Harun Yahya

'Adamlık Dini'nin Sessiz Dili: Trip Atmak

İnsanların birçoğu düşüncelerini, tavırlarını kontrol eden, adı konmamış ortak batıl bir dini yaşarlar. Hayatları boyunca da şuurunda dahi olmadan bu batıl dinin kurallarını uygularlar. İnsanlar dünyaya geldikleri andan itibaren aldıkları uzun telkinler sonucunda bu batıl dini adeta bilinçaltlarında benimsiyorlar. Bu nedenle de hangi dine, dile, ırka, millete mensup olursa olsunlar, benzer hareket, düşünce, tavır ve mimiklerle hareket ediyorlar.

Gayesi “adam olmak” ile özetlenecek bu dine tabi olanlar, içinde bulundukları ortama uygun olduğunu düşündükleri davranış biçimlerini, konuşma kalıplarını, yüz ifadelerini kullanırlar. Okulda genç kız, evde anne, iş yerinde iş adamı, siyasette politikacı olmanın özel bir psikolojisi vardır. Kişi bu rollerin birinden diğerine geçtikçe, psikolojisi ile birlikte davranışları ve mimikleri de yeni üstlenilen pozisyona göre değişir. Ama bu kişilerin hemen hepsi de kendilerinin son derece doğal ve normal bir yaşam sürdüklerini zannederler.

Adamlık dini mensuplarının sıklıkla uyguladıkları davranış biçimlerinden birisi de ‘yapmacıklık’ ve ‘trip atmak’tır. Karşı tarafın davranışını onaylamadığını gösterme yöntemi olarak özetlenebilecek ‘trip atma’ yöntemi, yani kişinin düşüncesini samimi, düz bir anlatımla ifade etmesi yerine samimiyetsiz şekilde el-kol hareketleri ve mimikleriyle vurgulaması, adamlık dini mensuplarınca yaygın bir şekilde kullanılır. Trip atmak olarak adlandırılan bu kirli alışkanlık adamlık dini mensuplarının adeta sessiz dilidir.

Şeytan, adamlık dini diye belirtilen yapmacık hareketleri, yapmacık yüz ifadelerini, yapmacık konuşma stillerini insanları samimiyetsizliğe çekmek için kullanır. Bu sahte din bugüne kadar tarif edilmemiş, tarif edilmediği için de hiç muhalifi olmamıştır. Kendisine karşıt düşünce geliştirilmediği için her dinin, her kültürün içinde sinsice yayılma imkanı bulmuştur. Mensupları bu dini terk etmez, çünkü yaşadıkları bu sahte hayatın kendilerine ne gibi zararlar verdiğini hiç düşünmezler bile.

Yapmacıklık üzerine kurulmuş olan adamlık dininin esası, insanın kendi kendisi gibi olmaması üzerine kuruludur. İnsan samimi bir şekilde kendi kendisi gibi olmayı başardığında ise bu batıl dinden çıkar. Ama birçok insan bu batıl dini terketmeme konusunda ısrarcı davranır. Çünkü bu batıl din toplumun büyük çoğunluğu tarafından uygulanır ve bu batıl dini terkeden kişilerin de toplum içinde yalnızlaşacağına inanılır. Adamlık dininin dünya çapında yüzyıllardır bu kadar kabul görmesi, bu sahte dininin çocukluktan itibaren gözlem yoluyla ve telkinler sonucunda insanlara öğretilmesinden kaynaklanır. İnsan en küçük yaşlarından itibaren çevresinde sürekli bu dinin mensuplarını görür ve onların her hareketini taklit etmeye başlar. Anne babaya, baba anneye çocuğu önünde sürekli trip atar. 24 saat bu samimiyetsiz mimikleri ve konuşma stillerini insanın doğal davranışları olarak gözlemleyen çocuklar da daha erken yaşlarında aynı mimikleri uygulamaya başlarlar. Dolayısıyla da her anne, her baba evlerinde çocuklarına bu batıl dini sürekli tebliğ etmiş olur. Çocuk ilk tribi genelde istediği oyuncağın alınmasını ya da kendisi ile ilgilenilmesini istediğinde yapar. Bir kere istediğini elde ettiğinde ise bu yöntemin işe yaradığını anlar. Çocukların beyni yeniliklere ve öğrenmeye çok açık olduğu için keskin gözlemleme gücü ile yeni trip atma yöntemleri geliştirir. Yoksa adamlık dini özel eğitimle ezberletilmez. Görerek ezberlenir. Ailede temelleri atılan bu batıl dinin uygulamaları filmlerde, tiyatrolarda, sokakta, arkadaş ortamlarında görülen kötü ve kirli örnekler ile iyice gelişir.

