Harun Yahya

Suriye Savaşının 6. Yılında Mülteciler ve Türkiye"Biz mülteciler sorumluluğunu Batılı dostlarımız gibi sadece Aylan bebek kıyıya vurunca fark etmedik." Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu sözleri, Türkiye'nin mülteciler konusuna bakış açısının muhtemelen güzel bir özeti. Türkiye, şu an adeta uluslararası bir savaş alanı haline gelmiş olan Suriye'den kaçan göçmenleri Nisan 2011'den beri müthiş bir misafirperverlik içinde ağırlıyor. Soylu'nun verdiği rakamlara göre şu anda Türkiye'de, 3 milyon 552 bin Suriyeli mülteci barınmakta. Aileleri katledilen, evleri, yurtları, şehirleri yıkılıp yok edilen bu insanlar bombaların altında ölümü beklemekten kurtulup, kendilerine kayıtsız şartsız kucak açan bir millete sığındılar.

Türk Hükümeti mültecileri kabul ederken, çeşitli terörist mihraklara karşı gereken tüm önlemleri almış ama Suriyeli kardeşlerimizin gelişi ve barınması konusunda hiçbir koşul aramamıştır: Devletin imkanları elverir mi diye bakmamıştır. İç savaş ikinci yılına girerken Suriye'de durumun kötüleşeceğini görmüş, fakat gelecek mülteci sayısına asla bir sınırlama koymamıştır. Milyarlarca dolar harcamış, ardı ardınca mülteci kampları kurmuş, eğitim ve sosyal hizmetleri yerine getirmiş; fakat bütün bunlardan pek çok kimsenin haberi dahi olmamıştır. Türkiye, bu süreçte zorluklarla da karşılaşmıştır. İçişleri Bakanlığı'nın konu hakkındaki açıklaması şöyledir: "AFAD verilerine göre, Türkiye'nin Suriye krizinde mülteciler için kamu kurumu, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından yapılan toplam harcaması toplam 25 milyar dolardır. Türkiye bunları yaparken terörle mücadele etmiştir. PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ'la mücadele emiştir. Seçimler atlatmıştır. Darbe girişimleri atlatmıştır. Ekonomik operasyonlara maruz kalmıştır." Fakat görülebildiği gibi, bu güçsüzleştirme çalışmalarının hiçbiri Suriyelilere ev sahibi olmamızı engellememiştir.

Avrupa Birliği ülkelerinin kabul ettiği Suriyeli mülteci sayısı 866 bin 831'dir. Türkiye'nin misafir ettiği Suriyeli sayısı ise bunun tam 3.3 katıdır. Avrupa'ya giriş yapmak isteyen göçmenlerin trajik durumu ise özellikle geçen yıldan beri gözler önündedir. Göçmen teknelerini batırmak isteyen sahil güvenlik birimleri, sınırlarına jiletli tel çeken veya duvar ören ülkeler, insan tacirlerinin göçmenleri kamyon depolarında havasız bırakarak gerçekleştirdikleri cinayetler unutulmuş değildir. Durum Avrupa'ya "kabul edilmiş" bazı göçmenler için iyi olsa da, bazıları eksi 10 derecede soğuk su altında duş almak zorunda bırakılmış, bazı ülkelerde göçmenlerin ellerindeki paralara, çadır ve battaniyelerine el konulmuş, göçmenlerin bir kısmı eksi 5 derecede sokakta ölüme terk edilmiştir. Verilere göre bir Avrupa ülkesinde sığınmacıların %89.2'si polis şiddetine maruz kalmıştır. Bu vahim durum, pek çok bölge ve kişi için, mültecilerin birer insan değil, adeta ölümü hak eden bir fazlalık olarak görülmesinden kaynaklanmaktadır. (Mülteci kardeşlerimizi tenzih ederiz)

