Harun Yahya

Sn. Adnan Oktar’ın ‘'The PKK's Treachery and Oppression” adlı kitabının dağıtımından sonra Hollanda ve Belçika medyasında çıkan iddialara cevaplar:

Sn. Adnan Oktar (Harun Yahya)’nın bilimsel iddiaların bilimadamları tarafından ciddiye alınmadığı yanılgısı:

Sn. Adnan Oktar’ın hiçbir bilimsel dayanağı olmayan Darwinizm’i çürüten net ve somut deliller (fosiller ve moleküler deliller gibi) ortaya koyduğu çok iyi bilinen bir gerçek. Bu nedenle kendisi dünya çapında en çok saygı duyulan Yaratılışçı yazardır. İnternet üzerinden indirilebilen çok fazla sayıda kitabı dünya çapında çok sayıda okuyucu tarafından okunuyor. Fransa başta olmak üzere Avrupalı Darwinist yayınlar Sn. Adnan Oktar’ın çalışmalarını evrim teorisinin karşısındaki en büyük tehdit olarak değerlendiriyor ve Yaratılış Atlasının etkisine ilişkin yaptıkları yorumlar ise tamamen umutsuzluk dolu.  (Detaylı bilgi için lütfen bkz.: http://darwinistpanicinfrance.com/index.php) Avrupa Konseyi tarafından Yaratılış Atlası’nın neden yasaklandığı konusunda herhangi bir şüphe yok.  Yaratılış Atlası’nın öğrenciler üzerinde bıraktığı derin etkinin farkında olan Darwinist çevreler bu değerli çalışmanın okullara girişini önlemek için çaba harcadılar. Yani durum bazı gazetelerde resmedildiğinden çok daha farklı. Bugün dünya çapında görülen Darwinist paniğin en temel nedeni Sn. Oktar’ın dünya çapında çok büyük etki yaratan eserleridir. 

Yaratılış Atlası Batı dünyasına ulaştığı anda, bu dev eserin olağanüstü etkisine dair haberler 60 ülkede gazetelerde, dergilerde ve televizyon yayınlarında görüldü. Bu yayınların önde gelenlerinden The Wall Street Journal, The Washington Post, The New York Times, Der Spiegel, Stern, The Economist, Corriere della Sera, Le Monde, Le Courrier ve CBS News  Yaratılış Atlası’nın Darwinizm’e vurduğu ölümcül darbeye ilişkin yayınlar yaptı. Yaratılış Atlası ile ilgili atılan “Darwinizm’e yapılan en göz kamaştırıcı görünümdeki saldırı”, “Gök gürültüsü gibi patlayan kitap,” “Büyük Saldırı”, “Deprem etkisi oluşturdu,” “Atom bombası etkisi gösteren bir kitap,” ve “Fransa daha ne kadar dayanabilir” tarzındaki manşetlerin tamamı bu önemli kitabın büyük etkisinin göstergeleri.  

Sn. Adnan Oktar’ın akıl sağlığıyla ilgili asılsız iddialar: 

Sn. Adnan Oktar’ın fikirlerine bilimsel ya da mantıki argümanlarla yanıt veremeyenler iftiraya başvuruyorlar. Bu iftira niteliğindeki asılsız iddialardan biri de Sn. Oktar’ın akıl sağlığının bozuk olduğu iddiasıdır. Ancak bu yanlış bilgi Türkiye’deki 5 saygın hastanenin verdiği kurul raporları ile birlikte psikiyatri profesörleri tarafından hazırlanan 20 tıbbi raporla kesin olarak çürütülmüştür. 

