Harun Yahya

Türkiye Aleyhindeki Planlar Kaybetmeye MahkumGeçtiğimiz Eylül ayında, Moody’s puanlama ajansı Türkiye’nin kredi notunu BAA3’ten BAA1’e düşürdü. Bu; sürpriz bir karardı. Çünkü aynı kredi puanlama ajansı daha bir önceki haftasında, başarısız olan darbe girişiminin Türkiye üzerindeki negatif etkilerinin büyük ölçüde yok olduğunu ve bir ay süre ile Türkiye’ye karşı hiçbir karar alınmayacağını duyurmuştu. Peki ne oldu da, bu kurum bir U dönüşü yaptı?

İngiliz derin devletinin Türkiye aleyhindeki planlarından uzun zamandır yayınlarımda bahsediyorum. Bu derin yapılanma, Suriye ve Irak gibi Türkiye’yi de parçalama arayışı içinde. Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye, İran ve Rusya bulunması, İngiliz derin devletinin karanlık planlarına uymuyor ve bu nedenle de İngiliz derin devleti bu ülkeleri zayıflatmak için her yolu deniyor. Son birkaç yıldır bu yönde çeşitli teşebbüsleri oldu; fakat Allah’a şükür, hepsi Türk halkının kararlılığı ile bertaraf edildi. Şimdi de, ülkenin yabancı yatırım için çok riskli olduğunu dünyaya duyurarak Türkiye’yi yıldırmak istiyorlar. Bunlar, derin devletlerin sıklıkla uyguladığı taktikler ve ekonomik yaptırımdan hiçbir farkları yok. Derin devletler siyasi yollarla menfaatlerine ve amaçlarına ulaşamadıklarında; finansal ve ekonomik yaptırımlara başvuruyorlar. Yakın tarihte, menfaatleri ile uyuşmadığında İran’a ve Rusya’ya da benzer uygulamaların yapıldığını birçok kez gördük. O zamanlar onları yalnız bırakmaya çalıştıkları gibi, şimdi de Türkiye’yi yalnız bırakmaya çalışıyorlar.

2008 ekonomik krizinde, skandalların merkezinde olan yine aynı kredi puanlama ajanslarıydı. Ne gariptir ki; bu kredi ajansları yatırımcıları manipüle etmek için sahte ve hatalı puanlamalar yaptıkları gerekçesiyle büyük oranda itibarlarını kaybetmişlerdi. Sonuç olarak da, yüklü miktarlarda cezalar ödediler. Bu bilgiyi aklımızda tutalım. Bu arada birçok Türk siyasetçi ve analizci Türkiye’nin son dönemdeki puan düşüşünü eleştirdi. Türkiye’nin puanını düşürme kararı, ne ilginçtir ki, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye ekonomisi hakkında Bloomberg’e röportaj verdikten hemen sonra gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu röportajda kredi puanlama kurumlarının faaliyetlerine dair bu kurumların hoşnut olmayacakları şu sözleri söyledi:

“Çökmüş, bitmiş ekonomileri övüyorlar; diğer yandan da ayakları üzerinde dimdik duran, yatırımların devam ettiği bir ülkenin notunu ya dondurmaya ya da düşürmeye çalışıyorlar. Bu saygın bir duruş değil. Onları dürüstlüğe davet ediyorum.”

Bu haber, “kredi kartı borç yapılandırması”na dair yeni kanunlar gibi Türkiye ekonomisinde yapılan önemli yapısal reformların ortasında geldi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu not düşürmenin sadece Türkiye’nin Rusya ile arasında bir kriz olsaydı anlamlı olabileceğini ve “Moody’s”in hükümetin ekonomik kalkınmayı arttırmak için yaptığı son dönemdeki önemli reformları göz ardı ettiğini söyledi. Bir başka açıklamasında da “Tüm küresel ve bölgesel risklere rağmen, Türkiye ekonomisinin büyüme hızı yüksek ilk beş ekonomi arasında” olduğunu açıkladı. Benzer bir açıklama da, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek’ten geldi:

“Yapısal ekonomi reformlarını hızlandırmak ve mali disiplini korumak kredi ajanslarına vereceğimiz en iyi cevap olacaktır. Durmadan reformları devam ettireceğiz.”

Üstelik, Türkiye ekonomisinin dirençli duruşuna da Şimşek şu sözlerle değindi:

“Türkiye’nin temelleri sağlam. Ekonomimiz küresel ekonomi krizi sonrası dönemde; yurtiçi ve uluslarası şoklara rağmen yüzde 5.2 büyüdü.”

