Harun Yahya

İslam Alemi İçin Birlik Dışında Hiçbir Çözüm Yok!Mübarek bir Ramazan ayını daha idrak etmenin manevi lezzet ve sevincini yaşarken İslam aleminin içler acısı durumu bu sevince gölge düşürüyor. Uzun yıllardan beri  Müslümanları saran acı ve sıkıntılara, İslam dünyasının üzerini kaplayan karanlıklara her geçen gün yenileri ekleniyor. Dünyanın dört bir yanında, Suriye'de, Irak'ta, Yemen'de, Afganistan'da, İran'da, Libya'da, Myanmar'da, Doğu Türkistan'da, oluk oluk Müslüman kanı akıyor.

İngiltere ve ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye ve Irak başta olmak üzere İslam coğrafyasını yerle bir etmeye devam ederken sivil katliamları tarihte hiç görülmemiş boyutlara varıyor. Musul'da IŞİD'le mücadele adı altında düzenlenen bombardımanlarda toplu Müslüman kıyımları yaşanıyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin açıklamasına göre yalnızca 23 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında bu saldırılarda 255 sivil Müslüman şehit oldu. Bunların içinde 44 çocuk, 36 da kadın var. Bu rakam, koalisyon güçlerinin yıllardır şehit ettiği binlerce sivilden yalnızca geçtiğimiz aya düşen kısmı.

UNICEF sözcüsü Christophe Bouilerac geçenlerde, Cenevre'deki BM ofisinde yaptığı basın açıklamasında, Rakka bölgesiyle ilgili endişe verici raporlar aldıklarını açıkladı. Bölgeye yönelik operasyonlarda en az 25 çocuğun hayatını kaybettiğini, 80 bin çocuğun yerinden edildiğini, tehlikeli şartlar ve ağır şiddet altında sıkışıp kalan 40 binden fazla çocuğun ise her an hayati tehdit altında olduğunu belirtti.

Aynı basın toplantısında, BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jeans Laerke de en az 200 bin sivilin Rakka'da sıkışıp kaldığını ve bölgede yaşayan yaklaşık 440 bin sivilin temel insani ihtiyaçlardan yoksun olduğunu ifade etti. Müslümanlara uygulanan bu zulmün nedeni ise yine kendilerini Müslüman olarak tanıtan ama dini kendilerince yorumlayan kişiler.

IŞİD, El Kaide, Haşdi Şabi gibi kanlı radikal terör örgütleri Ortadoğu'daki dizayn operasyonlarında baş rolü oynuyor ve Şii-Sünni eksenli mezhep çatışmalarını körüklüyorlar. Müslüman ülkeler arasında kitlesel savaşları ateşlemek için sayısız insanlık dışı vahşi terör eylemlerine başvuruyorlar. Amaç; kitlesel Müslüman katliamları... Ramazan başında Afganistan'da ve geçtiğimiz günlerde İran'da gerçekleşen, yüzlerce masum Müslümanın şehit edildiği kahpe terör saldırıları da bu alçak planın parçaları. Zulüm sadece Ortadoğu ile sınırlı değil.

Arakan, Keşmir, Moro, Doğu Türkistan gibi bölgelerde azınlık olarak yaşayan Müslümanlara uygulanan işkence, zulüm ve katliamlar da akıllara durgunluk veriyor. Dünya çapındaki uluslararası kurum, kuruluş ve organizasyonların adeta görmezden geldiği, hatta yok saydığı bu zavallı çaresiz Müslümanların tek umudu yine İslam dünyası. Ne var ki istatistikler en fazla Müslüman katliamını yine Müslümanların yaptığını gösteriyor. Bu ise son derece dehşet ve utanç verici bir durum.

Koalisyon güçlerinin 2 yıldır aralıksız süren saldırıları ve IŞİD terörü Yemeni kan gölüne çevirdi. 9 milyon insanın açlık çektiği Yemen'de salgın hastalıklar kol geziyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre ülkede 38.300 kolera vakası tespit edildi. Halkın üçte ikisi temiz su bulamıyor.

