. Uzun zamandır Türk haklı içinde özlenen ittifak ruhu, sadece bir gecede sağlandı. Muhalefet partilerinin yaptıkları darbeyi kınama açıklamaları ve hükümete verdikleri destek, Türk politikasında darbe zihniyetinin asla geçerli olmadığını net olarak gösterdi. Bu kararlı duruş, muhalefet içinde oldukça güçlü bir şekilde halen devam ediyor.

Darbe girişiminin gerçekleştiği tarihten itibaren sokaklarda demokrasi nöbetine devam eden halk, parti flaması taşımamaya özen gösterdi. Çünkü sokaklarda parti temsilcileri değil, bir birlik ve bütünlük içindeki Türk halkı vardı. İlk günden itibaren bu bütünlük ruhunun zedelenmemesine dikkat edildi. Meydanlar, din, dil, ırk, politik görüş, etnik kimlik farklılığına bürünmeden sadece halkı ağırladı. Zaten darbeyi püskürten de halkın gücü olmuştu.

Demokrasi nöbetleri devam ederken, ana muhalefet partisi CHP’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği ve tüm partilileri davet ettiği demokrasi mitingi, bu birlik ruhuna önemli bir katkı olmuştur. Hemen ertesi gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm parti liderlerini aynı anda kabul ettiği zirve, özlenen uzlaşı ruhunun çok önemli bir sembolüdür. Zirve sonrasında birlik ve beraberlik ruhuna vurgu yapılması ve birliğin en büyük güç kaynağı olduğunun belirtilmesi önemli bir döneme girdiğimizin açık işaretidir.

Türkiye’de özellikle son yıllarda gittikçe belirginleşen keskin siyaset üslubu; insanların siyasi görüşlerine, dine bakış açılarına ve yaşam şekillerine göre yapılan ayrımcılık, bir çok kesim tarafından ciddi boyutlara ulaşmış durumda idi. Kutuplaşma herkesi rahatsız etmeye başlamış, günlük hayata yansımıştı. O günlerde bu satırlarda, klasik siyaset üslubunun ciddi zararları olabileceğini, bu üslup ile öfkenin daha da yaygınlaşacağını, mutlaka sevgi ve birlik üslubuna dönülmesi gerektiğini defalarca ifade etmiştim. Allah, büyük ve yeni olaylarla Türk halkını ve siyasetini güzel bir terbiye ile terbiye etti. Artık bundan sonra beklenen, kardeşlik ruhunun daha da pekişmesidir.  

Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır: Darbeler gibi halkın hür iradesine hakaret eden kalleşçe eylemler, halkın içindeki nefret ve ayrılıklardan güç bulurlar. Halkın parçalandığı ve gruplara ayrıldığı durumlar, daima darbecilere fayda sağlar. Böyle durumlarda darbeciler, bölünmüş halkın bir kesiminden muhtemel destekçiler bulabilirler. Toplum içinde öfkeli, soğuk, gaddar, acımasız insanların olması, darbeciler için her zaman gereken zemini hazırlar. Çünkü darbeci, zorbalıkla yönetimi ele geçirmek ve bu zorbalığın bir gereği olarak da kan akıtmak ister. Ona istediği bu ortamı vermek, büyük tehlikenin kapısını açacaktır.

Bu deneyimden geçen Türkiye’nin artık bundan sonra daha hassas ve özenli davranması şarttır. Siyasetçilerin yeni uzlaşı üslubu mutlaka devam etmeli ve gelişmelidir. Sert ve iğneli demeçlere hiçbir şekilde yer verilmemelidir. Bu üslubun, halka ve demokrasiye zarar verdiği ve Türkiye’ye zarar vermeye çalışanlara imkan verdiği unutulmamalıdır. Siyasiler, halka psikolojik zarar verecek ve baskı uygulayacak konuları iyi hesap etmeli ve özenli olmalıdırlar. Elbette siyasiler herkesin her isteğini gerçekleştiremezler ama çoğunluğu hoşnut edecek bir orta yolu bulmaları her zaman mümkündür. Bu amaçla, güzel bir başlangıç yapan birlik mitingleri mutlaka devam etmelidir.

Özellikle iktidar partisinin, sadece kendi kitlesini değil, muhalefetin hitap ettiği kitleleri de kazanacak bir politikaya doğru yol alması güzel olacaktır. Bu politikayı uygularken, iktidarın, “kendi kitlemi kaybeder miyim” diye bir endişeye düşmemesi gerekir; çünkü halkın genelini kazanmak iktidara da, Türkiye’ye de en büyük faydayı getirecektir. Türkiye, her görüşten insanın barış ve rahatlık içinde birlikte yaşayabileceği bir ülke olmalıdır. Tüm insanların kalbine hitap edecek bir anlayış ve üslup, Türkiye’ye de, Müslüman camiasına da çok şey kazandıracaktır.

Halkın, parti flamalarını bırakarak ısrarla meydanlarda birlik içinde olması oldukça sevindiricidir. Bu ruhun devam etmesi için halkın öfkeli seslere hiç itibar etmemesi, muhalif konuşmaları pozitife çevirecek bir reflekse sahip olması şarttır. Kavga ve ikilem çıkarabilecek konuları güzellikle kapatmak ve öfkeli insanların provokasyonuna izin vermemek elzemdir. Nefret insanlarının her toplumda olabileceği unutulmamalıdır; önemli olan onların provokasyonlarına itibar etmemektir.

Deccaliyet, nefretin yayıldığı ortamda gelişir. Sevgi ise deccaliyetin panzehiridir. Türk halkı, sevgi ve birlikteliğin, korkunç ve hain bir darbe girişimini engelleyebilecek bir gücü olduğunu, tüm dünyaya göstermiştir. Aslında Türk halkı, bu birlik gücünün nasıl hain planları ortadan kaldırabileceğine kendisi de hayretle tanık olmuştur. Daha önce sevgi ve bütünleşmenin gücüne inanmayanlar da, bunu yaşayarak görmüşlerdir. Şer sandığımız bir musibet, hayra dönüşmüştür.

Darbenin gerekçelerini ortadan kaldırmak ise, bundan sonraki düsturumuz olmalıdır. Modernliğin, bilimin ve sanatın ön planda olduğu bir Türkiye, kaçınılmaz olarak darbelere de kapalı olacaktır. Halkın gücü ve iradesi, 15 Temmuz tarihinde yaşadığımız örnekte de görüldüğü gibi, darbelere büyük bir settir. Fakat darbelerin hiçbir şekilde zemin bulamaması daha derin bir çaba gerektirir. Bunun sağlanması; modernlik, kalite ve sanatın, İslam ruhu ile iç içe yaşanması ile mümkün olacaktır. Böyle toplumlar ilerici olurlar, bünyelerinde nefreti barındırmazlar, öfkeye yol vermezler, her fikre saygı duyarlar. Böyle toplumlarda, “darbe” gibi 3. dünya gelenekleri yaşam alanı bulamazlar. Bu değerlerle güçlenen bir millet iradesini, artık hiçbir pusu yenemeyecektir.

Adnan Oktar'ın Arab News'de yayınlanan makalesi:

http://www.arabnews.com/node/961711/columns

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."