Harun Yahya

Uluslararası medya demokrasinin yanında olmalı15 Temmuz gecesi dünya sivil toplum tarihine altın harflerle yazılacak bir gecedir. Modern tarihin en büyük ve en geniş kapsamlı sivil hareketi gerçekleşmiştir. Bu kara darbe gecesinde Türk halkı demokrasisine sahip çıkmıştır. Bomba yağdıran uçaklara, havadan tarayan helikopterlere, insanları ezerek geçen tanklara, silahsız insanları sorgusuz sualsiz infaz eden askerlere, nerden geldiği belli olmayan sniper kurşunlarına rağmen mücadeleyi sürdürmüşlerdir. Türk milleti, gecelerdir ülkenin yüzlerce meydanında, ellerinde Türk bayrakları ile vatan nöbeti tutmaktadır. Her partiden, her etnik kökenden, her dini inançtan 5 milyon insan bu saygın duruşu göstermeye devam etmektedir.

Halkımız bu güzel mücadelesinde yabancı dostlarından da destek bekliyor. Dünyanın dört bir yanındaki demokrasi savunucularını, darbe karşıtlarını, insan hakları aktivistlerini, barış gönüllülerini, sınır tanımayan doktorları-avukatları, yanında görmek istiyor. Onların destek mesajlarını görmek, seslerini duymak istiyor. Gerçekten demokrasinin, insan haklarının ve adaletin yanında olduklarını görmek istiyor.  

Ancak, maalesef bir kısım uluslararası medya, bu samimiyet sınavında her gün biraz daha başarısız oluyor. Darbenin ilk anından beri tüm dünya karanlık analizlere ve dezenformasyona boğulmuş durumda. Yurt dışında TV kanallarında ve sosyal medyada, son derece gizlilikle hareket etmesi gereken cumhurbaşkanı uçağının gizli rotasını yayınlayanlar, darbenin son umut olduğunu söyleyenler, milletin direnişini küçük göstermeye çalışanlar veya darbeyi açıkça destekleyenler kaplamış durumda. Türkiye medyası –istisnasız olarak- bu karanlık darbeyi her fırsatta lanetler ve devletin ve milletin yanında dururken, bir kısım uluslararası medyanın bu karalama kampanyasını kendisine görev edinmesi kuşkusuz düşündürücü. Şimdi, söz konusu Batı medyasının bu ikircikli tavrını bir zaman çizelgesi halinde görelim.:

Darbe girişiminin başlaması ile bir kısım yabancı haber kanallarında, çok hızlı bir şekilde, darbenin başarılı olduğuna dair haberler yayılmaya başladı. İngiltere’nin büyük bir kanalı, darbeyi bir ayaklanma gibi tanıtırken, Mısır’da olduğu gibi halk içerisinde iki ayrı grubun çatıştığı şeklinde bir tablo çizmeye çalıştı. Darbenin başarısızlıkla sonuçlandığının anlaşıldığı dakikalarda bile söz konusu medyada aksi yönde haberler geçiyordu.

Henüz darbe girişimi yeni yeni duyulmakta iken, diğer dezenformasyon haberler ise İngiliz, Alman, Amerikan bazı haber kanallarının twitter hesaplarından geldi. Bu haberlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’ya sığınmaya çalışıyordu. Senaryo o kadar gelişmişti ki aynı yayınlarda, Almanya’nın bu isteği reddettiği bile iddia edildi. Bir Amerikan kanalı bu haberin kaynağını, Pentagon’da üst düzey bir askeri yetkili olarak açıklamaktaydı. Bir başka İngiliz gazetesi ise Erdoğan’ın özel bir jetle ülkeyi terk etmeye çalıştığını yazdı. Bir kısım ana akım medyaya göre cumhurbaşkanı çoktan Almanya’ya sığınmıştı. Bir Fransız kanalı, bir-iki bilindik darbe yanlısının tweetlerini haber olarak veriyor, Türk halkı darbeyi destekliyor gibi bir izlenim meydana getirmek istiyordu. Bu saatlerde bir başka ana akım medya, darbenin başarısız olması durumunda İslamcıların kazanıp batının kaybedeceğine dair skandal bir habere imza attı. Tüm bu haberler, darbe gecesinin psikolojik üstünlüğünü darbeciler lehine çevirmek içindi.

