Harun Yahya

Demokraside çizgiyi aşmakDemokrasi insanlara hayatlarını ve milletlerini etkileyen konularda düşüncelerini ifade etme ve protesto hakkı verir. Protesto, modern dünyaya özgü evrensel olarak kabul edilmiş bir gerçektir. Hükümetlerin hatalı politikaları ve ihmallerinden rahatsız olan ve bu konularda toplumsal farkındalığı artırmak isteyenlerin seslerini duyurmasına hizmet eder. Gösteriler, mitingler, grevler, grev gözcülüğü, boykotlar hep protesto yollarıdır. “Yasalar” tarafından tanımlanan sınırlar dahilinde olduğu sürece protestolar ve benzer nitelikte eylemler gerçekte demokrasinin, düşünce ve ifade özgürlüğünün tartışmaz bir parçasıdır.

Bununla birlikte, bazı durumlarda protesto suiistimal edilir ve demokrasiye karşı bir araç olarak kullanılır. Ayaklanmalara yol açan protestolar bugün yönetimleri susturmak ve demokratik yollarla seçilen hükümetleri devirmek için darbe hazırlama yöntemleridir.

Protestoların Meşruiyeti ve Taleplerin Uygulanabilirliği

Demokratik protestolar, talepler somut, haklı ve uygulanabilir olduğu sürece toplumlar tarafından memnuniyetle karşılanır ve hükümetlerce ele alınır. Bu niteliklerden yoksun protestolar taleplerin karşılanması konusunda büyük olasılıkla başarısız olacaktır.

2013-2014 yıllarında Bulgaristan’daki hükümet karşıtı hareketler bu niteliklerin geçerliliğini kanıtladı. Protestolar üç ayrı döngüde gerçekleşti. Ocak ve Şubat ayları yüksek elektrik fiyatlarına itiraz eden ve hükümetin istifa etmesini talep eden gösterilere tanık oldu. Talepleri mantıklı olduğu için başarılı oldular. Bir sonraki gösteri bir hükümet görevlisine karşı yapıldı ve istifasıyla neticelendi. Ancak diğer bir protesto döngüsü bir takım yasa dışı talepler beraberinde sistem değişikliği çağrısında bulundu ve tüm toplum tarafından desteklenmeyen ayaklanmalara dönüştükten sonra yenilgiye uğradı.

Aynı yıl Türkiye’deki Gezi Parkı protestoları aynı modeli takip etti. İyi niyetli ve çevreci bir yaklaşımla başlayan protestolar başlangıçta somut ve uygulanabilir çağrılara sahne oluyordu. Eğer bu şekilde devam etseydi muhtemelen başarıyla neticelenecekti.  Hükümet doğaseverlerin seslerini işitti ve Gezi Parkı’nın tahribine yol açacak bir inşaat projesini erteleyerek pozitif bir adım attı. Ancak gençlerin hümanist yaklaşımı ayrılıkçı ve terörist çetelerin provokasyonlarıyla yön değiştirdi ve tamamen başka bir niteliğe büründü. İstanbul’da Gezi Park’ta başlayan ve Gezi Parkı’nın bir dinlenme alanı olarak korunmasını talep eden gösteriler ülkenin diğer şehirlerine yayıldı ve hükümetin düşmesini isteyen silahlı ve kanlı bir ayaklanmaya dönüştü.  Bu, taleplerinin yerine getirilmesi için şiddete başvuran ve demokratik yollarla seçilen hükümetin geçerliliğini açıkça reddeden açık bir darbe teşebbüsüydü. İnsanların demokratik haklarını kullanarak sokağa çıktıkları ancak daha sonra ulusun iradesini göz ardı ederek hak iddiasında bulunmak için demokratik olmayan yöntemlere başvurdukları için bu protestolar kendi içinde çelişkili hale gelmişti.

Başta haklı olsa da bu iki protesto vakası kötü niyetli insanların eline bırakıldıklarında düşmanca manipülasyonlara açık olduklarını ve meşruiyetlerini kaybedebileceklerini ortaya koymaktadır. Son zamanlarda bazı karanlık güçler ülkelerin iç meselelerini uygun gördükleri şekilde idare etmek ve hükümetleri devirmek için darbe yapmak için bu tekniği kullanmaktadırlar. Barışçı protestoların ortasına acımasız katillerden oluşan profesyonel ekipler getirirler ve bu protestolar şiddet dolu anti-demokratik çatışmalara dönüşür. Bu protestolar bazen aynı milletin insanlarının birbirlerini öldürdükleri sivil savaşlarla sonuçlanır. Bunların tümü bir hükümetin bazı karanlık güçlerin taleplerine boyun eğmemesi sonrasında olur ve demokratik yollarla seçilen hükümet anti-demokratik girişimlerle karşı karşıya kalır.

