Harun Yahya

Hayır, Türkiye ve Rusya bu sefer tuzağa düşmeyecekHem Türkiye hem Rusya, yedi ay süren gerginlik dönemini sona erdirmek ve ilişkileri tekrar normale döndürmek için ciddi şekilde gayret etti. Bu amaçla iki ülkenin önde gelenleri çeşitli karşılıklı ziyaretler ve temaslarda bulundu, enerji, ticaret ve askeri alanda birçok anlaşmalar imzalandı. Farklı alanlarda resmi ölçekte yeni müzakerelerin yapıldığına da hiç şüphe yok.

En son olarak da bu iki ülke ve müttefikleri İran, Halep’te çatışmaların ortasında kalan sivilleri kurtarmak için son derece onurlu bir işbirliğine imza attılar. Ancak hiç beklenmeyen, şok edici bir gelişme yaşandı ve üç ülkenin dışişleri bakanlarının Moskova’daki önemli toplantısından bir gün önce Rusya’nın Ankara büyükelçisi Andrey Karlov kahpece bir saldırı sonrasında hayatını kaybetti.

Büyükelçi Karlov iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla bir sanat etkinliğine katılmıştı. Bu kalleş saldırı sırasında, iki ulus arasındaki ilişkileri daha da güçlendirebilmek adına güzel bir konuşma yapıyordu. Saldırgan hain planını gerçekleştirebilmek amacıyla Karlov’un özel koruması rolünü üstlenmişti ve Karlov konuşurken tam arkasına konuşlanmıştı. Büyükelçi Karlov saygın, seçkin ve sevgi dolu bir insandı. Kendisini misafir eden Türkiye’ye bir jest olarak konuşmasını bir sanat galerisinde yapıyordu. Üç kişinin daha yaralandığı bu korkunç saldırı sonrasında katil, binayı saran Türk Özel Kuvvetleri tarafından ölü ele geçirildi.

Öncelikle Büyükelçinin ailesine ve sevdiklerine ve daha sonra Rus devleti ve ulusuna en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah’ın rahmeti her şeyi kuşatır. Büyükelçi Karlov iyi bir insandı. Güvenilirdi, sevecendi, candandı ve sevgi doluydu. Türkiye’de çok seviliyordu ve bu dünyadan geride güzel hatıralar bırakarak ayrıldı. Ruslar saygı dolu, efendi, cesur ve iyi ahlaklı insanlardır. Türkler Rusları, Ruslar da Türkleri sever ve bu tarz oyunların aramızdaki derin bağa zarar vermesine asla izin vermeyeceklerdir.

Bu korkunç saldırı sonrasında her iki ülkenin yetkililerinden benzer açıklamalar duymak olumlu bir gelişme. Türk yetkililer olayın başından itibaren Rus yetkililerle yakın işbirliği ve temas halinde çalıştı. Olayı soruşturmak amacıyla her iki hükümetten kişilerin katıldığı bir ekip oluşturuldu. Başkan Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bu terör saldırısını kınayarak, bunun hızla gelişen Türkiye-Rusya ilişkilerini sekteye uğratma amaçlı bir provokasyon olduğunu söylediler. Tüm mesajlarda ortak bir tema vardı. İki ülke de bu hain saldırının dostluklarını bozmasına asla izin vermeyeceklerini söylüyorlardı. Bu güçlü ittifak özellikle önemli çünkü üç yıldır Ankara’da görevli olan Büyükelçi Karlov, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesinde büyük bir rol oynamıştı. İki ulusu bir araya getirmek için tüm gücüyle çalışmış, ve kültür, ekonomi ve enerji alanlarında somut adımlar atılmasını sağlamıştı.

Bu vahşice saldırıya rağmen Sayın Lavrov, Sayın Çavuşoğlu ve Sayın Zarif’in katılımıyla Moskova’da üçlü bir zirve gerçekleştirildi ve sonucunda Halep için son derece olumlu kararlar alındı. Katılımcılar, ortak bir bildiri ile Suriye’deki politik süreç hakkındaki mutabakatlarını bildirdiler. Tarihi toplantının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya, Türkiye ve İran’ın Suriye krizinin çözülmesindeki en etkili güçler olduğunu ve hepsinin de askeri çözümden ziyade diplomasiyi tercih ettiklerini belirtti. Taraflar Suriye’nin egemenliği, toprak bütünlüğü ve birliğinin, barış süreci için çok önemli olduğunu da söyledi.