Ayrıca, Sn. Oktar yıllardan beri her gün yaklaşık 10 saat boyunca canlı yayına çıkmaktadır, bu sayede herkes mantık örgüsü ve fikirlerinin sağlıklılığına ve tutarlılığına şahit olmaktadır. Kendisi 300’den fazla kitap yazmıştır ve makaleleri 70’ten fazla ülkede 500’den fazla gazete ve dergide yayınlanmaktadır. Sn. Oktar’ın makaleleri şu anda 43 ülkedeki 215 gazete, dergi ve internet sitesinde düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

Sn. Adnan Oktar’ın kitaplarını kendisinin yazmadığı iddiası: 

Sn. Adnan Oktar dünya çapında milyonlarca okuyucunun okuduğu 73 dile çevrilmiş 300’den fazla kitabın yazarıdır. Kitapları 100’den fazla ülkede satılmaktadır. Bugüne kadar 30 milyondan fazla kitabı satılmıştır. Dahası kendisinin kitaplarından ve çalışmalarından faydalanılarak 5000’den fazla konferans düzenlenmiş ve bir çok akademisyen, politikacı ve bilim adamı bu konferanslara katılmıştır. 

Sn. Adnan Oktar’ın çalışmalarının hazırlanmasında, kendisinin daha önce bir çok röportajında açıkladığı gibi, akademisyenlerden, bilim adamları ve eğitimcilerden oluşan yaklaşık 30 kişilik bir ekip kendisine yardımcı olmaktadır.  Bu ekip bu konularda ve ilk araştırma safhasında, verilerin ve çizimlerin toplanması ve Sn. Adnan Oktar’ın çalışmalarının hazırlanması için gereken çevirilerin yapılmasında çalışmakta ve toparlanan bilgilerin tamamı bunu takiben Sn. Adnan Oktar’a iletilmektedir. Bu çalışma şekliyle ve yazarın pratik çalışma prensibinin bir sonucu olarak Sn. Adnan Oktar’ın derin ifadelerini ve yorumlarını içeren çalışmalar çok hızlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. 

Diğer taraftan, kitaplarının kendisi tarafından yazılmadığına dair iddiaların doğru olup olmadığı çok basit bir mantık uygulayarak ortaya çıkarılabilir: 

Heyetler veya gruplar tarafından yazılan kitapların temel özelliklerinden biri genellikle birbirinden farklı ve çelişkili görüşler ve açıklamalar içermeleridir. Bu tür kitaplarda bir mantık ve fikir birliği yoktur. Farklı tasvir teknikleri içerir ve farklı üsluplar kullanırlar. Seçilen görseller ve tasarımlar birbirleriyle uyumsuzdur. İçerdikleri bilgiler ve destekledikleri görüşler genellikle tutarsızdır. Farklı yazarların tarzları okunur okunmaz ayırt edilebilir. Böyle kitapların farklı bir kaç kişi tarafından yazıldığını görmek son derece kolay olur.  Ancak Sn. Oktar’ın 300’den fazla kitabında tam bir üslup ve mantık bütünlüğü vardır. Sn. Oktar’ın tüm kitapları aynı dürüstlüğü, kararlılığı, tekniği, derinliği, tasvir gücü ve hikmeti içermektedir.  Kitaplar içerdikleri görsellerle birlikte sanat, estetik değer ve kalite açısından tam bir bütünlük göstermektedir. Bunun nedeni, kitapların hazırlanmasında gerekli altyapıyı sağlayan bir ekibin varlığına rağmen, kitapların bütünüyle Sn. Adnan Oktar’ın derin aklı, samimi inancı ve güçlü ferasetinin eseri olmalarıdır. 

Sn. Adnan Oktar’a yöneltilen ‘sözde suç örgütü’ iddialarının asılsızlığı:

Bazı gazeteler Sn. Adnan Oktar ve BAV (Bilim Araştırma Vakfı) camiasından bazı kişilere yönelik verilen mahkeme kararı ve mahkumiyete ilişkin yanlış beyanlarda bulunmuşlar ancak bazı önemli gerçekleri tamamen göz ardı etmişlerdir:

Öncelikle, bu gazetelerin bahsettiği dava, Türkiye’deki özgürlükleri ve yasallığı ortadan kaldıran 28 Şubat 1997 askeri müdahalesinin ardından açılmış politik bir davadır. Bu dava entelektüellerin baskı altına alınması için düzenlenmiş ve mahkemeye intikal ettirilmiş yüzlerce davadan biri. Bu nedenle, mantıklı dayanaklar değil politik amaçlar üzerine kuruludur.