Provokasyon Yöntemleri ve OTPOR

Bu tür dramatik sonuçlar sosyal medya kullanımıyla gerçekleşir. Sosyal medya gösterilere katılması öngörülen kitleleri organize etmek, karıştırmak ve ajite etmek için bir haraç haline gelir. Çeşitli provokatör örgütler şiddet uygulamaya teşvik ederek gösterilerde yer almak isteyen bazı ajanları ve provokatörleri örgütleme görevini üstlenir.  Bu gayrimeşru “alt yükleniciler” ayaklanmaların halkla ilişkiler ayağını organize ederler ve yazarlar, akademisyenler, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri gibi ülkenin entelektüel çevrelerini demokrasi adı altında demokratik yollarla seçilen hükümetlere karşı gelmeye ve kamuyu yönlendirmeye teşvik ederler.

Bu “profesyonel devrimci örgütler” arasında en yaygın gruplardan biri Sırbistan merkezli direniş örgütü OTPOR’dur. Bağımsız gözlemciler OTPOR’un eski Yugoslavya, Sırbistan, Gürcistan, Bulgaristan, Ukrayna, Mısır, Brezilya ve Türkiye gibi birçok ülkede ABD destekli muhalif örgütlere eğitim ve lojistik destek sağlayarak darbe girişimlerini ve iç karışıklıkları organize ettiğini belirtmektedir. CIA’nin elli ülkede OTPOR’un şubesi CANVAS ile birlikte ayaklanmalar ve toplumsal karışıklıklar meydana getirdiği konusunda görüş birliği bulunmaktadır…

Bir kaynak OTPOR ile ilgili aşağıdaki ilginç bulguları ortaya koymaktadır:

Mısır ayaklanmalarının akıl almaz, yabancı destekli yapısını betimleyen   (OTPOR'un) yumruk logosu Kahire sokaklarında 11 yıl sonra görünecekti... Sırbistan OTPOR’u Batı’dan para yardımı almaya devam edecek ve CANVAS (Uygulamalı Şiddetsiz Eylem ve Stratejiler Merkezi) adı altında bir tür “CIA-darbe okulu” haline gelecekti.

Carl Gibson ve Steve Horn tarafından kaleme alınan ve "Occupy.com" da yayınlanan araştırma makalesi, OTPOR'un uluslararası finansal, istihbarat ve politik bağlantılarını konu almakta ve WikiLeaks belgelerine dayalı aşağıdaki bilgileri içermektedir:

Sırbistan'ın Srdja Popovicis’i, birçokları tarafından 1990'lı yıllardan bu yana Doğu Avrupa’da ve başka yerlerde rejim değişikliklerinin öncü mimarı ve OTPOR'un kurucu üyelerinden biri olarak biliniyordu... Popovic ve OTPOR'un şubesi CANVAS aynı zamanda ABD hükümeti yanı sıra Goldman Sachs yönetimiyle ve özel istihbarat şirketi Stratforas ile yakın bağlantılar içindeydi...

Bu gibi örnekleri bulmak son derece kolay. ABD yönetimi adına hareket eden bazı medya kuruluşlarının her fırsatta OTPOR'dan methederek söz etmesi de son derece doğal. Dahası, İngiliz medyası OTPOR yöneticilerinin darbe örgütlemeyle hiçbir ilgisi olmadığını şiddetle savunmaktadırlar.

Aynı şekilde, bazı Türk medya kuruluşları 2013 Gezi Parkı gösterileri sırasında benzer ifadeleri yaydılar. Rapora göre, devlete karşı bir ayaklanma ve Başbakan'ın ikametgahının silahlı gruplar tarafından ele geçirilmesi girişimi OTPOR tarafından düzenlendi. Ne var ki medya bunu kasıtlı olarak "halkın meşru, demokratik haklarını ve ifade özgürlüğünü kullanması" olarak tanımladı ve böylece halkın en ufak bir kısmını bile temsil etmekten uzak Marksist ve ayrılıkçı terör örgütlerinin üyelerini halkın temsilcileri olarak göstermek gibi bir hataya düştü. Bu medya organları, halkın düzenini ve insan hayatını korumak için kendi hayatlarını tehlikeye atan milletin güvenlik güçlerini sözde 'özgürlük ve demokrasi düşmanı” olarak adlandırdı.

Gerçekte, hükümetleri devirmeyi, ülkeleri bölmeyi ve kanlı çatışmaları hatta iç savaşları örgütlemeyi amaçlayan bu kitle gösterileri masum mitingler değil derin devletlerin ve gölge örgütlerinin ülkeleri içeriden ele geçirmeye yönelik ince projeleri olabilir.

Adnan Oktar'ın American Herald Tribune'de yayınlanan makalesi:

http://ahtribune.com/world/europe/1340-democracy.html

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."