Üç ülkenin ortak attığı adımlar sonucunda Doğu Halep’te mahsur kalan siviller tahliye edildi. Süreç en fazla bir ya da iki gün içinde tamamlanacak. Bunlar kuşkusuz çok güzel gelişmeler ve bu önemli müttefikler arasındaki ilişkilere zarar vermek isteyen provokatörlere de güzel bir cevap niteliğinde.

Türkiye hükümeti, Büyükelçi Karlov için Ankara Esenboğa Havalimanında resmi bir cenaze töreni düzenledi ve törene hükümet yetkililerinin yanı sıra Türkiye’de görev yapan birçok yabancı elçi ve Bayan Karlov da katıldı. Büyükelçinin naaşı daha sonra Türk askerler tarafından uçağa taşındı ve Moskova’ya nakledildi. Törende konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş büyükelçinin iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılara dikkat çektikten sonra şöyle dedi: "Bu saldırıyı yapan ve yaptıranlar Büyükelçi Karlov’u öldürmediler, aksine tarihe kazıdılar. Büyükelçi Andrey Karlov artık Türkiye-Rusya dostluğunun ebedi sembolü olmuştur"

Türkiye ve Rusya son zamanlarda İngiliz derin devletinin gündemindeydi. İngiliz derin devleti Türkiye’yi parçalama planları doğrultusunda terör örgütlerini kullanmaya devam ediyor. Türkiye’nin Suriye’ye çözüm bulmak amacıyla Rusya ve İran’la kurduğu yakın ilişkileri de sabote etmeye çalıştı. Öncelikle Beşiktaş futbol stadyumu önünde gerçekleştirilen saldırıda 44 kişi şehit oldu, 150 kişi yaralandı. Bundan birkaç gün sonra Kayseri’de askeri taşıyan otobüse yapılan saldırıda birçok askerimiz şehit oldu. Bu son acı verici olay da Türkiye’ye oynanan oyunların bir devamı niteliğindeydi. Ancak Türkiye asla teröre istediğini vermeyecek ve müttefikleri Rusya ve İran’ın da yardımıyla her zaman onların görmek istediklerinin tam aksi yönünde hareket edecektir. Eğer Rusya ile birlik ve dayanışma içinde olursak tuzak kuranlar bu tuzaklarından dolayı pişmanlık duyacaklardır. İki ülkenin hükümet yetkilileri bu nedenle karşılıklı ziyaretlerini ve bağlantılarını arttırmalıdırlar.

Rusya-Türkiye ilişkileri son derece önemlidir ve her fırsat bulduğumuzda dostluğumuzu, sevgimizi ve kardeşliğimizi arttırmamız hayatidir. Bu güzel ilişkinin İngiliz derin devleti kontrolündeki bazı çevrelerin hoşuna gitmediği aşikardır. Bu nedenle ellerine geçen her fırsatta yeni tuzaklar ve oyunlar planlamaktadırlar. Türkiye ve Rusya, askeri alanda, hava savunması alanında, enerji, ticaret ve ekonomi alanlarında çok geniş çaplı anlaşmalar imzalayarak ilişkileri güçlendirecek kararlı adımlar atmaya devam etmelidir. Bu şekilde her iki ülkenin de ekonomisi kısa zamanda güçlenecek ve ittifakları sayesinde bu birliğe yönelik tuzakları bertaraf edebileceklerdir. Geçen sene de oyunlarla Türkiye ve Rusya’nın dostluğunu bozmak istemişlerdi. Ancak bu sefer herkes geçmişten ders almış durumda. Artık herkes şunu diyor: ‘Hayır, Türkiye ve Rusya bu sefer tuzağa düşmeyecek.’

Adnan Oktar'ın Pravda'da yayınlanan makalesi:

http://www.pravdareport.com/opinion/columnists/21-12-2016/136470-turkey_russia-0/

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."