Harun Yahya

Türk İslam Birliğinin koruması altında, Çin halkının da diğer milletlerin de yüzü gülecektir
"Türk İslam Birliği" ifadesi bazen çeşitli kesimler tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Bazı devletler, İslam ülkelerinin bir araya gelmesi ve güçlenmeleri ile oluşacak olan bu birliğin kendileri ve ülkelerinin bütünlüğü için tehdit oluşturacağını düşünmekte, bu nedenle böyle bir birleşmenin tehlikeli olduğuna inanmaktadırlar. Bu gereksiz ve asılsız korku, "Türk İslam Birliği"nin gerçek anlamını tam kavramamaktan kaynaklanmaktadır.

Türk İslam Birliği, Türkiye'nin önderliğinde manevi bir birliktir. Hiçbir ekonomik veya siyasi temele değil, yalnızca SEVGİ üzerine kurulu olacaktır. Bu sevgi birliğinin özelliği yalnızca İslam ülkelerini değil, TÜM DÜNYA DEVLETLERİNİ kucaklamasıdır. Birliğin amacı, İslam dininin öngördüğü BARIŞ, KARDEŞLİK VE SEVGİ ANLAYIŞIYLA HER DİNDEN, HER IRKTAN, HER DÜŞÜNCEDEN TÜM İNSANLARIN KORUYUCULUĞUNU ÜSTLENMEKTİR. Bu birliğe bağlı ülkeler, ALLAH'A SAMİMİ İMANIN GETİRDİĞİ SEVGİ BAĞLILIĞI İLE BİRBİRLERİNE BAĞLANACAKTIR. Bu bağ, DÜNYADAKİ EN SARSILMAZ VE GÜÇLÜ BAĞ olduğu için, Allah'ın izniyle, huzurun, güçlenmenin ve başarının da temeli olacaktır. Kuran'ın öngördüğü gerçek sevgi anlayışı ile bir araya gelmiş olan devletler, güçlü ve büyük bir dostluğun önderliğini yapacaklardır.


Adnan Oktar: Türk İslam birliği mutluluk, refah, bereket, barış getirecek inşaAllah 

Adnan Oktar'ın 14 Aralık 2008 tarihli Kanal 35 (İzmir) röportajından 

Bu sağlam ve güçlü birliktelik, tüm dünyaya gerçekte demokrasiyi getirmek, dünyadan çatışmaları, terörü, zulmü kaldırmak amacını güden bir birliktelik olacaktır. Dolayısıyla Türk İslam Birliği, sadece belli ülkelerin güçlendiği, sadece belli milletlerin refah içinde yaşadığı, sadece belli kesimlerin huzur bulduğu değil, TÜM DÜNYAYI GÜÇLENDİRMEYE VE MANEN HİMAYESİ ALTINA ALMAYA YÖNELİK KUTSAL BİR HEDEFTİR. Türk İslam Birliği kurulduğunda tüm suni tehditler ortadan kalkacak, korkular sona erecektir. Filistin huzura kavuştuğu gibi, Türk İslam Birliği'nin himayesinde İsrail de huzura ve barışa kavuşacaktır. İran rahatladığı gibi, Amerika da bu barış ve sevgi ortamının varlığından dolayı rahat edecektir. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz mutlu olup huzura kavuştuğu gibi, Çin de Uygurlu kardeşlerimizi bir tehdit olarak görmesine gerek olmadığını anlayacak, korkularından arınacak ve ülkede huzur hakim olacaktır.

Dolayısıyla Türk İslam Birliği, barışa, dostça yaşamaya, korkulardan arınmaya ve suni tehditlerden kurtulmaya yönelik bir birlikteliktir. Bu birlik kurulduğunda, HİÇBİR DEVLET BÖLÜNMEYECEK, TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ KAYBETMEYECEKTİR. Doğu Türkistan'da bulunan yeraltı zenginliklerinden şimdi olduğundan çok daha verimli bir şekilde faydalanacaktır. Çin'inyıllardır süren bölünme korkuları, Türk İslam Birliği'nin varlığı ile sona erecektir. Çünkü Türk İslam Birliğinin amacı, ÜLKELERİ BÖLÜP PARÇALAMAK, MÜSLÜMANLARI AYRI TUTUP AYRIMCILIK YAPMAK DEĞİL, tam tersine Müslümanların birlikte vesile olacakları bir barış ve kardeşlik ortamı içinde TÜM DÜNYA DEVLETLERİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK ve ülke halklarının yüzünü güldürmektir. Çin Türk İslam Birliği kurulduğunda fakirleşmeyecek zenginleşecek, parçalanmayacak güçlenecek, dağılmayacak kuvvet kazanacaktır.