İkinci olarak, emniyette yanlış ifadelerin verilmesi için işkence uygulandığı Türk yargısı tarafından resmen kabul edilmiş bir gerçektir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, mahkemeyle sonuçlanan gözaltı döneminde Avrupa İnsan Hakları konvansiyonunun 3. Maddesinin ihlal edildiğine hükmetmiştir (Bkz. Tarkan Yavaş –Türkiye, Halil Müftüoğlu- Türkiye Davaları) . 

Üçüncü olarak, mahkeme tarafından verilen mahkumiyet kararı, yapılan yasal hatalar ve delil eksikliği nedeniyle  Yargıtay tarafından  28 Aralık 2009 tarihinde BOZULMUŞTUR. 

2008 tarihinde Sn. Adnan Oktar ve BAV camiasının bazı üyeleri hakkında verilen mahkumiyet ve 3 yıl hapis cezası davaya bakan Savcı’nın kendisi tarafından, tamamen uygunsuz uygulamalar ve ifadelerin Emniyet Müdürlüğünde baskı altında, avukatın bulunmadığı bir ortamda alındığı ve imzalattırıldığı ve bu nedenle yasal olarak geçerlilikleri olmadığı gerekçesiyle temyiz edilmiştir.   Savcı aynı zamanda çeşitli kanun ve uygulama hataları işlendiğini belirtmiştir. Mahkeme süresince Savcı İKİ KEZ SANIKLAR ALEYHİNDE HİÇBİR DELİL BULUNMADIĞI VE MAHKEME TARAFINDAN PROSEDÜR HATALARI YAPILDIĞI gerekçesiyle BERAAT TALEBİNDE BULUNMUŞTUR. Kararın çıkmasının ardından ise VERİLEN CEZAYI TEMYİZ YOLUNA GİTMİŞTİR.  Bizim mahkemeye saygımız tamdır ancak bu gelinen nokta verilen kararın adli makamlarca yeniden değerlendirilmesi gerektiğini göstermiştir. Gerçekten de Yargıtay konuyu derhal ele almış ve 5 ayrı yasa ihlali belirterek kararı BOZMUŞTUR. (Konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: http://4.bp.blogspot.com/_t3ltEMoK-8I/StVZ2kQSfPI/AAAAAAAABVQ/2ZgoUlmKXKQ/s1600-h/Sayin_Basbakinimiz_ve_Sayin_Adalet_Bakanimizin_Dikkatine.jpg, http://1.bp.blogspot.com/_t3ltEMoK-8I/Stjb-gw0w-I/AAAAAAAABWU/f2MQVaFNqvU/s1600-h/Yargitay_Temyiz_Talebi_Olmadigi_Halde_Bozma_Karari_Almistir.jpg  ve  http://3.bp.blogspot.com/_t3ltEMoK-8I/StycAzVVUHI/AAAAAAAABWs/Gb4-ZmvAeEQ/s1600-h/BAV_BOZMA_GEREKCELERI_ILAN.jpg )

Sn. Adnan Oktar’ın kitaplarının basılması ve dağıtımı için gereken finansal desteğe ilişkin iddialar : 

Sıklıkla gündeme getirilen bir konuda Sn. Adnan Oktar’ın kitaplarının basılması için gereken finansal destek konusu. Bu kitaplar milyonlarca basılıyor ve satılıyor. Yayınevi tabii ki bu satışlardan bir kar elde ediyor. Dahası, Sn. Oktar kitaplarının basılması ve satışından herhangi bir telif hakkı bedeli kabul etmemektedir. Bu nedenle, kendisinin alacağı telif hakkı bedelinin tutarı da yayınevi tarafından başka kitapların basılmasında kullanılmaktadır. 

