Harun Yahya

Türkiye’nin “karanlık gününü” geride bırakırkenTürkiye şu anda 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin hasarlarını onarıyor. O karanlık gün, bu korkunç girişimi engelleyen korkusuz Türk halkının yoğun gayretleri sayesinde hiç bir zaman unutulmayacak bir mihenk taşı oldu. O gece, 173’ü sivil 240 kişi şehit edildi ve 2.195 kişi ise yaralandı.

Türk halkı, başarısız darbe girişiminden sonra sokakları hiç terk etmedi ve bir ay boyunca aralıksız olarak sokaklarda nöbet tuttu. 7 Ağustos tarihinde ise son zamanlarda görülen en büyük miting gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilindeki insanlar şehir merkezlerinde mitinglere katıldı ve sadece İstanbul’da beş milyon insan tek vücut olarak hareket etti. Bu, Türk tarihindeki en kalabalık mitingdi. Her inançtan, mezhepten ve siyasi görüşten insan tek yürek olarak sokaklara döküldü. Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Lazlar ve Ermeniler hepsi ellerinde Türk bayrakları ile oradaydı.

Üç büyük siyasi partinin liderleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan birlik, beraberlik ve demokrasi mesajları verdi. Kalabalıklar halinde toplanan milyonlarca insan teröre, müdaheleye ve darbe teşebbüsüne karşı tek bir millet, tek bir vücut, tek bir ses olarak tüm dünyaya güzel bir ders verdi. Bu resmin bütünü bize eski Türkiye’nin yerini daha pozitif, daha yapıcı, daha uzlaştırıcı bir siyasi modelin aldığını ve gergin, ayrımcı ve kutuplaşmış siyaset anlayışının geride bırakıldığını göstermesi bakımından umut vericidir.

"Türk halkını, darbe tertipçilerine karşı verdikleri gözdağından ötürü tebrik ederim. Bölge halkına, demokrasinin ve haklarının darbelerle ya da zor kullanarak onlardan alınamayacağını gösterdiler.”

Bu sözler, darbe girişiminden sonra Ankara’yı ziyaret eden Dış İşleri bakanı Cevat Zarif’e ait. Ankara’da meslektaşı Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısı esnasında Zarif, darbe girişimine karşı Türk ulusuna desteğini yineledi. Bu ziyaretten akılda kalan bir diğer güzel detays ise; Dış İşleri Bakanlarının birbirlerini kucaklayarak ve isimleri yerine birbirlerine kardeş olarak hitap eden samimi selamlaşmaydı. İran’ın ve Türkiye’nin, üniter yapıyı koruyabilen iki güçlü Müslüman kalesinin, bölgedeki tehditlere karşı her zaman tek vücut olacağına inanıyoruz.

Dış İşleri Bakanı Zarif’in darbe girişimine karşı duruşu, darbe girişiminin gecesinde de kendini belli etti. Türk ulusu ile birlikte, Dış İşleri Bakanı Zarif meslektaşı Çavuşoğlu ile doğru bilgi elde etmek ve dost olarak manevi destekte bulunmak için bütün gece boyunca telefon diyalogları kurarak gelişmeleri takip etti. Türkiye, İran’ın bu zor zamanlardaki nazik tavrını her daim takdir edecektir. Ayrıca, Dış İşleri Bakanı Cevat Zarif, F16 uçakları tarafından defalarca bombalanan Meclis binasına yaptığı ziyareti esnasında; 100 yıl önce İran’da Parlamento binasının bir saldırı tehlikesi altında bulunduğuna değinerek de empati yapması önemlidir.

