Harun Yahya

Sinsi bir psikolojik dizayn yöntemi: "Çirkin Sanat"İnsanlar, özellikle 2000'lerin başlarından itibaren, derin dünya devletinin siyasi dizayn projeleri hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmaya başladı. İnternet, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişim, önceleri 'komplo teorisi' klişesiyle dikkatlerden kaçırılan bu projelerin, aslında görünen günlük politikaların arka planında işleyen gerçek gündem olduğunu gözler önüne serdi.

Bununla birlikte siyasi dizayn, sözünü ettiğimiz derin gücün karmaşık enstrümanlarından yalnızca bir tanesi. Siyasi dizaynın yanı sıra, bunun sosyal zeminini hazırlayan ve henüz yeterince gün ışığına çıkmamış bir de 'psikolojik dizayn' var. Medya ve sosyal medya gibi her türlü iletişim aracı vasıtasıyla yürütülen telkin ve propaganda kampanyaları, iletilen subliminal mesajlar, yapılan bilinçaltı kurgulamaları bu psikolojik dizaynın en temel yöntemleri.

Psikolojik dizaynın bilinçaltı kurgulamalarında başvurduğu en etkili araçlardan biri ise "çirkin sanat" adı verilen sözde sanat türü. Çirkin sanat, resim, heykel, sinema, belgesel, edebiyat gibi her türlü sanat dalına girmiş durumda.

Çirkin sanata ait tablolar, heykeller, filmler, şiirler, romanlar, vs. kanalıyla verilen mesajlarda cinayet, intihar, saldırganlık ve vahşet temaları, tiksindirici, iç karartıcı, çirkin ve kasvetli öğeler, homoseksüellik, ahlaksızlık gibi iğrenç fiiller doğal gibi gösteriliyor, hatta övülüyor.

Örneğin, çirkin sanat yoluyla homoseksüellik propagandası, Ortaçağ'daki çeşitli ressam ve heykeltraşların çalışmalarına kadar uzanıyor. Bu tür çalışmalarda, ilk bakışta kadın heykeli ya da figürü gibi duran yapıtların dikkatli incelendiğinde aslında, doğrudan homoseksüel erkek tasvirleri olduğu hayretle görülüyor. Oğlan çocukları, genç erkekler hep kadınsı figürlerle, homoseksüel görünümünde tasvir ediliyor.

Gian Lorenzo Bernini'nin "Uyuyan Hermafrodit" heykeli; Caravaggio'nun "Gençlerin Konseri", "Meyve Sepetli Oğlan", "Lavta Çalan Oğlan", "Kertenkelenin Isırdığı Oğlan", "Bakus" isimli tabloları; homoseksüellikleriyle meşhur Donatello, Çellini bu tür sapkın tasvirler içeren eserlerin en bilinen örnekleri arasında.

Bu eserlerde, çekici kadın görünümü verilmiş erkekler, kadınsı figürlere sahip küçük yaştaki erkek çocuklar, homoseksüeller ve küçük çocukların yer aldığı sapkın ilişkiler ön plana çıkarılarak bilinçaltında doğal ve çekici gösterilmek isteniyor.

Çirkin sanat yalnızca homoseksüellik değil, cinayet, katliam, dehşet, vahşet, intihar gibi korkunç temaları da sıklıkla kullanılıyor. Flaman asıllı Peter Paul Rubens’a ait "Masumların Katliamı" tablosu, İtalyan ressam Artemisia Gentileschi’nin "Judith Holofernes'i Öldürüyor" isimli tablosu, Fransız ressam Jean Joseph Weerts’in "Marat Suikastı" isimli tablosu, bir gecede hepsi kocalarını öldüren 50 kadını konu alan İngiliz ressam John William Waterhouse’ın 1903 tarihli "Danaides" isimli tablosu, Çekoslovakya doğumlu Jakub Schikaneder’in 1890 tarihli "Evde Cinayet" tablosu, bu tür dehşet ve katliam konulu yüzlerce eserden bazı örnekler.

Bunlar ve benzeri eserler bugün de sık sık ve geniş çaplı gündeme getirilerek her türlü sapkınlığın normal gösterilmesi ve yaygınlaştırılmasında önemli bir psikolojik telkin aracı olarak kullanılıyor. Televizyonlar, sinemalar, sosyal medya ve her türlü iletişim aracı vasıtasıyla geniş kitlelere yayılıyor.

