Harun Yahya

Gerçek Dostlar Zor Zamanlarda Belli Olur15 Temmuz 2016 günü Türk millet için sakin bir Cuma olarak başlamışken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızmış olan azınlık bir grubun Türk Hükümetine yönelik kalkıştığı başarısız darbe girişimiyle acı yüklü bir geceye dönüştü. Açıkça söylemem gerekirse Türkiye’nin bu karanlık gecesi cesur Türk halkının vesilesiyle son derece aydınlık, pırıl pırıl güneşli bir sabaha uyandı. Türk halkı o gece asla olabileceğine ihtimal dahi vermedikleri bir gaddarlıkla karşılaştı. Kendi tankları sivil halkı ezdi, kendi helikopterler insanların üzerine ateş açtılar, Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandı, yaralıları kurtarmaya çalışanlar kurşunlandılar. Gerçek Türk askerlerinin asla böyle vahşi bir eylem içinde olamayacağını biliyoruz, bunu yapanlar Türk Ordusu içine sızmış bir grup vatan haininden başkası değildi.

Tarihte yaşanan darbeler ülkemizi her zaman felç etmiştir

Türk vatandaşları olarak pek çok darbe, muhtıra ve post – modern darbe tecrübesi yaşamış bulunuyoruz ve bu tür eylemlerin mutlaka başarısızlığa mahkum olduklarını çok iyi biliyoruz. Ayrıca geçmişte yaşanan tüm bu girişimlerde yabancı güçlerin parmağı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Örneğin İngiliz Derin Devleti her zaman dünyayı yönetme çabası içinde olmuştur ve sadece  22 ülke dışında kalan tüm ülkelerin yönetimlerini tarih boyunca ele geçirmeyi başarmıştır. Stratejik açıdan önem arz eden, petrol rezervlerine sahip veya ticari yönden karlı olan toprakların kontrolünü ellerinde tutmayı hedefleyen İngiliz Derin Devleti bunu yapmayı başaramadıkları ülkelerde B planını devreye sokmuştur. Diğer bir deyişle bu ülkelerde karışıklık çıkarmış ve o bölgeyi istikrarsız hale getirmiştir.

İşte bu politikanın sonucunda bir bölgede karmaşa hakim olduğunda derin devletler hemen kontrolü ellerinde tutmak adına yerel orduyu desteklemek için önlem alırlar. Türkiye’nin yaşadığı bu başarısız darbe girişiminde de olduğu gibi İngiliz Derin Devleti tarih boyunca Türkiye’de yaşanan darbelerde etkili olmuştur. Bunlara otuz altı Osmanlı Padişahından on ikisinin tahtan indirilmesine sebep olan Osmanlı döneminde yaşanan darbeler de dahildir. Sonuç olarak bizler kirli oyunlarla ülkemizi kontrol altına almaya kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.

Başarısız darbe girişiminin yaşandığı gece Türk halkı tek vücut oldu

O gece Türk halkı hep birlikte, yekpare bir duruşla başarısız darbe girişiminin karşısına dikildi ve 7 Ağustos’a kadar her gece sokakta nöbet tuttu. 7 Ağustos’ta gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitinginde yalnızca İstanbul’da beş milyondan fazla insan tek ruh, tek vücut olarak yerini almıştı. Türkiye’deki üç büyük siyasi parti lideri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetler Komutanı da mitinge katıldı. Mitingde, Kuran tilavetinin ardından başarısız darbe girişiminde şehit düşen 240 kişi için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal marşı okundu ve dua edildi. Alanda parti bayrakları veya siyasi sloganlar atılmadı, yalnızca sevgi ve kardeşliğin hakim olduğu bir toplantı oldu.

Türkiye’deki başarısız darbe girişimini kimler lanetledi?

Gerçek şu ki; Türkiye güya kendisine yakın müttefik olduklarını ilan eden ülkelerden, özellikle de Batı’dan, hiç de tatmin edici bir destek görmedi. Ancak Rusya Devlet Başkanı Putin ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak bu darbe girişimini kınadıklarını ve Türk hükümetine destek verdiklerini bildirdiler. Türkiye için yakın dost ve komşularından bu olumlu mesajları duymak oldukça teşvik ediciydi. Zor zamanlarda gerçek dostlar kendini göstermişti. Bu destek asla unutulmayacak türdendi. İran Dış işleri Bakanı Cevad Zarif, Türk mevkidaşı Mevlut Çavuşoğlu’nu darbe kalkışmasının yaşandığı gece defalarca aradı. Zarif o gece Türk halkıyla beraber ayaktaydı ve desteğini esirgemedi. Başarısız darbe girişimin bu kadar hızlı bir reaksiyonla kınanması gerçek dostların gerçek kardeşlerin birbirlerine göstereceği önemli bir destekti ve Türkiye bu güzel tavır karşısında her zaman müteşekkir kalacaktır. 