Darbenin başarısızlığının kesinleşmesi ile birlikte aynı yayın organlarında yeni bir manşet ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi planladığı sahte bir darbe yaşandığı iddiası bir anda neredeyse tüm batı medyasını kapladı. Türkiye’de her kanalda darbeci askerlerin kurşunları ile can veren sivil halk görüntüleri filmleri yayınlanırken, söz konusu gazeteler darbe haberini bir askeri tartaklayan 3 kişinin görüntüsü ile veriyordu. Kuşkusuz bu tartaklama ve linç görüntülerinin de kabul edilir hiçbir yönü yoktur. Türk halkı Askerimizi sevgiyle bağrına basar, darbeci caniler ile Askerimizin bir olmadığının da farkındadır. Görüntünün verildiği yer, 40’dan fazla sivilin darbecilerin kurşunlarıyla can verdiği Boğaz Köprüsü idi. Her nedense vahşice katledilen bu silahsız insanlardan hiçbir bahis yoktu. 24 saatten kısa bir süre içinde darbenin iddia ettikleri gibi bir sahneleme olmadığı ve son yılların en kanlı gecelerinden biri olduğu ortaya çıktı. Ama bu kanallarda bu kanlı darbeye karşı ayakta duran milyonlarca insan hakkında hiçbir güzel söz yer almadı. TV yorumlarında Allah rızası için vatanları, devletleri ve demokrasi uğruna can verenler hemen hemen hiç anılmadı.

Bugün gelinen noktada ise söz konusu medya tarafından sürekli bir felaket tablosu çiziliyor. Her nedense sokaktaki halkın sakin, barışsever ve şiddet karşıtı duruşu hiç konu yapılmıyor. Darbeyi yapanları anlamak, darbeci zihniyeti telin etmek, arkasında kimin olduğunu aramak, uluslararası bağlantılarını bulmak yerine sadece ve sadece diktatörleşme hikayeleri konu ediliyor. Avrupa ve Amerika’nın bir kısım ana akım medyaları sürekli olarak farklı başlıklara aynı yorumu yapıyorlar.

Batı dünyası, Türkiye’yi bir felaket çukurundaymış gibi göstermekten vazgeçip, korkunç darbe zihniyetinin destekçiliğini bırakıp darbenin arka planının aydınlatılmasında Türkiye’ye destek olmalıdır. İstikrarsız bir Türkiye, hiç de lehlerine değildir. Zaten Türkiye’nin kaderinde de bu yoktur.

Türk devleti elde edilen hukuki delillere dayanarak darbecilerin birçok kuruma sızmış bir kadro olduğunu düşünmektedir. Darbe sonrası devlet kurumları ile ilişiği kesilenler hükümet muhalifleri değil darbe arkasındaki mafyavari organizasyonun farklı kollarıdır. Türkiye ile ilgili biraz bilgisi olan her muhabir, bu gerçeği gayet iyi bilmektedir. Bir İngiliz gazetesi, darbecileri hoşnutsuz bir grup asker olarak tanıtmıştır. Halbuki bu kadrolar 40 yıldan beri devam eden bir plan doğrultusunda, devletin kilit noktalarına sızmış, daima darbe yapma hedefinde olmuş, on binlerce takipçisi olan bir örgütlenmedir.  

Türk milleti olarak bizler, batıdan coşkulu kutlamalar bekliyoruz. Demokrasinin kazanmasından mutluluk duymalarını istiyoruz. Unutmayın ki 15 Temmuz gecesi sokakta karşı karşıya gelenler demokrasisini ve vatanını korumak isteyen bir millet ile silah ve zorbalıkla kanunu ve düzeni ele geçirmeye çalışan silahlı bir örgüttür. Eğer Batı, demokrasi yerine kalleşliğin arkasında yer alırsa, demokrasinin zarar gördüğü bu sistem, kaçınılmaz olarak kendilerini de vurur. Umarız, geç olmadan bunu fark edebilirler.

Türkiye’de yaşananları anlamak isteyenler, Türkiye’deki yayın organlarındaki ve Youtube, Facebook ya da Videoblog sitelerindeki saldırı görüntülerine bakmalılar. Bu korkunç görüntüler, o gecenin korkunçluğunu, darbecilerin gözü dönmüşlüğünü anlamak için yeterlidir. Bu, aynı zamanda, Türkiye’de hiçbir darbecinin, halka rağmen başarılı olmayacağını kanıtlar niteliktedir.

Bugün sivil dünyanın dayanışma günüdür. Dünyanın Türkiye’nin istikrarsızlığa yada iç savaşa düşmesine tahammülü yoktur. Vicdanın gereği 250 şehidin ve 1500 yaralının bu güzel mücadelesine saygı göstermektir.

Adnan Oktar'ın The Daily Star gazetesinde & Daily Mail'de yayınlanan makalesi:

http://www.dailystar.com.lb/Opinion/Commentary/2016/Aug-01/364888-is-global-media-on-the-side-of-democracy.ashx

http://dailymailnews.com/2016/08/13/is-global-media-on-the-side-of-democracy/
Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."