Bazı kişiler Sn. Adnan Oktar’ın eserlerinin bazen bedelsiz dağıtılmasından dolayı şaşkınlık duyuyorlar. Ancak bunda şaşkınlık duyulacak hiçbir şey yoktur. Bir çok yayınevi ve şirket benzer satış teknikleri uygulamaktadır. Ücretsiz olarak dağıtımı yapılan kitaplar reklam hükmüne geçmekte ve bu eserleri okuyan kişilerin diğer kitapları sipariş etmelerine ve genellikle yüklü miktarda siparişler vermelerine yol açmaktadır. Böylelikle yapılan yatırımın kat kat geri dönüşü sağlanmaktadır.  Bunun en çarpıcı örneği Fransa’daki adreslere kitapların bedelsiz olarak gönderilmesidir. Bu kampanyanın sonucunda, Fransa’dan gelen kitap talebi önemli oranda artmış ve bu ülkede Harun Yahya kitaplarının satışında çok büyük bir patlama olmuştur .

Sn. Adnan Oktar’ın bayan arkadaşlarıyla ilgili iddialar: 

Kadınlar Allah’ın en güzel tecellilerini sergileyen olağanüstü değerli varlıklardır. Sn. Adnan Oktar kadınların zeka, sevgi, şefkat, merhamet, derinlik, tefekkür gücü, nezaket, kibarlık, asalet, duyarlılık, anlayışlılık, anlama ve kavrama, ve sezgi gücü gibi bazı özelliklerinin erkeklerden üstün olduğunu düşünmektedir. Kadınların bulunduğu ortamda, erkeklerin de kalitesi artmaktadır. 

Sn. Oktar kadınların politikadan, ticarete, iş hayatından akademik hayata kadar sosyal hayatın her cephesinde en az erkekler kadar sorumluluk ve yetki üstlenmesi gerektiğini düşünür. 

Bu nedenledir ki Sayın Oktar’ın bayan arkadaşlarına ‘kedicik’ diye hitap etmesinin arkasında kedileri ve kadınları çok fazla sevmesi ve değer vermesinin yanı sıra, kadınların ve kedilerin yaradılışlarının birbirine benzemesi vardır. Sn. Oktar kadınları da, kedileri de çok tatlı ve çok dost varlıklar olarak görür ve nimet olarak değerlendirir. Bazı yayınlar da bu nedenle Sn. Oktar’ın bayan arkadaşlarını ‘kedicik’ olarak tanımladılar ve bu isim geniş çaplı olarak kullanılmaya başladı. 

Gazetelerde bu bayanların estetik ameliyatı geçirdikleri iddia edilmiştir. Böylesi ameliyatlar geçirmiş olsalardı bunlara ilişkin hastane kayıtları olması gerekirdi. Türkiye’deki tüm ameliyatlar hastane kayıtlarına girer. Kayıt dışı bir ameliyat mümkün değildir. Sn. Oktar’ın bayan arkadaşlarının cerrahi ameliyat geçirdiğine dair hiçbir hastane kaydı bulunmamaktadır.  

Ayrıca, bu bayanlar üç-dört yaşlarındayken çektirdikleri çocukluk fotoğraflarını da yayınladılar. Bu fotoğraflarda da tıpkı yetişkin hallerinde olduğu gibi biçimli burunları, muntazam dudakları, güzel gözleri net şekilde görülmektedir. 

Estetik ameliyatların iddialarda belirtildiği şekilde boyu ya da boynu uzatmadığını ise söylemeye bile gerek yok. 

Sayın Adnan Oktar’ın Yahudi aleyhtarı olduğuna dair yanlış iddialar :    

Hollanda ve Belçika’nın bazı basın organlarında iddia edilenin aksine, Sayın Adnan Oktar Müslüman dünyasında Yahudi aleyhtarı fikirlere karşı güçlü bir fikri mücadele veren en önde gelen isimlerden biridir. Sn. Oktar’ın makaleleri  The Jerusalem Post, The Times of Israel, Israel National News (Arutz Sheva), i24NEWS, Israel Hayom, The Jewish Press, The Jewish Journal, Makor Rishon, Maariv, Vesti, Jerusalem Online, JSS News, Ynet ve Channel 9 gibi İsrail’in en önde gelen basın organlarında yayınlanmaktadır ve bu makaleler Sn. Adnan Oktar’ın İsrail ve Musevi halkı hakkındaki görüşlerini açık bir şekilde göstermektedir. 