Geçtiğimiz günlerde Katar'ın zorla içine sürüklendiği suni kriz de İslam dünyasını kendi içinden çökertme planlarının son örneklerindendir. Durup dururken bir gün içinde pek çok İslam ülkesi her daim kardeşleri olan Katar'a karşı düşmanca bir yaptırım ve ambargo cephesi oluşturdu. Daha da vahimi bazı yetkililer Katar'a ve orada yaşayan milyonlarca Müslümana savaş açma tehditlerinde bulundular.

Müslümanların kendilerini bu duruma sürükleyen gerçek düşmanlarını gözardı ederek böyle ucuz oyunlara gelmeleri ve birbirlerine düşmeleri büyük felaketlere yol açacak -Allah korusun- son derece utanç verici bir gaflet olacaktır. Müslümanların asıl yapmaları gereken, biraraya gelerek, tüm güç ve imkanlarını dünya çapındaki dehşetli deccaliyet fitnesine karşı seferber etmektir.

Kuran'ın hiçbir ayetinde Müslümanların birbiriyle savaşması helal kılınmaz. Tam aksine, eğer çarpışanlar varsa aralarının düzeltilmesi emredilir (Hucurat Suresi/9). Savaşmak şöyle dursun, Müslümanların birbirlerine kötü söz söylemesi, birbirinin arkasından konuşması hatta birbirleri hakkında kötü zanda bile bulunmaları haram kılınmıştır.

Burada amaç elbette ki karamsar bir tablo çizmek değil. Amaç, Yüce Rabbimiz'in Kuran'da "Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın..." (Al-i İmran Suresi/103) ayetiyle bildirdiği ve Müslümanlara farz kıldığı en büyük ibadetlerden olan "birlik olma" hükmü terk edildiğinde bunun karşılığı olan belaların, felaketlerin ne boyutlara varabileceğini göstermek. Yegane çözümün ise, Müslümanların derhal bu hatadan tevbe ederek, Kuran'ın rahmet ve hidayeti altında, hiçbir ayrılık ve ihtilafa sapmadan sevgi ve kardeşlik ruhu içinde kopmaz ve sarsılmaz bir birlik haline gelmeleri olduğunu hatırlatmak.

Müslümanların birlik olmalarını emreden, ayrılık ve ihtilafı yasaklayan ayetlerden bazıları şöyledir :

"Gerçek şu ki, dinlerini parça parça edip kendileri de gruplaşanlar, sen hiçbir şeyde onlardan değilsin..." (En’am Suresi /159)

"Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak mücadele edenleri sever." (Saff Suresi/4)

"Allah'a ve Resûlü’ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir." (Enfal Suresi, 46)

"İnkar edenler birbirinin velisidir. Siz de birbirinize veli olmazsanız, yeryüzünde fitne ve fesat çıkar." (Enfal Suresi/73)

Nitekim, bugün Müslümanlar birbirleriyle veli olmayı terkettikleri için yeryüzündeki en büyük fitne ve fesat ortamı yaşanmaktadır. Çekişip birbirlerine düştükleri için zayıf düşmüşlerdir.

Neredeyse tüm dünya aleyhlerinde birleşmişken Müslümanların ayrılığa düşmeleri, birbirleriyle uğraşmaları asla meşru değildir. Hepsi nur gibi Müslüman olan Şiiler, Sünniler ve "La İlahe İllallah, Muhammedün-Resulullah" diyen tüm Müslümanlar Allah'ın hükmüyle ancak kardeştir (Hucurat Suresi, 10). Bu nedenle iman edenler tüm varlıklarıyla biraraya gelerek kenetlenmeli, birbirlerini kollamalı, kendilerine yapılan saldırılara karşı topyekun ilmi bir mücadele vermelidirler.

Mübarek Ramazan ayının bizi bu kutlu birliğe daha çok yaklaştırması dileğiyle...

Adnan Oktar'ın Tehran Times'da yayınlanan makalesi:

http://www.tehrantimes.com/news/414369/Unity-is-the-way-out-for-the-Islamic-world

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."