20. yüzyılda da çirkin sanat, özellikle Fransız asıllı ressam ve heykeltraş Marcel Duchamp'la birlikte modern sanat adı altında her zamankinden daha fazla ön plana çıkarıldı. Avangard sanat anlayışıyla sanatın en önemli unsuru olan estetik, yani "güzellik kaygısı" sanatta ölçü olmaktan çıkarıldı. Dada, Sürrealizm, Neo Dada, Arte Povera gibi akımlar ile çirkinlik, iğrençlik ve anti-estetik kavramlar sanatın içine yerleştirildi. Bacon'ın 1969 tarihli, yüzünü, çarpıtılmış canavar benzeri bir maskenin arkasında hapsolmuş biçimde tasvir ettiği, dehşet verici "Otoportre"si bunun örneklerindendir. Anti-estetik yaklaşımın esas alındığı Kitsch akımı ve bu akımın uygulayıcıları, güncel sanata çirkinlik ve bayağılık gibi kavramları taşıdılar.

80'li yıllarda ise, Bulgar felsefeci Julia Kristeva'nın abject (iğrenç) kavramı öncülüğünde, her türlü bedensel atığın dahi sözde sanat aracı olarak kullanıldığı bir döneme girildi. İğrençliğin, çirkinliğin her yönüyle sanata dahil olduğu, güzellik ve estetiğin terkedildiği bu dönemde çirkin sanat adeta doruk noktasına ulaştı.

Yazının başında, çirkin sanatın psikolojik dizaynın önemli unsurlarından biri olduğunu söylemiştik. Zira, askeri ve siyasi yöntemler ne kadar güçlü ve etkili olursa olsunlar, toplumlar ve zihinler ele geçirilmedikçe yeterli olamazlar. Oysa, çirkin sanatı da içine alan çok çeşitli ve karmaşık toplum mühendisliği yöntemleri sayesinde hedef kitlelerde aşağıdaki insan modellerini oluşturmak son derece kolay olacaktır:

- Davası, ideali ve aidiyet hisleri kalmamış, toplumsal bağları kopmuş, iradesi kırılmış, içine kapalı, karamsar, ümitsiz, işgal ve sömürü karşısında hiçbir direnç gösteremeyecek, rahatlıkla hakimiyet ve kontrol altına alınabilecek ezik, korkak ve itaatkar kitleler...

- Milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerini yitirmiş, iyi-kötü, doğru-yanlış sorgulamayan, aşağılık kompleksine sahip, çıkarcı, yalnızca güce ve zenginliğe hayranlık duyan ve itaat eden, kolayca satın alınıp manipüle edilebilecek, istenildiğinde rahatlıkla vatanını, milletini, ailesini, en yakınlarını bile satabilecek karaktersizlikte, her türlü ajanlığı, casusluğu yapabilecek gazeteci, yazar, akademisyen, yönetici ve politikacılar...

- Hasta ruhlu, donuk şizofren kişilikli, vahşet ve cinayetten zevk alan, suikast, katliam ve terör olaylarında kullanılmaya uygun psikopat ve kriminal kişiliğe sahip katiller.

Derin Dünya Devleti, psikolojik dizayn yöntemleriyle özellikle İslam ülkelerinde, saydığımız türden çarpık insan modellerini hızla devşirmeye devam ediyor. Dolayısıyla bu psikolojik savaş ve onun önemli bir aracı olan çirkin sanat çok kapsamlı deşifre edilmeli. Çirkin sanatın, sanatın ya da doğallığın bir parçası değil, tam aksine, toplumların manevi ve kültürel dokusunu bozmaya, insanların ruhunu köreltip değerlerini yok etmeye, bilinçaltlarını altüst etmeye yönelik özel sistematik ve organize bir programın parçası olduğunun geniş kitlelere anlatılması hayati önem taşıyor.

Adnan Oktar'ın Riyadh Vision & Kashmir Reader'da yayınlanan makalesi: 

http://www.riyadhvision.com.sa/2017/08/27/another-method-of-indoctrination-the-hideous-art/

http://kashmirreader.com/2017/08/26/hideous-art-subtle-insidious-form-indoctrination/


Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."