Her ortamın kendine has trip atma şekilleri vardır. Evde, okulda, iş yerinde veya arkadaşlık ilişkilerinde insanlar sanki ortak bir kitaptan okumuşcasına bulundukları ortama en uygun tripleri kullanırlar. Bu yöntemler, trip atan kişi hangi dine, hangi millete, hangi ırka mensup olursa olsun pek değişmez.

Sözgelimi kalabalık bir arkadaş grubunun içinde hoşlanılmayan bir konu açıldığında veya istenmeyen bir ortam oluştuğunda kişi “ben bundan hoşlanmadım, hadi kalkalım artık” demek yerine, arkadaşına bakıp kafasını yana yatırarak çıkışı gösterir. Ailesine istediği bir şeye razı edemeyen genç kendisini odasına kapatır, yüksek sesle müzik dinler, ailesinin çağrılarına cevap vermez. Aralarında anlaşmazlık bulunan iki kişi aynı ortamda birbirlerinin yüzüne dahi bakmaz, yan yana bir yerden geçerken başlarını ters yöne çevirirler. Bazı durumlarda yapılan tripler ise bir anlık değildir. Kişiler birbirlerine hiç yorulmadan, sıkılmadan günler boyunca aynı kirli mimikleri kullanabilirler. Küstülerse konuşarak sorunları halletmek yerine küskünlüğe ait hareketleri ve tavırları; öfkelendilerse öfkelerini yenmek yerine öfkeye ait bütün mimikleri; yoruldularsa uyuyup dinlenmek yerine uykusuzluklarını belli edecek bütün yüz ifadelerini ve beden hareketlerini eksiksiz uygularlar. Dünya üzerinde evrensel olarak uygulanan bütün bu kirli ve küçük düşürücü tavırları kişiler aslında kendilerini bu batıl dinin diğer mensuplarına beğendirmek veya onlar arasında yer edinebilmek için yaparlar. Ancak konuları akılla, samimiyetle, dürüstçe değerlendirmek yerine, ezberlenmiş, samimiyetsiz tepkilerle halletmeye çalışmanın sonucunda hem kendi canları yanar, hem de karşılarındaki kişinin canı yanar. Halbuki çoğunluğa uymak, çoğunluğun kabulünü kazanmaya çalışmak insanı büyük hatalara sürükleyebilir. Samimi iman eden bir Müslüman asla çoğunluğa değil, en başta Kuran’a, sonra da vicdanına göre hareket eder. Allah Kuran’da bu gerçeğe şu ayetle dikkat çekmiştir:

Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan şaşırtıp-saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak 'zan ve tahminle yalan söylerler.' (Enam Suresi, 116)

Adamlık dini aklen ve ruhen derinliği tam kavrayamamış, Kuran ahlakını tam hayatına adapte edememiş insanların batıl dinidir. Bu batıl dinin içinden çıkabilmek için de insana düşen asaletle ve kaliteyle tamamen çelişen bu tavırları yapmadan önce kendisine objektif bir gözle dıştan bakmasıdır. Çünkü her ne kadar kimse üstüne alınmak istemese de, çocukluktan itibaren öğrenilen adamlık dini herkesin üzerinde belirli bir etki yaratmış olabilir.

Nitekim akıl, vicdan ve samimiyet insanı Kuran ahlakını yaşamaya yöneltir. İnsan olaylar karşısında dikkatini açık tutup hep Kuran’a uygun ve Allah’ın razı olacağı şekilde tavır gösterirse, adamlık dininin kötü etkisinden de kurtulur. Çevresindeki herkes adamlık dininin gereklerini yapsa da, imanlı bir Müslüman asla bu tarz bir basitliğe tenezzül etmez. Kendisine trip atılsa da, Müslüman her zaman en samimi ve en dürüst kişiliğiyle karşısındaki kişiye yaklaşır. Bu da Müslüman’ın önemli bir üstünlüğüdür.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."