Kur’an-ı Kerim’de Allah Musevileri ‘Kitap Ehli’ olarak adlandırır ve onlarla bir ittifak kurulmasını tavsiye eder. Sayın Adnan Oktar aynı isimle internet sitesi ve belgesel film de hazırlanmış “Birliğe Çağrı” adlı eserinde bu konuyu kapsamlı olarak açıklamaktadır. Yahudi karşıtlığı ırkçılıkla eşdeğerdir ve bu nedenle Kur’an’ın prensiplerine taban tabana zıttır. Sayın Adnan Oktar kitapları, makaleleri ve web siteleriyle[i] Yahudi karşıtlığının Kur’an ahlakına nasıl karşıt olduğunu anlatan yaygın çabalarıyla bilinmektedir. 

Dolayısıyla, ortaya atılan iddiaların tersine, Sn. Adnan Oktar İsrail’in ve Yahudilerin dostudur. Bu nedenle yıllar içerisinde İsrail’den bir çok dini şahsiyet, akademisyen ve politikacı Sn. Adnan Oktar’ın misafiri olarak Türkiye’ye gelmiştir.[ii]  Sayın Oktar’ın temsilcileri Knesset’e, İsrail üniversitelerine, düşünce kuruluşlarına iyi niyet elçileri olarak bir çok ziyarette bulunmuştur. Sayın Adnan Oktar Türkiye ve İsrail arasında patlak veren Mavi Marmara krizinde arabuluculuk rolü üstlenmiş ve olayın akabinde iki ülke arasında ortaya çıkan gerilimin yatıştırılması için çaba harcamıştır.[iii]

Soykırımın inkarı konusundaki iddialar ise tamamen temelsizdir. 1995 yılında Nuri Özbudak isimli bir kişi kendi fikirlerini yansıtan bir kitap basmış, ancak kendi izni olmaksızın Sn. Adnan Oktar’ın adını kullanmıştır. Nitekim Sn. Adnan Oktar daha sonra ‘Soykırım Yalanı’ adlı kendi bilgisi ve rızası olmaksızın müstear ismiyle yayınlanan bu kitapla ilgili bir şikayette bulunmuştur. Sn. Oktar resmi olarak Nuri Özbudak’ın kitaplarının editörlüğünü yapmak, yabancı dillere çevirmek, yabancı yayınevleriyle sözleşmeler yapmak ve ‘Harun Yahya’ müstear ismini bağımsız olarak kullanma yetkilerini iptal etmiştir.  Noter tasdikli belgeler Nuri Özbudak’ın bu yetkilerinin iptal edildiğini göstermektedir. Sayın Adnan Oktar  defalarca söz konusu kitabı kendisinin yazmadığını uluslararası basın organlarında açıklamıştır.[iv]

Aslında Sn. Adnan Oktar’ın Yahudilere yapılan zulmü ortaya koyan bir çok bilimsel çalışması vardır. Konuyla ilgili ‘Soykırım Vahşeti’[v] adlı bir kitap yazmış ve Hitler ve Nazi yönetiminde Yahudilerin maruz kaldığı soykırıma ilişkin detaylı tarihi kayıtlar sunmuştur. Sayın Oktar’ın İnternet sitesi [http://www.holocaustviolence.com][vi],’20. Yüzyılın Utancı: Soykırım Vahşeti’[vii] ve 'Yahudi Soykırımı, İslami bir Perspektif '[viii] adlı belgeselleri ve konuyla ilgili yazdığı bir çok makalesi bu iddiaları net şekilde çürütmektedir. Sayın Adnan Oktar Müslüman ve Arap toplumuna Nazi’lerin yaptığı Yahudi Soykırımını anlatan en önde gelen Müslüman yazardır.[ix]