Türkiye, kuşkusuz bütün bunları vicdani bir bilinçle ve insani bir duyarlılıkla yerine getirmekte ve bu konuda hiç kimsenin desteğini ve övgüsünü beklememektedir. Bu konuda yapılan olağanüstü harcamalara ve aleyhte provokasyonlara rağmen 2011 yılından beri göçmen politikasında bir değişikliğin olmaması bunun en önemli tezahürüdür. Ancak son dönemlerde, adeta ağız birliği etmişçesine Suriyeli kardeşlerimize yönelik çeşitli suçlamalar ayyuka çıkmış durumdadır. Bu provokasyonların öncülüğünü yapanlar, genellikle belli başlı yayın organları, bu konuda seçilen bazı medyatik isimler ve özellikle sosyal medyayı hareketlendirmekle görevli trol hesaplardır. Çeşitli köşe yazarları da görev almış, Suriyeli göçmenlerin Türk halkına "rahatsızlık verdiği" iftirasını çeşitli hayali delillerle bezemeye çalışmış, Hükümet harekete geçmezse halkın gerekeni yapacağını söyleyerek tehditler savurmaktan geri kalmamışlardır. Halkı tahrik için kullanılan bu isimler, özel olarak görevlendirilmiş küçük bir güruhun bir parçasıdır. Bunlar, "ihtiyaç oluştuğunda" derhal devreye giren kiralık isimlerden başka bir şey değildir.

Suriyelilere yönelik bu provokasyonlar, Gezi Olayları ile başlatılan ve 15 Temmuz darbe girişimi ile devam eden, fakat her seferinde başarısız olan ameliyat girişimlerinin yeni bir koludur. Hedef her seferinde halkı galeyana getirmek olmuş ve her defasında toplumun hassas noktaları kullanılmıştır. İçişleri verilerine göre Suriyelilerin karıştıkları olayların Türkiye'deki toplam asayiş olaylarına oranı 2014-2017 arasında yıllık ortalama sadece %1.32'dir. Bu olayların önemli bir kısmı Suriyelilerin kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan kaynaklanmaktadır. Dahası, 2017'de Suriyelilerin karıştıkları suç olaylarında, nüfuslarındaki artışa rağmen bir önceki yılın ilk 6 ayına oranla yüzde 5'lik bir azalma olmuştur. Fakat her nedense provokasyonların hep bir ağızdan başlatılma tarihi geçtiğimiz Ramazan Bayramı'ndan hemen sonrasına rastlamaktadır. Zaten az olan suç oranların çok daha azaldığı bu dönemde adeta bir start verilmişçesine başlatılan bu suçlama propagandalarının özel oluşturulduğu açıktır. Türkiye'de her provokatif eylemin gelişim safhası böyle olmuştur. Bu, aslında, sadece Türkiye'de değil bütün Ortadoğu'da, istendiğinde kullanılan yöntemin aynısıdır. Kimi zaman adı kadife devrim, kimi zaman Arap Baharı, kimi zaman da mülteci krizi olmuştur.

Türkiye'de provokasyonlar genellikle amacına ulaşmamaktadır; Suriyelilere yönelik bu düşmanlık politikasının da altyapı bulması muhtemel değildir. Fakat Suriyeliler meselesini gündem yaparak, Türkiye sınırında, Türkiye toprakları içinde yeni bir devlet kurma ve bu devletin yönetimini PKK gibi bir terör örgütüne teslim etme gibi bir hedefin olma ihtimali, pek çok analistin dikkatini çekmiştir. Bu ihtimal, Türkiye Hükümeti nezdinde kuşkusuz asla karşılık bulmayacaktır; fakat gündemde olması tehlikeli bir ihtimaldir. Türkiye'nin parçalanması, Suriyeli ve Kürt kardeşlerimizin Türkiye'nin bir parçasında komünist-anarşist yönetim altında bırakılması, bütün Ortadoğu'yu paramparça hale getirecek, vahim bir ihtimaldir. Bu oyuna dikkat edilmelidir.

Şu bir gerçektir ki, tüm provokasyonlara, tüm zorluklara rağmen Türk Hükümeti, Suriyeli kardeşlerimizi ülkemize kabul etmeye ve onlara en iyi imkanları sunmak için seferber olmaya devam edecektir. Umarız ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimiz, en kısa zamanda Türkiye vatandaşlığına kabul edilir ve kalıcı olarak bizim bir parçamız haline gelirler.

Adnan Oktar'ın The Peninsula Qatar'da (Katar) yayınlanan makalesi

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."