İşte bütün bunlardan dolayı, Çin de, tüm diğer ülkeler de, Türk İslam Birliği'nin bir tehdit değil, tam tersine kendilerini koruyacak YEGANE YOL olduğunu fark etmelidirler. Türk İslam Birliği'nin olduğu bir dünyada Çin, hem bölünme korkularından kurtulmuş olacak, hem de dünyada ekonomik anlamda süper bir güç olmaya devam edecektir. İslam ülkeleri ile ticareti güçlenecek, gerek Türkiye gerekse diğer İslam ülkeleriyle arasında şimdikiyle kıyas olmayacak güçte ve kapasite ticari bağ oluşacaktır. Çünkü Türk İslam Birliği'nin amaçlarından biri, her bir devletin güçlenip zenginleşmesi, kendi vatandaşlarına maddi manevi refah ortamı sağlamasıdır.


Hangi devletler Türk İslam Birliği'nde yer alacaktır? 

Adnan Oktar'ın Haziran 2008 tarihli ASIA RFA Radyosu röportajından 

Bütün bunların yanı sıra Türk İslam Birliği himayesi vesilesiyle Çin halkı, uzun zamandır yaşadığı hüzün ve moralsizlikten kurtulacak, mutlu olacaktır. Çin halkının, gerçek bir sevgi birliğinin güvencesiyle, moralleri düzelecek, yüzleri gülecektir. Bu birliktelik tüm dünyada mutluluk ve huzurun kaynağı olacaktır. Bu birliktelik, dünyaki tüm tehditlerin, korkuların, endişelerin, sıkıntı ve mutsuzlukların ortadan kalkması için tek çözümdür.

Rusya'nında, Müslüman olmayan diğer ülkelerin de, Türk İslam Birliği'nin, şu an dünyada örneklerini gördüğümüz ekonomik veya siyasi birliklerden tamamen farklı olduğunu bilmeleri önemlidir. Söz konusu birlikler genellikle yalnızca çeşitli kriterlere göre bünyelerine aldıkları ülkeleri kalkındırmayı amaçlamaktadır. Çoğunlukla bir manevi değer üzerine kurulu olmadığı için, ülkeleri ekonomilerine, sosyal ve siyasi, hatta askeri güçlerine göre değerlendirirler. Ülkelerin ellerinden bu güçler gidince de, o topluluktaki varlıkları da sona ermektedir. Çoğunlukla böyle bir sistem üzerine kurulu oldukları için, söz konusu yapıların tümü ekonomik kriz ile birlikte çökme noktasına gelmiştir. Bunlar, elbette dünyaya ne barışı, ne de sevgiyi getirebilmiş, ne de korkuları ortadan kaldırabilmişlerdir. Türk İslam Birliği ise zor durumdakini - ırkı, dini, düşüncesi ne olursa olsun- kurtaran, sadece "biz zengin olalım değil, herkes zengin olsun" düşüncesiyle hareket eden, sadece kendi mutluluğunu değil, tüm insanların mutluluğunu düşünen, "komşusu açken, tok yatmayı" kabul etmeyen bir birlik olarak, bugüne kadar örneği görülmemiş bir gelişmeye ve ilerlemeye vesile olacaktır.

Türk İslam Birliği, terörizme de asla izin vermeyecektir, zulüm sistemlerinin tümünü ortadan kaldıracaktır, ülkelerin kalkınmaları için yollar açacak, insanlara refahın yollarını gösterecektir. Bu bir ütopya değil, Allah'ın izniyle mutlaka gerçekleşecek olan bir gerçektir. Bu güzel birliğin alametleri çok açık şekilde belirmeye başlamıştır. Dolayısıyla, eğer bölünme korkularını yenmek, daha da kalkınmak ve özellikle rahat, huzur ve gerçek mutluluk içinde yaşamak istiyorsa Çin'in de, diğer Müslüman olmayan ülkelerin de Türk İslam Birliği'ne destek olmaları çok büyük güzellik olacaktır. Türk İslam Birliği oluştuğunda, Çin, kendi topraklarında Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ile birlikte kardeşçe ve barış içinde yaşabilecektir. Anlaşmazlıkların tamamı sona erecek, tüm insanlar bu bereketli birliğin güzelliklerinden yararlanacaktır. Çünkü bu birliğin temeli, İslam'dır. İslam ise tüm dünyaya sevgi ve barış getirecektir. SEVGİ DİNİ İSLAM'IN OLUŞTURACAĞI HUZUR VE GÜVENLİK ORTAMINI, BAŞKA HİÇBİR SUNİ BİRLİKTELİĞİN OLUŞTURMASI – ALLAH'IN DİLEMESİ DIŞINDA – MÜMKÜN DEĞİLDİR.
 

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."