Türkiye, İngiliz derin devletinin oyunlarına yem olmayacak kadar güçlü bir ülke. Türkiye’yi parçalamaya çalışıyorlar; ancak milletimiz buna 15 Temmuz darbe teşebbüsündekine benzer bir dayanıklılık gösterecektir. Türk halkı bu tarz iyi tanınmayan kurumlara aldırış etmemeli ve bu kurumların ne kadar güçsüz olduklarını da fark etmelidir. Üstelik, İran ve Rusya ile kurulacak bir ittifak bizim için yeterli olacaktır. Bundan sonrasında Türkiye, İran ve Rusya ile tek vücut olarak hareket etmeli ve kendi menfaatleri doğrultusunda Türkiye’nin siyasetini manipüle etmeye çalışanların oyunlarını bozacak çok kuvvetli bir ittifak kurmalıdır.

İngiliz derin devletinin oyunlarına büyük bir darbe de Sayın Erdoğan’ın İstanbul’da ev sahipliği yaptığı Dünya Enerji Konseyi sonrası Rusya ile imzalanan Türk Akım Projesi Anlaşması oldu. Uçak krizi sonrası normalleşme süreci ilk olarak Sayın Erdoğan’ın St. Petersburg’ta Sayın Putin’e yaptığı resmi ziyaret ile başladı. Ardından Çin’de G20 zirvesi münasebetiyle buluşan iki liderin ikili görüşmeleri, 10 Ekim’deki İstanbul’da da devam etti ve birçok noktada mutabakata varılmış oldu. Suriye meselesinden enerjiye, turizmden  ticarete kadar çok çeşitli konularda iki ülke lideri ve ilgili heyetler görüşme imkanı buldu ve somut adımlar atılmaya başlandı.

Türkiye, Rusya ve İran’ın irtibatı sadece kendi güvenlikleri açısından değil, bölgede devam eden Suriye krizinin çözümü için de hayati olacaktır. Yoğun şekilde gerçekleştirilen müşterek toplantıların bir sonucu olarak, bu üç ülke Suriye’nin üniter yapısını korumaya karar vermiştir ve Suriye’de barışı sağlayacak güce de sahiptir. Açıkça görülüyor ki, bu kolay olmayacaktır. Ancak tamamen harap olmuş bir ülkede, barış sürecini ve ardından da yeniden yapılandırma sürecini başlatmak için liderlerin çabuk hareket ettiklerini ve cesur adımlar attıklarını görmek güzel. Nihayet, Suriye iç savaşına dahil olan ülkeler çözüme Suriye rejimini de dahil etme konusunda uzlaşmaya vardılar. Bu barış planı ile birlikte, rejime birçok kez arabulucularla mesaj ilettim ve röportajlarımda defalarca bu planı dile getirdim.

Türkiye, Rusya ve İran ile birlikte hareket ederek Suriye ile görüşmelerin başlamasına ev sahipliği yapabilir. Türkiye’nin ilk yapması gereken Suriyelilere uygulanan ağır vize prosedürlerini düzenlemektir. Örneğin; Hükümetimiz barış görüşmesinde etkili rol oynayabilecek Suriyeli tanınmış politikacılara, fikir adamlarına ve akademisyenlere bazı ayrıcalıklar tanıyabilir. Bunun sonucu olarak da; Suriye’de geçici bir teknokrat hükümeti kurulabilir. Bunun; İslam’ın tüm mezheplerini Alevi, Şii, Sünni ayrımı olmadan, Müslümanların hepsini kucaklayan, hiç kimseye ya da hiçbir görüşe baskı yapmayan liberal bir hükümet olması gerekir. Yeni Suriye’de silah ve bomba olmaması; Suriyeli insanların geleceğinin kendi ellerine bırakılması gerekir. Bu üç ülke arasında oluşturulacak böyle bir tesanüd ve kuvvetli ittifak, bölge ülkelerinin çıkarlarını her zaman korur ve bölgedeki istikrarı bozmaya yönelik her türlü planı altüst eder. Kredi puanlama ajansları ya da bazı kötü niyetli gruplar tarafından tek taraflı empoze edilen ekonomik yaptırım gibi her türlü teşebbüs, kolaylıkla bertaraf edilebilir.

Adnan Oktar'ın Katehon'da yayınlanan makalesi:

http://katehon.com/article/island-plots-against-turkey-are-doomed-failure

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."