Harun Yahya

Hıristiyanlara Zulmetmek Allah'a Karşı Savaş AçmaktırBugün dünya üzerinde en çok zulüm ve baskıya maruz kalan topluluklar kuşkusuz üç semavi dinin mensupları: Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Museviler.

Özellikle 30 yıla yakın bir süredir, emperyalist güçler tarafından akla ziyan gerekçelerle yerle bir edilen, adı konmamış bir soykırıma uğratılan İslam aleminin durumu ortada. Diğer yandan, Musevilerin yüzyıllardır karşı karşıya kaldıkları zulüm, işkence ve katliamlar tarihin utanç sayfalarında yerini almaya devam ediyor. Ne var ki benzer acılarla boğuştuğu halde popüler medyada çok gündeme gelmeyen mazlum bir toplum daha var: Hristiyanlar...

Amerikan Pew Araştırma Merkezi’nin bildirdiğine göre, bugün dünya nüfusunun %75'inden fazlası ciddi dini kısıtlamaların olduğu yerlerde yaşıyor, bunların da çoğu Hristiyanlar. ABD Dışişleri Bakanlığı'na göre, Hıristiyanlar 60'tan fazla ülkede kendi hükümetleri ya da çevreleri tarafından yalnızca inançlarından ötürü eziyet ve haksızlığa uğruyor.

Hıristiyanların uğradıkları eziyet ve haksızlıkları detaylı biçimde raporlayan Open Doors International sitesinin bildirdiğine göre dünya üzerinde halen 100 milyon Hıristiyan acı çekiyor. Her ay ortalama 322 Hıristiyan inançlarından ötürü öldürülüyor; 214 kilise ve Hıristiyanlara ait mülk tahrip ediliyor; 722 Hıristiyan dayak, kaçırma, tecavüz, tutuklama, zorunlu evlendirme gibi şiddet olaylarına maruz kalıyor.

Son verilere göre 2015, Hıristiyanların yakın tarihte uğradıkları zulümler açısından en feci yıl oldu. 2015'te 7.000'den fazla Hıristiyan inaçları yüzünden katledildi (2014'tekilerin neredeyse iki katı). Yine önceki yıla göre iki katından fazla olmak üzere, 2.400 kilise saldırıya uğradı, hasar gördü ya da yıkıldı. ABD'nin, 'özgürlük ve demokrasi' adına müdahale ettiği her İslam ülkesinde Hıristiyanların hayatı kat ve kat daha kötüye gitti.

Halep Keldani Kilisesi Psikoposu Antoine Audo, Suriye’deki çatışmanın başlamasından bugüne ülkedeki Hıristiyanların, aşırıcı grupların doğurduğu şiddet ve güvensizlik nedeniyle evlerini terk ederek ülkelerinden ayrıldıklarını söyledi. 2011 Mart’ından önce Suriye’de 1.5 milyon Hristiyan yaşadığını kaydeden Audo, “Şimdi, 500 bin kişi kadar var. Hristiyanların 3’te 2’si güvensizlik sebebiyle ayrıldı” dedi. Çatışmaların başlamasından önce Halep’teki Hıristiyan nüfusun 160 bin kişi civarında olduğunu aktaran psikopos, bu sayının günümüzde 40 bine düştüğünü belirtti.

Yine, Pew Research Center'ın yayınladığı yeni bir araştırmaya göre, Hıristiyanlığın beşiği olan Ortadoğu'da bugün dünyadaki 2.2 milyarlık Hristiyan nüfusun yalnızca %0.6'sı yaşamakta.

Mısır asıllı Amerikalı yazar ve araştırmacı Raymond İbrahim'in, Prager Üniversitesi'nde verdiği konferansta ortaya koyduğu endişe verici tablodan bazı kesitler şöyle:

Yüzyıl önce, Hıristiyanlığın doğum yeri olan Afrika ve Ortadoğu'nun %20'si Hıristiyan'dı. Bugün, Hıristiyanlar nüfusun ancak %4'ünü oluşturuyor. Bu düşüşün büyük bölümü son on yılda meydana geldi. Geçtiğimiz 2 yıl içinde onbinlerce Kıpti Hıristiyan Mısır'ı terketti. Ayrılmak istemelerinin nedeni bir sır değil. 2011 yılbaşında İskenderiye'deki İki Aziz Kilisesi, ardında 23 ölü ve 97 yaralı bırakarak bombalandı. Yalnızca 2013'te bu ülkede 80 kilise saldırıya uğradı ve harap edildi. Yine, geçtiğimiz yıllarda Ortadoğu'nun hemen her yerinde Suriye'de, Irak'ta kiliseler bombalandı ve yakıldı. Nijerya'da yüzlerce kilise vahşice saldırılara uğradı, sayısız Hıristiyan'ın ölmesine ya da yaralanıp sakat kalmasına neden oldu.