Ziyareti esnasında, Dış İşleri Bakanı Zarif, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve meslektaşı Çavuşoğlu ile de görüşmelerde bulundu. Yaptıkları uzun toplantılarda, Suriye’de devam eden savaş da dahil olmak üzere bir çok konudan bahsettiler. Bazı fikir ayrılıklarına rağmen, ortak paydada paylaştıkları pozitif hususlar, akan kanı durdurmada kilit rolü oynamak için yeterlidir. Bu önemli görevde Rusya’nın rolünü dikkate almak ve Türkiye, İran ve Rusya’nın beraber adım atacağı bir ittifak oluşturmak önemlidir. Dış İşleri Bakanı Zarif’in Ankara’ya varmasından bir kaç gün evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın St. Petersburg’da Putin’i ziyareti de, bölgesel istikrar bakımından tarihi bir buluşmadır. Bu yakınlaşma Türkiye için büyük bir kazanımdır ve Rusya geçmişte olduğu gibi Türkiye’nin müttefiki olmaya devam edecektir. Son olarak da Dış İşleri Bakanı Zarif, bu gelişmeler üzerine İran’ın pozitif duruşundan söz etti ve yakın zamanda, Türkiye, İran ve Rusya’dan yetkililer bu ittifakı tüm tarafların onayladıklarının bir işareti olarak Bakü’de bir toplantı gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Hazar Denizi bölgesi, Ortadoğu’dan ve Kuzey Afrika’dan sonra çok sayıda Müslümanın anavatanıdır. Doğu ile Batı arasında tampon bölge olarak görülür ve Rusya ve Azerbaycan bölgede istikrarı sağlayan kuvvetli müttefiklerdir. Rusya yıllar boyunca Ortadoğu’da derin köklere sahiptir ve Irak ile Suriye’nin bütünlüğünü sağlamak için gayret etmektedir. Azerbaycan hem Türkiye hem de İran için kardeş ülke konumundadır, dolayısıyla İran ile Türkiye arasındaki bir ittifakın parçası olması da doğal karşılanacaktır. Bu birlik, Suriye, Irak ve Yemen’deki savaş ortamına bir an evvel son verecek olan gücü tahkik edecektir.

Başbakan Binali Yıldırım da geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin yeni dış politikasının dostlukları arttırmak ve düşmanlıkları azaltmak olacağını duyurdu. Üstelik, Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu farklılıklara rağmen, “Türkiye ve İran’ın Suriye’de kalıcı barışı sağlamak için ittifaklarını güçlendirmesi gerektiğini” söyledi. Ayrıca, Zarif, Suriye’nin bölgesel bütünlüğünü muhafaza etmede ve Suriye halkının kendi geleceğine karar verebilmesi üzerinde her iki ülkenin de fikir birliğine vardığını belirtti. Karşılıklı iletişimle görüş farklılıkları üzerinde ortak paydada buluşmak bakımından tam bir anlaşma söz konusu olduğu anlaşılıyor.

Hem 2016 Nisan ayında Türkiye’yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Ruhani hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan ittifakta somut adımlar atmaya başladı. Bu kanlı darbe girişimi ve sonrasında vuku bulanlar, bölgenin siyasi ve askeri durumu dikkate alındığında, kuvvetli bir ittifak ihtiyacını hızlandırıyor.

İran ve Türkiye savunma güçlerinin kademeli olarak artmasını sağlayacak kuvvetli bir ittifak inşa etmek için gereken sosyal, kültürel ve dini imkanlara sahip. Üstelik, Dış İşleri bakanı Zarif’in ziyareti esnasında, iki Dış İşleri bakanı her iki ülkenin güvenliğinin ve birliğinin çok önemli olduğunu; eğer birine saldırı olursa; bunu kendilerine yapılmış kabul edeceklerini de duyurdular.

Dünyadaki en zor coğrafya ve en stratejik bölge olan Ortadoğu’nun beklediği, devletlerin ve ulusların birbirlerine karşılıklı güven ve saygı duyduğu, birbirini koruduğu, sevdiği ve kucakladığı bir ortamdır. Bölgesel barış, Rusya, İran ve Türkiye gibi güçlerin işbirliğinde yatmaktadır. Şüphesiz, bu bölgesel güçler arasındaki istikrarlı bir ittifak sağlanması, barışı, sosyal adaleti ve demokrasiyi de garanti edecektir.

Adnan Oktar'ın Tehran Times'da yayınlanan makalesi

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."