Nitekim, Alman Der Spiegel dergisi Sayın Adnan Oktar’ın Soykırım Yalanı isimli kitabın kendisi tarafından yazılmadığını ve kendi yazdığı ‘Soykırım Vahşeti’[x]  adlı kitapla Hitler’in Yahudilere yönelik yaptığı zulüm hakkında kapsamlı detaylar sunduğuna dair açıklamalarını yayınlamıştır. 

Sayın Adnan Oktar’ın homoseksüellikle ilgili görüşlerine ilişkin iddialar : 

Homoseksüellik Kur’an’a göre haramdır. Homoseksüel çiftlerin çocukları evlat edinmelerine izin verilmesi ise özellikle bir çok çocuğun şiddet ve hatta tecavüze maruz kalmasına neden olan vahim bir durumdur. Kur’an homoseksüelliği bir iğrençlik, nefret edilecek bir fiil olarak anlatmaktadır. İncil ve Tevrat’a göre de homoseksüellik haramdır. Nasıl ki her Müslüman cinayet, hırsızlık, fahişeliğin İslam’da haram olduğunu anlatarak insanları doğru yola çağırmakla sorumluysa, homoseksüelliğin haram olduğunu da anlatmakla da sorumludur. 

Günümüzde, bazı çevreler homoseksüelliği güya meşru, masum ve hatta sempatik bir eylem olarak sunmaya çalışmaktadır. Bu sapkınlık sinsi ve planlı bir şekilde özellikle dindar toplumlara sokulmaktadır. Bu şekilde kendi ahlaki ve dini değerlerinden kopmuş, ahlaki bir çöküş geçirmiş ve ruhlarını, kimliklerini, kendine güvenlerini, onurlarını ve haysiyetlerini yitirmiş yeni nesiller oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu metot bu şekilde zayıflatılmış kitleleri kontrol etmeyi ve manipüle etmeyi çok kolaylaştırmaktadır. 

Bu sapkınlık yalnızca İslam topluluklarını değil tüm dinlerin üyelerini tehdit etmektedir. Herkesin bu tehdide karşı uyanık olması gerekmektedir. 

Ancak bu homoseksüellerin kötü muamele görmeleri, şiddete maruz kalmaları ya da zulüm görmeleri gerektiği anlamına gelmez. Bu sayın Adnan Oktar’ın asla kabul etmeyeceği bir durumdur. Kendisi her kime yönelik olursa olsun şiddetin ve zorbalığın her şekline temelden karşıdır. Sayın Oktar’ın homoseksüellik karşıtı sözleri bu yasak eyleme karşıdır, bireylere değil. 

 


[i] http://www.islamantisemitizmilanetler.com[ii] http://adnanoktarkonuklari.com[iii] http://harunyahya.org/tr/Articles/183747/Turkler-Museviler-ve-Unutulmayanlar

http://harunyahya.org/tr/Articles/216991/Iki-eski-dost-ile-yeniden-Israil-Turkiye

http://www.chinapost.com.tw/commentary/letters/2016/01/21/456638/Israel-Turkey-A.htm[iv] http://www.harunyahya.com/en/Excerpts-from-conversations/desifre/217657[v] http://www.harunyahya.com/en/Books/3764/the-holocaust-violence[vi] http://www.soykirimvahseti.com[vii] https://www.a9.com.tr/20-yüzyılın-utancı-Soykırım-vahşeti-218842[viii] https://en.a9.com.tr/The-Jewish-Holocaust-An-Islamic-Perspective-269764[ix] http://actualite-israel.com/les-musulmans-doivent-se-souvenir-des-atrocites-du-nazisme-par-ad-454280/[x] http://www.harunyahya.com/en/Books/3764/the-holocaust-violence


Masaüstü Görünümü

 

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."