Bazı Avrasya ülkelerinde Hıristiyan işletmeler yakılıyor, Hıristiyan kızlar kaçırılıyor, çocuk gelin ya da köle olarak satılıyor. Fas, Endonezya, Malezya, Kazakistan, Özbekistan gibi ılımlı olarak bilinen ülkelerde bile Hristiyanlar yasal baskılara maruz kalıyor.

Geçtiğimiz yıl Endonezya'da, aşırı grupların Hıristiyanlara yönelik saldırı, kilise yakma gibi şiddet eylemleri yüzünden bölgede yaşayan hristiyanların %75'i, yaklaşık 4000 kişi evlerini terkederek Kuzey Sumatra'daki köylere taşınmıştı.

Open Doors'un 2016 istatistiklerine göre Hıristiyanların en çok eziyet gördüğü ülkelerin başında Kuzey Kore geliyor. Ama ne yazık ki listede yer alan 50 ülkenin içinde, Çin, Vietnam, Hindistan, Kolombiya’nın yanısıra Afganistan, Pakistan, Somali, Sudan gibi bazı İslam ülkeleri de bulunuyor.

Ancak, Hıristiyanların uğradığı zulümlerin ne İslam'la ne de Kuran'la hiçbir ilgisi yok. Bu ülkelerin çoğunda insanları ister istemez hakimiyetine almış bağnaz ve tutucu zihniyet, her konuda olduğu gibi Hıristiyanlara karşı da, Kuran'ın hükümlerine ve Peygamber (sav)'in emir ve uygulamalarına bütünüyle zıt bir tavır sergiliyor.

Dahası bu bağnaz zihniyeti benimseyenler, sözde İslam adına işledikleri bu tür zulümleri, farklı mezhep, millet hatta kabileden olan diğer Müslümanlara karşı bile rahatlıkla işleyebiliyor. Kendilerinden olmayanlara yönelik her türlü işkence ve katliamı meşru görebiliyor.

Bu nedenle, bağnaz anlayış sonucu ortaya çıkan tehlikeli eylemleri İslam'a, Kuran'a, Peygamber'e (sav) maletmenin Haçlı vahşetini, bir sevgi ve merhamet dini olan Hıristiyanlığa maletme cehaletinden hiçbir farkı yok.

Sayısız Kuran ayeti, Kitap Ehli olan Hıristiyan ve Musevilere karşı en güzel biçimde, sevgi ve şefkat anlayışıyla davranmayı öğütler. Kuran'da, Müslümanların Hıristiyan ve Musevi hanımlarla evlenmelerine izin verildiği halde bu dinlerin mensuplarına eziyet etmeyi, hatta  öldürmeyi meşru gören bağnaz düşüncenin içinde bulunduğu tutarsızlık ve anormallik ortadadır.

Saldırmak, yakmak şöyle dursun, Hac Suresi'nin 20. ayetinde kiliselerin, manastırların, havraların Cenab-ı Allah'ın korumasında olduğu bildirilir. O halde, Hıristiyanlara, Musevilere ve onların ibadethanelerine yapılacak bir saldırı Kuran’a aykırı olacaktır.

Her üç İlahi dinin de mensupları, aralarına suni ve kasıtlı olarak sokulmuş bu öfke, nefret ve düşmanlık duygularından sıyrılarak aynı Allah'a iman etmenin bilinci içinde, coşkun bir sevgi ve kardeşlik anlayışı ile hiç vakit kaybetmeden bu tarihi fitneye bir son vermeli ve birlik olmalıdır. Bu birlik ve kardeşlik ruhu, dünya üzerindeki acı, sıkıntı ve üzüntülere son verecek, insanlığı adalet, barış, sevgi ve mutluluk dolu günlere taşıyacak en büyük güçlerden biri olacaktır.

Adnan Oktar'ın Christian Media'da yayınlanan makalesi:

http://christianmediamagazine.com/muslim-oppression-christians-can-never-validated/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."