Türkiye, İran ve Rusya ile yoğun toplantılar gerçekleştirdi

Başarısız darbe girişiminden sonra  Rusya Federasyonu ve İran’la yeni ilişkiler kurmak için yoğun toplantılar düzenlendi. Öncelikle Gürcistan Başbakanı ve sonra da Kazakistan Devlet Başkanı Türkiye’ye geldiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan, St. Petersburg’a giderek geçen sene yaşanan uçak krizinden sonra ilk defa Putin ile görüştü. Bu görüşmeden önce de Putin, Bakü’de Ruhani ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi.

İran Dış İşleri Bakanı Cevad Zarif başarısız darbe girişiminin ardından İran’dan Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan ilk politikacı oldu. Bu ziyaretin zamanlaması oldukça önemliydi. İran bu hareketiyle zor günler geçirmekte olan Türkiye’ye olan desteğini açıkça göstermiş oldu. Türkiye’nin Rusya ve İran’la gerçekleştirdiği toplantıları inceleyen Batılı gazeteciler ve uzmanlar Batı’dan yetersiz destek gören Türkiye’nin dış politikasında önemli bir değişiklik kaydedileceğini bildirdiler. Yapılan bu toplantılar sadece bunlarla da sınırlı kalmadı. Türk Dış İşleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu sadece bir hafta sonra İran’a sürpriz bir ziyarette bulundu. Sonrasında ise Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Eylül’de G20 Zirvesi esnasında Çin’de bir araya geldiler. Tüm bu resmi toplantıların pozitif sonuçlarını da oldukça hızlı bir biçimde almaya başladık.

Türkiye, Rusya ve İran’ın işbirliği bölgeyi büyük ölçüde etkileyecektir

Özellikle başarısız darbe girişiminden sonra Türkiye’nin İran ve Rusya ile yakınlaşması yalnızca bu ülkeler açısından faydalı olmakla kalmayacak tüm bölgeyi olumlu yönde etkileyecektir. Türkiye, Rusya ve İran geçmişte olduğu gibi gelecekte de müttefik olmaya devam edeceklerdir. Yakın bir zamanda Bakü’de yapılacak bir toplantı da bu müttefikliğin tüm taraflarca onaylandığının bir göstergesi olacaktır.

Orta Doğu veya Kuzey Afrika’dan ziyade Hazar Denizi bölgesi Müslümanların çoğunluğu için vatan toprağıdır. Buranın Batı ve Doğu için tampon bölge olduğu düşünülür. Rusya ve Azerbaycan’ın da bu bölgede istikrarı sağlamak açısından güçlü müttefikler olduğu bilinir. Yıllar içinde Orta Doğu’da da kendine köklü bir yer edinmiş olan Rusya, Irak ile Suriye’nin bütünlüğünü sağlamak için gayret göstermektedir. 

Birlik olmak demek güç ve kardeşlik demektir

Rusya ile Türkiye’nin gelecekte değerlendirecekleri çeşitli ekonomik işbirliği ve enerji projeleri de olacaktır. Bunları bir başka makalemde ele almayı düşünüyorum. Ancak hepsinin ötesinde iki ulusun arasındaki birlik çok önemlidir. İhtiyaç içinde kaldıklarında birbirlerinin yanında olduklarını göstermeleri sadakatlerinin en önemli göstergesidir. Türkiye’de yaşanan başarısız darbe girişimi her ne kadar acı bir bilançonun ortaya çıkmasına sebep olmuşsa da bu iki ülkenin birlikteliğine sebep olması açısından önemli bir dönüm noktası da olduğu aşikardır.

Adnan Oktar'ın Pravda.ru'da yayınlanan makalesi:

http://www.pravdareport.com/opinion/columnists/09-09-2016/135580-turkey_friends-0/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."